Braak Menno ter: Eseje
9,99 € 8,59 €

Menno ter Braak (1902–1940), pôvodným školením historik, je najvýznamnejším predstaviteľom medzivojnovej nizozemskej literárnej kritiky.

Benek Martin: Nový život
5,67 € 4,88 €

Sbírka různorodých povídek, z větší části humorných, erotických, ale také lehce hororových s příměsí sci-fi. Celá sbírka je prostoupena s nadhle dem a ironií, navíc je proložena autorovými originálními ilustracemi.

Alice a Claude Askewovci: V cudzom tele
8,99 € 7,73 €

Príbehy slávneho „krotiteľa duchov" sa datujú do edwardiánskeho obdobia a je v nich cítiť ozvenu dobrodružstiev Sherlocka Holmesa.

Cengelová-Carinová Elena: Silná talianska káva
8,40 € 7,22 €

Slovenská autorka kriminálnych príbehov žije v Taliansku a pracuje ako tlmočníčka a súdna prekladateľka. A práve toto prostredie jej poskytlo dostatočné množstvo námetov pre jej autentické poviedky.

Čomaj Ján: Zločin po slovensky
12,90 € 11,09 €

Tri zväzky Čomajových Neskutočných príbehov, ktoré v ostatných rokoch vydala Matica slovenská, tvoria rozsiahly a azda aj charakteristický výber z reportážnej tvorby jedného z najznámejších slovenských reportérov druhej polovice dvadsiateho storočia

Dinka Pavol: Stretnutia s krutým partnerom
10,90 € 9,37 €

Veda a filozofia sa usilujú pátrať, očisťovať hrdzu z faktov, zovšeobecňovať a syntetizovať, ale chýba sila emócie. A ňou popri poznávaní a skúmaní života disponuje jedine umenie, no najmä literatúra.

Dobiáš Jaroslav: Láska odlétá speciálem
7,95 € 6,84 €

Povídky Jaroslava Dobiáše mají švih, autor obdivuhodně šetří slovy a umí navodit sugestivní atmosféru. Ta výstižná úspornost, jakož i spíše lyrické než epické ladění, to mi připomnělo Minutové romány starého dobrého Petera Alten-berga.

Doesburg Theo van: Štvrtý rozmer umenia
13,99 € 12,03 €

Theo van Doesburg (1883—1931), vlastným menom Christiaan Emiel Marie Küpper, bol abstraktný avantgardný umelec, architekt, teoretik umenia, autor manifestov a kritík modernej architektúry, zakladateľ konštruktivistického hnutia De Stijl a od roku 191

Dopjerová Danthine Mária: Parížske momenty
9,03 €

Mária Dopjerová Danthine, autorka knihy Paríž môj druhý domov (2013), už osemnásť rokov žije a pracuje vo Francúzsku, no stále udržiava živé styky so Slovenskom.

Glockner David: Císařův levoboček
18,75 € 16,12 €

Mladý Tomáš Masaryk je zaměstnán jako hofmistr syna významného vídeňského bankéře. Během návštěvy Lipska, kde slaví první úspěchy svým pojednáním o sebevraždách, však narazí na stopu temného tajemství ohledně svého původu.

Hochel Igor: Muchy (v treťom roku okupácie)
5,08 € 4,37 €

Prozaický debut Igora Hochela Muchy (v treťom roku okupácie) ponúka čitateľom príbehové poviedky, ktoré zachytávajú krátky životný úsek protagonistov, poväčšine jednu zvláštnu udalosť v ich každodennom bytí.

Hraba Radek: Příběh Christophera
11,70 € 10,06 €

Christopher právě oslavil devatenácté narozeniny a plánuje strávit letní prázdniny cestováním po exotických destinacích se svými kamarády. Tento plán se ale změní, když se po jednom večírku probouzí v nemocnici a zjišťuje, že se „předávkoval“.

