Onitsuka Tiger

Onitsuka Tiger Obuv 48 EU Mexico 66

Onitsuka Tiger Obuv Mexico 66

98 €
Doprava zadarmo

Módní a ležérní – tak lze popsat univerzální boty Onitsuka Tiger Mexico 66. Hodí se k džínům i méně formálnímu oblečení, i když k dnešnímu stylingu patří i kombinace takové obuvi se sportovním sakem. Vzhled je připraven vyváženě – moderní, ale také inspirovaný tradičními sportovními vzory.

Onitsuka Tiger je jednou z najstarších značiek v Japonsku, ktorej počiatky možno vystopovať do roku 1949 k spoločnosti Onitsuka Co Ltd, ktorú založil 32-ročný bývalý vojenský dôstojník Kihachiro Onitsuka v nádejou, že tým zvýši záujem mládeže o atletiku.

Úplne prvým produktom spoločnosti bola obuv na basketbal, ktorá v mnohom pripomínala slamený sandál. Nestretla sa však s úspechom, a tak sa značka vrátila k vytváraniu nového dizajnu, s ktorou prišla v roku 1955, a ktorý zaznamenal veľkú popularitu.

Odvtedy firma vytvorila mnoho typov obuvi na futbal, beh, bojové umenia, basketbal, volejbal, tenis, zápasenie, golf, kriket, šerm a ďalšie.

Spoločnosť Asics, pod ktorú Onitsuka Tiger spadá, aj naďalej predáva vintage typ topánky Mexico 66 Line, ktorá zostáva najslávnejším modelom tejto značky.