Zachovanie, naloženie, odšťavovanie

Je zaváranie, nakladanie a odšťavovanie vašou obľúbenou činnosťou v kuchyni? Hrnce na nakladanie, zaváracie poháre a hrnce aj odšťavovače vám prácu výrazne uľahčia. Na spracovanie drobného ovocia sa hodí odkôstkovač.

Zobraziť viac

Zaváracie poháre

 • Bez zaváracich pohárov sa pri zaváraní nezaobídete. Slúžia na uchovanie zaváranín, nakladanej zeleniny, ovocia, kompótov a pod.

→ K dispozícii sú klasické zaváracie poháre s objemom 500 a 700 ml, aj veľké zaváracie poháre na 5 l. Veľmi obľúbené sú zaváracie poháre s klipom.

Zaváracie viečka

 • Zaváracie viečka musia pohári spoľahlivo uzavrieť, aby sa dovnútra nedostal vzduch. Použiť môžete skrutkovacie zaváracie viečka, k dispozícii sú tiež zaváracie viečka s potlačou.

Zaváracie hrnce

Hrnce na zaváranie slúžia na konzerváciu a zavarenie potravín. Sú vyrobené z nerezu alebo smaltu, zvyčajne majú objem cca 25 - 30 l, naraz zavaria až 25 bežných zaváracích pohárov.

 • Klasický zavárací hrniec - jednoduchý zavárací hrniec treba ohrievať na bežnom sporáku. Jeho výhodou je nižšia obstarávacia cena, vyžaduje však neustálu kontrolu pri zaváraní.
 • Elektrický zavárací hrniec - elektrický zavárací hrniec sa nahrieva automaticky. Možno nastaviť mnoho spôsobov zavárania, proces zavárania je automatický a výrazne jednoduchší.

Aké ďalšie zaváracie pomôcky prácu uľahčia?

 • Pomôcky na zaváranie v podobe cukromerov alebo liehomerov zaistia presnejší postup pri zaváraní a tým aj lepší výsledok. Dokúpiť samostatne môžete tiež veká na zaváracie hrnce.

Hrnce na nakladanie zeleniny a mäsa

Hrnce na nakladanie pomôžu s naložením mäsa, zeleniny, utopencov, kapusty, alebo hermelínov a ďalších pochutín. Súčasťou hrnca je veko, objem hrncov sa pohybuje medzi 2 - 30 l.

 • Hrniec na nakladanie kapusty - obvykle sa jedná o kameninový hrniec s glazúrovaným povrchom. Hrdlo je pre ľahké plnenie širšie ako jeho trup. Zvyčajne je hrniec vybavený madlami pre pohodlné prenášanie.
 • Hrniec na nakladanie zeleniny - hrniec na nakladanie zeleniny je vybavený špeciálnym vekom s kolíkom a gumou, ktoré zaisťujú správne tesnenie, a tým podporuje optimálne kvasenie zeleniny.
 • Kameninový hrniec na nakladanie mäsa - kameninové hrnce na nakladanie mäsa majú obvykle objem 15 - 30 l. Súčasťou hrnca je pokrievka a závažie, ktoré mäso zaťaží, a tak ho udrží potopené v náleve.

Odkôstkovače

 • Odkôstkovač výrazne uľahčí prácu. Do odkôstkovača jednoducho nasypete hrsť čerešní a jedným stlačením ovocie odkôstkujete. Čerešňa skĺzne do pripravenej kuchynskej misy a kôstka zostane vo vnútri odkôstkovača.

Odšťavovače a odšťavovacie hrnce

Odšťavovače do domácnosti a odšťavovacie hrnce vyťažia z ovocia maximum šťavy s minimálnou potrebou úsilia. Vďaka odšťavovačom si pochutnáte na čerstvom džúse, alebo skvelom domácom sirupe.

 • Mechanický odšťavovač - ručný odšťavovač sa podobá ručnému mlynčeku na mäso. Využijete ho aj tam, kde nemáte prístup k elektrine. Do mlynčeka vložíte nakrájané ovocie a otáčaním páčky z neho vylisujete väčšinu šťavy.
 • Elektrický odšťavovač - elektrický odšťavovač je oproti ručnému odšťavovaču výrazne rýchlejší a výkonnejší. Do nádoby stačí vložiť ovocie alebo zeleninu a zvyšok práce urobí prístroj za vás.
 • Odšťavovací hrniec - parné odšťavovacie hrnce sa skladajú z troch častí - spodnú časť naplníte vodou a vrchnú ovocím. Stúpajúca para uvoľní ovocnú šťavu, ktorá steká do prostrednej nádoby a hadičkou odteká do pripravenej nádoby na mušt.
Info:

Premýšľate nad ďalším spôsobom, ako zakonzervovať úrodu zo záhrady? Kúpte si praktickú sušičku potravín, s ktorou môžete sušiť takmer všetky druhy ovocia, zeleniny i mäsa.

Orion Teplomer nerez na zaváranie pr. 7,5 cm
14x

Orion Teplomer nerez na zaváranie pr. 7,5 cm

7 €
Posledný kus za túto cenu!

Stráženie teploty je pri zaváraní kľúčové. Teplomer od značky Orion disponuje gumovou zarážkou na upevnenie do stredového otvoru pokrievky a klipom pre upevnenie na okraj hrnca. Meria teplotu do 110 ° C. Je vyrobený z teplu odolných materiálov, ako je nerez a varné sklo.

Tovar od predajcu MALL
-17%
Banquet Dóza sklenená hermetická LINA 250 ml 8ks oranžová
26x

Banquet Dóza sklenená hermetická LINA 250 ml 8ks oranžová

14,90 €
12,30 €

Sklenená dóza má tesný hermetický uzáver, je preto vhodná k uchovaniu sušených či nakladaných potravín. Nespornou výhodou sklenenej dózy LINA s objemom 250 ml je jej použiteľnosť prakticky na všetky potraviny.

Tovar od predajcu MALL
Orion Hrniec na nakladanie 2,5 l KAPUSTA
12x

Orion Hrniec na nakladanie 2,5 l KAPUSTA

15,30 €

Nakladacia hrniec na kyslú kapustu s objemom 2,5 so všestranným využitím. Hrniec na kyslú kapustu Orion výborne slúži k nakladaniu utopencov, kapusty, rýb a ďalších pochúťok. Je vyrobený z úžitkovej glazovanej keramiky, ktorá neprepúšťa svetlo a vytvára tak ideálne podmienky pre potraviny k ich dozretiu.

Tovar od predajcu MALL
-37%
Weck Zaváracie Poháre Weck Sturz 370 ml, priemer 100
3x

Weck Zaváracie Poháre Weck Sturz 370 ml, priemer 100

13,64 €
8,50 €

Domáce marmelády, kompóty a nakladaná zelenina chutia vždy lepšie ako tie kupované. Teraz si ich môžete dopriať v elegantných pohároch od značky Weck. Objem 370 ml ponúka zaváranie uhoriek alebo džemu.

Tovar od predajcu MALL

Zachovanie, naloženie, odšťavovanie

Zaváranie, nakladanie aj odšťavovanie patria k bežným činnostiam vo väčšine domácností. Zaváracie poháre a viečka zeleninu aj ovocie spoľahlivo zakonzervujú. Elektrické zaváracie hrnce urobia väčšinu práce za vás! Odkôstkovače prípravu ovocia výrazne urýchlia. Pokiaľ máte radi čerstvé ovocné šťavy, kúpte si elektrický odšťavovač.