Adrop.sk Let balónom, Žilina, Žilina

Adrop.sk Let balónom, Žilina, Žilina

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Darujte let balónom – je to neopísateľný zážitok na celý život! Vyhliadkové lety balónom môžete absolvovať kdekoľvek na Slovensku Celý popis
159 €
Vrátane DPH
Partner: Adrop.sk

Skladom u partnera 5+ kusov

2.2.2023 na výdajnom mieste
 
2.2.2023 - 3.2.2023 na vašej adrese
 

Tovar od predajcu Adrop.sk

Predaj zastrešuje MALL.SK vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.
Kód: 11700381

Popis

Program

Let vo viacmiestnom koši obsahuje prípravu pred letom, samotný cca hodinový let a krst vzduchoplavcov.

Začína sa stretnutím s tímom balónistov na dohodnutom mieste. Spolu s pilotom a posádkou najskôr pripravíte balón na let. Po nafúknutí horúcim vzduchom nastúpite do koša, pripravíte sa na skvelý zážitok, zamávate a vzlietnete k oblakom.

Teplovzdušný balón letí v smere vetra a podľa jeho rýchlosti urazíte cca 10 až 20 km vzdušnou čiarou v maximálnej výške 1000 metrov nad terénom. Dĺžka letu je približne 1 hodinu.

Na mieste pristátia, ktoré je vždy prekvapením na vás bude čakať sprievodné vozidlo. Balenie balónu je opäť tímová akcia, pri ktorej je vítaná každá pomocná ruka.

Zážitok je ukončený prípitkom sektu a krstom s povýšením do stavu šlachtického rádu balónistov. Ako pamiatku na prvý let balónom dostanete krstný list so šľachtickým titulom a menom vzduchoplavca.
Späť na miesto štartu vás odvezie  sprievodné vozidlo.  

Celý program letu balónom trvá približne 3–4 hodiny.

Štartovacie miesto:

  • Žilina

Rezervácia

Lety sa konajú vo vypísaných termínoch poskytovateľom letov. Rezerváciu je nutné urobiť 3 týždne vopred. Počas letného obdobia sa miesta veľmi rýchlo obsadzujú, odporúčame si rezervovať termín čím skôr.

Sezóna

Sezóna prebieha od marca do októbra. 

Počasie

Pre let balónom je nebezpečné, ak je vietor silnejší než 5m/s. Nelieta sa ani počas hustého dažďa a búrkach. Rozhodnutie o konaní letu je vždy na pilotovi.

Čas

Samotný let balónom trvá 1 hodinu, na celý zážitok je potrebné vyhradiť si zhruba 3 až 4 hodiny. Vzlet balónu sa môže uskutočniť iba ráno alebo večer. Zraz na mieste je zhruba počas východu slnka alebo cca 3 hodiny pred západom slnka.  

Počet osôb

Let balónom je určený pre 1 osobu. V koši budete s ďalšími účastníkmi. 

Ostatné informácie

Počas letu je väčšinou v koši počet pasažierov od 6 do 12 osôb. Veľkosť koša závisí od lokality a naplnenia termínu. Môže byť nasadený i kôš pre 16 až 24 pasažierov.

Vek

Zážitok je vhodný pre osoby staršie ako 12 rokov. Osoby mladšie ako 18 rokov potrebujú doprovod alebo súhlas zákonného zástupcu.

Diváci

Diváci môžu byť prítomní, môžu fotiť a natáčať.

Iné obmedzenia

Minimálna výška pre absolvovanie zážitku je 130 cm a hmotnosť 40 kg. Maximálna hmotnosť je 120 kg, v prípade väščej hmotnosti je potrebná konzultácia s poskytovateľom letu.

Oblečenie

Vhodnejšie je športové oblečenie. Vo výške je maximálne o 1 až 2 stupne nižšia teplota než na zemi.

Platnosť poukazov 12 mesiacov

Balíček obsahuje poukaz na zážitok a letáky s podrobnými informáciami o zážitku a zarezervovanie termínu.