Blaha Anton: Nepíš to, otec
8,27 € 7,11 €

Autor – renomovaný právnik, intelektuál, publicista vo svoje knihe úvah, recenzií, rozhovorov a článkov otvorene reaguje na deformácie spoločnosti, jej odcudzené podoby a pokrivené charaktery, promptne registruje a citlivo zachytáva vnemy súvisiace s

Goebbels Joseph: Deníky 1924-1929 - svazek 1
13,60 € 11,70 €

Goebbelsovy deníkové záznamy odrážejí nejenom šílený vnitřní svět jejich pisatele, ale také umožňují pohled do mocenských kruhů Třetí říše. Svazek je bohatě opatřen poznámkami, které pomohou čtenáři pochopit text.

Goebbels Joseph: Deníky 1930-1934 - svazek 2
11,10 € 9,55 €

Goebbelsove denníkové záznamy odrážajú nielen šialený vnútorný svet ich pisateľa, ale umožňujú aj pohľad do mocenských kruhov Tretej ríše. Zväzok je bohato komentovaný poznámkami, ktoré pomáhajú pochopiť kontext.

Hahn Carl H.: Moje léta s Volkswagenem
18,59 € 15,99 €

Kniha prof. Carla H. Hahna je autobiografickým pohledem bývalého vrcholového představitele koncernu VW. Prostřednictvím osobního pohledu na jednotlivé okruhy problémů budování koncernu definuje prof.

Hvišč Jozef S.: Kam zrak nedosiahne
6,61 € 5,68 €

Autor je známy historik, literárny vedec, prekladateľ, editor a spoluautor monografických publikácií, zborníkov a antológií.

Mrva Marián: Žilina a Alexander Lombardini
9 € 7,74 €

Historik M. Mrva v knihe približuje život a dielo Alexandra Lombardiniho – žilinského advokáta, archivára a autora prvej knihy o histórii Žiliny. Kniha populárnou formou prináša informácie zo života A.

Petraško Ľudovít: Lanské snehy
13 € 11,18 €

Ďaleko od domova, v Kanade dokončil Karol Manik svoje spomienky: na detstvo prežité v hornom Šariši, na prvú svetovú vojnu a taliansky front, na prevrat i vysťahovaleckú anabázu.

Schroeder Alice: Snehová guľa
39,99 € 34,39 €

Výnimočná kniha Snehová guľa opisuje život legendy finančného sveta – Warrena Buffetta. Je ságou jeho rodiny a kronikou obdobia, v ktorom tento vplyvný a na celom svete uznávaný muž žil.