Murphy, Javier F. Pena Steve: Lov na Pabla Escobara
14,90 € 12,81 €

Neslávne známy medellínsky kartel pašoval v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch do Spojených štátov a Európy tony kokaínu. Na jeho čele stál legendárny kolumbijský narkobarón Pablo Escobar.

Brtáň Rudo: Spomienky , Živé roky 2, Živé roky 3 ( set)
32,34 € 27,81 €

V Tranosciu vyšlo pokračovanie pamätí Ruda Brtáňa – literárneho kritika, historika, spisovateľa, básnika a prekladateľa. Čitateľ sa podrobne zoznámi s Brtáňovým životom, jeho povolaním, literatúrou, láskou.

Chudoba Andrej: Svedectvá a spomienky
8,30 € 7,14 €

Autor poviedok a noviel, scenárista i poet sa vo svojich memoároch delí s čitateľmi o svoj vlastný životný príbeh a jeho osudové medzníky.

Dalí Salvador: Tajný život Salvadora Dalího
13,90 € 11,95 €

Salvador Dalí (1904 – 1989) bol vskutku všestranný umelec – maliar, sochár, grafik, ilustrátor, fotograf, filmár a spisovateľ – a zároveň najznámejší predstaviteľ surrealizmu.

Eisen Max: Nemusel som prežiť
13,90 € 11,95 €

„NEMUSEL SOM PREŽIŤ JE AUTENTICKÝ PRÍBEH O UTRPENÍ, SMÚTKU A STRACHU JEDNÉHO CHLAPCA V HROZNÝCH ČASOCH A NA HROZNOM MIESTE“.

Jirásek Zdeněk: Byl jsem brněnským katem
11,95 € 10,28 €

František Babočka se narodil v roce 1901 v chudé rodině. Byl ale jiný než ostatní chlapci z vesnice. Na přání otce se vyučil řezníkem a zjistil, že má silný vnitřní vztah ke krvi a k zabíjení zvířat.

John Elton: Ja
19,80 € 17,03 €

Elton John je trvalo najúspešnejší spevák a pesničkár všetkých čias. Jeho život je výnimočný – za svojich (zatiaľ) sedem desaťročí zažil plno neuveriteľných triumfov a pádov.

Judinyová Jana: Natália Oldenburgová - zabudnutá perla Ponitria
9,90 € 8,51 €

Predkladanou publikáciou chceme predstaviť vojvodkyňu Natáliu Oldenburgovú, rodenú Vogelovú von Friesenhof (1854 – 1937) ako komplexnú a mnohostranne obdarenú osobnosť, ktorá v lone Ponitria strávila väčšinu svojho plnohodnotného života a svojou spol

Kolektív: Náš pán profesor Fraňo Ruttkay
11,90 € 10,23 €

Viac ako tridsať vzácnych osobností, dnes známych z televíznej obrazovky, printových médií, literatúry či verejného života, žurnalistov, vedcov, pedagógov, umelcov a kultúrnych pracovníkov spomína na pôsobenie pedagóga a vedca, zakladateľa výskumu sl

Lefteri Christy: Včelár z Allepa
17,90 € 15,39 €

Miliónové sýrske Aleppo je prežiarené slnkom a vôňou olív a pistácií. Radosť zo života a rodinnej spolupatričnosti prežíva aj včelár Nuri. Ale odrazu sa čosi zmení a prichádza nevídaná hrôza. Tí predvídaví to podvedome vytušili a včas odišli.

Metaxas Eric: Bonhoeffer – kazateľ, špión, martýr
24,90 € 21,41 €

V týchto dňoch, kedy si pripomíname 75. výročie ukončenia 2. svetovej vojny Vám prinášame v edícii životopisy reprezentatívnu publikáciu o Dietrichovi Bonhoefferovi – nemeckom teológovi a odporcovi nacizmu.

Moore Demi: Moja spoveď
14,90 € 12,81 €

Demi Moore je už desaťročia synonymom slova celebrita. Jej nezabudnuteľné filmové úlohy a vzťahy s významnými mužmi boli vždy v centre mediálnej pozornosti. Stala sa najlepšie platenou hviezdou Hollywoodu.

Morrisová Heather: Cilkina cesta
13,90 € 11,95 €

Krása jej zachránila život – a odsúdila ju na roky utrpenia Cecília „Cilka“ Kleinová mala len šestnásť rokov, keď ju deportovali do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

Rodan Kamil: V lesku koruny
11,95 € 10,28 €

Být součástí společenské elity a pohybovat se v nejvyšších patrech světové politiky považovaly ženy na knížecích, královských a císařských dvorech za přirozenou součást svých životů.

Sencov Oleg: Marketér
12 € 10,32 €

Oleg Sencov sa prostredníctvom autobiografickej zbierky poviedok predstavuje slovenskému čitateľovi ako spisovateľ.

Snowden Edward: Trvalý záznam
16,90 € 14,53 €

Edward Snowden. Muž, ktorý odtajnil americký systém masového odpočúvania a sledovania verejnosti. Systém, ktorý sám pomáhal vybudovať.

Tornielli, Gianni Valente Andrea: Vatikán a boj o moc
14,90 € 12,81 €

Exkluzívne dokumenty a svedectvá o afére Vigano a o požiadavke na odstú-penie pápeža Františka. „Mediálna bomba“ vybuchla v Dubline ráno 26. augusta 2018. Išlo o pokus o „prevrat“ proti pápežovi Františkovi.

Wolf Joah M.: Ukradnuté detstvo
12,90 € 11,09 €

„Miladka, nezabudni, kto si.“ Tieto slová zašepká Milade stará mama, keď nacistickí vojaci v noci náhle vtrhnú do ich domova. Ale čo nimi chce vlastne povedať? Milada predsa vie, kto je!