pulzný oxymeter MD300C29

pulzný oxymeter MD300C29

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Pulzný oxymeter na prste meria nasýtenie krvi kyslíkom (SpO2) a srdcovú frekvenciu na prste. Jednoduché a pohodlné používanie. Farebný displej OLED. Nízka hmotnosť, 50 g vrátane batérií. Upozornenie na slabú batériu. Kompaktná veľkosť. Automatické vypnutie pri nečinnosti. Celý popis
42,53 €
Vrátane DPH
Partner: CZC.cz

Už sa nepredáva

Tovar od predajcu CZC.cz

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100059426327

Popis

Pulzný oxymeter ChoiceMMed MD300C29

Pulzný oxymeter na prste meria nasýtenie krvi kyslíkom (SpO2) a srdcovú frekvenciu na prste.

Pulzný oxymeter Omron MD300C29 ChoiceMMed OxyWatch je vhodný najmä pre rizikových pacientov, ktorí trpia ochorením srdca alebo astmou. Môžu ho však používať aj športovci a zdraví ľudia, ktorí sa pohybujú vo veľkých výškach, ako napríklad horolezci, letci a lyžiari.

 • Farebný displej OLED
 • Jednoduché a pohodlné používanie
 • Nízka hmotnosť a malé rozmery (celková hmotnosť vrátane batérií 50 g)
 • Upozornenie na slabú batériu
 • Automatické vypnutie pri nečinnosti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ako to funguje?

Vložte dve batérie AAA do priestoru na batérie. Otvorte oxymeter a vložte do neho prst. Prst musí byť zasunutý čo najďalej. Stlačením tlačidla zapnite zariadenie. Počas merania buďte v pokoji – nehýbte sa, mohlo by to ovplyvniť presnosť merania.

Oxymeter používa na meranie prsta dva svetelné lúče s rôznymi vlnovými dĺžkami. Princíp tohto merania je založený na uznávanej technológii a Lambertovom-Beerovom zákone. Zariadenie je vhodné na použitie v súkromnom prostredí (doma, na cestách), ako aj v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.

Rozsah a presnosť merania

 • Rozsah merania saturácie krvi kyslíkom: 70–100 % (SpO2) s rozlíšením 1 %.
 • Presnosť: 70–100% +/-2%, pod 69% nedefinované
 • Rozsah merania srdcovej frekvencie: 30–250 úderov/min s rozlíšením 1 úder/min
 • Presnosť: 30–99 úderov/min: +/-2 údery/min alebo 100–250 úderov/min: +/-2 %

 

Upozornenie: výrobok je určený ako doplnok na získanie informácií o zdravotnom stave pacienta. Výsledky nenahrádzajú diagnózu lekára.

Nasýtenie hemoglobínu kyslíkom

Nasýtenie hemoglobínu kyslíkom udáva, aké percento hemoglobínu v arteriálnej krvi je nasýtené kyslíkom. Je preto dôležitým parametrom na posúdenie respiračnej funkcie. Nízka hodnota saturácie hemoglobínu kyslíkom poukazuje najmä na ochorenia, ako sú ochorenia dýchacích ciest, astma, srdcová nedostatočnosť atď. U osoby s nízkou saturáciou hemoglobínu kyslíkom sa s väčšou pravdepodobnosťou objavia tieto príznaky: dýchavičnosť, zrýchlenie srdcovej frekvencie, zníženie výkonnosti, nervozita a náhle potenie. Chronická a známa nízka saturácia kyslíkom si vyžaduje monitorovanie pomocou pulzného oxymetra a následnú kontrolu lekárom. Náhly pokles saturácie kyslíkom, či už so sprievodnými príznakmi alebo bez nich, je potrebné okamžite riešiť s lekárom; môže ísť o život ohrozujúcu situáciu.

Kľúčové vlastnosti

Pulzný oxymeter na prste meria nasýtenie krvi kyslíkom (SpO2) a srdcovú frekvenciu na prste. Jednoduché a pohodlné používanie. Farebný displej OLED. Nízka hmotnosť, 50 g vrátane batérií. Upozornenie na slabú batériu. Kompaktná veľkosť. Automatické vypnutie pri nečinnosti.

Balenie obsahuje

 • Oxymeter
 • 2× mikrotužkové batérie AAA; 1,5 V
 • Popruh so slučkou na zavesenie
 • Kompletná príručka CZ