Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne
Kód: 4380931

APIPRODUKT s.r.o. Včelí vosk, 1kg

APIPRODUKT s.r.o. Včelí vosk, 1kg

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Prírodný žltý včelí vosk s hmotnosťou 1kg, vhodný na ďalšie spracovanie. Celý popis
13,50 €
Tovar od: APIPRODUKT
13,50 €

13.10.2023 - 17.10.2023 na vašej adrese

Popis

Včelí vosk prírodný žltý, vhodný na ďalšie spracovanie, sa využíva napríklad v potravinárstve, kozmetike, elektrotechnike, sklárskom priemysle, umeleckých remeslách a vo výrobe sviečok.
Hustota včelieho vosku záleží do značnej miery od jeho teploty. Prirodzenou teplotou včelieho vosku je cca 36 °C, na túto teplotu ho včely navrhli pre výstavu a udržiavanie plástov. Znamená to že sa včelí vosk prejavuje pri iných teplotách inak.
Pri skladovaní včelieho vosku a výrobkov z neho sa v priebehu jedného až troch mesiacov od výroby vytvorí na povrchu bielo-šedý povlak. Nazýva sa Voskový kvet, alebo v niektorých krajinách sa to nazýva aj Voskový cukor. Znižovaním teploty sa objem vosku zmenšuje a vzniknutý vnútorný tlak vytláča na povrch tekuté zložky. Pri opätovnom nahriatí sa povlak stratí – tekuté zložky vosku sa vrátia späť do jeho štruktúry. Ide o prirodzenú vlastnosť pravého včelieho vosku, ktorá nie je závadou.

Uvedená cena je za 1 kg vosku.

Zloženie vosku je priebežne testované v náhodných časových intervaloch na distribúciu uhľovodíkov. Úlohou týchto oficiálnych testov je zabezpečiť predaj a ďalšie spracovanie kvalitnej vstupnej suroviny.