Mistr Sun: O umění válečném
3,96 € 3,41 €

Více než před 2350 lety vzniklo toto nejstarší vojenské dílo světové literatury – Ping-fa mistra Suna. Dodnes je klasickou knihou na Dálném Východě a mnozí evropští vojevůdci si vysoce vážili její jedinečné moudrosti.

Schoulgin Eugene: Dievča s broskyňami
3,98 € 3,42 €

V štyroch poviedkach zo súčasného Ruska, v poviedkach o strate a viere, melanchólii a rezignácii, o chuti žiť a o živote v klamstve ponúka nórsky autor s ruskými koreňmi čitateľom nevšedný pohľad na rozmanitosť ruskej krajiny a ľudí žijúcich v nej.

Němcová Božena: Slovenské pohádky a pověsti 1
3,99 € 3,43 €

První část sbírky slovenských pohádek sesbíraných Boženou Němcovou obsahuje 36 známých pohádek jako: Král času; Valibuk; Mahulena, krásná panna; Vlkolak; Sluncový kůň; Pamodaj šťastia, lavička …rnPohádky jsou psané v českém jazyce, s přímou řečí ve s

Brontëová Emily: Na větrné hůrce
4,13 € 3,55 €

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood.

Čechov Anton Pavlovič: Ivanov a iné
4,99 € 4,29 €

Ivanov je dráma v štyroch dejstvách, v ktorej Čechov ukázal novú podobu zbytočného človeka, topiaceho sa vo všednosti provinčného života. rnManželka Nikolaja Ivanova je chorá na tuberkulózu, Ivanov jej pre veľké dlhy nemôže zaplatiť cestu na Krym.

Turgenev Ivan Sergejevič: Mesiac na dedine
4,99 € 4,29 €

Komédia s tromi dejstvami z prostredia vyšších ruských spoločenských kruhov sa odohráva počas jedného leta na vidieckom sídle. Do pokojného života rodiny bohatého statkára Islajeva nevedomky zasiahne mladý študent-učiteľ Beľajev.

Bulgakov Michail Afanasievič: Puškin
4,99 € 4,29 €

Dráma je známa aj ako Posledné dni a bola napísaná v 1935. Zobrazuje posledné dni nerovného zápasu klasika ruskej poézie Alexandra Sergejeviča Puškina s cárskym dvorom, vrcholiacim jeho tragickou smrťou.

Andrejev Leonid N.: Myseľ
4,99 € 4,29 €

Symbolizmus a expresionizmus v spojení s filozofickými náhľadmi na ľudský osud sa spájajú do celistvého celku v diele slávneho ruského spisovateľa Leonida Andrejeva.

Briusov Valerij Jakovlevič: Mozart
4,99 € 4,29 €

Symbolista Valerij Briusov sa dodnes pokladá za najvýznamnejšieho predstaviteľa ruskej moderny. Výber jeho poviedkovej tvorby je žánrovo bohatý. Tvoria ho historické prózy, motívy zo súčasnosti i futuristické vízie s prvkami vedeckej fantastiky.

Čechov Anton Pavlovič: Višňový sad a iné
4,99 € 4,29 €

Hlavným dielom tejto knihy je posledná Čechovova hra Višňový sad. Dráma v štyroch dejstvách autorom písaná ako komédia, ale častejšie vnímaná a hraná ako tragikomédia či tragédia.

Bulgakov Michail Afanasievič: Moliere
4,99 € 4,29 €

Ústrednou postavou tejto drámy je veľký francúzsky autor komédií Jean Baptiste Poquelin známy ako Moliere. Hlavnou témou diela je boj umelca s despotickým režimom Ľudovíta XIV. a pokrytectvom jeho dvora.

Čechov Anton Pavlovič: Ujo Váňa a iné
4,99 € 4,29 €

Významné dielo svetovej dramatickej tvorby 19. storočia, Ujo Váňa, je unikátom medzi Čechovovými drámami, lebo ide o prepracovanie jeho vlastnej staršej drámy Drevený démon.

Briusov Valerij Jakovlevič: Pod Starým mostom
4,99 € 4,29 €

Próza významného ruského symbolistu Valerija Briusova sa vyznačuje žánrovou pestrosťou. Výber jeho tvorby zahŕňa historické prózy, motívny zo súčasnosti i futuristické vízie s prvkami vedeckej fantastiky.

Shakespeare William: Skrotenie čertice
5,90 € 5,07 €

Then vail your stomachs, for it is no boot, And place your hands below your husband´s foot. In token of which duty, if he please, My hand is ready, may it do him ease.

