Lene Bjerre Pohár na biele víno AGNES
13,20 €

Spríjemnite si konzumácii svojho obľúbeného vína správne zvolenou pohárom. Pohár na biele víno z kolekcie AGNES bude tou správnou voľbou.

Lene Bjerre Poháre na pivo AGNES
24,50 €

Hľadáte ideálny darček pre milovníka zlatého moku? Pohárom s originálnou potlačou z kolekcie AGNES potešíte každého pivára.

Lene Bjerre Pohár ESTHER vínová 11 x 6,5 cm
49,10 €

Chcete hosťom pri slávnostnej príležitosti podávať vodu či malinovku v štýlovej pohári? Poháre z kolekcie ESTHER bude ozdobou každého stola. Výška 11 cm, priemer 6,5 cm.

Lene Bjerre Poháre na biele víno AGNES
14,70 €

Vychutnajte si vaše obľúbené biele víno z elegantných pohárov s tlačenými nápismi. Kolekcia AGNES vám umožní nakombinovať si všetky sklenené servírovací riad v jednotnom štýle. Poháre majú priemer 8,2 cm, výšku 13,3 cm.

Lene Bjerre Poháre na červené víno AGNES
17 €

Vychutnajte si vaše obľúbené červené víno z elegantných pohárov s tlačenými nápismi. Kolekcia AGNES vám umožní nakombinovať si všetky sklenené servírovací riad v jednotnom štýle. Poháre majú priemer 9 cm, výšku 14,7 cm.

Lene Bjerre Poháre na džús AGNES
24,50 €

Zeleninový či ovocný, každý bude chutiť skvele … Naservírujte svoj obľúbený džús alebo smoothie v jedinečnej pohári na nohe z kolekcie AGNES.

Poháre

Poháre sú predmetom každodennej potreby. Každý pohár má však svoje špecifické využitie. Aké druhy pohárov existujú a pre aké nápoje sú určené?

Obľúbené druhy pohárov

  • Poháre na nealko a koktaily – poháre na čaj, kávu, koktaily i nealko, sú vyrábané s uchom, stopkou aj bez, v ponuke tiež poháre so zdvojeným sklom, mnoho dizajnov a farebných odtieňov, objem najčastejšie v rozmedzí 150 - 500 ml
  • Poháre na liehoviny – poháre určené na podávanie liehovín, so stopkou aj bez, objem cca od 30 - 250 ml podľa druhu alkoholu
  • Poháre na pivo – klasický „polliter“ z mohutného skla s uchom, alebo tenké poháre so stopkou, objem medzi 300 - 500 ml
  • Poháre na víno – z tenkého aj bežného skla, so stopkou, poháre na červené víno majú bacuľatejší tvar a otvorenejší kalich pre lepšie vnímanie vône, poháre na biele víno majú subtílnejší tvar a uzavretý kalich pre lepšie uchovanie chladnejšie teploty, objem býva 150 - 500 ml
  • Poháre na sekt – poháre z tenkého skla so stopkou, najčastejšie v tvare tulipánu či zvončeka podľa druhu sektu či šampanského
  • Poháre na whisky – bacuľatejšie a nižšie poháre, ktoré môžu byť aj na nízkej stopke k potrebám degustácie
  • Poháre s viečkom – viečko zabraňuje rozliatiu a uchováva nápojom dlhšie potrebnú teplotu
  • Sady pohárov – často možno poháre jednotného dizajnu kúpiť v sadách o 2 a viac kusoch za výhodnejšiu cenu

Poháre z krištáľu

Luxusné sklo s obsahom olova nad 10 %, s väčšou hustotou a indexom lomu, ktorý zaručuje vysoký lesk, jedná sa o krehkejšiu hmotu často zdobenú rytím.

Kúpte si tiež praktické kanvice a karafy k pohodlnému a štýlovému servírovaniu nápojov.

Na horúce nápoje sa hodia hrnčeky a šálky z keramiky, porcelánu či tvrdeného skla, ktoré odoláva vysokým teplotám.

Vyberajte originálne a elegantné poháre od výrobcov, ako sú Lamart, Banquet, Crystalex, Tescoma, B. Bohemian a mnoho ďalších.

^ Zpátky nahoru