Ivan Szabó, Milan Stano: Slovenské strašidlá od A po Ž (mäkká v.)

Ivan Szabó, Milan Stano: Slovenské strašidlá od A po Ž (mäkká v.)


Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Ivan Szabó zozbieral zaujímavý materiál o nadprirodzených bytostiach na Slovensku. Vychádzal z ústneho podania a zo štúdia historických prameňov, povestí a legiend. Opieral sa aj o zberateľské úsilie z tejto oblasti, ktoré v 19. Celý popis

4
4,65 € Vrátane DPH
4 €
Skladom u partnera 5+ kusov

Kód: 100000515893

Popis

Popis produktu

Ivan Szabó zozbieral zaujímavý materiál o nadprirodzených bytostiach na Slovensku. Vychádzal z ústneho podania a zo štúdia historických prameňov, povestí a legiend. Opieral sa aj o zberateľské úsilie z tejto oblasti, ktoré v 19. storočí oživoval vo svojich článkoch Ľudovít Holuby a iní autori. Takýmto spôsobom vznikol miestopis výskytu nadprirodzených bytostí, ktoré podľa povestí a legiend sa ešte aj v súčasnosti vyskytujú na inkriminovaných miestach.

Autorovým úsilím vznikol lexikón miest a dedín na Slovensku, v ktorých sa nadprirodzené bytosti vyskytujú. Heslá strašidiel od A-Ž sú stručné. Autor pracuje s nadsádzkou a iróniou, čím chce zdôrazniť predovšetkým zábavný a oddychový charakter tejto knihy.

Slovensko je krajina plná magických miest, ktoré ľudová slovesnosť ukrýva v mnohých povestiach, legendách, či rozprávkach. V nich často vystupujú nadprirodzené bytosti, ako sú biele a čierne panie, rozličné zjavenia, čerti, škriatkovia, obri a podobne.

Ivan Szabó sa podujal v encyklopedickej forme podľa abecedy spísať slovenské miesta, ku ktorým sa vzťahuje existencia takýchto nadprirodzených bytostí. Vznikol tak zaujímavý slovník, ktorý zábavnou a poučnou formou vedie čitateľa po netradičnom ”zemepise slovenských strašidiel”. Kniha je obohatená ešte aj o rozsiahly ilustračný materiál Milana Stana.

Chcete sa trocha báť, dobre pobaviť a poučiť? Otvorte si túto knihu, začítajte sa do abecedného zoznamu našich miest, mestečiek a dedín. Dozviete sa, kde žili víly, schádzali sa bosorky, zjavovali sa biele a čierne panie, vodníci topili nepozorných a čerti sa čertili…

  • počet strán: 1
  • produkt: Paperback
  • dátum vydania: 1.11.2003
  • šírka: 130mm
  • výška: 10mm
  • hmotnosť: 178g
  • ISBN: 80–85451–11–5
  • jazyk: slovenský

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Autor Ivan Szabó, Milan Stano
Vydavateľ Milan Stano - Štúdio humoru a satiry
Jazyk slovenský
Rok vydania 2003
Väzba Paperback
Počet strán 1
Formát 10 x 130
Hmotnosť 178
ISBN 80-85451-11-5