Vaas Rüdiger: Jednoducho Hawking!
9,90 €

8,51 €

S Hawkingom naprieč priestorom a časom

Čo bolo pred veľkým treskom? Prečo sú čierne diery čierne? Môžeme si zacestovať do minulosti?


Kolektív: Kognitívne paradigmy
9,99 €

8,59 €

Dá sa povedať, že v kognitívnej vede, napriek vzájomnej rivalite a nekompromisnej kritike, v súčasnosti koexistujú tri hlavné paradigmy: symbolová (podľa nej sa myseľ podobá na digitálny počítač, ktorý má k dispozícii symbolové reprezentácie a manipu


autor neuvedený: 365 vynálezov a vynálezcov
16,90 €

14,53 €

Kniha 365 vynálezov a vynálezcov prináša fascinujúci a faktmi naplnený úvod do sveta ľudí, ktorých nazývame vynálezcami. Predstavuje prelomové vynálezy, ktoré náš moderný svet spravili pohodlnejším.


Bauerlein Mark: Najhlúpejšia generácia
8,27 €

7,11 €

Samotný rozšírený názov knihy Najhlúpejšia generácia: Ako digitálna éra ohlupuje mladých Američanov a ohrozuje našu budúcnosť (alebo never nikomu pod 30), vystihuje podstatu tejto zaujímavej analýzy, ktorej vydanie vyvolalo značný rozruch.


Boaler Jo: Matematické cítenie
17,90 €

15,39 €

Odhaľte potenciál študentov prostredníctvom kreatívnej matematiky, motivačného prístupu a inovatívneho spôsobu učenia. Mnoho študentov sa matematiky bojí a nenávidí ju. Vychádzajú zo škôl a nechápu jej základné koncepty.


Chown Marcus: Nekonečno v dlani jednej ruky
10,99 €

9,45 €

Je možné, že celé ľudstvo by sa mohlo vtesnať do priestoru veľkého ako kocka cukru? Mohla by explózia jediného komára vyhladiť život na Zemi? Čo všetko potrebujeme na zostrojenie stroja času?


Kačala Ján: Teória vetného člena
10,90 €

9,37 €

Prvá vedecká monografia svojho druhu v slovenskej jazykovednej literatúre predkladá komplexnú analýzu teoretických otázok spojených s výkladom problematiky vetného člena.


Keve Tom: Triáda
12,90 €

11,09 €

Novinka

Tom Keve, britský fyzik maďarského pôvodu, skúma vo svojej knihe paralelný vývoj psychoanalýzy a kvantovej fyziky na prelome 19. a 20. storočia a prepojenia medzi týmito vednými odbormi a židovskou mystikou.


Mojžiš Martin: Dva hrby ťavy
10,99 €

9,45 €

Kto sú najväčšie celebrity medzi číslami? Dá sa človeku vidieť do hlavy? Načo slúži pri meraní tlaku fonendoskop? Ako zapadá Mickey Mouse do Darwinovej evolučnej teórie? Prečo Inkovia nedobyli Španielsko? Koľko dimenzií má vesmír?


Mojžiš Martin: Jeden výdych koňa - 2.rozšírené vydanie
10,99 €

9,45 €

Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú veľrybie piesne naozaj piesne? Čo všetko urobil Einstein v zázračnom roku 1905?


Mojžiš Martin: Štyri prsty tapíra
10,99 €

9,45 €

V knihe nájdete desať päťčlánkových sérií z rubriky .veda z časopisu .týždeň. Dozviete sa množstvo odpovedí, okrem iného aj na tieto otázky: Ako sa dá odvážiť zemeguľa? Čo všetko sa dá dozvedieť z kúska kriedy? Ako ovplyvnil zemiak dejiny sveta?


Nemeš Pavol: Rovnica sveta
9,90 €

8,51 €

Dielo rovnica sveta má za úlohu ukázať iný pohľad na náš svet a snaží sa poukázať na fakty a ich súvislosti, ktoré nám unikajú pre našu prílišnú zaneprázdnenosť na jednej strane a na selekciu vedných odborov na strane druhej.


Peterson Jordan B.: 12 pravidiel pre život
16,90 €

14,53 €

Ktoré najhodnotnejšie poznatky by mal každý vedieť? Uznávaný klinický psychológ Jordan Peterson významne ovplyvnil súčasné chápanie osobnosti.


Rovelli Carlo: O čase
12,90 €

11,09 €

„O čase zvyčajne premýšľame ako o čomsi jednoduchom, základnom, čo plynie jednotvárne, nezávisle od všetkého sa posúva od minulosti k budúcnosti a meriame ho hodinami.


Tyson Neil Degrasse: Astrofyzika pre zaneprázdnených
11,90 €

10,23 €

Pre všetkých, ktorí nemajú čas čítať hrubé knihy, ale túžia po spojení s vesmírom.

V posledných rokoch sa ani jeden týždeň nezaobíde bez tučných titulkov oznamujúcich nový kozmický objav.


Wohlleben Peter: Duševný život zvierat
12,90 €

11,09 €

Lesníka Petra Wohllebena dennodenne obklopujú nielen stromy, ale aj iní obyvatelia lesa, ktorí sa pohybujú v tmavej húštine a v mohutných korunách.


Crilly Tony: Velké otázky. Matematika
13,60 €

11,70 €

Zajímá vás, jak velké je nekonečno, proč tři rozměry nestačí nebo zda může mávnutí motýlích křídel opravdu způsobit orkán?


autor neuvedený: Lokomotivy: Ilustrované dějiny techniky
18,75 €

16,12 €

Lokomotivy jsou symbolem síly a mobility už od počátku 19. století. První parní lokomotivy se používaly hlavně v těžebním průmyslu, ale inženýři jako Georgie Stephenson byli brzy schopní zkonstruovat stroje určené k použití pro osobní vlaky.


Hovorka Libor: Primky
70,45 €

60,59 €
+ doprava zadarmo

Druhé, rozšířené vydání úspěšné publikace.

Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny hodinky Prim — proč si tedy nevyměřit trochu času i pro poznání jejich pozoruhodné historie?


Lehanka Josef: Na křídlech ČSA
8,29 €

7,13 €

Rozvoj letectví šel v minulém století velmi rychle kupředu. Letadla se zdokonalovala a začala být používána i jako dopravní prostředek.