10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Battistella BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS Systémová parná žehlička profi

Battistella BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS Systémová parná žehlička profi

1 hodnotenia
Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Parný generátor so žehličkou Battistella je určený pre domácnosti alebo malé prevádzky. Je možné s nimi žehliť odevy, poťahy, záclony, uteráky, obrusy, atď. aj vo viacerých vrstvách. Výhodou tohto zariadenia je jeho robustná konštrukcia.
309,40 €
Tovar od: Strima Czech
309,40 €
Získajte dopravu ZADARMO so
Posledné 3 kusy

22.7.2024 na výdajnom mieste
22.7.2024 - 23.7.2024 na vašej adrese

Popis

Parný generátor so žehličkou Battistella je určený pre domácnosti alebo malé prevádzky. Je možné s nimi žehliť odevy, poťahy, záclony, uteráky, obrusy, atď. aj vo viacerých vrstvách. Výhodou tohto zariadenia je jeho robustná konštrukcia. Kryt žehličky, je nerezový, takže sa nemusíte báť žltnutia plastov a strácania vlastností plastov (tvrdnutie, praskanie) z dôvodu hriatia žehličky. Pretože sú tieto malé vyvíjače častejšie dolievané a neubránite sa občasnému preliatiu, lakované verzie čoskoro začnú korodovať, alebo umelohmotné sa začnú vďaka teplu krútiť.

Celková konštrukcia parného vyvíjača, je urobená tak, aby bolo možné, jednoducho jednotlivé komponenty meniť. Predpokladá sa, že žehlička bude častejším používaním viac namáhaná a bude potrebné niektoré diely vymeniť, čo u plastových žehličiek väčšinou nie je možné, pretože sú diely nalisované.

Kotol žehličky je nerezový, takže sa ľahko čistí. Špirála kotla je umiestnená zvonku, takže nedochádza k zanášaniu špirály vodným kameňom. Zanesenie špirál totiž znižuje účinnosť žehličiek, pretože sa vodný kameň chová ako izolant a vďaka tomu môže dôjsť u žehličiek so špirálou vo vnútri kotla k prehriatiu, poškodeniu obalu a poškodeniu špirály. Špirála uložená vo vnútri prehriatím dokonca stráca svoj tvar, takže sa pri takých žehličkách musí meniť celý kotol. Pri parných vyvíjačoch Battistella je však možné jednotlivé komponenty vymeniť ľahko. U tohto kotla sa práve odporúča bežná voda z kohútika, bez používania drahých filtrov. Len je potrebné podľa návodu žehličku občas vyčistiť prípravkom na odstránenie vodného kameňa.

Žehlička tohto vyvíjača, je profesionálny. Jej výhodou je kvalitná silná hliníková plocha. Vďaka tejto silnejšej konštrukcii dokáže žehlička lepšie udržovať stabilnú teplotu, čo sa u domácich žehličiek, kde sú rôzne keramické a nerezové plochy nedarí a sú tu veľké výkyvy teplôt. Žehlička Batistella má v masívnej ploche tzv. Labyrint Systém, kedy predhriata para z vyvíjača, prechádza týmto labyrintom, dohrieva sa na požadovanú teplotu a nedochádza ku kondenzácii (kvapkaniu na materiál, počas žehlenia).

Žehliaca plocha, ktorá je hliníková, sa dá ľahko čistiť mechanicky, čo u žehličiek keramických, nerezových a iných povrchov, nie je možné. Pritom pri týchto žehličkách, sa takýto povrch využíva tiež, ale iným spôsobom. Využíva sa tzv. teflónový návlek, ktorý nie je súčasťou, ale je možné ho dokúpiť. Ten sa na žehličku jednoducho pripevní a je snímateľný. V prípade, že dôjde k mechanickému poškodeniu povrchu tohto návleku, stačí ho vymeniť a nemusíte meniť celú žehličku ako pri domácich žehličkách s rôznymi povrchmi. Teflónový návlek zabráni vytváraniu lesku na materiáli (pri žehlení vyššou teplotou u najmä flaušových materiálov dochádza k zľahnutiu látky a ten stráca svoju vlastnosť a leskne sa). Ďalej teflónový návlek dokáže znížiť teplotu žehliacej plochy na povrchu s materiálom až o 40%, pritom však žehlička má stále požadovanú teplotu a dokáže paru dohriať na tzv. suchú paru, takže dochádza k vyšším tlakom na výstupe pary zo žehličky a materiál a najmä doska, nie je vďaka suchej pare tak premočené. Materiál nemusí po žehlení tak dlho schnúť. Para vo vyšších teplotách má dezinfekčné vlastnosti. Toto u domácich žehličiek nedocielite, pretože pokiaľ potrebujete navýšiť teplotu pary, musíte navýšiť teplotu žehliacej plochy a tým dôjde k poškodeniu žehleného materiálu, ktorý sa spáli, alebo stratí farebné vlastnosti.

 

Súčasťou je:

 • Vyvíjač pary so žehličkou
 • Obal z nerezu
 • Elektroventil s reguláciou množstva pary
 • Dvojitý bezpečnostný uzáver
 • Bezpečnostný termostat proti nedostatku množstva vody v kotli
 • Kontrolka stavu vody
 • Manometer
 • Odkladacie silikónové podložky pod žehličku
 • Držiak káblov
 • Napájacie napätie 230 V
 • Príkon 1950 W
 • Kotol z nerezu 1,5 l
 • Váha 6 kg
 • Rozmer 34×27×21 cm