Braak Menno ter: Eseje
9,99 € 8,59 €

Menno ter Braak (1902–1940), pôvodným školením historik, je najvýznamnejším predstaviteľom medzivojnovej nizozemskej literárnej kritiky.

Benek Martin: Nový život
5,67 € 4,88 €

Sbírka různorodých povídek, z větší části humorných, erotických, ale také lehce hororových s příměsí sci-fi. Celá sbírka je prostoupena s nadhle dem a ironií, navíc je proložena autorovými originálními ilustracemi.

Glukhovsky Dmitry: Poviedky o Rusku
10,90 € 9,37 €

Čo je súčasné Rusko? Kto mu vládne? Akí sú jeho obyvatelia? Na tieto, ale aj iné otázky sa autor slávnej série o moskovskom metre Dmitry Glukhovsky usiluje odpovedať čitateľovi, a to v prekvapujúcej polohe.

Alice a Claude Askewovci: V cudzom tele
8,99 € 7,73 €

Príbehy slávneho „krotiteľa duchov" sa datujú do edwardiánskeho obdobia a je v nich cítiť ozvenu dobrodružstiev Sherlocka Holmesa.

Cengelová-Carinová Elena: Silná talianska káva
8,40 € 7,22 €

Slovenská autorka kriminálnych príbehov žije v Taliansku a pracuje ako tlmočníčka a súdna prekladateľka. A práve toto prostredie jej poskytlo dostatočné množstvo námetov pre jej autentické poviedky.

Čepelka Miloň: Nebožtík na rynku
11,70 € 10,06 €

Říká se, že člověk zmoudří a porozumí sám sobě teprve k stáru – jinými slovy, že v pozdějším věku najde sám sebe. Co si má ale hlavní hrdina počít ve chvíli, kdy sám sebe najde doslova?

Chalupová Lenka: Ptačí žena
14,05 € 12,08 €

Svět ptáků ji zcela pohltil, stal se její posedlostí… Ptačí žena Mariana Černá léčí ve své záchranné stanici ptačí těla, kterým rozumí – avšak mnohem méně chápe lidi. Samotářka Mari, ponořená do opeřeného světa, má ale svá tajemství.

Cimický Jan: Kamarádi
12,17 € 10,47 €

Dramatický příběh o síle a touze člověka i o potřebě a pevnosti přátelství. Příběh, který čtenáře udrží v napětí a odmění ho příjemným pocitem uvolnění.

Dobiáš Jaroslav: Láska odlétá speciálem
7,95 € 6,84 €

Novinka

Povídky Jaroslava Dobiáše mají švih, autor obdivuhodně šetří slovy a umí navodit sugestivní atmosféru. Ta výstižná úspornost, jakož i spíše lyrické než epické ladění, to mi připomnělo Minutové romány starého dobrého Petera Alten-berga.

Doesburg Theo van: Štvrtý rozmer umenia
13,99 € 12,03 €

Theo van Doesburg (1883—1931), vlastným menom Christiaan Emiel Marie Küpper, bol abstraktný avantgardný umelec, architekt, teoretik umenia, autor manifestov a kritík modernej architektúry, zakladateľ konštruktivistického hnutia De Stijl a od roku 191

Dopjerová Danthine Mária: Parížske momenty
10,50 € 9,03 €

Mária Dopjerová Danthine, autorka knihy Paríž môj druhý domov (2013), už osemnásť rokov žije a pracuje vo Francúzsku, no stále udržiava živé styky so Slovenskom.

Folný Jan: Víkend v Londýně
13,58 € 11,68 €

Petr sedí holým zadkem v heřmánkovém čaji a sní o divokém sexu. Marek plánuje sebevraždu. Adam chce svatbu a možná i dítě.

Hartl Patrik: Nejlepší víkend
18,61 € 16 €

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří.

Hochel Igor: Muchy (v treťom roku okupácie)
5,08 € 4,37 €

Prozaický debut Igora Hochela Muchy (v treťom roku okupácie) ponúka čitateľom príbehové poviedky, ktoré zachytávajú krátky životný úsek protagonistov, poväčšine jednu zvláštnu udalosť v ich každodennom bytí.

