Mangle a žehliace systémy

Mangle a žehliace systémy

Přednosti žehliacích systémov Miele

Žehliaca plocha s voštinovou štruktúrou

Žehliaca plocha s voštinovou štruktúrou

Čo sa už pri voštinovom bubne Miele osvedčilo, sa teraz postará aj pri FashionMaster o jemný rozdiel. S patentovanou plochou s voštinovou štruktúrou sa para rozdeľuje inak ako pri bežných žehliacich prístrojoch, bleskovo vďaka malým kanálikom medzi voštinami po celej žehliacej ploche. Pritom vznikajúci parný film umožňuje žehličke kĺzať sa celkom jemne a zároveň efektívne po vašej bielizni.

Automatické preplachovanie

Automatické preplachovanie

Zostatky minerálnych látok z vody premenenej na paru sa musia pravidelne z výrobníka pary vypláchnuť, aby sa zaručila konštantná výkonnosť prístroja. V závislosti od spotrebovaného množstva vody FashionMaster preto automaticky určí potrebný interval vypláchnutia. Ak k tomu dôjde, vyplachovanie prebehne priamo po zapnutí FashionMaster. Všetko, čo musíte spraviť, je vyprázdniť zásobník na zostatkovú vodu.

Automatické odvápňování

Automatické odvápňovanie

Keď ste pred prvým použitím nastavili tvrdosť vody, určí prístroj automaticky potrebný interval odvápnenia a včas vás naň upozorní. Proces odvápnenia spustíte jednoduchým stlačením tlačidla. Displej vás požiada o naplnenie vhodného odvápňovacieho prostriedku a následne sa spustí automaticky.

Komfortná zóna - veľký žehliaci stolík

Komfortná zóna - veľký žehliaci stolík

S rozmermi 120 x 40 cm ponúka žehliaci stolík dostatok miesta aj pre dlhé nohavice. Zóna Comfort na špici žehliaceho stolíka je usporiadaná tak, aby bolo možné žehliť kompletný predný diel blúzky alebo košele na jeden raz bez toho, aby ste museli preložiť ramenné časti. To šetrí čas.

1-2-Lift systém

1-2-Lift systém

Dve uchopenia - s nulovým vynaložením sily! S patentovaným systémom 1-2-Lift je možné celý prístroj, pozostávajúci zo žehličky, výrobníka pary a žehliaceho stolíka ľahko rozložiť. Odblokovať a nechať vyvážiť do vodorovnej roviny - takmer ako čarovným prútikom. FashionMaster nielenže vyhladí vašu bielizeň, ale šetrí aj váš chrbát!

Plynulé nastavení výšky

Plynulé nastavenie výšky

Celkom pohodlne a plynule nastavíte žehliacu dosku do pracovnej výšky, ktorú potrebujete. Pomocou zabudovanej tlakovej plynovej pružiny dosiahnete pohodlnú pracovnú výšku od 83 do 102 cm.

Mobilný a obratný

Mobilný a obratný

Mobilný a obratný: FashionMaster stojí aj sklopený na vlastných nohách a môže sa v byte umiestniť celkom podľa vašich želaní. Vďaka šetrným valčekom sa dá bez námahy presúvať a nasleduje vás kam len budete chcieť. Pritom hrany kobercov, prahy dverí alebo aj jednotlivé schody nie sú žiadnou prekážkou.

Vícevrstvé žehlení

Viacvrstvové žehlenie

Šetrite si svoje sily a čas! Viacvrstvový a hrubý textil bude totiž s FashionMaster ošetrený už len jedenkrát a nie dvojito. Množstvo pary a jej vysoký tlak umožnia, aby sa aj hrubý textil, ako napr. džínsy, žehlil len z jednej strany a napriek tomu bol perfektne vyžehlený.

Zásobník vody

Zásobník na vodu

Zvládnuť väčšie množstvá bielizne a medzitým doplniť vodu? Áno, dá sa to, lebo zásobník na vodu Fashion Master sa dá aj počas žehlenia kedykoľvek jednoducho odobrať a naplniť bežnou vodou z vodovodu. Pre používateľa výhodný plochý tvar dovoľuje doplnenie aj pod nízkymi kohútikmi vody. Kapacita 1,25 l vám umožní cca jednu hodinu žehlenia bez prerušenia.

Funkce CoolDown

Funkcia CoolDown

BEZPEČNOSŤ sa v Miele píše s veľkými písmenami: Preto sa pohybové senzory a tlačidlová kontrola postarajú, aby sa žehlička sama vypla, keď ju nebudete používať asi 3 minúty. Jednoduchým pohybom sa opäť automaticky zapne.

