Vyberáte vysávač a neviete, ktorý je ten správny? Najskôr je potrebné uvedomiť si, ako často a akú plochu vysávate, potom je potrebné zvážiť, či využijete kombináciu vysávača a mopu alebo akumulátorový vysávač. Ako vybrať vysávač a čo ponúka trh?

Zobraziť viac

Typy vysávačov na trhu

Viete, že...?

k vysávaču môžete zakúpiť aj predľženú záruku? Po vypršaní štandardnej, obvykle 2ročnej záruky, si s prípadnými opravami nemusíte lámať hlavu.

Aký obsah sáčku/nádoby vysávača vybrať?

Aby ste počas vysávania nemuseli nádobu vyprázdňovať či vymieňať sáčok, zamerajte sa na ich obsah. Dôležitú rolu hrá veľkosť plochy, ale dôležitá je tiež miera znečistenia.

Vysávaná plocha Objem sáčku
do 60 m2 okolo 2 – 2,5 l
60 – 120 m2 3 – 4 l
100 a více m2 nad 4 l

Sací výkon a sací príkon vysávača

Nevidíte rozdiel medzi sacím výkonom a príkonom? Tieto dva parametre hrajú pri výbere zásadnú rolu a rozhodne neznamenajú to isté.

 • Sací výkon –hlavný parameter, ktorý udáva, ako kvalitne bude vysávač vysávať, NIE JE závislý na príkone
 • Sací príkonneurčuje výkonnosť vysávača, určuje jeho spotrebu
Věděli jste, že...

Dnes sa už vysávače s príkonom nad 900 W nevyrábajú, avšak neznamená to, že tie dnešné nie sú výkonné. Iba to znamená, že spotrebujú menej elektriny, než napríklad vysávače s 2000 W.

Hlučnosť vysávača

Hlučnost luxu je při výběru také klíčová, zvláště pokud bydlíte v bytě. Nejvíce hluku nadělají cyklonové vysavače, jež dosahují hlučnosti i přes 80 dB, nejméně naopak ty robotické, které se vejdou i pod 55 dB.

 • okolo 60 dB – tichšie vysávače, vhodné do bytov
 • okolo 70 dB – bežné vysavače
 • nad 80 dB – veľmi hlučné, obvykle cyklónové vysávače s vysokým sacím výkonom

Druhy filtrov vo vysávačoch

Ak chcete upratovať efektívne, je podstatný druh filtru vo vysávači, ktorý zachytí všetky drobné nečistoty a prach. Čo znamená HEPA a EPA filter a čo je to mikrofilter?

 • HEPA a EPA filter – pokročilé filtre vhodné pre alergikov, ktoré zachytia najjemnejšie častičky, čím vyššie je uvedené číslo, tým lepšia filtrácia (HEPA 12, HEPA 13, EPA 10, EPA 11)
 • Mikrofiletr – základný filter z molitánu
 • Umývateľný filter – filter stačí po vysávaní vybrať a umyť pod vodou
 • Vodný filter – častice sa zachytávajú vo vode, ktorú potom vylejete

Nástavce a príslušenstvo pre vysávače

Ku každému vysávaču môžete zakúpiť ďalšie príslušenstvo a sáčky do vysávačov. Aké trubice nájdete v balení a aké dokúpiť?

 • Turbokefka – vlastný motor pre vysokú saciu silu, napríklad na chlpy a drobné nečistoty, obvykle ho nájdete v balení drahších vysávačov či vysávačov vhodných na zvieracie chlpy
 • Štrbinová hubica – pre ťažko prístupné miesta, obvykle je k dispozícii v balení
 • Hubica na čalúnenie – vhodná na kreslá a pohovky, nájdete ju v balení
 • Podlahová trubica – vhodná na všetky typy tvrdých podláh, obvykle nie je súčasťou balenia
 • Univerzálna hubica – univerzálna hubica na všetky povrchy
Stále si neviete s výberom vysávače rady?

Pozrite sa na nášho podrobného sprievodcu Ako vybrať vysávač.

-25%
CONCEPT robotický vysávač s mopom VR3205 3 v 1 PERFECT CLEAN Laser UVC Y-wash
18x

CONCEPT robotický vysávač s mopom VR3205 3 v 1 PERFECT CLEAN Laser UVC Y-wash

619,70 €
459 €
Doprava zadarmo

Ďalšie ponuky od 371,70 €

Robotický vysávač s mopom 3 v 1. Concept VR3205 3 v 1 PERFECT CLEAN Laser UVC Y-wash je vybavený vyspelou laserovou navigáciou pre presné plánovanie upratovania a UVC sterilizačným režimom. Vyniká vysokou sacou silou, extrémnou výdržou a najefektívnejším spôsobom vytierania Y-wash.

