Zachovanie, naloženie, odšťavovanie

Je zaváranie, nakladanie a odšťavovanie vašou obľúbenou činnosťou v kuchyni? Hrnce na nakladanie, zaváracie poháre a hrnce aj odšťavovače vám prácu výrazne uľahčia. Na spracovanie drobného ovocia sa hodí odkôstkovač.

Zobraziť viac

Zaváracie poháre

 • Bez zaváracich pohárov sa pri zaváraní nezaobídete. Slúžia na uchovanie zaváranín, nakladanej zeleniny, ovocia, kompótov a pod.

→ K dispozícii sú klasické zaváracie poháre s objemom 500 a 700 ml, aj veľké zaváracie poháre na 5 l. Veľmi obľúbené sú zaváracie poháre s klipom.

Zaváracie viečka

 • Zaváracie viečka musia pohári spoľahlivo uzavrieť, aby sa dovnútra nedostal vzduch. Použiť môžete skrutkovacie zaváracie viečka, k dispozícii sú tiež zaváracie viečka s potlačou.

Zaváracie hrnce

Hrnce na zaváranie slúžia na konzerváciu a zavarenie potravín. Sú vyrobené z nerezu alebo smaltu, zvyčajne majú objem cca 25 - 30 l, naraz zavaria až 25 bežných zaváracích pohárov.

 • Klasický zavárací hrniec - jednoduchý zavárací hrniec treba ohrievať na bežnom sporáku. Jeho výhodou je nižšia obstarávacia cena, vyžaduje však neustálu kontrolu pri zaváraní.
 • Elektrický zavárací hrniec - elektrický zavárací hrniec sa nahrieva automaticky. Možno nastaviť mnoho spôsobov zavárania, proces zavárania je automatický a výrazne jednoduchší.


Aké ďalšie zaváracie pomôcky prácu uľahčia?

 • Pomôcky na zaváranie v podobe cukromerov alebo liehomerov zaistia presnejší postup pri zaváraní a tým aj lepší výsledok. Dokúpiť samostatne môžete tiež veká na zaváracie hrnce.

Hrnce na nakladanie zeleniny a mäsa

Hrnce na nakladanie pomôžu s naložením mäsa, zeleniny, utopencov, kapusty, alebo hermelínov a ďalších pochutín. Súčasťou hrnca je veko, objem hrncov sa pohybuje medzi 2 - 30 l.

 • Hrniec na nakladanie kapusty - obvykle sa jedná o kameninový hrniec s glazúrovaným povrchom. Hrdlo je pre ľahké plnenie širšie ako jeho trup. Zvyčajne je hrniec vybavený madlami pre pohodlné prenášanie.
 • Hrniec na nakladanie zeleniny - hrniec na nakladanie zeleniny je vybavený špeciálnym vekom s kolíkom a gumou, ktoré zaisťujú správne tesnenie, a tým podporuje optimálne kvasenie zeleniny.
 • Kameninový hrniec na nakladanie mäsa - kameninové hrnce na nakladanie mäsa majú obvykle objem 15 - 30 l. Súčasťou hrnca je pokrievka a závažie, ktoré mäso zaťaží, a tak ho udrží potopené v náleve.

Odkôstkovače

 • Odkôstkovač výrazne uľahčí prácu. Do odkôstkovača jednoducho nasypete hrsť čerešní a jedným stlačením ovocie odkôstkujete. Čerešňa skĺzne do pripravenej kuchynskej misy a kôstka zostane vo vnútri odkôstkovača.

Odšťavovače a odšťavovacie hrnce

Odšťavovače do domácnosti a odšťavovacie hrnce vyťažia z ovocia maximum šťavy s minimálnou potrebou úsilia. Vďaka odšťavovačom si pochutnáte na čerstvom džúse, alebo skvelom domácom sirupe.

 • Mechanický odšťavovač - ručný odšťavovač sa podobá ručnému mlynčeku na mäso. Využijete ho aj tam, kde nemáte prístup k elektrine. Do mlynčeka vložíte nakrájané ovocie a otáčaním páčky z neho vylisujete väčšinu šťavy.
 • Elektrický odšťavovač - elektrický odšťavovač je oproti ručnému odšťavovaču výrazne rýchlejší a výkonnejší. Do nádoby stačí vložiť ovocie alebo zeleninu a zvyšok práce urobí prístroj za vás.
 • Odšťavovací hrniec - parné odšťavovacie hrnce sa skladajú z troch častí - spodnú časť naplníte vodou a vrchnú ovocím. Stúpajúca para uvoľní ovocnú šťavu, ktorá steká do prostrednej nádoby a hadičkou odteká do pripravenej nádoby na mušt.

Info:

Premýšľate nad ďalším spôsobom, ako zakonzervovať úrodu zo záhrady? Kúpte si praktickú sušičku potravín, s ktorou môžete sušiť takmer všetky druhy ovocia, zeleniny i mäsa.

Orion Dóza sklo CLIP patent 2,4 l IRMA 126477 x 4 ks
3x

Orion Dóza sklo CLIP patent 2,4 l IRMA 126477 x 4 ks

23 €
22,10 €

Patentná dóza zo skla so silikónovým tesnením a drôteným uzáverom vyrobená pod značkou Orion pre uchovávanie všetkých rôznych druhov potravín. V balení 4 kusy, každá s objemom 2,4 l.