Žena nech iné nič si neželá, len padnúť k nohám svojho manžela.

Shakespeare William: Ako sa vám páči
5,90 € 5,07 €

Jednou z najčarovnejších Shakespearových hier, aj keď sa v nej vôbec nečaruje, hrou, nad ktorou vládne tajomná atmosféra Ardenského lesa a v ktorej ľúbostné šťastie víťazí nad nešťastím, je určite hra Ako sa vám páči.

Tolstoj Lev Nikolajevič: Čriepky osudu
5,90 € 5,07 €

Táto knižka prináša krátke poviedky, príbehy a bájky Leva Nikolajeviča Tolstého. Niekedy vážne, inokedy žartovne odhaľuje skrývané temné stránky ľudského charakteru, aby ukázal, aká cesta vedie k oslobodeniu sa od nich.

Shakespeare William: Romeo a Júlia
5,90 € 5,07 €

Naveky najsmutnejší! Taký je ten príbeh Romea a Júlie.

To sú verše o nesmrteľných milencoch zo Shakespearovho veľdiela Romeo a Júlia, ktoré nebolo vytvorené iba pre javisko, ale je aj nádherným čitateľským zážitkom.

Shakespeare William: Trojkráľový večer
5,90 € 5,07 €

V slávnej Shakespearovej komédii Trojkráľový večer sa doslova klame telom – zamieňajú sa dvojčatá Viola a Sebastián, Viola je navyše preoblečená väčšinou za muža a volá sa Cesario – a to všetko len preto, aby na konci vyšla najavo pravda a prišla si

Richter Milan: Kafka a Kafka
5,98 € 5,14 €

Dve divadelné hry o Franzovi Kafkovi od slovenského dramatika, básnika a germanistu Milana Richtera. Prvá hra Z Kafkovho Pekloraja vychádza z Kafkových aforizmov a snov i z jeho vzťahu k otcovi a k snúbeniciam Felice Bauerovej a Julie Wohryzkovej.

Negrišorac Ivan: Výstava oblakov
5,99 € 5,15 €

Ivan Negrišorac, vlastným menom Dragan Stanić, sa narodil r. 1956 v Trsteniku (Srbsko). Je autorom trinástich básnických zbierok, viacerých románov, divadelných hier a kritických štúdií. Jeho básne a prózy sú preložené do dvanástich jazykov.

Klatt Karel: Květ se větrem uklání včelám
6,90 € 5,93 €

Oneskorená prvá zbierka básnika Karla Klatta, priateľom známeho po menom Kajo, ktorý sa narodil v Česku – na Morave, v Starom Bohumíne, vyrastal v Ostrave a ktorý 40 rokov žije na Slovensku v Bratislave, predstavuje výber 51 básní z jeho celoživotnej

Shakespeare William: Dvaja veronskí šľachtici
6,90 € 5,93 €

That done, our day of marriage shall be yours,
One feast, one house, one mutual happiness.

Dvom šťastným svadbám – jednej hostine – stôl potom v jednom dome prestrime.

Diderot Denis: D`Alembertov sen
6,90 € 5,93 €

Filozofická trilógia D`Alembertov sen je postavená na dialógoch. Ich prostredníctvom sa predkladajú témy, ktoré sa rozvíjajú a vysvetľujú.

Shakespeare William: Kráľ Lear
6,90 € 5,93 €

Azda na nijakého zo svojich hrdinov nenaložil Shakespeare toľko utrpenia ako na kráľa Leara, ktorý – podobne ako kráľ zo slovenskej ľudovej rozprávky Soľ nad zlato – zavrhol svoju najmladšiu dcéru, hoci ho mala najradšej, a kruto sa sklamal v dvoch

Shakespeare William: Veľa kriku pre nič
6,90 € 5,93 €

BENEDICK. What, my dear Lady Disdain! Are you yet living? BEATRICE. Is it possible Disdain should die, while she hath such meet food to feed
it as SignorBenedick?

BENEDIK. Ale ba! Slečna Pohŕdavá! Vy ešte žijete? BEATRICE.

Babeľ Isaak: Ako to chodilo v Odese
7,90 € 6,79 €

Začiatok 20. storočia bol nepokojným obdobím najmä pre židovské rodiny – Isaak ako dieťa prežil pogrom len vďaka skrývaniu sa v dome katolíckej rodiny. V poviedkach vystupujú židovskí zločinci – najmä zlodeji, ale aj drobní obchodníci a remeselníci.

