10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Ze stromu Fialový Írsky mach čerstvý RAW (nesušený) 250g

Ze stromu Fialový Írsky mach čerstvý RAW (nesušený) 250g

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Írsky mach čerstvý RAW (nesušený, ručne zbieraný, ručne balený). Divoko rastúci Írsky mach je morská riasa, ktorá je nesušená, čerstvá, ručne zbieraná a jej trvanlivosť je daná morskou soľou, ktorá na ňu prirodzene priľne po vylovení z mora.
17,56 €
0,07 €/g
17,56 €
0,07 €/g
Získajte dopravu ZADARMO so
Vrátenie zadarmo cez Packetu

16.7.2024 na výdajnom mieste
16.7.2024 - 17.7.2024 na vašej adrese

Popis

Írsky mach fialový čerstvý RAW (nesušený)

Čerstvý Írsky mach je unikátnym produktom. Riasy sú takmer priesvitné a majú neutrálnu chuť aj vôňu. Silnejšie vetvenie prechádza na slabšie a stonky sú krásne gélovité a pružné.

 

V 19. storočí bol v Írsku jedným z hlavných zdrojov výživy a potravy obyvateľov a má veľkú tradíciu aj v ľudovom liečiteľstve. V dnešnej dobe si získava popularitu nielen v oblasti zdravej výživy, ale ajako výbornýzdroj živín.

 

Táto morská riasa má úžasnú schopnosť vytvoriť želatínu a vďaka tomu je aj prírodným zahusťovadlom. Využijete aj ako alternatívu k vajíčku.

 

Raw a vegánsku želatínu môžeme využiť do mnohých raw i neraw receptov, ako napr. pre zeleninové želatínové závitky, cheesecaky, želatínové torty, gumové medvedíky pre deti, omáčky, polievky, výživy, puding, torty, dezerty atď.

 

Írsky mach je navyše nutrične veľmi bohatý a obsahuje 15 z 18 esenciálnych, pre telo nevyhnutných látok. Je bohatý na vápnik, síru, jód, draslík, ďalej na vitamíny A, D, E, F a K.

 

Čerstvý Írsky mach je hodnotnou superpotravinou sám o sebe. Niektoré vedecké štúdie uvádzajú, že Írsky mach je rastlinnou alternatívou k živočíšnemu kolagénu a je tak prírodným regenerátorom pre kĺby (nielen u ľudí, ale aj u zvierat).

 

Je skvelý aj pre pokožku celého tela a aj pre vlasy ako zábal. Dokonale pôsobí na jemnú pleť okolo očí. Vyskúšajte ho ako masku na tvár a/alebo zábal na vlasy. Vyživuje pleť, vyhladzuje prípadné vrásky a nerovnosti a je skvelý pre rast vlasov.

Je to dar mora v najprirodzenejšej podobe.

 

Príprava gélu z Írskeho machu:

 

Čerstvý Írsky mach najprv dobre opláchnite a potom namočte do teplej vody (nie do horúcej, aby bola zachovaná jeho raw kvalita) po dobu cca 12 hodín. Vodu môžete ešte 1–2× vymeniť pre lepšie opláchnutie machu. Potom ho rozmixujte v mixéri s vodou na požadovanú konzistenciu, na hladkú želatínovú pastu. Nalejte do misky a potom uchovávajte v chladničke. Môžete ho aletaktiež jesť priamo.

 

Odporúčané užívanie: užívajte 2–4 lyžičky želatínovej pasty denne, môžete pridať do vody, smothie, alebo zjesť len tak.

 

Môžete užiť aj ako pleťovú masku: jedinečná maska ​​z Írskeho machu, ktorá dokonale vypne, prekrví a vyživí vašu pleť. Naneste menšie množstvo vopred pripravenej želatíny z machu na čistú a ľahko navlhčenú pleť. Pokiaľ máte pleť veľmi unavenú, odporúčame pár kvapiek citrónovej šťavy zmiešať so želatínou. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom pleť umyte.

 

Zloženie: 100% nesušený Írsky mach fialový, prirodzene konzervovaný morskou soľou, ktorá na ňom zostáva po vylovení z mora

Krajina pôvodu: Indonézia

Skladujte v suchu.

 

Distribútor: Zo stromu s.r.o