Počet nájdených produktov: 17

Pre daný výber neboli nájdené žiadne ponúkané výrobky.

Kolektív: Najväčšie záhady a mystériá  Slovenska
14,90 €

12,81 €

Ľudí na celom svete odnepamäti vzrušovali podivuhodné prírodné úkazy či udalosti, ktoré si nedokázali vysvetliť. Vzbudzovali v nich zvedavosť i strach a často im pripisovali nadprirodzený pôvod a vlastnosti.


Kolektív: Neobjasnené záhady ľudstva
14,50 €

12,47 €

V treťom, voľnom pokračovaní kníh Tajomné stopy ľudstva a Záhadné odkazy ľudstva sa dostávame bližšie k sile mágie, jasnovidcom, znameniam, ale aj tajuplným podvodom a klamstvám, ktoré stovky až tisícky rokov vzbudzujú našu zvedavosť.


Martin-Parker Carlos: Kniha proroctiev
13,99 €

12,03 €

Tajomstvá minulosti, súčasnosti a budúcnosti

Všetky kultúry od minulosti až po súčasnosť túžili poznať svoju budúcnosť. Ľudia sa odpradávna spoliehali na schopnosti tých, ktorí ju vedeli predpovedať.


Huďo Ľubomír: Mediálne krysy
8,90 €

7,65 €

V súčasnosti počúvame nové frázy a termíny: hoaxy, fake news, dezinformačné weby, postfaktická doba, zodpovedné a spoľahlivé médiá… Podstata však zostáva stále tá istá, či za boľševika alebo za novodobého neomarxistu – neoliberála: udržať si informač


Ivan Szabó, Milan Stano: Slovenské strašidlá od A po Ž (mäkká v.)
4,65 €

4 €

Ivan Szabó zozbieral zaujímavý materiál o nadprirodzených bytostiach na Slovensku. Vychádzal z ústneho podania a zo štúdia historických prameňov, povestí a legiend. Opieral sa aj o zberateľské úsilie z tejto oblasti, ktoré v 19.


Kolektív: Tajomné proroctvá, Nostradanus-Sybila-Mayovia
9,90 €

8,51 €

V dejinách Európy to vyzerá ako na hojdačke. Sú tam obdobia, keď mali proroci či jasnovidci zlaté časy a ani vladári sa bez nich nemohli zaobísť. A čo kresťanská civilizácia? Je vari mysliteľná bez biblických prorokov?


Bradley, Kaiserová Lucie, Stanley: Záhady a taje
11,70 €

10,06 €

Většinu lidí zajímá a přitahuje od nepaměti tajemno. Podle autorovy teorie znamená tajemno něco doposud nevyřešeného, nevyjasněného, a proto ho láká, neboť rád hledá reálná vysvětlení.


Stannard Russell: Věda a víra
10,76 €

9,25 €

Mnoho lidí se dnes snaží najít kompromis mezi náboženstvím a nejnovějšími vědeckými poznatky. Věda a víra se zabývá zásadními otázkami, které tyto dvě oblasti zdánlivě rozdělují.


Zachardová Magdalena: Magická tajemství dávných Čech
12,17 €

10,47 €

Propast času ukrývá dosud mnoho nevyřešených otázek, o kterých nevíme, zda na ně někdy naleznou historikové odpověď. Při nedostatku písemných a archeologických materiálů, které marně hledáme, nejsou stále některá bílá místa naší historie objasněna.


Zachardová Magdalena: Návrat do budoucnosti
11,70 €

10,06 €

Zatopená a zmizelá města, zmizelé pevniny, neuvěřitelné stavby, portály mezi světy, starověké civilizace, zvláštní symboly a znaky, neuvěřitelné nálezy věcí, které neměly existovat.