Steamer

Steamer

Nepekné pokrčenia a záhyby na vašom saku, krátkom kabáte, večerných šatách alebo vo vašich záclonách ošetríte s nadstavcom Steamer. Má len polovičnú hmotnosť ako žehlička, disponuje ale rovnakým tlakom a množstvom pary. Kefový nadstavec napraví vlákna textilu a postará sa o ich perfektnú vzdialenosť. Steamer sa dá použiť, aj keď je kvôli úspore miesta FashionMaster sklopený.

Pára

Para

S tlakom pary až do 4 barov a s konštantným množstvom pary 100 g/min dosiahnete s FashionMaster výsledky žehlenia v profesionálnej kvalite. Suchá para prenikne aj cez najhrubšie materiály, čím sa zníži potrebná doba žehlenia. Či budete pracovať s nárazovým alebo trvalým naparovaním, rozhodnete stlačením tlačidla pary priamo na žehličke.

Funkcia nafúknutia

Funkcia nafúknutia

Pre všetko, čo sa má vyhladiť ale nie vyžehliť, ponúka žehliaci stolík FashionMasteru funkciu nafúknutia vzduchu. Ventilátor vytvorí medzi textilom a žehliacim stolíkom vzduchový vankúš, takže sa prúžky, kašmírové pulóvre a pod. získajú svojtvar v priebehu vznášania. Rovnaká funkcia pomáha zabrániť pretlačeniu švov.

Odsávacia funkcia

Odsávacia funkcia

V žehliacom stolíku zabudovaná funkcia odsávania zabezpečuje cielené preniknutie pary šatstvom a znižuje vytváranie kondenzovanej vody. Ďalší efekt: textil sa na žehliacom stolíku zafixuje a udrží si počas žehlenia bezpečne svoju polohu.

Nepriľnavá plocha

Nepriľnavá plocha

Či flitre, potlače a pod. alebo extrémne citlivé látky - s FashionMaster zvládnete aj túto výzvu. Pre mimoriadne šetrné zaobchádzanie použite nasúvaciu nepriľnavú plochu, ktorá sa dá použiť priamo na módne dekorácie. S vašou teflónovou povrchovou vrstvou chráni váš tmavý textil pred lesklými miestami - a to bez toho, aby sa textil pritom musel otočiť naruby.

Žehlení vsedě

Žehlenie v sede

Žehlenie celkom bez vynakladania sily a v sede. Žehliaci valec sa nášľapným spínačom ľahkým chodom uvedie do pohybu, žehliaci žľab sa veľkým prítlakom spustí na textil. Ergonomické držanie tela pri sedení odbremení váš chrbát a máte obidve ruky voľné. Prieskum trhu Miele sa pýtal našich zákazníkov a zistil, že 95 % z nich je so žehliacim prístrojom od Miele spokojných až veľmi spokojných.

Automatická ochrana prstov

Automatická ochrana prstov

Ak sa špičky prstov dostanú pod pohyblivú ochrannú lištu, okamžite zareaguje bezpečnostné vypínanie a zastaví motor. Pohyb valca sa zastaví a žehliaci žľab sa posunie naspäť. Tým je zaručená bezpečná ochrana vašich prstov.

Konec válce je po celém obvodu volný

Voľný koniec žehliaceho valca

Voľný koniec valca uľahčuje žehlenie problémových kusov bielizne, ako sú napr. sukne alebo košele.

Sklápací mechanizmus uľahčuje uloženie

Sklápací mechanizmus uľahčuje uloženie

Po použití sa pohodlný sklápací mechanizmus postará o uloženie, kt. nezaberie veľa miesta. Sklopený žehliaci prístroj potrebuje len 0,2 m² miesta na uloženie. Vďaka stabilným pojazdovým kolieskam sa dá žehliaci prístroj jednoducho premiestniť.

Variabilní rychlost otáčení válce

Variabilná rýchlosť valca

Rýchlosť otáčania valca sa dá v piatich stupňoch prispôsobiť aktuálnym požiadavkám. Prispôsobenie druhu a vlhkosti bielizne. Nastavenie individuálneho pracovného tempa.

83 cm široký žehliaci valec

Žehlicí válec o šířce 83 cm

V porovnaní s bežnými žehličkami je žehliaca plocha päťnásobne väčšia. Šírka valca 83 cm umožňuje veľmi pohodlné žehlenie veľkých kusov bielizne. Tak sa dá žehliť napr. obliečka na vankúš len v jednom pracovnom kroku.

Funkcia pary

Funkcia pary

Táto funkcia umožňuje žehlenie s parou. "Technológia dvoch zásobníkov" sa pritom postará o rýchlu prípravu pary, rovnomerné rozdelenie pary po celej žehlenej ploche a o žehlenie s parou v trvaní do 40 minút (na jedno naplnenie zásobníku). LED kontrolka včas signalizuje potrebu vody. Prevádzka s vodou z vodovodnej siete. Objem 0,84 l.