Schleich Jezdecká škola s jezdci a koňmi-30%
98 € 67,80 €

Posledný kus za túto cenu!

Táto úžasne prepracovaná ** jazdecká škola ** je ideálnym doplnkom ku stajni. Schádzajú sa tam všetci ** milovníci koní **, kde trénujú ** skákať cez prekážky ** a starajú sa o kone. Vhodné pre deti ** od 3 rokov **.

 
Schleich Karavan pre kamarátske stretnutie 42415-29%
81,50 € 57,10 €

Ďalšie dobrodružné príbehy o Klube koní budú obohatené o super tajné miesto pre kamarátske stretnutia. Deň pred dvanástymi narodeninami Hannah nájdu kamarátky starý karavan a rozhodnú sa, že sa stane ich klubovou centrálou. Kedykoľvek je potrebné vyriešiť nejakú hádanku, stretnú sa dievčatá v karavane. V zime je pre dievčatá pohodlné sedieť na modrom gauči s vankúšmi, v lete zase otvoriť bočnú stenu karavanu a mať tak krásnu veľkú terasu.

Schleich Karavan a tréningové príslušenstvo s koníkmi 72141-17%
92,30 € 76,60 €

V tomto balení nájdete exkluzívne figúrky Schleich, ktoré vyčaria vašim deťom úsmev na perách. Karavan sa stal klubovou centrálou kamarátok. Kedykoľvek je potrebné, stretnú sa dievčatá v karavane, v zime sedia na modrom gauči s vankúšmi, v lete otvoria bočnú stenu karavanu a vytvoria tak krásnu veľkú terasu. Jedná sa o kompletnú hraciu sadu s postavičkou a príslušenstvom.

Schleich Ryšavka Hannah a kôň Cayenne-22%
19,20 € 14,90 €

Hannah je vášnivou westernovou jazdkyňou. Prvýkrát sa stretla s päťročným valachom Cayenne, keď upratovala stajňu. Cayenne bol veľmi plachý. Hannah mu spievala jemným hlasom, netrvalo dlho a stali sa nerozlučnými kamarátmi. Hannah by sa rada stala zverolekárkou, rovnako ako jej mamička.

Schleich Umývací kút pre kone s príslušenstvom-17%
26,90 € 22,20 €

Ak chcete mať vlastného koňa musíte sa o neho riadne postarať a to zahŕňa aj umývanie. Pripravte si vedro a kefu a pustite sa do práce. Ručne maľovaná sada by nemala chýbať v zbierke malej ošetrovateľky.

Schleich Prehistorické zvieratko - Mosasaurus 15026-20%
20,70 € 16,40 €

Novinka

Pohyblivá čeľusť Mosasaura od Schleich® DINOSAURS obsahuje mnoho špicatých zubov. Keď lovil korisť, ako sú ryby alebo korytnačky, dinosaurus otvoril zoširoka ústa a mocne sa zahryzol. Tvar zubov znamená, že pravdepodobne nežula a jednoducho korisť prehltol. Ako adaptácia na stanovište sa jeho predné a zadné nohy premenili na plutvy. Mal tiež plutvu na konci chvosta.

Schleich Set hříbě a Quarter kůň se štěňátkem a doplňky 42432
19,60 € 16,80 €

Niekedy sa kone v ohrade nemôžu postarať o svoje čerstvo narodené mláďatá. Potom je to chvíľa pre Sarah, ktorá miluje zvieracie mláďatá a rada pomáha so starostlivosťou. Keď sa v stajni narodí žriebä, Sarah ho kŕmi z fľašky. Kobyla dovolí Sarah kefovať a masírovať žriebä kefou.

Schleich Veterinárna ordinácia pre domáce zvieratá 42502
68,90 €

Posledný kus za túto cenu!

Vo veterinárnej ordinácii sú všetci zvieracie pacienti láskyplne liečení a ošetrovaní, aby boli čoskoro zdraví. Veterinár sa o to postará. Vždy má pripravené správne vybavenie. S pomocou röntgenového obrazu visiaceho na stene môže veterinár liečiť svojich pacientov na vyšetrovacom stole a rýchlo vytiahne zo svojho lekárskeho kufríka ten správny liek. Pomocou váhy môže tiež skontrolovať hmotnosť králikov.

Schleich Andalúzsky žrebec 13821
7,70 € 7,20 €

Krásna ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka andalúzskeho žrebca nadchne nielen malých milovníkov týchto ušľachetných zvierat. Iba Andalúzsky kôň je uvedený v plemennej knihe a možno ho označiť ako čisté španielskej plemeno. Aby tu mohol byť zapísaný, musí podstúpiť registračné a výberové konanie.