Shakespeare William: Oko za oko
7,90 € 6,79 €

Hoci je Oko za oko komédia, Shakespeare v nej skúma vážne otázky. Knieža Vincentio sa preoblečie za mnícha a nechá vládnuť svojho zástupcu Angela, o ktorom sa domnieva, že je stelesnená cnosť.

Shakespeare William: Coriolanus
7,90 € 6,79 €

… Suffer´t,
and live with such as cannot rule, Nor ever will be rul´d.

… a keď to strpíme, pustíme k moci tých, čo nevedia poslúchať ani vládnuť.

Shakespeare William: Cymbelin
7,90 € 6,79 €

Tragédia Cymbelin, hoci v neskorších obdobiach označovaná ako komédia či romanca, nie je až taká známa ako ostatné Shakespearove hry.

Shakespeare William: Macbeth
7,90 € 6,79 €

Dokonale zohratí manželia neváhajú v túžbe po moci páchať krvavé zločiny, lady Macbethová ako ich režisérka a Macbeth ako ich vykonávateľ. Najkratšiu a zároveň najnapínavejšiu Shakespearovu tragédiu si každý prečíta so zatajeným dychom!

Shakespeare William: Veselé panie z Windsoru
7,90 € 6,79 €

Veselé panie z Windsoru sú jedinou Shakespearovou komédiou, ktorá sa odohráva v Anglicku. Navyše vo vtedy súčasnom a meštianskom prostredí, v ktorom sa dobre orientovalo jeho publikum.

Woolfová Virginia: Orlando
7,90 € 6,79 €

Román v čase vydania zožal väčší úspech ako oveľa známejšie autorkine knihy. Počas deja 36-ročný muž prechádza výraznou premenou – stane sa z neho žena. Zmena pohlavia mu umožňuje pozerať sa na veci, ľudí aj udalosti z odlišného uhla pohľadu.

Emants Marcellus: Spoveď z pozostalosti
7,99 € 6,87 €

Marcellus Emants svojím románom Spoveď z pozostalosti presiahol horizont domácej literatúry. Nadviazal totiž na bohatý európsky topos literárnej spovede (sv. Augustín, J. J. Rousseau, A.

Nescio: Vyžierač, Titankovia, Malý básnik, Mene tekel
7,99 € 6,87 €

Nescio znamená po latinsky „neviem“. Za týmto pseudonymom sa do roku 1933 skrýval amsterdamský účtovník a spisovateľ Jan Hendrik Frederik Grönloh (1882 – 1961), syn drobného kramára, milovník mestského života, no rovnako i prírody.

Buchov Arkadij: Umenie klamať
8 € 6,88 €

Arkadij Sergejevič Buchov (1889 – 1937) pracoval v ruských predrevolučných humoristických časopisoch Satirikon a Nový Satirikon, kam písal satirické verše, humoresky a fejtóny.

Diderot Denis: Rameauov synovec
8,27 € 7,11 €

Denis Diderot (1713 – 1784) – francúzsky osvietenský filozof, významný encyklopedista, moderný románopisec a teoretik umenia.

Panáková Beáta: Iason a Medeia
8,30 € 7,14 €

Iason a Medeia je v poradí piatym titulom edície Múzy, ktorá čitateľa sprevádza antickým príbehom argonautov.

Cadwallader Jane: Henri et la couronne (A2)
8,50 € 7,31 €

Avec Henri, les surprises et les suspenses ne se font pas attendre. Voila une histoire amusante d’Henri, notre grand héros, de voleurs et de fantômes. Qui va triompher a la fin ?

autor neuvedený: Robin Hood + CD (A2)
8,50 € 7,31 €

Use this play-script version to prepare a fun and amusing stage version of the English legend of Robin Hood. Follow Robin Hood’s adventures in Sherwood Forest in this easy-tofollow drama version based on the popular legend of Robin Hood.

Giovanni Boccaccio: Decameron (A1)
8,50 € 7,31 €

Frate Cipolla e la penna dell’Arcangelo Gabriele, Calandrino e l’elitropia, Chicchibio e le gru: tre divertenti novelle per conoscere un grande classico della letteratura italiana.

Cadwallader Jane: Tonton Jean et les suricates (A1.1)
8,50 € 7,31 €

Tonton Jean et ses neveux partent pour le désert de Kalahari pour libérer les bébés suricates. Tonton Jean et ses neveux décident de libérer des bébés suricates et de les ramener dans leur habitat.