Tovar od predajcu MALL
-55%
SENCOR robotický vysávač SRV 4200BK
41x

SENCOR robotický vysávač SRV 4200BK

312,30 €
139 €

Ďalšia ponuka za 112 €

Výpredaj
Robotický vysávač ideálne pre upratovanie kobercov, plávajúcich podláh, parkiet, linolea a dlažby. SENCOR SRV 4200BK je vybavený infračerveným prednom nárazovým senzorom, BLDC motorom pre dlhú životnosť a ponúka veľmi tichú prevádzku, ktorá je vhodná aj pre domácich miláčikov.
Tovar od predajcu MALL
-34%
SENCOR SVC 8621TI
452x

SENCOR SVC 8621TI

150 €
97,90 €

Ďalšia ponuka za 79 €

Akcia

Bezšnúrový tyčový vysávač 2v1 Sencor SVC 8621TI oslní svojou ľahkosťou, tichosťou a ľahkou ovládateľnosťou. Odnímateľná ručná jednotka, systém cyklónovej filtrácie HEPA, rotačná kefa s vlastným motorom, hubica s LED osvetlením a mnohé ďalšie doplnky a bohaté príslušenstvo vám zaistí vždy dokonale čistú domácnosť.

Tovar od predajcu MALL
-32%
SENCOR SVC 8618GD
482x

SENCOR SVC 8618GD

136 €
91,90 €
Akcia

Bezšnúrový tyčový vysávač 2v1 Sencor SVC 8618GD ponúka úplnú voľnosť pohybu bez napájacieho kábla. Na jedno nabitie vydrží v prevádzke až 45 minút a je veľmi ľahký, tichý a ľahko ovládateľný. Nechýba ani systém cyklónovej filtrácie HEPA a praktické doplnkové príslušenstvo.

Tovar od predajcu MALL
-42%
ETA Verto Li-ion 1442 90000
61x

ETA Verto Li-ion 1442 90000

45,40 €
26 €

Ručný vysávač s bezkáblovou prevádzkou na 7,2 V Li-Ion akumulátor. ETA Verto Li-ion 1442 90000 disponuje transparentnou nádobou na prach s objemom 500 ml a 120 ml tekutín, kvalitným HEPA filtrom a ergonomicky tvarovanou rukoväťou. V príslušenstve okrem iného nájdete aj gumový nadstavec na vodu.

Tovar od predajcu MALL
CONCEPT VP4352
159x

CONCEPT VP4352

55 €

Ďalšia ponuka za 47 €

Ručný vysávač na mokré a suché vysávanie. Concept VP4352 je vybavený Li-Ion batériou, ktorá poskytuje energiu až na 22 minút prevádzky. Zbernú nádobu na nečistoty možno ľahko odňať a vyčistiť. Flexibilná hadica CAR uľahčuje upratovanie v aute medzi sedadlami. 

Tovar od predajcu MALL
-16%
Kärcher WD3
1120x

Kärcher WD3

81,99 €
68,10 €

Výkonný a energeticky úsporný multifunkčný vysávač Kärcher WD 3. Vysávač je vybavený plastovou nádržou s objemom 17 l, patronovým filtrom. So spotrebou rovných 1000 W je multifunkčný vysávač MV 3 rovnako výkonný ako iný vysávač so spotrebou 1400 W.

Tovar od predajcu MALL
ECG VT 4220 3in1
292x

ECG VT 4220 3in1

133 €

Ručný a tyčový vysávač 3 v 1 vhodný pre všetky druhy kobercov, podláh a povrchov. ECG VT 4220 okrem vysávania zvládne hravo aj vytieranie, v balení nájdete 3 podušky k tomu určené. Špirálová rotačná kefa a HEPA filter H12 spoľahlivo zachytia všetky nečistoty. Na jedno nabitie môžete upratovať nerušene celých 40 minút.

Tovar od predajcu MALL
-29%
TESLA RoboStar T60 čierny
137x

TESLA RoboStar T60 čierny

266,39 €
189 €

Ďalšie ponuky od 153 €

Robotický vysávač 2 v 1 vyluxuje aj vytrie. Tesla RoboStar T60 čierny je vybavený funkciou efektívneho inteligentného vysávania s pamäťou, vďaka ktorej sa nebude zbytočne vracať na už vysaté miesta. Moderný trojnásobný systém filtrácie s HEPA H13 filtrom zachytí až 99,95% častíc.