Tovar od predajcu MALL
-15%
Banquet Odkôstkovač čerešní CULINARIA Red
24x

Banquet Odkôstkovač čerešní CULINARIA Red

8,80 €
7,40 €
Akcia

Uľahčite si česanie úrody s odkôstkovačom čerešní, ktorý je opatrený prísavkami pre zaistenie stability pri práci. Banquet odkôstkovač čerešní CULINARIA Red meria 15,5 × 26 × 9,5 cm (š xvxh) a pohodlne tak pojme aj väčšie úrody z vášho sadu.

Tovar od predajcu MALL
Orion Teplomer nerez na zaváranie pr. 7,5 cm
13x

Orion Teplomer nerez na zaváranie pr. 7,5 cm

6,99 €
6,20 €

Stráženie teploty je pri zaváraní kľúčové. Teplomer od značky Orion disponuje gumovou zarážkou na upevnenie do stredového otvoru pokrievky a klipom pre upevnenie na okraj hrnca. Meria teplotu do 110 ° C. Je vyrobený z teplu odolných materiálov, ako je nerez a varné sklo.

Tovar od predajcu MALL
Tescoma Odkôstkovač čerešní Handy (643630)
109x

Tescoma Odkôstkovač čerešní Handy (643630)

23,90 €

Odkôstkovač čerešní handy je vynikajúci pre ľahké a rýchle odkôstkovanie čerstvých, zaváraných aj mrazených čerešní bez poškodenia dužiny. Vykrajovací tŕň je vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, ostatné časti z odolného plastu a silikónu. Dno je vybavené protišmykovou úpravou pre komfortné a bezpečné použitie. Pomocník na nezaplatenie!

Tovar od predajcu MALL
-33%
Banquet Odšťavovací mlynček na ovocie CULINARIA
54x

Banquet Odšťavovací mlynček na ovocie CULINARIA

29,40 €
19,60 €
Akcia

Tento mlynček na ovocie je vyrobený z liatiny a slúži pre drobnejšie ovocie. Skvele odšťavuje – lisuje ovocie a výsledný produkt je zbavený všetkých šupiek a jadierok. Je tu možnosť upravovať silu odšťavenia. Celý mlynček je pevný, vyrobený firmou Banquet. Držadlo je vyrobené z dreva.

Tovar od predajcu MALL
-21%
Fľaša 1L so sponovým uzáverom, 6 ks
2x

Fľaša 1L so sponovým uzáverom, 6 ks

11,10 €
8,70 €

sklenenej fľaši 1l so sponovým uzáverom výborne uchováte a prenesiete napr. šťavy, domáce likéry alebo šalátové dresingy. Balenie obsahuje 6 ks a fľaše sú v čírej farbe.

Tovar od predajcu MALL
-21%
Tescoma Súprava na kvasenie DELLA CASA 5000 ml
83x

Tescoma Súprava na kvasenie DELLA CASA 5000 ml

17,90 €
14,10 €

Súprava na kvasenie Tescoma DELLA CASA 5000 ml je vynikajúca pre jednoduchú prípravu domácej kyslej kapusty, nakladaných uhoriek či zeleniny apod. Vyrobená z hrubostenného skla, odolného plastu, silikónu a nehrdzavejúcej ocele. Návod na použitie s receptami vo vnútri balenia. Záruka na 3 roky.

Tovar od predajcu MALL
Marex Trade Sklenená fľaša na uhorky 10 l
4x

Marex Trade Sklenená fľaša na uhorky 10 l

15,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Poháre na uhorky s objemom 10 l so skrutkovacím uzáverom a prenosným uchom sú vhodné pre nakladanie uhoriek alebo kapusty. Pohár značky Marex Trade môžete tiež využiť na skladovanie suchých potravinárskych výrobkov alebo sušených húb.

Tovar od predajcu MALL
Orion Hrniec na nakladanie zeleniny 1,3 l PICKLES
61x

Orion Hrniec na nakladanie zeleniny 1,3 l PICKLES

16,30 €

Hrniec na nakladanie zeleniny značky Orion vám pomôže pripraviť Pickles – zeleninu kvasenú pomocou baktérií mliečneho kvasenia. Pickles je tak ideálnou oblohou k hlavnému jedlu alebo prísadou do šalátu. Vnútorná pokrievka je tlačená drievkom a gumičkou stále ku dnu a vyvíja tlak na zeleninu.

Tovar od predajcu MALL
-21%
Banquet Dóza sklenená hermetická LINA 120 ml 10ks
10x

Banquet Dóza sklenená hermetická LINA 120 ml 10ks

17,30 €
13,60 €

Sklenená dóza má tesný hermetický uzáver, je preto vhodná na uchovanie sušených či nakladaných potravín. Nespornou výhodou sklenenej dózy LINA s objemom 120 ml je jej použiteľnosť prakticky na všetky potraviny.

Tovar od predajcu MALL
Marex Trade Zaváracie poháre TWIST, 8 x 1700 ml
2x

Marex Trade Zaváracie poháre TWIST, 8 x 1700 ml

9,50 €

Zavárací pohár TWIST od značky Marex Trade je ideálny na zaváranie zeleniny, ovocia, húb či mäsa. Táto veľkosť s objemom 1700 ml je nepostrádateľná pre kohokoľvek, kto rád a často zavára potraviny. Balenie pohárov obsahuje 8 ks.

Tovar od predajcu MALL

Zachovanie, naloženie, odšťavovanie

Zaváranie, nakladanie aj odšťavovanie patria k bežným činnostiam vo väčšine domácností. Zaváracie poháre a viečka zeleninu aj ovocie spoľahlivo zakonzervujú. Elektrické zaváracie hrnce urobia väčšinu práce za vás! Odkôstkovače prípravu ovocia výrazne urýchlia. Pokiaľ máte radi čerstvé ovocné šťavy, kúpte si elektrický odšťavovač.