10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Ako vybrať detské vozítko

Detské vozítka môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií. Motorové a šlapacie štvorkolkytrojkolky, šliapacie autá, elektrické motorky, kolobežky a detské bicykle. Všetky vozítka na Mall.sk patria medzi overené výrobky popredných značkových výrobcov a potešia každé malé i veľké dieťa.

Vek dieťaťa a spôsob použitia

Záleží na vzraste dieťaťa - odporúčaný vek, ktorý je u vozidiel udávaný, platí len orientačne. Vozidlá sú samozrejme dostatočne dimenzované a majú rezervu v nosnosti pre deti zodpovedajúceho vzrastu. Pri výbere vždy záleží na tom, pre koho a na aký účel a terén vozidlo vyberáte.

Elektrické vozidlá 6 V sú stavané spravidla na rovnejší, pevnejší povrch a svahy do 5%. Vozítka 12 V znesú i hrboľatý trávnatý povrch, nespevnený, svahy do 10%. Benzínová detská štvorkolka zvládne aj zložitejšie terény.

Ako vybrať detské vozítko

Kvalita

Všetky detské vozítka, ktoré predávame sú kvalitné a nesú mená dobrých značiek. Aj u detských vozidiel sa môže vyskytnúť nejaká náhodná porucha. Prakticky sa však objavujú úplne výnimočne. U všetkých nami predávaných vozidiel je samozrejme zaistený odborný servis.

Zaobchádzanie s vozítkom

Najmä pri prevádzke motorových detských vozidiel je potrebné si dôkladne prečítať návod. Bývajú tam inštrukcie ohľadom batérií, správnym používaním batérie sa môže využiť jej kapacita a životnosť. Vozidlo umožňuje dieťaťu doslova vyrásť s volantom od detského veku.

Motorové vozítka

S výnimkou jedného vozidla s benzínovým motorom, detské a pritom plnokrvné terénne štvorkolky Intrea, sú všetky motorové vozidlá od Biemme, Peg Perego poháňané elektrickými motormi.

Šlapacie vozítka

Detské trojkolky majú spravidla predné koleso poháňané pedálom priamo. Štvorkolky, šliapacie autá a traktory sú väčšinou vybavené reťazovým prevodom.

Kolobežky majú dve až tri kolesá. Základom je pevná kovová konštrukcia, gumové kolesá, odkladací priestor na riadidlách, blatník na prednom kolese, vzadu dve kolieska pre lepšiu stabilitu, príťažlivý dizajn a nápadne pestré farby.

Vlastnosti a parametre

Pohon motorových vozidiel

Elektrovozítka Peg Perego sú vybavené jedným (6 V) alebo dvoma (12 V) motormi. Tie 6 V mávajú náhon na jedno zadné koleso, zatiaľ čo 12 V na obe zadné kolesá. Kolesá detských elektrických vozítiek bývajú väčšinou z tvrdého plastu. Motorová štvorkolka je vybavená nafukovacími gumovými pneumatikami.

Rýchlosť

Najrýchlejším a najvýkonnejším vozidlom je benzínová terénna štvorkolka. Môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h. Je vybavená dvoma trhacími poistkami, prvá pre vodiča a druhá vzadu pre rodičov. Vytiahnutím poistky sa motor štvorkolky okamžite zastaví. Poistka pripojená k bezpečnostnému lanku dáva rodičom možnosť zastaviť vozidlo zozadu aj na niekoľkometrovú vzdialenosť. Všetky elektrovozítka sú stabilné a bezpečné, samozrejme spĺňajú všetky potrebné bezpečnostné normy. Pohybujú sa rýchlosťami do 8 km/h, takže nie je riziko, že by dieťa rodičom prešlo z dosahu.

Doba prevádzky

Výdrž elektrických detských vozidiel vždy závisí od stavu batérie, a ten záleží vždy na tom, ako sa s batériou zaobchádza. To je vždy podrobne popísané v priloženom návode. Záleží tiež od terénu, na ktorom sa jazdí.

Typ vozítka Doba prevádzky
elektrovozítko 6 V 45 – 90 minut
elektrovozítko 12 V 30 – 45 minut
benzínová štvorkolka 7 hodin

K elektrickým vozidlám Peg Perego, 12V i 6V možno dokúpiť rezervnú batériu.