Puma chlapčenské tenisky Cabana Racer SL V PS 34 modrá
2x

Puma chlapčenské tenisky Cabana Racer SL V PS

37,90 €

Ďalšia ponuka za 52 €

Posledný kus za túto cenu!

Chlapčenské tenisky s praktickým zapínaním na suchý zips, od značky Puma, vyrobené z kvalitného materiálu.

Tovar od predajcu MALL
-28%
Puma detské tenisky Courtflex v2 V PS 37154304 31 biela
2x

Puma dievčenské tenisky Courtflex v2 V PS 37154304

34,90 €
24,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Detské biele tenisky s praktickým zapínaním na suchý zips a s pútkom k obúvaniu, od značky Puma.

Tovar od predajcu MALL
-40%
Puma No-name: DP-3232692 UNI

Puma No-name: DP-3232692

52,95 €
31,77 €
Výpredaj

Model: Prime Time Backpack Farba: čierna Úložný priestor: hlavné vrecko, vonkajšie vrecko, bočné vrecko Zapínanie: dvojcestný zips, zips Špecifikácia: nastaviteľná dĺžka popruhov__

-17%
Puma chlapčenská mikina ESS Big Logo Crew FL 58696363 110 modrá

Puma chlapčenská mikina ESS Big Logo Crew FL 58696363

30,95 €
25,60 €
Posledný kus za túto cenu!

Výrazne modrá mikina značky PUMA s čiernym logom a úpletmi na rukávoch aj spodnom leme. Je vhodná nielen na nosenie k teplákom, ale skvele sa hodí aj k džínsom. Klasické logo na hrudníku skvele vystupuje.

Tovar od predajcu MALL
-35%
Puma Topánky pre ženy Puma - biela 37
1x

Puma Topánky pre ženy Puma - biela

61,95 €
40,25 €
Posledný kus za túto cenu!

Model: Skye Clean Raw Metallic Farba: biela Zapínanie: šnurovanie Špecifikácia: zmäkčená stielka SOFTFOAM zaistí maximálne pohodlie pri vašej chôdzi Materiál: syntetický, textil__B

-40%
Puma No-name: DP-3243399 37

Puma No-name: DP-3243399

61,95 €
37,15 €
Výpredaj

Model: Vikky V3 Sig Farba: biela Zapínanie: šnurovanie Špecifikácia: pamäťová penová stielka Materiál: syntetický Pranie a údržba: utrieť vlhkou handričkou

Spoločnosť Puma, ktorej prapôvod leží rovnako ako v prípade Adidas v Nemecku, patrí v súčasnosti k najrozšírenejším a najvýnosnejším firmám čo sa produkcie športovej obuvi a ďalšieho vybavenia pre šport týka. Pre niekoho sa táto značka stala synonymom pre topánky, Puma toho však ponúka omnoho viac – v kolekcii oblečenia nájdete okrem topánok tiež kabelky, tašky, tričká alebo napríklad mikiny.

História firmy Puma je do istej miery spojená s históriou Adidas, keďže zakladatelia oboch firiem boli bratia. V matkinej práčovni vtedy Rudolf a Adolf Dasslerovci začali už pred prvou svetovou vojnou vyrábať svoje prvé topánky. Ich cesta k bohatstvu bola rozhodne zaslúžená a vydretá, občas totiž mali problémy s dodávkou elektrickej energie, ktorú si museli nahradzovať generovaním vlastnej za pomoci fyzickej sily.

Ich kroky sa ale kvôli 2. svetovej vojne nakoniec rozišli. Obaja do nej vstúpili ako sympatizanti nacistickej strany, však Rudolf jej bol podstatne oddanejší vzhľadom ku svojej predošlej vojenskej histórii. Jedna zle pochopená poznámka Adolfa dokázala brata rozohniť natoľko, že ho následne považoval za udavača, kvôli ktorému mal neskôr problémy. Bratia sa potom už nikdy neudobrili, pracovať spolu nemohli a dokonca, aj keď sú pochovaní na rovnakom cintoríne, sú ich hroby čo možno najďalej od seba.

Po skončení vojny si teda Adolf zakladá Adidas a Rudolf svoju firmu pomenuje Ruda, čo bolo vzápätí zmenené na Puma Schuhfabrik Rudolf Dassler. Vzhľadom k tomu, že stále bývali v rovnakom meste, bolo aj jeho obyvateľstvo rozdelené na dva tábory, pričom dokonca aj niektoré bary a obchody boli všeobecne známe ako služby pre priaznivcov tej či onej značky.

V roku 1989 predali synovia Rudolfa svoj minoritný podiel v spoločnosti švajčiarskemu záujemcovi – Cosa Liebermann SA. V súčasnosti potom má Puma takmer 8 000 zamestnancov a distribuuje svoje výrobky do viac než 80 štátov sveta. V každom z nich má gigant Puma značne rozličné aktivity – v Japonsku finančne pomáha na svetlo sveta animovaným filmom, inde sa zapája do motoristického priemyslu a to prostredníctvom produkcie špeciálnej obuvi a oblečenia pre pretekárov, ktorú ponúka ako pretekárom F1, tak aj NASCAR. Ďalej bola Puma sponzorom Fifa World Cup 2006 a spolupracuje so značkami ako je BMW a Ferrari. Ďalej firma sponzoruje desiatky športovcov zo všetkých možných odvetví.

Puma je známa najmä vďaka sponzorovaným futbalistom, medzi ktorých sa zaraďujú najmä mená ako Pelé, Eusébio, Johan Cruijff, Enzo Francescoli, Diego Maradona, Lothar Matthäus, Kenny Dalglish a Didier Deschamps. V priebehu olympijských hier v Pekingu v roku 2008 sa Puma zviditeľnila tiež vďaka atlétovi Usainovi Boltovi, ktorý reprezentujúc značku, a ktorý pokoril celkom štyri svetové rekordy za sebou. V Austrálii pre zmenu Puma sponzoruje niektoré tímy tunajšej futbalovej ligy a v Amerike sa zase preslávila s pomocou basketbalového tímu New York Knicks.