Schleich Zvieratko - kobyla strieborná 13914
7,70 € 7,60 €

Novinka

Kobyla strieborná od Schleich® FARM WORLD má v skutočnosti tmavú srsť, ale takzvaný gén „silver Dapple“ znamená, že je oveľa svetlejšia a vyzerá striebristo. Dokonca aj riasy strieborných koní sú svetlé, zvyčajne dokonca biele. Toto sfarbenie je bežné u koní Rocky Mountain, škandinávskych poníkov a plemien amerických koní, ako sú Morgan, American Saddlebred a Tennessee Walking Horse.

Schleich Blondína Sofia a kôň Blosom
19,10 €

Sofia si andalúzsku kobylu Blossom nevybrala. Bolo to práve naopak! Kobyla do Sofie jemne strčila nosom, keď sa počas dňa zasnila. Sofia Blossom veľmi miluje a trávi s ňou každú voľnú minútu.

Schleich Elf víla na okrídlenom levovi 70714-19%
34,20 € 27,60 €

Posledný kus za túto cenu!

Dlho predtým, než obyvatelia Bayala® uzrejú vílu na okrídlenom levovi, cítia jej kúzlo, ako sa elegantne vznáša vo vzduchu. Plne ružová hriva a bohato zdobené krídla bieleho leva sa v slnečnom svetle zlatisto blyštia. Spolu s vílou letí kúzelné stvorenie nad rozľahlými farebnými kvetinovými poľami Bayala®. Sila a odvaha tohto majestátneho magického tvora je známa v celom rozprávkovom kráľovstve.

Schleich Kobyla frisianská 13906
7,70 € 7,20 €

Frisianovci boli pomenovaní po ich domove, holandskom Frieslande. Sú jedným z najstarších plemien koní v Európe. Majú charakteristickú čiernu srsť, nádhernú hrivu a krásny chvost. Ďalšou rysom Frisianov sú dlhé chlpy na nohách. Táto kobyla má prepracované pletenie na jej sponke, čo z nej robí jedinečný zberateľský predmet.

Schleich Tiger 14729

Schleich Tiger 14729

Hodnotenie: 4,9
7,70 € 7,60 €

Posledný kus za túto cenu!

Veľmi krásna, ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka Tigra usurijského vás prenesie do rozmanitej zvieracej ríše od Ázie až po Austráliu. Tiger je najväčšia mačkovitá šelma na svete a môže merať až 3 metre. Pradie rovnako ako domáce mačky, ale 100 krát hlasnejšie. Nechajte vaše dieťa objavovať krásy divokej prírody a užiť si tak veľa zábavy pri hraní.

Schleich Turnajový žrebec Frízskeho koňa-16%
14,20 € 11,80 €

Rozšírte svoju zbierku zvieratiek o túto veľmi krásnu, ručne maľovanú a detailne spracovanú figúrku turnajového žrebca frízskeho koňa. Elegantná pružná chôdza a hrdé držanie pochádza od ohnivých, španielskych koní. Biela čabraka na uši chráni frízskeho koňa pred hlasnými zvukmi a ušľachtilé biele gamaše pred zraneniami.

Schleich Dúhový jednorožec s krídlami 70576
16,50 € 16,10 €

V horách na Dúhovom ostrove žije okrídlený dúhový jednorožec s žriebätkom. Dvaja z nich letia cez farebný ostrov až ku koncu dúhy a ich krídla sa vo všetkých farbách skvele rozžiaria. Niekedy jednorožec doslova splynie s dúhou! Vstúpte do ich sveta a pozrite sa na ne!

Schleich Víla Eyelas na zlatom jednorožcovi 42508-16%
18,80 € 15,70 €

Krásna kvalitne a do detailu spracovaná a ručne maľovaná figúrka víly na zlatom jednorožcovi. Kedykoľvek sa Eyela posadí na zlatého jednorožca, premýšľa, aké dobrodružstvá na ňu čakajú. Magický jednorožec má veľmi úžasné schopnosti a zakaždým korunnú princeznú prekvapí. Figúrka je súčasťou tematického sveta Bayala.

Schleich Dúhový jednorožec kobyla 70524
16,50 € 14,10 €

Krásna kvalitne a do detailu spracovaná a ručne maľovaná figúrka kobyly dúhového jednorožca. Hriva dúhových jednorožcov žiari v lúčoch vychádzajúceho slnka všetkými farbami dúhy. Ich boky zdobia farebné drahokamy. Tieto zvieratá sú opradené tajuplnými príbehmi, o ktorých nikto nevie, či sú pravdivé. Ale všetci si sú za jedno, že dúhové jednorožce sú unikátne krásne a magické zvieratá.

Schleich Hosťujúce kone, Hannah so sučkou Ruby-25%
39,20 € 29,10 €

Posledný kus za túto cenu!

Dobrodružstvo pokračuje! V Lakeside sú dočasne dvaja nové kone. Hannah a jej pes Ruby šťastne pozdraví kobylu Appaloosa a žriebä. Hannah má trik, aby sa naklonila na kobylku: rozptýli ju lahodným jabĺčkom.

Schleich Dimorphodon

Schleich Dimorphodon

Hodnotenie: 5
8,80 €

Rozšírte svoju zbierku dinosaurov o túto veľmi krásnu, ručne maľovanú a detailne spracovanú figúrku Dimorphoda. Dimorphodon bol malý vtákojašter s veľkou lebkou a dlhým zobákom.

Schleich Izbička pre šteňatá-18%
16,90 € 13,80 €

V izbe pre šteňatá sa spolu hrajú maltipoo, čivava a labradorský retriever. Čo sú tí traja schopní spolu narobiť za roztopašný neporiadok! Hrajú sa na mäkkej deke, preťahujú sa o plyšového medveďa a hrajú sa na schovávačku.

Schleich Zvieratko - kobyla andalúzskeho koňa 13922
7,70 € 7,60 €

Posledný kus za túto cenu!

Kobyla andalúzskeho koňa od Schleich® Horse Club očarí svojou dlhou splývavou hrivou, ktorá je typická pre toto plemeno koní. Jej podobnosť s andalúzskym koňmi nie je náhoda, pretože Pura Raza Española alebo skrátene PRE sú chovateľskou líniou v andalúzskom plemene. Boli uznané španielskym chovateľským zväzom ako samostatné plemeno od roku 1912.

Schleich Záchranný vrtuľník pre zvieratá 42476-22%
35 € 27,20 €

S novým záchranným vrtuľníkom môže správca hrošiu mláďa zachrániť z hlbokej rokliny pred levom. Lanovým navijakom spustí správcu parku z vrtuľníka prepravnú sieť. Mladý hroch v poslednej sekunde vylezie na sieť a správca parku levovi bleskovo uletí. Záchranná akcia sa podarila.

Schleich Prehistorické zvieratko - Brontosaurus 15027-20%
20,70 € 16,40 €

Posledný kus za túto cenu!

Brontosaurus od Schleich® DINOSAURS má dlhý chvost, obrovské telo a úzky krk. Dinosaurus vážil približne 15 ton a bol vysoký cca 22 m. Zatiaľ bola nájdená iba kostra Brontosaura, vedci nikdy nenašli lebku. Meno Brontosaurus znamená „hrom jašterica“. Vedci predpokladajú, že dinosaurus používal svoj chvost ako bič.

Schleich Zvieratko - kobyla čierna hannoverská 13927
7,90 €

Novinka

Hriva čiernej hannoverskej kobyly od Schleich® Horse Club je zapletená do malých turnajových vrkôčikov. Jej živá póza ukazuje, že je plná energie a nemôže sa dočkať svojho vystúpenia s jazdcom. Hannoverské kone patria medzi najstaršie plemená teplokrvníkov a sú vynikajúcimi turnajovými koňmi. Sú ľahko trénovateľné, odvážne a majú jemný a láskavý charakter.

Schleich Psia búda s príslušenstvom 42376
20 € 17,60 €

Set ručne maľovaných a detailne spracovaných figúrok psa a jeho majiteľky. Súčasťou balenia je aj búda a príslušenstvo. Na žiadnom statku nemôže chýbať psia búda. Austrálsky ovčiak je veľmi športový a energický pes. Miluje byť vonku a pásť ovce. Nová psia búda ho ochraňuje pred vetrom a dažďom.

Schleich Zvieratko - žrebec andalúzskeho koňa 13923
7,70 € 7,20 €

Novinka

Žrebec andalúzskeho koňa zo Schleich® Horse Club je hrdý čierny kôň s elegantným klenutým krkom, ušľachtilým tvarom hlavy, dlhou splývavou hrivou a bujným chvostom. Kone tohto plemena sú často mylne považované za andalúzske a naopak. To nie je žiadnym prekvapením, pretože v Andalúzaňoch sú samostatnou chovnou líniou. Chovné knihy sa vedú podľa pevných pravidiel, aby sa odlíšili od ostatných koní.

