Daunen Step Vankúš 40 x 40 cm z husieho páperia v bavlnenom poťahu

Daunen Step Vankúš 40 x 40 cm z husieho páperia v bavlnenom poťahu

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Vankúše z husieho páperia v bavlnenom poťahu sú skvelou voľbou pre váš zdravý spánok. Rozmer 40 × 40 cm. Váha vankúše 180 g / m2. Celý popis
105,70 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 2 kusy

20.10.2021 - 21.10.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100022013776

Popis

Vankúš DIAMANT 680 CLASSIC z husieho páperia patrí medzi produktmi talianskej spoločnosti DaunenStep.
 
 
DaunenStep je talianska rodinná firma, ktorá bola založená už v roku 1907 a ktorej ručne vyrábané periny patria ku špičkám na trhu. Prémiovej rady perín a vankúšov od DaunenStepu pochádza z ateliéru Eccel, ktorý je pomenovaný po rodine Eccel, ktorým spoločnosti už od založenia patrí.
 
Za kvalitu produktov DaunenStepu ručí početné certifikáty. Jedným z nich je nomi, ktorý garantuje, že je perie kvalitne vyčistené a neobsahuje roztoče. Vďaka tomu si teraz aj alergici môžu dopriať spánok pod kvalitnými perovými perinami.
 
Ďalším certifikátom je napríklad Oeko-Tex 100, ktorý je najdôležitejšou ekologickú známkou v textilnom svete. Produkty s týmto označením boli analyzované medzinárodným inštitútom pre výskum a testovanie v odbore nezávadnosti textílií, čo zaručuje ich nezávadnosť pre človeka.
DaunenStep je tiež členom asociácie EDFA (Medzinárodná asociácia pre perie a páperové výrobky), ktorá dohliada na správny chov husí. Spoločnosť používa perie výhradne z certifikovaných chovov, u ktorých je garantované správne zaobchádzanie so zvieratami v súlade s nemeckou normou TÚV.
Ďalej je DaunenStep členom IDFB (International Down and Feather Bureau), svetovej asociácie, ktorá zoskupuje producentov páperových výrobkov a inštitúty vykonávajú analýzy. Priebežne vykonávané testy v členských i nezávislých laboratóriách zaisťujú kvalitu surovín aj hotových produktov.
 
Zloženie:
 
materiál poťahu – 100% bavlna
 
materiál výplne – 90% husie páperie, 10% perie
 
Údržba:
 
Perové vankúša je možné prať na 40 ° C v špeciálnom prípravku (odporúčame napríklad prípravok značky Miele), ktorý nepoškodí štruktúru peria. Po vypraní je vhodné vankúše sušiť v sušičke, aby perie zostávalo nadýchané. Vankúš môžete tiež bez obáv nechať vyčistiť v čistiarni.
 
U vankúšov sa odporúča pranie aj dvakrát ročne.
 
V rámci každodennej údržby je vhodné periny i vankúše najskôr nechať vyvetrať a až potom zastýlat posteľ.
Ak vankúše striedate a odporúčame nepoužívaný vankúš uložiť napríklad do bavlneného vaku, aby perie mohlo dýchať. Upozorňujeme, že nie je vhodné vankúše skladovať vo vákuových vreciach, pretože môže dôjsť k porušeniu štruktúry páperia. Tiež dajte pozor, aby ste ich neskladovali vo vlhku.