Oblečenie pre bábätká

Oblečenie pre bábätká

Vo výbave dojčenského oblečenia nesmú chýbať praktické body, overaly, dupačky či polodupačky. So správnym výberom vám pomôže tabuľka veľkostí dojčenského oblečenia.

Topánočky

  • Mäkké topánočky, ktoré majú zahrievať nožičku bábätka sa volajú topánočky. Sú určené najmenším a neslúžia k nácviku chôdze. Vybrať môžete chlapčenské aj dievčenské topánočky.

Detské body

  • Body je pohodlná horná časť odevu so zapínaním medzi nožičkami. K dostaniu je body s krátkym rukávom alebo body s dlhým rukávom. Dôležitý je dostatočne veľký výstrih pre ľahké obliekanie.

Dupačky

  • Pohodlné nohavice dupačky majú zapínanie na ramienkach a zahrievajú aj chodidlá. Praktické je, ak sú doplnené o rozopínanie pre ľahké prebalenie.

Polodupačky

  • Polodupačky sú zakončené v páse. Dôležité je, aby boli zakončené širokou gumou, aby sa bábätko pri prevaľovaní z polodupaček nevyzlieklo. Guma musí byť zároveň pohodlná, nesmie tlačiť.

Overaly pre bábätká

  • Overaly sú s dlhým rukávom a zahrievajú aj chodidlá bábätka. Najobľúbenejšie overaly sú zapínacie po celej dĺžke, ich obliekanie je veľmi jednoduché. Niektoré sú doplnené kapucňou a môžete ich vziať do kočíka bez obliekania bundy či kabátiku.

Oblečenie – súpravičky pre bábätko

  • Dojčenské súpravy sú setom v rovnakom motíve. Set môže obsahovať rôzne kusy oblečenia doplnené ponožkami aj čiapočkou.

Tabuľka veľkostí oblečenie pre bábätká

Veľkosť Výška, približný vek
50 do 50 cm, menší novorodenec
56 do 55 cm, novorodenec
62 57 – 62 cm, 1 až 2 mesiace
68 63 – 68 cm, 3 až 5 mesiacov
74 69 – 74 cm, 6 až 9 mesiacov
80 75 – 80 cm, okolo 1 roka