Prečo si zaobstarať infrasaunu

Saunovanie je oddávna symbolom relaxácie a zdravia. Niet sa čo čudovať, keď pomáha uvoľniť celé telo a zbaviť sa námahy aj stresu. Ani saunovanie v domácich podmienkach nie je žiadnou novinkou, menej známe sú však infrasauny. Ako fungujú a prečo sú stále obľúbenejšie?

Ak by sme mali stručne zhrnúť výhody infračervených sáun, určite musíme spomenúť ich nižšiu prevádzkovú teplotu. Vďaka nej sa v infrasaune lepšie dýcha a je vhodná aj pre ľudí citlivých na vysoké teploty. Infrasauny sú navyše jednoduchšie na ovládanie a je treba oceniť ich úspornejšiu prevádzku v porovnaní s klasickými saunami.

Ako infrasauny fungujú

Na rozdiel od klasickej sauny infrasauna používa infračervené žiarenie pre priame prehrievanie ľudských tkanív do hĺbky cca 4 cm. V infrasaune vzduch ohrieva menej než 20% infračervenej energie, takže zostáva cez 80% na priamy ohrev nášho tela. Preto kabína na báze infračerveného žiarenia prehrieva ľudské telo do ďaleko väčšej hĺbky a omnoho efektívnejšie než tradičná sauna. Energia produkovaná infračervenými lúčmi navyše vylučuje z tela až 3x väčší obsah škodlivých látok v porovnaní s tradičnou saunou.

Infračervené lúče pracujú s teplotou vzduchu v rozhraní 30 – 60°C, zatiaľ čo tradičná sauna pracuje s teplotou v rozmedzí 90 – 105°C. Nižšie teploty vzduchu sú príjemné pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom, pretože toto riziko sa pri vysokých teplotách v tradičných saunách citeľne zvyšuje. V infračervených kabínach sa tiež pohodlnejšie dýcha.

Infračervené kabíny sú tiež jednoduchšie a príjemnejšie na používanie než tradičné sauny. Predhriatie tradičnej sauny trvá 30 – 90 min., predhriatie infračervenej kabíny pri izbovej teplote trvá asi 5 – 10 min. Ďalšou výhodou sú obrovsky znížené prevádzkové náklady.

Prečo si zaobstarať infrasaunu

Priaznivé účinky infrasauny

 • Zvyšuje rozpínavosť tkanív
 • Ihneď znižuje stuhnutie končatín, kĺbov a chrbtice
 • Znižuje svalové napätie
 • Mierne bolesti
 • Stimuluje krvný obeh
 • Pôsobí pri liečbe chorobných zápalových procesov kože
 • Vhodný doplnok pre redukciu váhy. Za 30 min. spáli až 600 kcal
 • Účinná relaxácia a regenerácia organizmu

Ako sa dá využiť infrasauna?

 • 1-2 krát týždenne ako potiaca kúra v dĺžke 30 - 40 min. pri teplote 50 – 60°C. Potivosť býva 2x vyššia než pri klasickej saune. Potiacu kúru ukončite vlažnou vodou v sprche alebo vo vani. Odporúča sa kombinácia s vodnou masážou.
 • Denné použitie infrasauny: na prevenciu, ako príprava na športovú činnosť, ako liečebná kúra a pred klasickou masážou v dĺžke 5-15 min. ihneď po zapnutí infrasauny v ľahkom oblečení pri teplote do 60°C. Konkrétnu liečbu konzultujte so svojím lekárom.
 • Vhodné pre alergikov, astmatikov alebo ľudí ťažko znášajúcich vysoké teploty.
Prečo si zaobstarať infrasaunu

Z čoho môžete vyberať

Infrasauny sú na trhu dostupné v rozličných designoch aj cenových kategóriách. Je len na vás, koľko hodláte do domáceho saunovania investovať a akému vzhľadu dávate prednosť. Vybrať si môžete napríklad infrasaunu v klasickom drevenom designe á la fínska sauna, ale tiež modernú designovú infrasaunu, ktorá vhodne dopĺňa interiér vášho domova.

Náš tip: Pozrite sa do našej ponuky na infrasauny značky Marimex. Sú vyrobené z kanadskej borovice (hemlock) s pôvodom v kanadských lesoch, zo stromu s mäkkým drevom s dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Kanadská borovica je ideálna pre ľudí s alergiami na drevo, pretože nevydáva žiadnu vôňu a neobsahuje živicu. Výhodou infrasáun Marimex je aj ľahká monťáž a bezplatná 3-ročná záruka.

Pozrite sa na ponuku infrasáun Marimex.

Nezávadnosť   Záruka Canada

Sauny a infrasauny