Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne
Kód: 11385001

Dionýz Dugas: Naša bylinková lekáreň - Tiež proti vírusovým ochoreniam

Dionýz Dugas: Naša bylinková lekáreň - Tiež proti vírusovým ochoreniam

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Knihe slovenského autora – skúseného bylinkára a zároveň propagátora tesného spolužitia človeka s rastlinami, liečivými darmi matky prírody – by prináležal tiež podtitul Kurz pre začínajúcich aj pokročilých bylinkárov. Celý popis
16,91 €
Tovar od: Knihy Daniela
16,91 €
Získajte dopravu ZADARMO so

27.9.2023 na výdajnom mieste
27.9.2023 - 28.9.2023 na vašej adrese

Popis

Knihe slovenského autora – skúseného bylinkára a zároveň propagátora tesného spolužitia človeka s rastlinami, liečivými darmi matky prírody – by prináležal tiež podtitul Kurz pre začínajúcich aj pokročilých bylinkárov. Jej zostavovateľ čitateľovi poskytuje ucelené „portréty“ 130 liečivých rastlín, ktoré môžeme bežne zbierať na Slovensku pri svojich vychádzkach do prírody. Niektoré z nich sú dokonca všadeprítomnými burinami (dvojzub, sedmokráska, lastovičník, čakanka, pýr a iné), ďalšie si pestujeme na záhradke aj za oknom a určité ich časti používame ako koreniny či prísadu do jedál (púpava, bazalka, mäta, majoránka, saturejka a iné), alebo ich takmer každodenne jeme ako zeleninu (mrkva, hlávková kapusta, zeler, tekvica a pod.). Iné nám prospievajú v čaji či prípravkoch na pleť (rozmarín, pupalka, zemedym, podbeľ, fialka a pod.). Drogy, ktoré nám tieto liečivé rastliny poskytujú (či už je to kvet, list, plod, celá vňať, koreň, plod, semeno či šťava), však nemusíme z prírody získavať sami: dajú sa kúpiť v predajniach s bylinkami, v lekárni či na trhu alebo v potravinách.
Každá dvojstranová kapitola je obsahovo zhodne zostavená a venuje sa jednej liečivej rastline; krátko, ale dostatočne podrobne informuje o histórii rastliny, opisuje jej vzhľad, uvádza základnú drogu byliny a oboznamuje o zbere a spracovaní, prehľadne zhŕňa účinky drogy a odporúča jej liečebné využitie (vnútorné aj vonkajšie). V rubrike Jeden dobrý recept, zaradenej do každej kapitoly, nájdeme recept na čaj, liečivý olej, tinktúru, kloktadlo, med, nátierku a zmes korenín, na víno či posilňujúci nápoj alebo na preventívny prostriedok a hojivý obklad.
A pretože Dionýz Dugas je aj skúsený fotograf, urobil zo svojej knihy zároveň aj fotografickú publikáciu. Jeho názorné fotografie bylín, ktoré nás budú spoľahlivo viesť pri rozoznávaní bylín, ale aj zátišia s hotovými produktmi pripravenými z rastlinných drog, majú dokumentárnu aj umeleckú hodnotu.
Pre obsahovú úplnosť kniha obsahuje abecedný zoznam receptov a zoznam rastlín v slovenskom a latinskom jazyku a je doplnená výberom odbornej literatúry: uvedené tituly môžu byť pre čitateľa užitočné.

  • Dátum vydania: 01. 07. 2020
  • Počet strán: 272
  • ISBN: 978–80–7451–824–9
  • Väzba: Pevná bez přebalu lesklá