Magneti Marelli

V roku 1919 založil taliansky podnikateľ Ercole Marelli v spolupráci s firmou Fiat malú dielňu nazvanú FIMM, ktorá vyrábala sviečky do zapaľovania pre automobilový a letecký priemysel. V dvadsiatych rokoch 20. storočia boli do sortimentu pridané ďalšie automobilové diely, vrátane batérií, stieračov a elektrických komponentov. Ako rástol taliansky priemysel, spoločnosť zmenila svoj názov na Magneti Marelli - jej továrne čoskoro začali vyrábať batérie pre ponorky a železničné osvetľovacie systémy a v roku 1935 začala spolupracovať so spoločnosťou BOSCH.

V povojnových rokoch spoločnosť pôsobila na trhoch Španielska, Brazílie a Argentíny, kde kupujúci oceňovali vysokú kvalitu produktov Magneti Marelli. Motocyklové a elektronické komponenty tejto značky od roku 1969 tiež ukazujú svoje výhody na pretekárskych tratiach. Inovatívne riešenia a vysoko kvalitné výrobky získali Magneti Marelli dôveru ako popredných výrobcov automobilov, tak i jednotlivých zákazníkov.

Dnes je spoločnosť vlastnená spoločnosťou Fiat a jej tržby presahujú 5 miliárd eur ročne. Sortiment produktov Magneti Marelli je extrémne bohatý a zahŕňa elektronické systémy, automobilové osvetlenie, systémy riadenia motora pre benzínové, naftové a viacstupňové motory, prevodovky, závesné systémy, výfukové systémy, motoršport (elektronické a elektromechanické systémy špeciálne pre šampionáty na špičke technológie vo F1, MotoGP, SBK a WRC), plastové komponenty a moduly. Všetky výrobky sú odolné vďaka starostlivému výberu materiálov.