Hrašková Eva: Dokud jsi tady
1,99 € 1,71 €

Životní příběh mladé ženy a láska ve všech jejich podobách: láska k manželovi, k rodině, dětem, a také láska z pohledu muže; láska k penězům, k sexu, k ženám, ale i k sobě samému… Kniha je plná vyznání, která nikdo z nás nevysloví, protože nemá odvah

Hrašková Eva: Nebe voní tebou
12,46 € 10,72 €

Mirka, po náročném dětství bez mateřské lásky, vychovávaná jen otcem alkoholikem, čelí životním vzestupům a pádům po svém; spoléhá se na pomoc z nebe. Její nebe má podobu levandulové louky, na které nikdy není sama.

Hrubý Ladislav: Cesty na vrch Sad
8,90 € 7,65 €

Najnovšia kniha Cesty na vrch Sad je zbierkou jedenástich poviedok z prostredia Kysúc (Lesná agónia, Niť, Kto nájde vinníka, Hubári, Stretnutie v záhrade a i.).

Iľf, Jevgenij Petrov Iľja: Poviedky
11,58 € 9,96 €

Ak ste si obľúbili nezameniteľný štýl brilantných ruských humoristov, ich tvorba vás ani tentoraz nesklame. Iľf a Petrov boli v prvom rade poviedkári…

Katalpa Jakuba: Doupě
14,05 € 12,08 €

Román o míjení a mimoběžných cestách

Po mimořádně úspěšném románu Němci přichází Jakuba Katalpa s propracovaným mnohovrstevnatým románem ze současnosti.

Květa je po manželově smrti sužována pocitem samoty a neužitečnosti.

Khol David: Cesta
16,63 € 14,30 €

Román Cesta je čtivým příběhem politického dění vrcholícího v dobyvačné válce v Dambii, smyšlené zemi rovníkové Afriky, jak ho podává někdejší český voják ve službě dambijského ministerstva obrany.

Kolektív autorov: Moje oblíbené recepty
6,29 € 5,41 €

Každý z nás má nějaké oblíbené jídlo. Pro někoho to je maminčina svíčková, pro jiného babiččin štrůdl a pro dalšího třeba kuře, které tak výborně připravuje kamarád. S pomocí této knihy se vám tyto kulinářské poklady nikdy neztratí.

Kroupa Vladimír: Hoď kamenem, kdož jsi bez viny...
10,16 € 8,74 €

Povídky vznikly během dvou let a nejprve je autor publikoval na svém blogu na idnes.cz. Jsou „z každého kouta“ a tak si mezi nimi ten svůj „šálek čaje“ najde každý čtenář. Obsahují ponaučení, napětí i vtip

Krumlovská Olga: Terapia mačkou
12,90 € 11,09 €

Vo svojej novej knihe autorka rozpráva o histórii zdomácnenia mačiek aj o tom, prečo si mačka i po domestikácii zachovala značnú mieru nezávislosti a slobody, o tom, ako s nami mačky komunikujú hlasom aj rečou tela, aj o tom, ako dokážu liečiť.

Kuprin Alexander Ivanovič: V tajomnom šere
6,61 € 5,68 €

Výber z poviedok jedného z najvýznamnejších predstaviteľov ruskej prózy začiatku dvadsiateho storočia prináša nie povrchný ale hlboký ponor do vedomia a často i podvedomia hrdinov, do akoby neprebádaných zákutí ľudskej psychiky.

Munroová Alice: Ako o život
13,50 € 11,61 €

Zmena v živote prichádza, keď ju človek najmenej čaká. To isté platí o príbehoch Alice Munroovej. Ľudia v nich žijú, akoby o tom ani nevedeli, a zrazu sa im stane niečo dramatické, bláznivé, tragické či smiešne.

Munroová Alice: Na úteku
14,50 € 12,47 €

Poviedky o láske a jej zradách a prekvapeniach. Ženy každého veku a v rôznych životných situáciách, ich priatelia, milenci, rodičia a deti… všetci ľudia, o ktorých Alice Munroová píše, v jej rukách ožívajú.

