autor neuvedený: Průvodce automobilovými znaky - Loga a j
16,40 € 14,10 €

Loga automobilek se vyznačují jedinečnou schopností upoutat pozornost. Průvodce automobilovými znaky vypráví příběhy skrývající se za těmito emblémy, jež reprezentují posledních 120 let velké i malé výrobce – současné, stejně jako již neexistující.

autor neuvedený: 365 vynálezov a vynálezcov
16,90 € 14,53 €

Kniha 365 vynálezov a vynálezcov prináša fascinujúci a faktmi naplnený úvod do sveta ľudí, ktorých nazývame vynálezcami. Predstavuje prelomové vynálezy, ktoré náš moderný svet spravili pohodlnejším.

autor neuvedený: Ako funguje technika
19,90 € 17,11 €

Najjednoduchší a vizuálne najpútavejší sprievodca technikou

Zamysleli ste sa už nad tým, odkiaľ smartfón vie, kde je obloha? Alebo ako automobil bez vodiča zabráni nehode? Prípadne ako funguje virtuálna realita?

autor neuvedený: Hviezdy
26,90 € 23,13 €

Hviezdy, ako ste ich dosiaľ nevideli

Od tajomných hmlovín, kde sa rodia hviezdy, cez kolízie galaxií až po superhmotné čierne diery…

Bartuněk Miloš: Moped
14,95 € 12,86 €

Kniha Moped – renovace s úsměvem je určena zejména lidem, kteří se chtějí začít zabývat, nebo již zabývají renovacemi. Nemusí to být jen renovace mopedů Stadion, kterým je věnována. Uvedené postupy a zkušenosti platí i pro renovace obecně.

Boaler Jo: Matematické cítenie
15,39 €

Odhaľte potenciál študentov prostredníctvom kreatívnej matematiky, motivačného prístupu a inovatívneho spôsobu učenia. Mnoho študentov sa matematiky bojí a nenávidí ju. Vychádzajú zo škôl a nechápu jej základné koncepty.

Chown Marcus: Nekonečno v dlani jednej ruky
10,99 € 9,45 €

Je možné, že celé ľudstvo by sa mohlo vtesnať do priestoru veľkého ako kocka cukru? Mohla by explózia jediného komára vyhladiť život na Zemi? Čo všetko potrebujeme na zostrojenie stroja času?

Cohen, Brian Cox Andrew: Planéty
34,90 € 30,01 €

Novinka

Jedinečný svet ôsmich majestátnych planét našej slnečnej sústavy Merkúr, neživá obeť čoraz intenzívnejšej moci Slnka.

Hovorka Libor: Primky
70,45 € 60,59 €
+ doprava zadarmo

Druhé, rozšířené vydání úspěšné publikace.

Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny hodinky Prim — proč si tedy nevyměřit trochu času i pro poznání jejich pozoruhodné historie?

Kačala Ján: Teória vetného člena
10,90 € 9,37 €

Prvá vedecká monografia svojho druhu v slovenskej jazykovednej literatúre predkladá komplexnú analýzu teoretických otázok spojených s výkladom problematiky vetného člena.

Keve Tom: Triáda
12,90 € 11,09 €

Tom Keve, britský fyzik maďarského pôvodu, skúma vo svojej knihe paralelný vývoj psychoanalýzy a kvantovej fyziky na prelome 19. a 20. storočia a prepojenia medzi týmito vednými odbormi a židovskou mystikou.

Kolektív: Kognitívne paradigmy
9,99 € 8,59 €

Dá sa povedať, že v kognitívnej vede, napriek vzájomnej rivalite a nekompromisnej kritike, v súčasnosti koexistujú tri hlavné paradigmy: symbolová (podľa nej sa myseľ podobá na digitálny počítač, ktorý má k dispozícii symbolové reprezentácie a manipu

Kolektív: Veda v kocke

Kolektív: Veda v kocke

Hodnotenie: 5
22,90 € 19,69 €

Úžasné počítačové ilustrácie vám odhalia a vysvetlia vedu ako nikdy dosiaľ.

OBJAVTE väzby medzi atómami, zistite, ako vznikajú horniny a minerály a prečo sú diamanty také tvrdé, ale kovy sa ohýbajú.

Lees James: Vedeli ste? Fyzika
15,90 € 13,67 €

Prečo nemôžeme vrátiť hrianku do pôvodného stavu? Ktorá je najstaršia vec, s ktorou sme sa stretli? Prečo sa hviezdy trblietajú?

Vedeli ste?

Lehanka Josef: Na křídlech ČSA
8,29 € 7,13 €

Rozvoj letectví šel v minulém století velmi rychle kupředu. Letadla se zdokonalovala a začala být používána i jako dopravní prostředek.

Mojžiš Martin: Dva hrby ťavy
10,99 € 9,45 €

Kto sú najväčšie celebrity medzi číslami? Dá sa človeku vidieť do hlavy? Načo slúži pri meraní tlaku fonendoskop? Ako zapadá Mickey Mouse do Darwinovej evolučnej teórie? Prečo Inkovia nedobyli Španielsko? Koľko dimenzií má vesmír?

