Berosa Biocard Celiac test 1 ks

Berosa Biocard Celiac test 1 ks

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Biocard Celiac test je rýchly, jednoduchý a spoľahlivý test pre detekciu protilátok IgA, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta. Celý popis
22,10 €
Vrátane DPH
21,70 €
Doprava zadarmo
Partner: Vivantis

Skladom u partnera 5+ kusov

27.10.2021 - 28.10.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100002272070

Popis

Biocard Celiac test je rýchly, jednoduchý a spoľahlivý test pre detekciu protilátok IgA, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta.

Celiakia je závažné, celoživotné ochorenie gastrointestinálneho traktu, ktoré sa môže prejavovať širokým spektrom klinických príznakov ako sú hnačka, zdvihnuté brucho, strata hmotnosti, podvýživa a ochorenia kože. Príčinou celiakie je neznášanlivosť lepku, komplexnej zmesi zásobných bielkovín, ktoré sa vyskytujú v pšenici, jačmeni a raži. Príznaky môžu ustúpiť po zavedení bezlepkovej diéty.

Test Biocard je domáci test určený pre detekciu protilátok IgA proti transglutamináze, ktoré sú prítomné pri celiakii, z krvi odobratej zo špičky prsta. Test celiakie môže byť pomocným testom v diagnóze celiakie, ale konečná diagnóza musí byť potvrdená lekárom.

Po zavedení bezlepkovej diéty klesá hladina protilátok IgA charakteristických pre celiakii. Pár týždňov, najviac však 6 týždňov po zmene diéty klesá množstvo týchto protilátok tak, že nie sú zistiteľné. Ak dodržiavate bezlepkovú diétu, bude výsledok vášho testu negatívny. Test celiakie je teda dobrým prostriedkom na sledovanie odpovede na bezlepkovú diétu. Bezlepkovú diétu zavádzajte až po pokyne lekára.

Ako používať:

Na vykonanie testu postačí iba 1 kvapka krvi zo špičky prsta. Test sa môže uskutočniť približne za 5 minút. Odber krvi je takmer bezbolestný. Podrobný návod nájdete vo vnútri balenia.

Balenie:

1 hliníkové púzdro obsahujúce test, 1 sterilná lanceta pre odobratie vzorky krvi, 1 trubička so sklenenou kapilárou 10 mikrolitrov, 1 tampón napustený alkoholom, 1 náplasť, 1 trubička obsahujúca 0,5 ml pufrovacieho roztoku, 1 návod na použitie

Upozornenie:

Ak nie sú presne dodržané pokyny pre použitie, môže byť výsledok testu falošný. Konečná diagnóza môže byť potvrdená iba lekárom, súčasne so zhodnotením klinických príznakov a vykonaním ďalších laboratórnych vyšetrení. Nezavádzajte bezlepkovú diétu bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Všetky časti testovacej kolekcie vyhoďte v originálnom balení do bežného domáceho odpadu. Pufrovací roztok obsahuje 0,09% azidu sodného. Zabráňte kontaktu s pokožkou, neprehĺtajte. Alkohol ani lieky proti bolesti neovplyvnia výsledok testu. Test by mohol byť falošne negatívny iba pri zriedkavých ochoreniach, ako je deficit IgA protilátok. Nepoužívajte spoločne časti z rôznych testovacích sád. Skladujte mimo dosahu detí.