Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Zachovanie, naloženie, odšťavovanie

Je zaváranie, nakladanie a odšťavovanie vašou obľúbenou činnosťou v kuchyni? Hrnce na nakladanie, zaváracie poháre a hrnce aj odšťavovače vám prácu výrazne uľahčia. Na spracovanie drobného ovocia sa hodí odkôstkovač.

Zobraziť viac

Zaváracie poháre

 • Bez zaváracich pohárov sa pri zaváraní nezaobídete. Slúžia na uchovanie zaváranín, nakladanej zeleniny, ovocia, kompótov a pod.

→ K dispozícii sú klasické zaváracie poháre s objemom 500 a 700 ml, aj veľké zaváracie poháre na 5 l. Veľmi obľúbené sú zaváracie poháre s klipom.

Zaváracie viečka

 • Zaváracie viečka musia pohári spoľahlivo uzavrieť, aby sa dovnútra nedostal vzduch. Použiť môžete skrutkovacie zaváracie viečka, k dispozícii sú tiež zaváracie viečka s potlačou.

Zaváracie hrnce

Hrnce na zaváranie slúžia na konzerváciu a zavarenie potravín. Sú vyrobené z nerezu alebo smaltu, zvyčajne majú objem cca 25 - 30 l, naraz zavaria až 25 bežných zaváracích pohárov.

 • Klasický zavárací hrniec - jednoduchý zavárací hrniec treba ohrievať na bežnom sporáku. Jeho výhodou je nižšia obstarávacia cena, vyžaduje však neustálu kontrolu pri zaváraní.
 • Elektrický zavárací hrniec - elektrický zavárací hrniec sa nahrieva automaticky. Možno nastaviť mnoho spôsobov zavárania, proces zavárania je automatický a výrazne jednoduchší.

Aké ďalšie zaváracie pomôcky prácu uľahčia?

 • Pomôcky na zaváranie v podobe cukromerov alebo liehomerov zaistia presnejší postup pri zaváraní a tým aj lepší výsledok. Dokúpiť samostatne môžete tiež veká na zaváracie hrnce.

Hrnce na nakladanie zeleniny a mäsa

Hrnce na nakladanie pomôžu s naložením mäsa, zeleniny, utopencov, kapusty, alebo hermelínov a ďalších pochutín. Súčasťou hrnca je veko, objem hrncov sa pohybuje medzi 2 - 30 l.

 • Hrniec na nakladanie kapusty - obvykle sa jedná o kameninový hrniec s glazúrovaným povrchom. Hrdlo je pre ľahké plnenie širšie ako jeho trup. Zvyčajne je hrniec vybavený madlami pre pohodlné prenášanie.
 • Hrniec na nakladanie zeleniny - hrniec na nakladanie zeleniny je vybavený špeciálnym vekom s kolíkom a gumou, ktoré zaisťujú správne tesnenie, a tým podporuje optimálne kvasenie zeleniny.
 • Kameninový hrniec na nakladanie mäsa - kameninové hrnce na nakladanie mäsa majú obvykle objem 15 - 30 l. Súčasťou hrnca je pokrievka a závažie, ktoré mäso zaťaží, a tak ho udrží potopené v náleve.

Odkôstkovače

 • Odkôstkovač výrazne uľahčí prácu. Do odkôstkovača jednoducho nasypete hrsť čerešní a jedným stlačením ovocie odkôstkujete. Čerešňa skĺzne do pripravenej kuchynskej misy a kôstka zostane vo vnútri odkôstkovača.

Odšťavovače a odšťavovacie hrnce

Odšťavovače do domácnosti a odšťavovacie hrnce vyťažia z ovocia maximum šťavy s minimálnou potrebou úsilia. Vďaka odšťavovačom si pochutnáte na čerstvom džúse, alebo skvelom domácom sirupe.

 • Mechanický odšťavovač - ručný odšťavovač sa podobá ručnému mlynčeku na mäso. Využijete ho aj tam, kde nemáte prístup k elektrine. Do mlynčeka vložíte nakrájané ovocie a otáčaním páčky z neho vylisujete väčšinu šťavy.
 • Elektrický odšťavovač - elektrický odšťavovač je oproti ručnému odšťavovaču výrazne rýchlejší a výkonnejší. Do nádoby stačí vložiť ovocie alebo zeleninu a zvyšok práce urobí prístroj za vás.
 • Odšťavovací hrniec - parné odšťavovacie hrnce sa skladajú z troch častí - spodnú časť naplníte vodou a vrchnú ovocím. Stúpajúca para uvoľní ovocnú šťavu, ktorá steká do prostrednej nádoby a hadičkou odteká do pripravenej nádoby na mušt.
Info:

Premýšľate nad ďalším spôsobom, ako zakonzervovať úrodu zo záhrady? Kúpte si praktickú sušičku potravín, s ktorou môžete sušiť takmer všetky druhy ovocia, zeleniny i mäsa.