Mojžiš Martin: Jeden výdych koňa - 2.rozšírené vydanie
10,99 € 9,45 €

Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú veľrybie piesne naozaj piesne? Čo všetko urobil Einstein v zázračnom roku 1905?

Mojžiš Martin: Štyri prsty tapíra
10,99 € 9,45 €

V knihe nájdete desať päťčlánkových sérií z rubriky .veda z časopisu .týždeň. Dozviete sa množstvo odpovedí, okrem iného aj na tieto otázky: Ako sa dá odvážiť zemeguľa? Čo všetko sa dá dozvedieť z kúska kriedy? Ako ovplyvnil zemiak dejiny sveta?

Morelli Gianni: Velké objevy a vynálezy, které změnily s
32,85 € 28,25 €

Jak by vypadal náš život bez aut, televize, internetu a počítačů, nebo všudypřítomných smartphonů? Bez ohledu na otázku, zda by takový život byl lepší nebo horší, víme s jistotou, že jsou vynálezy, bez kterých bychom se v dnešním světě neobešli.

Nemeš Pavol: Rovnica sveta
9,90 € 8,51 €

Dielo rovnica sveta má za úlohu ukázať iný pohľad na náš svet a snaží sa poukázať na fakty a ich súvislosti, ktoré nám unikajú pre našu prílišnú zaneprázdnenosť na jednej strane a na selekciu vedných odborov na strane druhej.

Olejár Marián: Zbierka vzorcov z matematiky
11,90 € 10,23 €

Zbierka vzorcov z matematiky obsahuje na 200 stranách textu skoro všetky témy a vzorce učiva základnej a strednej školy a prvého ročníka vysokých škôl.

Peterson Jordan B.: 12 pravidiel pre život
16,90 € 14,53 €

Ktoré najhodnotnejšie poznatky by mal každý vedieť? Uznávaný klinický psychológ Jordan Peterson významne ovplyvnil súčasné chápanie osobnosti.

Rosling a kolektív autorov Hans: Moc faktov
18,90 € 16,25 €

Na základné otázky o našej planéte, napr. koľko percent populácie žije v extrémnej chudobe, akým tempom rastie počet obyvateľov, aká je úroveň vzdelávania, aký násilný je náš svet, ako nás ohrozujú klimatické zmeny, odpovedá väčšina ľudí nesprávne.

Rovelli Carlo: O čase
12,90 € 11,09 €

„O čase zvyčajne premýšľame ako o čomsi jednoduchom, základnom, čo plynie jednotvárne, nezávisle od všetkého sa posúva od minulosti k budúcnosti a meriame ho hodinami.

Stuart Colin: Ako žiť vo vesmíre
15,90 € 13,67 €

Ako žiť vo vesmíre

Ako sa spí v mikrogravitácii? Ako sa vo vesmíre upratuje? Ako ovplyvňuje pobyt vo vesmíre ľudské telo?

Tyson Neil Degrasse: Astrofyzika pre zaneprázdnených
11,90 € 10,23 €

Pre všetkých, ktorí nemajú čas čítať hrubé knihy, ale túžia po spojení s vesmírom.

V posledných rokoch sa ani jeden týždeň nezaobíde bez tučných titulkov oznamujúcich nový kozmický objav.

Tyson Neil Degrasse: Listy od astrofyzika
14,90 € 12,81 €

Vďaka nadšeným, fundovaným a jasne formulovaným názorom na stav súčasnej vedy a poznatkov o vesmíre vznikla na sociálnych sieťach amerického astrofyzika Neila deGrasse Tysona jedna z najväčších internetových skupín nasledovateľov.

Uherík Anton: Hodné zapamätania
9,90 € 8,51 €

Novinka

Obsahom knihy sú informácie o limitoch ľudského poznania tak makrosveta, ktorý predstavuje Vesmír, ako aj mikrosveta, ktorého súčasťou je nepoznaný, ale aj nepoznateľný človek, ktorý je súčasťou Vesmíru, rovnako nepoznaného a nepoznateľného.

Vaas Rüdiger: Jednoducho Einstein!
9,90 € 8,51 €

Revolúcia naprieč priestorom a časom

Génius a megahviezda fyziky Albert Einstein pred vyše storočím od základov zmenil náš pohľad na vesmír a – ako nedávno ukázalo zachytenie gravitačných vĺn – jeho teória relativity je dodnes aktuálna.

Vaas Rüdiger: Jednoducho Hawking!
9,90 € 8,51 €

S Hawkingom naprieč priestorom a časom

Čo bolo pred veľkým treskom? Prečo sú čierne diery čierne? Môžeme si zacestovať do minulosti?

Wohlleben Peter: Duševný život zvierat
12,90 € 11,09 €

Lesníka Petra Wohllebena dennodenne obklopujú nielen stromy, ale aj iní obyvatelia lesa, ktorí sa pohybujú v tmavej húštine a v mohutných korunách.