Novotný Karel: Neradost
23,03 € 19,81 €

Deprese si nevybírá, ocitnout se v ní může každý. Co když však deprese není následkem, ale příčinou. Příčinou k putování v sobě sama. Co byste uvnitř našli? A chtělo by se vám hledat? Jenže jestli se vám chce nebo ne, se vlastně nikdo neptal.

Odegard Knut: Kvitne tak šialene
3 € 2,58 €

Nór Knut Odegard patrí k popredným spisovateľom Severu – v súčasnosti je najprekladanejším nórskym básnikom. Prekladateľ M.

Ölvecký Noro: Nečekaná diagnóza
12,46 € 10,72 €

Peter, jediný syn biologa Tomáše a zdravotní sestry Klaudie, náhle vážně onemocní. I přes velké úsilí, se lékařům nedaří určit správnou diagnózu a jeho stav se zhoršuje. Do boje o synův život vstupuje i otec Tomáš.

Petrovič Ivan: Adresát neznámy
7,90 € 6,79 €

Zbierka poviedok je prvotinou Ivana Petroviča. Debutujúci autor v nej predstavuje sériu vymyslených, ale aj skutočných príbehov za posledných dvadsať rokov.

Poch Robert: Alláhovy děti
12,46 € 10,72 €

Třináct krátkých povídek je uvedeno stručnou předmluvou, která bez okolků a vytáček charakterizuje žánr i téma. Spisovatel slibuje drsnou četbu, která není pro každého – a svůj slib plní.

Poe Edgar Alan: Čierny kocúr
10,90 € 9,37 €

„V krátkej poviedke má autor možnosť predviesť celý svoj zámer bez prerušenia. Počas hodiny čítania je čitateľova duša pod kontrolou autora.“ E. A. Poe: Tale Writing – Nathaniel Hawthorne – Twice-Told Tales

Dobre si to rozmyslite.

Poe Edgar Alan: Zlatý skarabeus
10,90 € 9,37 €

Edgar Allan Poe bol muž obdarený nevšedným talentom. Oddával sa podivným snom, znepokojivým nočným morám, ktoré obratne chytal do slov a kládol na papier. Jeho vízie sú aj po rokoch neobyčajne živé. Niektoré hryzú, driapu a vrčia z tmy.

Poe Edgar Alan: Zostup do Maelströmu
10,90 € 9,37 €

Cieľom umelca je vytvárať nádherné vízie: divoká krása Maelströmu, prchavé čaro umierajúcej víly, okultné imaginácie armagedonu, kozmické cesty naprieč priestorom a časom… Poviedky Edgara Allana Poea však nie sú iba víziami, akokoľvek podmanivými.

Šámal Petr: Jak se žije za zdmi Valdic
14,90 € 12,81 €

Jak se žije v nejtěžší a nejstřeženější věznici v republice, ze které dosud nikdo neutekl? Jak se může žít odsouzenci na doživotí? Pár metrů čtverečních cely, malinký dvorek, dostupný na pouhou hodinku denně. Patrně až do konce života.

Semel Nava: Lásky začiatočníkov
2 € 1,90 €

Neveľká kniha poviedok významnej a do mnohých jazykov prekladanej izraelskej autorky Navy Semel je prvoplánovo venovaná mladým, čitateľom, no je to univerzálne dielo, ktoré môže po všetkých stránkach obohatiť aj dospelých.

Šmotek Jiří: Zelené slzy
11,70 € 10,06 €

Jako inspirace k napsání dvaceti osmi povídek knihy Zelené slzy posloužily autorovi nejen osobní zážitky, ale i některé příhody kamarádů myslivců a lesníků, se kterými ho pojila společná záliba v provozování myslivosti jako svého životního stylu.

Soukupová Petra: Dědina
14,05 € 12,08 €

Lehce humorný příběh jedné současné vesnice

Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky… a sám život. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Nemoderní výchovné metody a rozšlápnuté kuře.

Ulč Ota: Pachtění za třpytem
2,30 € 1,98 €

Knihovník Břetislav Holeček přejmenovaný na tajného agenta Brenta Holma by mohl být sám autor. Využil svých bohatých cestovatelských poznatků, aby román byl co nejzajímavější a patřičně napínavý.

Potrebujete poradiť s výberom vianočných darčekov? Inšpirujte sa našim vianočným radcom: