MiraTes Test na zistenie krvnej skupiny 1 ks

MiraTes Test na zistenie krvnej skupiny 1 ks

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Test na zistenie krvnej skupiny je sada domáceho testu k určeniu Vášho krvného typu v systémoch ABO a Rh. Je určený len pre diagnostiku in vitro. Táto technika zistenia krvnej skupiny je už používaná po celom svete. Celý popis
Partner: Vivantis
17,10 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 5+ kusov

27.1.2022 - 28.1.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Vivantis

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100002271771

Popis

Test na zistenie krvnej skupiny je sada domáceho testu k určeniu Vášho krvného typu v systémoch ABO a Rh. Je určený len pre diagnostiku in vitro. Táto technika zistenia krvnej skupiny je už používaná po celom svete.

ABO systém rozdeľuje krv do štyroch možných typov A, B, AB a O. Osoba s krvnou skupinou A má na povrchu erytrocytov proteín zvaný antigén A, osoba s krvnou skupinou B má proteín zvaný antigén B, osoba s krvnou skupinou AB má antigén A aj B a osoba s krvnou skupinou O nemá antigén A ani B.

Krvná plazma môže obsahovať jednu, obe alebo žiadnu z protilátok Anti-A a Anti-B.

Jednotlivci majú v podstate iba protilátky na ostatné krvné skupiny než na svoju. Ako príklad krv skupiny A nikdy nebude obsahovať Anti-A.

Krvná skupina je určená geneticky. Antigény sú prítomné pri narodení, zatiaľ čo protilátky sa vyvíjajú v priebehu prvého roka života. Landsteinerovo zistenie vyvolalo rozsiahle skúmanie a bol objavený veľký počet ďalších systémov krvných typov, medzi ktorými je najdôležitejšie systém Rh popísaný v roku 1940.

Systém krvných skupín Rh je oveľa komplikovanejší ako systém ABO. Najdôležitejší je antigén D a zodpovedajúa protilátka Anti-D. Antigén D je tiež pripojený k povrchu entrocytov a osoba, u ktorej sa tento antigén vyskytuje, sa nazýva D-pozitívna alebo Rh-pozitívna.

V plazme osoby Rh-pozitívnej nikdy nenájdete Anti-D.

Krv bez antigénu D na červených krvinkách sa nazýva D-negatívna alebo Rh-negatívna a v krvnej plazme zvyčajne nemá obsiahnutý Anti-D. Avšak v prípade, že sú do krvi D negatívnej osoby privedené D pozitívne erytrocyty, vytvorí sa Anti-D.

Ako používať:Pomocou sterilnej lancety získate vzorku vašej krvi. Ten je umiestnený do 4 koliesok na testovacej karte a zmiešaný s kvapkou vody. Po niekoľkých minútach môžete určiť vašu krvnú skupinu.

 

V prvých troch kruhových políčkach na karte nájdete Anti-A, Anti-B a Anti-D. Tieto protilátky spoja červené krvinky dohromady s antigénmi do zhlukov zvaných aglutináty. Aglutinát je viditeľný voľným okom. Teda krv skupiny A – obsahuje antigén A – bude aglutinovať v políčku Anti-A, krv skupiny B bude aglutinovať v políčku Anti-B, krv skupiny AB bude aglutinovať v políčkach Anti-A a Anti-B, zatiaľ čo krv skupiny O neaglutinuje ani v políčku Anti-A ani v políčku Anti-B.

Rh pozitivna krv bude zhlukuje v políčku Anti-D. Týmto spôsobom bude prítomnosť alebo neprítomnosť aglutinátu ukazovať krvný typ aplikovaný na kartu. Pre získanie správneho výsledku je zásadné, aby ste nemiešali obsah políčka do iného políčka.

Štvrtý krúžok obsahuje kontrolné činidlo. Normálne sa v tomto krúžku nevyskytuje žiaden aglutinát. Ak sa však vyskytne, niečo sa v priebehu testu vykonalo zle a výsledok je neplatný.

Balenie:

1 hliníkový balíček ID CARD s testovacou kartou, 1 pipeta, 4 tyčinky, 2 lancety, 1 leukoplast, 1 fólia, 1 návod

Upozornenie:

Test je určený na jednorazové použitie. Pred použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie. Tento test je na určenie jedného krvného typu. Test je na jedno použitie. Nie je určené pre hemofilikov. Skladujte pri izbovej teplote (5–37 ° C) mimo dosahu detí.