Jakubisko Juraj: Perinbaba
36 €

30,96 €

Volám sa Perinbaba, poznáme sa už tridsať tri rokov, ale na môj vek sa ma nepýtajte. Nepamätám si ho, lebo som na zemi odjakživa. Moja ľadová guľa je môj verný pomocník na našej spoločnej ceste. Ona mi pomáha sledovať každý krok vášho života.


Kolektív autorov: Divadlo skrat - kryptotyp
7 €

6,02 €

Prvá časť knihy výberovo zachytáva záznamy z divadelných skúšok prebiehajúcich takmer rok vo voľnom čase akteróv, skúšok-stretávaní, ktoré sú však zároveň istým typom spoločenského komunitného života a v rámci neho aj pokusom nájsť riešenia individuá


Tatum Barnes W.: Ježiš vo filme ...prvých sto rokov a viac
22,99 €

19,77 €

Ježiš Nazaretský predstavuje dominantnú postavu v západnej civilizácii už viac než 2 000 rokov, odkedy žil a zomrel v rímskej Palestíne v 1. storočí. Postupne sa stal ústrednou postavou aj v nastupujúcej globálnej kultúre.


autor neuvedený: Monty Python´s Flying Circus
29,90 €

25,71 €

Milujete Monty Python? Slavíte poctivě Mezinárodní den švihlé chůze? Pro všechny nadšence do kultovního Létajícího cirkusu je tato kniha opravdovou lahůdkou.


Kmenta Jaroslav: Gangster KA Afričan - Film vs. realita
8,41 €

7,23 €

Kniha o filmech Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan. Zákulisí z natáčení filmů inspirovaných knihami o Radovanu Krejčířovi. Kniha obsahuje manuál k pochopení, kdo je kdo ve filmu a v realitě, rozhovory s aktéry a přes 120 barevných fotografií.


Svěrák Jan: Příběh filmu Po strništi bos
15,46 €

13,30 €

Režisér Jan Svěrák vypráví, jak vznikal jeho nejnovější film, a prozrazuje, co byli herci ochotni svým rolím obětovat, proč se točilo až ve vzdálených Slavonicích a jak se filmový scénář liší od knižních vzpomínek Zdenka Svěráka.


Vágner Karel: Muzikantská kronika
14,05 €

12,08 €

Producent a skladatel Karel Vágner po tři roky sestavoval rozhlasovou podobu svých vzpomínek na vznik nejslavnějších populárních písniček od 60. let do současnosti.


Williams Owen: Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k fi
23,41 €

20,13 €

Ze zákulisí filmového megahitu

Oficiální kniha k výpravnému filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen od společnosti Twentieth Century Fox.

Kniha dokumentuje fantastickou cestu Freddieho Mercuryho a skupiny Queen, jak byli zachyceni ve filmu.


Margócsy István: Eleven hattyú
10 €

8,60 €

Margócsy írásainak többsége a ma talán legjelentősebbnek tekintett írók (Esterházy, Krasznahorkai, Nádas, Spiró stb.