Schleich Žriebä jednorožca kvetinového 70591
8,80 € 8 €

Posledný kus za túto cenu!

Žriebä kvetinový jednorožec Schleich® bayala® je na rozdiel od pestrofarebného kvetinového Pegasa veľmi divoké a hravé. Miluje hry so svojim kamarátom, kvetinovým drakom, na krásnych kvetinových poliach, v ktorých žije, ale aj veselo preskúma zvyšok sveta Bayala.

Schleich Hannah a jazdecká sada na western 42441-20%
28 € 22,20 €

Súťaž vo westernovej jazde zahŕňa vždy populárne preteky so sudmi. Účastníci pretekov musia prejsť okolo sudov čo najrýchlejšie. Okrem farebných sudov obsahuje Hannah Westernový jazdecký set tiež prekážky, ktoré možno podľa potreby upraviť. Okrem dievčaťa s pohyblivými pažami obsahuje sada krásnu kobylu Tennessee Walker s odnímateľným sedlom a uzdou.

Schleich Pegas kvetinový 70590
16,10 € 15,30 €

Pestrofarebný kvetinový Pegas je čarovné zviera. Je rovnako plachý a tajomný ako všetky kúzelné kone. Žije na samote, v krásnych kvetinových poliach a je milujúcim ochrancom žriebäťa jednorožca kvetinového. Získať jeho dôveru je veľmi ťažké, ale kráľovským sestrám sa to podarilo a získali ho ako dobrého a verného priateľa. Princezné Sára a Sera sa s ním radi stretávajú a obdivujú jeho krásne krídla a veľkú hrivu!

Schleich Elf víla na trblietavej sove 70713-16%
34,20 € 28,70 €

Novinka

Dlho predtým, než uzrejú obyvatelia Bayala® vílu na trblietavej sove, pocítia jej kúzlo, ako sa elegantne vznáša vo vzduchu. Víla priateľsky máva všetkým obyvateľom. Výzdoba pier sovy a bohato zdobené krídla sa na slnku strieborne blyštia. Spoločne s vílou letí kúzelné sovie stvorenie nad rozľahlými farebnými kvetinovými poľami Bayala®.

Schleich Tinkerská kobyla 13773
7,70 € 7,60 €

Krásna ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka Pintabianskej kobyly nadchne nielen malé milovníkov týchto šľachetných zvierat. Kobyla Tinkerská má krásny strakatý kabátik, nádhernú hrivu, hustý chvost a na priehlavku bohatý porast dlhej srsti. Je to silný kôň. Toto plemeno bolo chované ako cestovný po Veľkej Británii a Írsku vďaka svojej sile a vytrvalosti.

Schleich Dracorex 15014
13,80 € 12,20 €

Krásna kvalitne a do detailu spracovaná a ručne maľovaná figúrka prehistorického zvieraťa. Tvar hlavy dinosaura a jeho dlhý ňufák sa podobajú drakovi. Jeho meno v preklade znamená dračí kráľ.

Schleich Dračí ostrov s pokladom 42436-26%
27,70 € 20,30 €

Sada kvalitne a do detailu spracované s ručne maľovanými figúrkami Dračej matky s bábätkom a doplnkami. Magický dračí ostrov síce nie je obrovský, ale je s ním obrovská zábava. Dračia mama, roztomilé dračie bábätko a bábätko delfína sa tu rozhodne nenudí. Dračie bábätko sa môže hojdať v hojdacej sieti, uvelebiť sa na chrbte svojej mamičky alebo sa vo vajci kotúľať po piesočnej šmýkačke, zatiaľ čo tie s dračou mamou stráži magický dračí krištáľ v truhle s pokladom.

Schleich Hrací koberec Wild Life 42477-18%
38,40 € 31,40 €

Posledný kus za túto cenu!

Hrací koberec Wild life je perfektným podkladom pre oba výrobky Schleich. Trebárs pre hracie súpravy z rovnakej série Wild life. Okrem toho poskytuje dostatok miesta pre ďalšie zvieracie dobrodružstvo. Napriek tomu, že je vyrobený z mäkkého materiálu, jeho štruktúra dovoľuje zvieracím figúrkam zostať vo vzpriamenej polohe počas hry.

