CEL Ventilátor pod radiátor Termík 5 ventilátorov

CEL Ventilátor pod radiátor Termík 5 ventilátorov

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Ventilátor pod plechový radiátor Termík – 5 ventilátorov Vykurovanie rýchlejšie až o 80% Dokáže ušetriť 50% nákladov za vykurovanie Automatické a jednoduché zariadenie Ako vybrať Termik? 1. Aký objem má vaša miestnosť v m3? Na každých 10m3 je 1 ventilátor z Termiku. Celý popis
64,99 €
Vrátane RP a DPH
Doprava zadarmo
Partner: ECO PRODUKT

Skladom u partnera 5+ kusov

29.10.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100051775189

Popis

Ventilátor pod plechový radiátor Termík – 5 ventilátorov

Vykurovanie rýchlejšie až o 80% Dokáže ušetriť 50% nákladov za vykurovanie Automatické a jednoduché zariadenie

Ako vybrať Termik?

1. Aký objem má vaša miestnosť v m3? Na každých 10m3 je 1 ventilátor z Termiku. Ak má vaša miestnosť napríklad 40m3 objem,  potom potrebujete aspoň 4 ventilátorový termik. Malý tip: Objem miestnosti vypočítate ako: šírka x dĺžka x výška miestnosti v metroch.

2. Ak už máte vybraný Termik podľa objemu miestnosti, skontrolujte, či dĺžka vybraného Termiku nepresahuje dĺžku vášho radiatora. Jednotlivé dĺžky Termikov si môžete pozrieť v tabuľke: za štandardných okolností pri použití správneho radiátora pre danú miestnosť, Termik nebude dlhší než radiátor. Ak by predsa bol dlhší, zvoľte prosím Termik, ktorý nebude podľa dĺžky prečnievať cez radiátor.

Termíky máme aj s iným počtom ventilátorov podľa nasledovnej tabuľky: Spotreba za sezónu: Vykurovacia sezóna cca 220 dní (denne priemerne 12 hodín) = 2 640 hodín 5 Ventilátorov = 5 W x 2 640 hodín = cca 13200 Wh = 13,2 kWh

1 ventilátor 160 mm10m³2 ventilátory302 mm20m³3 ventilátory445 mm30m³4 ventilátory588 mm40m³5 ventilátorov730 mm50m³6 ventilátorov874 mm60m³7 ventilátorov1017 mm70m³8 ventilátorov1160 mm80m³

Termík vám dokáže ušetriť až 50% nákladov za kúrenie Radikálna odpoveď na zdražovanie energie! Nevyhadzujte peniaze komínom. Kúrenie nemusí byť drahé, stačí len dobre využiť tepelnú energiu. Termík je prídavné zariadenie pod radiátor, ktoré svojím prietokom vzduchu premiestňuje teplý vzduch po miestnosti.Návratnosť investície už za jednu sezónu.Pri dobrom nastavení celého vykurovacieho systému, je možné dosiahnuť úsporu nákladov za kúrenie až o viac ako 50%.

Vlastnosti

Elektronika zariadenia kontroluje teplotu radiátora a spína ventilátory iba v prípade, keď je radiátor teplejší ako cca 30°C a tiež umožnuje manuálnu reguláciu otáčok ventilátorov.Napájanie je cez sieťový adaptér 12V. Spotreba elektrickej energie je veľmi nízka.Montáž je veľmi jednoduchá. Najvhodnejšie využitie je na plechové doskové radiátory.

Výhody

Zvýšením účinnosti je možné znížiť teplotu vykurovacej vody až o 20 ° C.

Skráti sa doba počiatočného vykurovania miestnosti až na pätinu času.

Špeciálne vyvinutá elektronika pri prehriatom radiátore, ventilátory automaticky zapne a vypne až keď sa ochladí (prepínanie pri cca 30°C). Možnosť manuálneho ovládania otáčok ventilátorov. Udržiavacu teplotu (napr. cez noc) je možné znížiť až o 2,5 ° C.

Veľmi jednoduchú montáž zvládne aj úplný laik, zariadenie je k radiátoru pripevnené iba dvoma skrutkami

Pri kupovaní nových radiátorov je možné použiť menšiu plochu.

Ako to funguje

Systém Termík zvíťazil v súťaži o najlepší vynález v zelenej energii. Holandsko 2017. Jedná sa o prídavné zariadenie pod radiátor, ktorý svojim silným prietokom vzduchu premiestňuje teplý vzduch po miestnosti. Pomáha tak v miestnosti zmiešať studený vzduch s teplým a tým z miestnosti odstráni chladné miesta. Výrazné zvýšenie účinnosti radiátora (až 3,8 násobne).

Rýchle vykúrenie bez prachu, overené profesionálmi v oblasti zdravotníctva Termík prenáša nevyužité teplo z okolia radiátora rýchlo do miestnosti, avšak nezvyšuje cirkuláciu prachu v miestnosti. Termík je výkonom špeciálne navrhnutý na prenášanie vzduchu.Nemusíte sa tak obávať zvýšenej prašnosti v miestnosti.Medzi naších spokojných zákazníkov patria aj pacienti nemocníc, ktoré termík využívajú.

