Značka Whispbar je na trhu už niekoľko desiatok rokov a kvalitou svojich nosičov uspokojuje potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Strešné nosiče s technológiou redukcie hluku Whispbar sú v tvare krídla, čím je znížený aerodynamický odpor na minimum a to znamená pri jazde takmer úplnú nehlučnosť nosičov pri akejkoľvek rýchlosti auta. Porovnávacie testy vo veternom tuneli preukázali hlučnosť nižšiu až o 70%(!) oproti iným nosičom.

Okrem tvaru nosiča má podiel na odstránení hlučnosti aj zakrytie T-drážky z jej vnútornej strany. Whispbar má patentovanú aj techológiu upevňovania ,,T drážky v nosiči, kde nie je potrebné ju celú vybrať, no k montáži postačí iba jej vysunutie. Drážka tak zostáva zakrytá celý čas a po celej dĺžke bez ohľadu na to, či na nosičoch máte namontované nejaké príslušenstvo alebo nie. Zaručene taktiež kryciu gumu nestratíte ani nezabudnete. Jazda s odkrytou drážkou totiž spôsobuje nepríjemné pískanie.

Nosiče s presahom majú dlhšie tyče, preto poskytujú väčšiu prepravnú kapacitu a väčší priestor, na ktorý je možné uchytiť náklad alebo nadstavbové nosiče. Taktiež pätky nosiča sú z vrchnej strany odkryté, čo umožňuje využiť aj tento priestor pre prepravu.

Výhodou nosičov zn. Whispbar je, že ak zákazník v budúcnosti mení typ vozidla nosiče si môže odmontovať a použiť ich aj na iný typ vozidla, stačí si vybrať iný montažny kit podľa druhu upevnenia na streche vozidla.