Daunen Step Luxusné perina z husieho páperia v Batiste Soft, 230 x 220 cm, MID Season

Daunen Step Luxusné perina z husieho páperia v Batiste Soft, 230 x 220 cm, MID Season

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Periny z husieho páperia v bavlnenom poťahu Batiste Soft sú skvelou voľbou pre váš zdravý spánok. Rozmer periny 230 × 220 cm, najvyšší teplotný bod MID Season. Váha periny 430 g / m2. Celý popis
539,60 €
Vrátane DPH
Doprava zadarmo

Na objednanie u partnera

7.2.2022 - 10.2.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu À la Maison

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100054126195

Popis

Periny G400 z páperia patrí medzi produktmi talianskej spoločnosti DaunenStep. Výhodou týchto kvalitných talianskych páperových perín je mimo iného ich životnosť, ktorá sa pohybuje medzi 20 až 30 rokmi.

DaunenStep je talianska rodinná firma, ktorá bola založená už v roku 1907 a ktorej ručne vyrábané periny patria ku špičkám na trhu. Prémiovej rady perín a vankúšov od DaunenStepu pochádza z ateliéru Eccel, ktorý je pomenovaný po rodine Eccel, ktorým spoločnosti už od založenia patrí.
Za kvalitu produktov DaunenStepu ručí početné certifikáty. Jedným z nich je nomi, ktorý garantuje, že je perie kvalitne vyčistené a neobsahuje roztoče. Vďaka tomu si teraz aj alergici môžu dopriať spánok pod kvalitnými perovými perinami.
Ďalším certifikátom je napríklad Oeko-Tex 100, ktorý je najdôležitejšou ekologickú známkou v textilnom svete. Produkty s týmto označením boli analyzované medzinárodným inštitútom pre výskum a testovanie v odbore nezávadnosti textílií, čo zaručuje ich nezávadnosť pre človeka.
DaunenStep je tiež členom asociácie EDFA (Medzinárodná asociácia pre perie a páperové výrobky), ktorá dohliada na správny chov husí. Spoločnosť používa perie výhradne z certifikovaných chovov, u ktorých je garantované správne zaobchádzanie so zvieratami v súlade s nemeckou normou TÚV.
Ďalej je DaunenStep členom IDFB (International Down and Feather Bureau), svetovej asociácie, ktorá zoskupuje producentov páperových výrobkov a inštitúty vykonávajú analýzy. Priebežne vykonávané testy v členských i nezávislých laboratóriách zaisťujú kvalitu surovín aj hotových produktov.

Zloženie:
materiál poťahu – 100% bavlna, Batiste Soft
materiál výplne – 90% husie páperie, 10% perie

plnivosť perie:
730 cuin (kubických palcov) – čím vyššia plnivosť, tým menej perie je potreba na plnenie jedného kubického palca, maximálna plnivosť sa pohybuje okolo 900 cuin

Teplotné podmienky:
Firma DaunenStep vyrába periny v niekoľkých variantoch vhodných do rôznych teplotných podmienok.
Artic Winter – vhodné do naozaj mrazivého klímy
Cold Winter – vhodné do chladných klimatických podmienok, do málo vykurovaných priestorov
Classic Winter – vhodné do miernej zimy, do stredne vykurovaných priestorov
MID Season – vhodné do teplejšieho podnebia, do dobre vykurovaných priestorov
V našich teplotných podmienkach odporúčame na zimu periny Cold Winter alebo Classic Winter. V prípade, že by ste chceli perinu na leto, najvhodnejšie budú periny MID Season.

Údržba:
Periny je možné prať na 40 ° C v špeciálnom prípravku (odporúčame napríklad prípravok značky Miele), ktorý nepoškodí štruktúru peria . Periny je vhodné po vypraní sušiť v sušičke, aby perie zostávalo nadýchané. Periny môžete tiež bez obáv nechať vyčistiť v čistiarni.
Odporúčame ich prať raz za dva alebo tri roky. U vankúšov sa odporúča pranie aj dvakrát ročne.

V rámci každodennej údržby je vhodné periny najskôr nechať vyvetrať a až potom zastýlat posteľ.
Ak používate sezónne periny a chcete zimné periny na leto uložiť, odporúčame ich zložiť napríklad do bavlneného vaku, aby perie mohlo dýchať. Upozorňujeme, že nie je vhodné periny skladovať vo vákuových vreciach, pretože môže dôjsť k porušeniu štruktúry páperia. Tiež dajte pozor, aby ste periny neskladovali vo vlhku.