Tovar od predajcu MALL
-75%
ILOOX praktický vysávač S20
7x

ILOOX praktický vysávač S20

239 €
59 €
Doprava zadarmo
Akcia

Hľadáte ľahký a praktický vysávač, ktorý vám zaistí maximálny komfort počas každodenného upratovania? Vyskúšajte tyčový vysávač iloox S20, s ktorým sa ľahko dostanete aj do ťažko dostupných miest a udržíte svoj domov v maximálnej čistote.

-36%
HYUNDAI tyčový vysávač VC800
33x

HYUNDAI tyčový vysávač VC800

67,32 €
42,90 €

Tyčový vysávač s príkonom 600 W a s nádobou na nečistoty s objemom 0,5 litra. Hyundai VC800 je vybavený úsporným ECO motorom, veľmi ľahkým prevedením a je jednoduchý na ovládanie. Vysoká účinnosť vysávania vďaka sieťovej prevádzke. HEPA filter zachytí aj najmenšie mikročastice.

Tovar od predajcu MALL
Roborock robotický vysávač s mopom S7, Black
12x

Roborock robotický vysávač s mopom S7, Black

568,30 €
559 €
Výpredaj

Robotický vysávač s funkciou mopu je určený pre všetky druhy podláh. Roborock robotický vysávač s mopom S7, Black je vybavený funkciami automatického dobíjania, vysypaním zásobníka do stanice, senzormi proti pádu zo schodov a nárazu a laserovou navigáciou LIDAR PreciSense.

Tovar od predajcu MALL

Vysávače

Výber vysávača sa na dnešnom trhu zdá ako nadľudská úloha. Ako vybrať vysávač na zvieracie chlpy a podľa čoho sa riadiť, keď už nemajú vysávače energetický štítok?

Prečo vysávače už nemajú energetické štítky

Dnes už výrobca nemusí na vysávačoch udávať jeho spotrebu, resp. nemusí vysávače označovať energetickým štítkom. Prečo? Pretože každý výrobca testoval vysávač na spotrebu energie svojimi vlastnými metódami, a hodnoty na štítku teda v skutočnosti nesúviseli s reálnou spotrebou vysávača v bežnej domácnosti. Pri výbere musíte tento parameter oželieť, zamerajte sa ale na hlučnosť, sací výkon a kapacitu nádoby či sáčku. .

Vysávače na psie chlpy a pre zvieratá

Milovníci chlpatých domácich miláčikov majú vysávač ako svoju pravú ruku, preto sa výrobcovia vysávačov zamerali práve na ich domácnosti. Vyrábajú sa vysávače, ktoré sú vhodné na zvieracie chlpy. Obvykle sú označované ako „ Animal Care“ alebo „Pet Pro“. Tieto vysávače majú obvykle:

 • jemný HEPA či EPA filter
 • vysoký sací výkon
 • rotačná turbokefka v balení
 • hubica na čalúnenie v balení

Zobraziť viac

Vysávač s mopom 2v1

Ak chcete čo najviac zefektívniť upratovanie, zamerajte sa na vysávače 2 v 1. Tieto tyčové vysávače v sebe ukrývajú nádobu na prach a na vodu. Vysávač podlahu vysaje a následne vyčistí horúcou parou. Tieto vysávače sú tiež ideálne pre majiteľov domácich miláčikov.

Akumulátorový vysávač

Obťažujú vás pri vysávaní dlhé šnúrky k zásuvke? Akumulátorový vysávač stačí nabiť pomocou nabíjačky alebo káblu a vydrží až hodinu vysávania. Nevýhodou sú menšie nádoby na nečistoty (0,5 – 1 l).

Cyklónový vysávač

Princíp cyklónového vysávača je prostý. Vo vysávači sa vytvorí cyklón, pomocou ktorého sa všetky nečistoty a prach usadia na stenách a zostane iba čistý vzduch. Čím väčšou rýchlosťou sa vzduch do vysávača dostane, tým je odlúčenie prachu od vzduchu účinnejšie. V praxi to teda opäť znamená, že záleží predovšetkým na sacom výkone cyklónového vysávača.

Vysávač lístia využijete na jeseň

Viete, že mimo klasické domáce vysávače môžete zakúpiť aj vysávač na lístie? Akumulátorové alebo benzínové vysávače sa hodia hlavne na veľké záhrady pokryté stromami a na jeseň vám tento pomocník ušetrí drinu s vidlami a hrablami.

_____

^ Naspäť hore

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné vysávače.