Upresniť parametre
LEIFHEIT Odkôstkovač sliviek Orion Hlava zaváracia UH / okrúhla 83/68
LEIFHEIT Odkôstkovač sliviek

Leifheit Odkôstkovač sliviek oddeľuje kôstky od sliviek. Pripravte sa na slivkovú sezónu s predstihom.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Orion Hlava zaváracia UH / okrúhla 83/68 Orion Hlava zaváracia UH / okrúhla 83/68
Orion Hlava zaváracia UH / okrúhla 83/68

Chytrou pomôckou na zaváranie je zaváracia hlava – táto od značky Orion s kovovými guľôčkami je využiteľná pre dve veľkosti pohárov. Možno ju nastaviť do dvoch polôh podľa požadovaného tlaku. Je vyrobená z plastu, farebný variant podľa zásoby na sklade.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Orion Odkôstkovač UH čerešní Orion Hlava zaváracia UH / okrúhla 83/68
Orion Odkôstkovač UH čerešní

Načo odkôstkovávať ovocie ručne – použite prístroj na to určený. Odkôstkovač od značky Orion k stolu pripevníme prísavkou, čo zaistí bezpečnosť a stabilitu. Ovocie postupne nasypeme do násypky a pružinový systém kôstku odstráni. Veľmi ľahká konštrukcia a nízka hmotnosť.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Tescoma Odkôstkovač čerešní Handy (643630) Bormioli Rocco Zaváracie poháre , FIDO HERM JAR | 149230FSA121990 | 6 x 1500 ml
Tescoma Odkôstkovač čerešní Handy (643630)

Odkôstkovač čerešní handy je vynikajúci pre ľahké a rýchle odkôstkovanie čerstvých, zaváraných aj mrazených čerešní bez poškodenia dužiny. Vykrajovací tŕň je vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, ostatné časti z odolného plastu a silikónu. Dno je vybavené protišmykovou úpravou pre komfortné a bezpečné použitie. Pomocník na nezaplatenie!

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
Orion Hrniec ker. na nakl. zelen. pickles 2,8 l MODROBIELA Bormioli Rocco Zaváracie poháre , FIDO HERM JAR | 149230FSA121990 | 6 x 1500 ml
Orion Hrniec ker. na nakl. zelen. pickles 2,8 l MODROBIELA

Hrniec na nakladanie zeleniny značky Orion vám pomôže pripraviť pickles, čo je zelenina kvasená pomocou baktérií mliečneho kvasenia. Kvasená zelenina, ako sú pickles alebo kimchi, aktivuje imunitný systém a pomáha telo účinnejšie chrániť pred baktériami a vírusmi. Vnútorná pokrievka je tlačená drievkom a gumičkou ku dnu a vytvára tak tlak na zeleninu, ku ktorej sa nedostane vzduch.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Makro Viečka na zaváracie poháre PE PANO, priehľadné, 10ks Bormioli Rocco Zaváracie poháre , FIDO HERM JAR | 149220FSA121990 | 6 x 1000 ml
Makro Viečka na zaváracie poháre PE PANO, priehľadné, 10ks

Viečka na zaváracie poháre PE PANO, priehľadné, balenie 10ks, materiál plast. Š 10.5cm, v 1 cm, d 10.5cm, cena za balenie.

môžete mať 07.12 - 08.12

Partner: Widerio
Bormioli Rocco fľaša na alkohol 0,5 l, 4 hranná, Swing Bormioli Rocco Zaváracie poháre , FIDO HERM JAR | 149220FSA121990 | 6 x 1000 ml
Bormioli Rocco fľaša na alkohol 0,5 l, 4 hranná, Swing

fľaša, fľaše 500 ml, na alkohol, olej, zálievky, 4 hranná, Swing – Bormioli Rocco

môžete mať 08.12 - 12.12

Gastrozone Fľaša na alkohol 0,35 l, s uzáverom skrutkovacie, 6x Gastrozone Fľaša na alkohol 0,35 l, s uzáverom skrutkovacie, 6x
Gastrozone Fľaša na alkohol 0,35 l, s uzáverom skrutkovacie, 6x

Fľaša na alkohol, ocot, pálenku, 0,35 l, s uzáverom

môžete mať 08.12 - 12.12

Makro Kliešte na zatváranie viečok TWIST, plast Gastrozone Fľaša na alkohol 0,35 l, s uzáverom skrutkovacie, 6x
Makro Kliešte na zatváranie viečok TWIST, plast

Kliešte na zatváranie viečok TWIST, plast.

môžete mať 07.12 - 08.12

Partner: Widerio
Bormioli Rocco Zaváracie poháre Fido 5 l oblúčikový uzáver Gastrozone Fľaša na alkohol 0,35 l, s uzáverom skrutkovacie, 6x
Bormioli Rocco Zaváracie poháre Fido 5 l oblúčikový uzáver

Fido 5 l zaváracie poháre s oblúčikovým uzáverom a gumovým tesnením, na kvašáky, utopence, nakladané syry, domáce likéry a …

môžete mať 08.12 - 12.12

Zachovanie, naloženie, odšťavovanie

Zaváranie, nakladanie aj odšťavovanie patria k bežným činnostiam vo väčšine domácností. Zaváracie poháre a viečka zeleninu aj ovocie spoľahlivo zakonzervujú. Elektrické zaváracie hrnce urobia väčšinu práce za vás! Odkôstkovače prípravu ovocia výrazne urýchlia. Pokiaľ máte radi čerstvé ovocné šťavy, kúpte si elektrický odšťavovač.