Recenzie od zákazníkov

Adrián Ď. „Veľmi jednoduché, ale efektívne. Robí to presne čo má. Zvyšuje efektivitu vykurovania a znižuje náklady. Bohužiaľ som objednal príliš veľkú veľkosť, ale predajca na telefóne boľ veľmi ústretový a termíka mi vymenili za menší. Oceňujem zákaznícky servis.“

Imrich F. „Skvelá vec! Rozdiel v rýchlosti vyhriatia miestnosti je obrovský. Izbový termostat teraz vypne kotol skôr, takže skutočne ušetrím aj na vykurovaní.Prekvapilo ma, že to prakticky nieje počuť. Máme ich v obývačke a vôbec ich nevnímame. Vďaka jednoduchému dizajnu ho môžem navyše použiť na všetky typy radiátorov, ktoré v dome máme. Okrem toho musím pochváliť zákaznícky servis. Mal som pár otázok ohľadom a odpovede boli vždy rýchle a v priateľskom duchu. Ďakujem."Eva R. "Funguje to perfektne. Už za chvíľu cítim ako sa vyhrieva celá miestnosť. Nejde o drastický rozdiel, ale dostatočný na to, aby som pozorovala omnoho príjemnejšie teplo po celej obývačke už chvíľu na to, ako zapneme kúrenie.Zdá sa to byť drahé, ale stojí to za to. Dala som 2 na dlhý radiátor. Zmestili by sa aj 3, ale dva úplne postačovali.“ Miloš I. „Termík som kúpil po prečítaní recenzie a dosť som pochyboval o tom, ako takáto vec môže robiť taký rozdiel vo vykurovaní. Lenže rozdiel je znateľný. Použil som ich v izbe, kde býva dosť chladno a odkedy som ich namontoval, znatelne cítiť teplotný rozdiel. Je jednoznačne príjemnejšie a rýchlejšie vykúrené.“

Máte skúsenosti s termíkom? Napíšte nám na helpdesk@ecoprodukt.sk s predmetom „Recenzia – Termík“ a podeľte sa o vaše skúsenosti.

Otázky a odpovede

Som alergik, mám sa použitím termíku obávať zvýšenej prašnosti?Nemusíte. Pred spustením termíku, radiátor riadne očistite. Zaprášený radiátor stráca účinnosť a negatívne pôsobí na vaše zdravie či už s použitím, alebo bez použitia termíku. Po očistení radiátora termík nezvyšuje prašnosť vo vzduchu.Náš tip: Po spustení termíka, položte na 5 minút na vrch radiátora vlhkú handru na zachytenie prípadného prachu.Prečo po spustení termíka necítim nad radiátorom prúdenie teplého vzduchu?To je účel termíka. Vyhrievaný vzduch nedrží iba pri radiátore, ale rýchlo prenáša teplo z radiátora do celej miestnosti.Nebudú ventilátory hlučné počas noci a rušiť tak spánok? Ventilátory sú mimoriadne tiché. Ich otáčky však môžete ešte plynule regulovať pomocou potenciometra. Ochladzuje termík radiátor?

Nie, termík radiátor neochladzuje. Výkon ventilátorov je navrhnutý špecificky pre účel šírenia vzduchu. Termík nedokáže vzduch ani predmety ochladiť. Slúži iba na rýchly presun vzduchu.Ako ušetrím, keď je nutné termík napájať elektrickou energiou?Termik ma približnú spotrebu za celú zimnú sezónu (220dní) 10kWh čo je v prepočte približne 2€. Oproti úspore (až do 50€ za sezónu) kedy sa používa Termik sú náklady zanedbateľné.RecenziaChcete vedieť nezávislý názor na termík? Prečítajte si recenziu od redaktora víkendovej prílohy denníka SME.Zobraziť článok s recenziouMilan Gigel Redaktor víkendovej prílohy denníka SME.

Technické parametre

Napájacie napätie: DC 12V (max. 15V DC)Konektor: DC 5,5 × 2,1 mmZabudovaná nevratná prepäťová poistkaNapájací prúd: 5 ventilátorov = cca 400 mA, elektronika = cca 6 mATeplotný senzor Termistor: prívodný kábel cca 70cm, spínanie pri cca 30°CPrietok 1 ventilátora: cca 40 m3 / hod – pri plných otáčkachSpotreba 5 ventilátorov: cca 5 WTyp ventilátora: R080L25–24D, DC12V – 1WÚroveň hlučnosti: 25dB – extra nízka hlučnosťRegulácia otáčok: manuálnym tlačidlom: 50–100%Rozmery (DxŠxV): 730 × 86 × 30mmDĺžka napájacieho kábla: 115 cm (možnosť dokúpenia 1 metrového predlžovacieho kábla alebo 2 metrového predlžovacieho kábla alebo 3 metrového predlžovacieho kábla)Ak budete Termík inštalovať na liatinový (rebrový) radiátor, je potrebné si zakúpiť: Držiak pre Termik na liatinový radiator 1 pár (sada)Ak budete inštalovať Termik na priamotop, je potrebné zakúpiť sadu držiakov pre Termik na priamotop

Upozornenie Záruka zaniká ak bol prístroj napájaný vyšším napájacím napätím ako je predpísané (max. 15 VDC). Vnútorná nevratná prepäťová poistka, túto skutočnosť dokáže zaregistrovať. Prístroj pracuje optimálne a najúspornejšie pripoužití zdroja, ktorý je dodávaný spolu s Termíkom.Obsah balenia 1× lišta s ventilátormi a elektronikou 1× tepelný senzor s káblom, konektor, samolepka 2× skrutky držiaku 2× držiaky 2× pripevňovacie doštičky 1× sieťový adaptér

Liatinový radiátor Ak budete Termík inštalovať na liatinový (rebrový) radiátor, je potrebné si zakúpiť:

Držiak pre Termik na liatinový radiator 1 pár (sada). Priamotop Ak budete inštalovať Termik na priamotop, je potrebné zakúpiť:

Sadu držiakov pre Termik na priamotop.