AQUAfilter 6-stupňová reverzná osmóza

AQUAfilter 6-stupňová reverzná osmóza

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Reverzná osmóza Aquafilter sa vďaka niekoľkostupňovej filtrácii postará v šiestich krokoch o dokonale prefiltrovanú vodu vo vašej domácnosti. Filtrovaná voda je v poslednom kroku obohatená o minerály. Odstráni z vody až do 99 % nežiadúcich látok. Celý popis
239 €
Vrátane DPH

Momentálne nedostupné

Tovar od predajcu ČistáVoda s.r.o.

Predaj zastrešuje MALL.SK vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.
Kód: 11063295

Popis

6-stupňový systém reverznej osmózy od výrobcu Aquafilter je vyrobený z certifikovaných materiálov spĺňajúcich najvyššie štandardy NSF a WRAS. Vďaka vysokej kvalite osmotickej membrány, ktorá je najdôležitejšou časťou reverznej osmózy je možné vyčistiť až 280 litrov vody denne. Membrána s priepustnosťou len 0,0001µm prepustí len molekuly vody a všetky ostatné látky vrátane baktérií či vírusov zachytí. Reverzná osmóza je doplnená o mineralizačný filter, vďaka ktorému voda obsahuje optimálne množstvo minerálov – vápnik, horčík, sodík a draslík. Teda máte vždy na výber mineralizovanú vodu, ktorá je vhodná na každodenné pitie alebo demineralizovanú, ktorá je vhodná na prípravu kávy, čaju či na varenie, vďaka čomu získajú pripravované nápoje a jedlá intenzívnejšiu chuť.

Reverzná osmóza odstráni až 99% kontaminantov ako sú mechanické nečistoty, pesticídy, herbicídy, mikroplasty, zvyšky liekov, ale aj baktérie a vírusy. Tento filter na vodu je ideálny pre domácnosti a najčastejšie sa umiestňuje do kuchynskej skrinky pod drez.

Výhody reverznej osmózy Aquafilter:

 • Dokonale čistá filtrovaná voda vždy v dispozícii
 • Odstraňuje až 99% kontaminantov
 • Ekologické riešenie pitného režimu – už žiadne balené vody
 • Voda je obohatená o minerály – vápnik, horčík, sodík a draslík
 • Jednoduchá inštalácia a údržba pomocou videonávodu
 • Certifikované materiály a komponenty NSF

Filtračné stupne:

 1. Mechanická filtračná vložka s priepustnosťou 20 mikrónov - na začiatku celého filtračného procesu je potrebné odstrániť hrubé nečistoty ako je hrdza, piesok či iné sedimenty. Na prvý pohľad sa môže zdať, že pitná voda z vodovodu je čistá, no pri prechode vody cez staré vodovodné potrubia sa neraz dostanú do pohára s vodou aj spomínané nečistoty. 
 2. Uhlíková filtračná vložka 10" - aktívny uhlík zlisovaný do filtračnej vložky má prirodzenú schopnosť viazať na seba chlór, zlepšuje chuť a vôňu vody. Ide o bezpečnú a ekologickú voľbu pri odstraňovaní škodlivého chlóru z vody.
 3. Kokosová filtračná vložka 10" - pôsobí ako mechanická filtrácia na zvyšné sedimenty, poprípade uvoľnené časti z predchádzajúcej uhlíkovej filtračnej vložky. Navyše upravuje chuť a kvalitu vodu, odstraňuje THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny.
 4. Osmotická membrána - polopriepustná membrána odstráni soli, ťažké kovy, baktérie, vírusy, cysty, tvrdosť, fluoridy, pesticídy, olovo, ortuť, kadmium, arzén a ďalšie. Z dôvodu času potrebného na odstránenie všetkých týchto zložiek tento systém RO obsahuje aj zásobník na vodu.
 5. Postuhlíkový filter AICRO - posledný stupeň filtrácie celého systému slúži hlavne na dodanie chuti a vône vody zo zásobníka.
 6. Mineralizátor AIMRO - v poslednom kroku je voda obohatená o obsah minerálov, vďaka čomu je vhodná na každodenné pitie. 

Montáž a údržba 

Montáž reverznej osmózy Aquafilter je bezproblémová a vyžaduje iba základné technické zdatnosti. V balení nájdete všetko potrebné k montáži. Všetky hadičky, pripojenia, ventily, filtračné vložky, zásobník na vodu, batériu na filtrovanú voda a podobne. V prípade potreby sme pre vás pripravili aj veľmi podrobný videonávod ako si reverznú osmózu namontovať svojpomocne. Toto video ako aj ostatné užitočné videá z oblasti úpravy vody nájdete na našom Youtube kanáli ČistáVoda

Výber vhodného pripojenia

Reverzná osmóza sa najčastejšie umiestňuje do kuchynskej skrinky pod drezom. Tu sa pripája na rohový ventil, kde je pripojená flexi hadica k vodovodnej batérii. Pre výber správneho pripojenia je potrebné zmerať priemer rohového ventila, ktorý musí korešpondovať s dostupnými veľkosťami pripojenia: 3/8″ = 10 mm, 1/2″ = 16 mm, 3/4″ = 25 mm.

Filtrovaná voda obohatená o minerály so zvýšeným pH vody, ktoré pôsobí v ľudskom tele ako antioxidant? Stačí rozšíriť 6-stupňovú reverznú osmózu o siedmy stupeň – ionizátor/energizér AIFIR. 7-stupňová reverzná osmóza doplnená o energizér vodu filtruje, mineralizuje a zároveň ionizuje. Ionizovaná voda pôsobi pozitívne na organizmus, krvný obeh a vo veľkom množstve odstraňuje toxíny z tela. 

Špecifikácia:

 • Rozmery (V, Š, H): 45 × 40 × 17 cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 12,0 kg
 • Počet filtračných stupňov: 6
 • Objem zásobníka: 12l (pretože ide o tlakovú nádobu, reálny objem zásobníka je cca polovičný)
 • Rozmery zásobníka (V, Priemer): 40×28 cm 
 • Prietok: do 280 litrov denne
 • Prevádzkový tlak: 2,8 – 6 bar (4 bary optimálne)
 • Prevádzková teplota: 2 – 45 °C
 • Pripojenie: 1/2 ", 3/4 ", 3/8 "
 • Elektrické pripojenie: potrebné na UV lampu a čerpadlo
 • Odporúčaný servis: minimálne každých 10 mesiacov