Brinkley William: Útek sestry Cecílie
8,90 € 7,65 €

Skutočný príbeh rehoľnej sestry Cecílie, ktorá v prestrojení unikla desiatke policajtov a niekoľko mesiacov sa skrývala, až sa jej v januári 1952 podarilo ujsť cez rieku Moravu do Rakúska.

Brož Ivan: Říkali mu d´Artagnan
10,98 € 9,44 €

Douglas MacArthur byl člověk s mimořádnou vojenskou představivostí a velitelskou způsobilostí, jehož životní dráha měla hluboký vliv na americké dějiny.

Cantone Raffaele: V mene spravodlivosti
9 € 7,74 €

V mene spravodlivosti je autobiografický príbeh zanieteného bojovníka s cammorou Raffaela Cantoneho.
Cantone (1963, Neapol) vyrastal v regióne, ktorý bol pod silným vplyvom camorry.

Detko Miroslav: Tak káže Karma !
10,90 € 9,37 €

Môj život už nikdy nebude taký aký bol predtým...... Príliš dlho držal som v sebe bolesť. Ukrýval ju za slepou nádejou, že raz dozaista sama pominie.

Hupka Gustáv: Šťastie a omyly
8,27 € 7,11 €

Memoáre Gustáva Hupku podrobne mapujú život známeho básnika, redaktora, spoločenského dejateľa, pristavujú sa pri míľnikoch, ktoré zanechali vrúbky v pamäti autora.

Jablonovský Fero: Nielen Jožinko – Život a dielo Jozefa Scheka
11,99 € 10,31 €

Vychádza k 90. výročiu narodenia, karikaturistu, autora komiksov, ilustrácií, typografických diel, grafík, maliara, autora plastík Jozefa Scheka. Tvorbu tohto autora publikácia predstavuje podrobne vrátane nekoľkých ukážok súkromnej tvorby.

Lenzini José: Posledné dni Alberta Camusa
6,61 € 5,68 €

José Lenzini, dlhoročný novinár alžírskeho pôvodu, zanietený camusológ sa už vyše dvadsať rokov špecializuje na Alberta Camusa, najmladšieho nositeľa Nobelovej ceny za literatúru 1957 a jeho dielo.

Marie Jean-Jacques: Stalin
20,37 € 17,52 €

Kniha představuje osudy jednoho z nejzáhadnějších mužů 20. století – Stalina – který po svém nástupu k moci zasvětil život pronásledování a vraždění komunistů v Sovětském svazu i jinde ve světě.

Schäferová Susanne: Hviezdy, jablká a sklíčka
7 € 6,02 €

Literárne dielo Hviezdy, jablká a sklíčka, ktoré vyšlo v r. 1996, je prvotinou nemeckej autorky Susanne Schäferovej (nar. 1966), ktorej až v dospelosti diagnostikovali autizmus.

Son-mjong Mun: Hľadanie strateného mieru
9,35 € 8,04 €

"Aby som vybudoval svet mieru, chodil som na tie najúbohejšie a najvzdialenejšie miesta. Videl som africké matky v situáciách, keď sa iba bezmocne prizerali, ako ich deti umierali od hladu.

Stúpalová Vladimíra: Už musím ísť
3 € 2,58 €

Príbeh chlapca očami jeho matky o nerovnom boji s ťažkou chorobou. Nádej, radosť a očakávania sa striedajú s beznádejou, smútkom či sklamaním. Tento príbeh nie je ojedinelý. Je veľa rodín, ktoré o dieťa prichádzajú alebo ho už stratili.

Virapen John: Nežiaduci účinok: Smrť - 2. vydanie
14,99 € 12,89 €

Nežiaduci účinok – nová kniha Johna Virapena, ktorá odhaľuje zločiny farmaceutického priemyslu. Bola odprezentovaná v slovenskom vydaní na Medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Inchebe (4. – 7. 11. 2010) za účasti autora.