Hrašková Eva: Dokud jsi tady
1,99 € 1,71 €

Životní příběh mladé ženy a láska ve všech jejich podobách: láska k manželovi, k rodině, dětem, a také láska z pohledu muže; láska k penězům, k sexu, k ženám, ale i k sobě samému… Kniha je plná vyznání, která nikdo z nás nevysloví, protože nemá odvah

Hrašková Eva: Nebe voní tebou
12,46 € 10,72 €

Mirka, po náročném dětství bez mateřské lásky, vychovávaná jen otcem alkoholikem, čelí životním vzestupům a pádům po svém; spoléhá se na pomoc z nebe. Její nebe má podobu levandulové louky, na které nikdy není sama.

Hrubý Ladislav: Cesty na vrch Sad
8,90 € 7,65 €

Najnovšia kniha Cesty na vrch Sad je zbierkou jedenástich poviedok z prostredia Kysúc (Lesná agónia, Niť, Kto nájde vinníka, Hubári, Stretnutie v záhrade a i.).

Iľf, Jevgenij Petrov Iľja: Poviedky
11,58 € 9,96 €

Ak ste si obľúbili nezameniteľný štýl brilantných ruských humoristov, ich tvorba vás ani tentoraz nesklame. Iľf a Petrov boli v prvom rade poviedkári…

Janečková Klára: Pád do tmy
12,17 € 10,47 €

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval.

Khol David: Cesta
16,63 € 14,30 €

Román Cesta je čtivým příběhem politického dění vrcholícího v dobyvačné válce v Dambii, smyšlené zemi rovníkové Afriky, jak ho podává někdejší český voják ve službě dambijského ministerstva obrany.

Kolektív autorov: Moje oblíbené recepty
6,29 € 5,41 €

Každý z nás má nějaké oblíbené jídlo. Pro někoho to je maminčina svíčková, pro jiného babiččin štrůdl a pro dalšího třeba kuře, které tak výborně připravuje kamarád. S pomocí této knihy se vám tyto kulinářské poklady nikdy neztratí.

Kolektív autorov: Priateľovi
3,99 € 3,43 €

Veľkosť a hĺbku priateľstva spoznáme až vo chvíli keď sa ocitneme v kríze, v ťažkostiach alebo v akejkoľvek núdzi. Vtedy mnohí, ktorých sme za priateľov považovali, ukážu svoju pravú tvár.

Kroupa Vladimír: Hoď kamenem, kdož jsi bez viny...
10,16 € 8,74 €

Povídky vznikly během dvou let a nejprve je autor publikoval na svém blogu na idnes.cz. Jsou „z každého kouta“ a tak si mezi nimi ten svůj „šálek čaje“ najde každý čtenář. Obsahují ponaučení, napětí i vtip

Krumlovská Olga: Terapia mačkou
12,90 € 11,09 €

Vo svojej novej knihe autorka rozpráva o histórii zdomácnenia mačiek aj o tom, prečo si mačka i po domestikácii zachovala značnú mieru nezávislosti a slobody, o tom, ako s nami mačky komunikujú hlasom aj rečou tela, aj o tom, ako dokážu liečiť.

Kuprin Alexander Ivanovič: V tajomnom šere
6,61 € 5,68 €

Výber z poviedok jedného z najvýznamnejších predstaviteľov ruskej prózy začiatku dvadsiateho storočia prináša nie povrchný ale hlboký ponor do vedomia a často i podvedomia hrdinov, do akoby neprebádaných zákutí ľudskej psychiky.

Mornštajnová Alena: Tiché roky
16,40 € 14,10 €

Kolik toho víme o svých nejbližších?

Bohdana je uzavřená dívka žijící jen s mrzoutským otcem a dobrosrdečnou, leč poddajnou Bělou.

Munroová Alice: Ako o život
13,50 € 11,61 €

Zmena v živote prichádza, keď ju človek najmenej čaká. To isté platí o príbehoch Alice Munroovej. Ľudia v nich žijú, akoby o tom ani nevedeli, a zrazu sa im stane niečo dramatické, bláznivé, tragické či smiešne.

Munroová Alice: Na úteku
14,50 € 12,47 €

Poviedky o láske a jej zradách a prekvapeniach. Ženy každého veku a v rôznych životných situáciách, ich priatelia, milenci, rodičia a deti… všetci ľudia, o ktorých Alice Munroová píše, v jej rukách ožívajú.