Schleich Dúhový jednorožec žrebec 70523-16%
16,50 € 13,80 €

Krásna kvalitne a do detailu spracovaná a ručne maľovaná figúrka žrebca dúhového jednorožca. Hriva dúhových jednorožcov žiari v lúčoch vychádzajúceho slnka všetkými farbami dúhy. Ich boky zdobia farebné drahokamy. Tieto zvieratá sú opradené tajuplnými príbehmi, o ktorých nikto nevie, či sú pravdivé. Ale všetci si sú za jedno, že dúhové jednorožce sú unikátne krásne a magické zvieratá.

Schleich Lev revúci 14726

Schleich Lev revúci 14726

Hodnotenie: 4,8
6,50 € 6,10 €

Ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka kráľa zvierat leva nadchne nielen malých milovníkov zvieratiek. Levy sú jediní, ktorí lovia spoločne vo svorkách, aj keď táto úloha je zvyčajne ponechané na levici. Nechajte vaše dieťa objavovať krásy divokej prírody a užiť si tak veľa zábavy pri hraní.

Schleich Texasský longhornský býk 13866
7,90 €

Krásna kvalitne a do detailu spracovaná a ručne maľovaná figúrka texaského dlhorohého býka. Toto plemeno preslávené nielen svojimi dlhými rohmi, ale aj farebnú srsťou. Môže byť jednofarebný, ale aj v rôznych odtieňoch, alebo mať fľaky a k tomu byť ešte bodkovaný.

Schleich Návšteva lekára u kobyly a žriebäťa 42486-24%
22,70 € 17,20 €

Sada kvalitne a do detailu spracovaných a ručne maľovaných figúrok zo série Horse club. Báječná sada doplnkov k novej konskej stajni s 3 roztomilými zvieratkami, veterinárkou a množstvom doplnkov. Veterinárka sa vydá do stajne, aby ošetrila žriebä amerického pastierskeho koňa. Keď ošetruje žriebä, mení mu obväz, kobyla amerického pastierskeho koňa so záujmom prihliada. Dáva pritom veľmi dobrý pozor, aby sa žriebätku nič nestalo.

Schleich Arabská kobyla s prikrývkou
10,30 €

Arabská kobyla s pokrývkou je krásna, ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka. Veľká konská šou za chvíľu vypukne! Jazdkyňa je už celkom nervózna, a jej arabská kobyla tiež už nervózne poskakuje. Na upokojenie kobyla dostane pár lahodných jabĺk. Malé milovníčky koní si zamilujú túto kobylu s doplnkami.

Schleich Kobyla Rocky Mountain - konská šou
14,20 € 13,80 €

Krásna ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka koňa nadchne nielen malých milovníkov týchto šľachetných zvierat. Na výstave koní v Lakeside môžu všetci nechať oči na kobyle Rocky Mountain a pozorujú jej pôvabné pohyby. Toto plemeno má prirodzenú predispozíciu pre chôdzu Tölt ·, kedy aspoň jedna noha zostáva vždy na zemi. To umožňuje jazdcovi pohodlne sedieť v sedle.

Schleich Ľadový griffin 70143-18%
21,10 € 17,20 €

Posledný kus za túto cenu!

Ľadový griffin má niekoľko ostrých zbraní, aby zneškodnil svojich nepriateľov. V súboji najprv prepichne útočníkovu zbroj svojimi špicatými pazúrmi, potom sa do neho pustí svojím masívnych ostrým zobákom. Niekedy to urobí obrátene, záleží na tom, ako sa cíti. Toto chladnokrvné monštrum má na každom zo svojich mocných krídel šesť ostrých ľadových pier, ktoré používa na udržanie si nepriateľov od tela. Niekedy je však dostačujúce, keď vydá prenikavý, ohlušujúci zvuk, ktorý trhá uši.

Schleich Ľadový medveď 42510-19%
16,10 € 13 €

Rovnako silný ako medveď a chladný ako ľad. Ľadový medveď používa niekoľko spôsobov, aby útočníkov odrazil pomocou ľadu. Snehobiely kabát Ľadového medveďa dokonale splynie s prostredím ľadového sveta a ľahko tak prekvapí svojich nepriateľov. Jeden z jeho mocných láb je celý z ľadu a jedným dotykom môže zmraziť svojich súperov.

