Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne
Pre daný výber neboli nájdené žiadne ponúkané výrobky.

Spoločnosť Berghaus sa môže pýšiť bohatou históriou, ktorá sa začala v roku 1966, kedy Peter Lockey a Gordon Davidson, dvaja horolezci z Anglicka založili obchod, v ktorom predávali outdoorové vybavenie. Čoskoro po otvorení prvého kamenného obchodu si získali dobrú reputáciu na anglickom trhu a pretože poznali outdoorový svet z vlastnej skúsenosti, rozhodli sa, že začnú navrhovať a vyrábať svoje vlastné výrobky.

Zlomovým rokom bol rok 1977, kedy Berghaus ako prvý uvádza na európsky trh materiál Gore-Tex. Od tejto doby kladie Berghaus veľký dôraz na spoluprácu s poprednými športovcami, ktorí vnášajú najmä do vývoja a výroby svoje vlastné skúsenosti z prostredí, pre ktoré sú výrobky určené. Tak teda aspoň pár mien, ktoré sú s Berghausom spojené: Sir Chris Bonington, Alan Hinkes, Alex Huber, Thomas Huber, Leo Houlding a mnoho ďalších.

Významným medzníkom pre Berghaus je rok 1992, kedy je spoločnosť predaná do veľkej finančnej skupiny PENTLAND. Týmto je zaručená finančná stabilita spoločnosti Berghaus a možnosť sústrediť sa predovšetkým na posielanie svojich pozícií na európskom a svetovom trhu. Do skupiny PENTLAND sa mimo iného radia aj tieto svetové značky: Speedo, Kickers, Kangaros, Ellese, Brasher, Mitre, Lac

oste.

Spoločnosť Berghaus ponúka výrobky, ktoré pokrývajú takmer celý prierez vybavením, ktoré outdoorový nadšenec potrebuje pre príjemný pobyt strávený v prírode. Ponuka je neustále rozširovaná a v súčasnej dobe je možné vybrať si z oblečenia, batohov, topánok a doplnkov.