Odegard Knut: Kvitne tak šialene
3 € 2,58 €

Nór Knut Odegard patrí k popredným spisovateľom Severu – v súčasnosti je najprekladanejším nórskym básnikom. Prekladateľ M.

Ölvecký Noro: Nečekaná diagnóza
12,46 € 10,72 €

Peter, jediný syn biologa Tomáše a zdravotní sestry Klaudie, náhle vážně onemocní. I přes velké úsilí, se lékařům nedaří určit správnou diagnózu a jeho stav se zhoršuje. Do boje o synův život vstupuje i otec Tomáš.

Pánek Jiří: Devátá jizva
14,90 € 12,81 €

Tragický milostný příběh prostoupený autorovou osobitou satirou vypráví o neobvyklém poměru pětadvacetileté dívky a padesátiletého muže, kteří nemohou najít sílu změnit svůj život.

Petrovič Ivan: Adresát neznámy
7,90 € 6,79 €

Zbierka poviedok je prvotinou Ivana Petroviča. Debutujúci autor v nej predstavuje sériu vymyslených, ale aj skutočných príbehov za posledných dvadsať rokov.

Poch Robert: Alláhovy děti
12,46 € 10,72 €

Třináct krátkých povídek je uvedeno stručnou předmluvou, která bez okolků a vytáček charakterizuje žánr i téma. Spisovatel slibuje drsnou četbu, která není pro každého – a svůj slib plní.

Poe Edgar Alan: Čierny kocúr
10,90 € 9,37 €

„V krátkej poviedke má autor možnosť predviesť celý svoj zámer bez prerušenia. Počas hodiny čítania je čitateľova duša pod kontrolou autora.“ E. A. Poe: Tale Writing – Nathaniel Hawthorne – Twice-Told Tales

Dobre si to rozmyslite.

Poe Edgar Alan: Zlatý skarabeus
10,90 € 9,37 €

Edgar Allan Poe bol muž obdarený nevšedným talentom. Oddával sa podivným snom, znepokojivým nočným morám, ktoré obratne chytal do slov a kládol na papier. Jeho vízie sú aj po rokoch neobyčajne živé. Niektoré hryzú, driapu a vrčia z tmy.

Poe Edgar Alan: Zostup do Maelströmu
10,90 € 9,37 €

Cieľom umelca je vytvárať nádherné vízie: divoká krása Maelströmu, prchavé čaro umierajúcej víly, okultné imaginácie armagedonu, kozmické cesty naprieč priestorom a časom… Poviedky Edgara Allana Poea však nie sú iba víziami, akokoľvek podmanivými.

Šámal Petr: Jak se žije za zdmi Valdic
14,90 € 12,81 €

Jak se žije v nejtěžší a nejstřeženější věznici v republice, ze které dosud nikdo neutekl? Jak se může žít odsouzenci na doživotí? Pár metrů čtverečních cely, malinký dvorek, dostupný na pouhou hodinku denně. Patrně až do konce života.

Semel Nava: Lásky začiatočníkov
2 € 1,90 €

Neveľká kniha poviedok významnej a do mnohých jazykov prekladanej izraelskej autorky Navy Semel je prvoplánovo venovaná mladým, čitateľom, no je to univerzálne dielo, ktoré môže po všetkých stránkach obohatiť aj dospelých.

Šindelka Marek: Chyba
13,11 € 11,27 €

Svět hlavního hrdiny Kryštofa je už od dětství něčím zvláštní. Jeho noční můrou je rostlina zvaná bolševník – gigantický invazní plevel, v jehož těle koluje jedovatá míza. Kryštof propadá ve škole, ale s nadšením a úžasem kříží masožravé rostliny.

Šindelka Marek: Mapa Anny
10,76 € 9,25 €

Povídkový soubor Marka Šindelky obsahuje deset textů, které se vzájemně prostupují: jsou semknuté, prorostlé. Objektem autorova pozorování jsou opět vztahy – nebezpečné, zničené, vyhořelé, vyčpělé.