Schleich Arabský žrebec 13907
7,70 € 7,60 €

Arabi sú často označovaní za najkrajšie plemeno koní na svete. Majú štíhlu, vznešenú postavu a často malú, elegantnú vlnku na nose. Arabský žrebec od Schleich® Horse Club má spletený chvost, ktorý je krásne vystavený svojou pyšnou pózou. Má tiež nádhernú tmavú hrivu a jeho srsť je elegantná v atraktívnom odtieni hnedej.

Schleich Zvieratko -osol 13772
6,50 €

Ručne maľovaná a detailne spracovaná figúrka osla nadchne nielen malých milovníkov zvieratiek. Osol je typický nenápadným sfarbením a ušami, ktoré sú dlhšie ako uši koňov a zebier. Tento rod dodnes zahŕňa tri divoko žijúce druhy.

Schleich Neviditeľný panter 42522
10,30 €

Novinka

Pozor! Neviditeľný panter od Schleich® Eldrador® Creatures sa prediera porastom džungle ako temný fantóm. Jeho čierny kabát mu umožňuje sa neviditeľne pohybovať v tieňoch, aby prepadol svojich nepriateľov. Ak sa votrelec priblíži príliš blízko, vyskočí zo svojho úkrytu, prekvapí svojho protivníka, a zaútočí na neho svojimi ostrými pazúrmi. Útoky často končí dychberúcim prenasledovaním, ktoré silný obyvateľov džungle ľahko vyhrá.

Schleich Záchranné terénne auto s veterinárom 42503-17%
46,50 € 38,30 €

Teľa na farme si vymklo nohu. Veterinár okamžite skočí do svojho záchranného terénneho auta a so svojím labradorom a mačkou sa vydá vyšetriť zranené teľa. Box s liekmi a obväzmi je vždy na korbe terénneho auta pripravený na vyzdvihnutie. Veterinár okamžite obväzuje nohu teľaťa a vezie ho do veterinárnej ordinácie. Po röntgene sa tam môže zotaviť, než sa vráti späť na farmu.

Schleich Zvieratko - žrebec Sorraia Mustang 13915
7,90 €

Novinka

Žrebec Sorraia Mustang od Schleich® FARM WORLD má na chrbte úzky chrbtový pruh. To je pre tieto kone charakteristické, rovnako ako tmavá srsť a tmavý ňufák. Hriva a chvost ukazujú ďalšiu charakteristiku plemena: sú vždy dvojfarebné! Kone Sorraia sú považované za predkov Andalúzanov a Lusitanosov. Práve im tieto plemená vďačia za vysoko nasadený a silný krk.

Táto nemecká spoločnosť bola založená Friedrichom Schleichom v roku 1935. Od roku 1950 vyrába filmové komické postavičky, ako sú napr. Šmolkovia. Hračky a figúrky sa vyrábajú z tvrdej gumy. Dnes už najpopulárnejšie figúrky zvieratiek sa vyrábajú od roku 1980. Figúrky Schleich sú ručne maľované a tak sa dá povedať, že každá figúrka je svetovým unikátom. Medzi svetovými hračkárskými výrobcami má Schleich už dlhé roky svoje pevné miesto.

Značka Schleich svojimi výrobkami obsiahla celú zvieraciu ríšu, ako tú domácich zvierat, tak divoké zvieratá, morské živočíchy, vtáčiu ríšu, ale aj predhistorické jaštery. Ďalšie figúrky Schleich sú na trhu od roku 2003 a sú hlavne z oblasti rytierov, princezien, kráľov a víl. U Schleicha si skutočne vyberie každý a to v akomkoľvek veku.

Táto nemecká spoločnosť bola založená Friedrichom Schleichom v roku 1935. Od roku 1950 vyrába filmové komické postavičky, ako sú napr. Šmolkovia. Hračky a figúrky sa vyrábajú z tvrdej gumy. Dnes už najpopulárnejšie figúrky zvieratiek sa vyrábajú od roku 1980. Figúrky Schleich sú ručne maľované a tak sa dá povedať, že každá figúrka je svetovým unikátom. Medzi svetovými hračkárskými výrobcami má Schleich už dlhé roky svoje pevné miesto.

Značka Schleich svojimi výrobkami obsiahla celú zvieraciu ríšu, ako tú domácich zvierat, tak divoké zvieratá, morské živočíchy, vtáčiu ríšu, ale aj predhistorické jaštery. Ďalšie figúrky Schleich sú na trhu od roku 2003 a sú hlavne z oblasti rytierov, princezien, kráľov a víl. U Schleicha si skutočne vyberie každý a to v akomkoľvek veku.