Hemingway Ernest: Slnko aj vychádza
13,90 € 11,95 €

Tento román, autorov debut z roku 1926, možno považovať za zachytenie konkrétnych osobností v konkrétnych situáciách, inak povedané, tzv. román „na kľúč“.

Bacon Francis: Nová Atlantída
9,90 € 8,51 €

Utopický román Francisa Bacona Nová Atlantída bol pravdepodobne napísaný roku 1623, ale publikovaný až v roku 1627, rok po autorovej smrti jeho kaplánom, priateľom a literárnym exekútorom Dr. Williamom Rawleym.

Bauman Zygmunt: Retrotópia
9,90 € 8,51 €

Vo svojej poslednej knihe, ktorá bola publikovaná až po jeho smrti v januári 2017, sa Bauman venuje tendenciám, ktoré sú prejavom nostalgických túžob po idealizovanej či imaginárnej minulosti.

Borowski Tadeusz: Nech sa páči do plynu
9,90 € 8,51 €

Poľský spisovateľ Tadeusz Borowski sa narodil v roku 1922 a zomrel v roku 1951 vlastnou rukou. Talentovaný mladík deportovaný nacistami do koncentračného tábora, po vojne okiadzaný komunistami. Prežil krátky život. Dramatický.

Shakespeare William: Romeo a Júlia
5,90 € 5,07 €

Naveky najsmutnejší! Taký je ten príbeh Romea a Júlie.

To sú verše o nesmrteľných milencoch zo Shakespearovho veľdiela Romeo a Júlia, ktoré nebolo vytvorené iba pre javisko, ale je aj nádherným čitateľským zážitkom.

Diderot Denis: D`Alembertov sen
6,90 € 5,93 €

Filozofická trilógia D`Alembertov sen je postavená na dialógoch. Ich prostredníctvom sa predkladajú témy, ktoré sa rozvíjajú a vysvetľujú.

Raus Daniel: Kazatel - Šalamounův grál
9,90 € 8,51 €

Tak se dá označit kniha Kazatel. V touze po odpovědi na otázku podstaty života a smyslu věcí opouští král Šalamoun všechna zavedená klišé a vydává se na cestu za poznáním. Na cestu, jež přesahuje dosavadní vzdělanost a znalosti světa.

Andrejev Leonid N.: Myseľ
4,99 € 4,29 €

Symbolizmus a expresionizmus v spojení s filozofickými náhľadmi na ľudský osud sa spájajú do celistvého celku v diele slávneho ruského spisovateľa Leonida Andrejeva.

Apuleius Lucius: Amor a Psýché
12 € 10,32 €

Zachytený svetoznámy príbeh lásky o Amorovi a Psyché. Kniha je originálnou ručnou umeleckou knihárskou prácou.

autor neuvedený: Byzantské legendy
16 € 13,76 €

Pútavý literárny doklad o živote svätých v starej Byzancii.

Výber a spracovanie textov: Lýdia Petríková

Originálna ručná umelecká knihárska práca.

autor neuvedený: El lazarillo de tormes + CD (A2)
11,50 € 9,89 €

“Y así fue: Dios me dio la vida, y el ciego me ensenó a vivirla.” El Lazarillo de Tormes es una novela anónima del siglo XVI que narra la vida de Lázaro de Tormes desde su infancia hasta la edad adulta.

autor neuvedený: El si de las ninas + CD (B1)
11,50 € 9,89 €

Los caracteres de esta comedia poseen una dimensión universal. Dona Francisca va a casarse con un hombre mayor que ella bajo la presión de su madre, aunque está enamorada de un joven oficial.

autor neuvedený: Láska - múdrosť sveta
12 € 10,32 €

Originálna umelecká ručná knihárska práca. Obsahom tejto knihy sú najhodnotnejšie výroky na najbežnejšie a najkrajšie témy života: láska.

autor neuvedený: Latinské slovo 1
16 € 13,76 €

Výber populárnych latinských výrokov rímskych a gréckych autorov. Doplnený o slovenský preklad.

Originálna ručná umelecká knihárska práca.

autor neuvedený: Latinské slovo II
16 € 13,76 €

Výber populárnych latinských výrokov rímskych a gréckych autorov. Doplnený o slovenský preklad.

Originálna ručná umelecká knihárska práca.

autor neuvedený: Mária Magdaléna
12,90 € 11,09 €

Dvetisíc rokov starý strhujúci príbeh, ktorý nestráca na aktuálnosti ani dnes, je pre človeka pútnickou palicou na ceste zo zmätkov súčasného sveta a zároveň dôkazom, že duchovný obrat k Svetlu sme schopní uskutočniť aj v navonok bezvýchodiskovej

autor neuvedený: Múdrosť vekov L-P
16 € 13,76 €

Trojzväzkový, abecedne usporiadaný výber najpôsobivejších výrokov, citátov, aforizmov a prísloví od najstarších čias po dnešok, ilustrovaný reprodukciami diel Albrechta Dürera. Originálna umelecká ručná knihárska práca.

autor neuvedený: Múdrosť vekov R-Ž
16 € 13,76 €

Trojzväzkový, abecedne usporiadaný výber najpôsobivejších výrokov, citátov, aforizmov a prísloví od najstarších čias po dnešok, ilustrovaný reprodukciami diel Albrechta Dürera.

Kniha je originálnou ručnou umeleckou knihárskou prácou.

autor neuvedený: Robin Hood + CD (A2)
8,50 € 7,31 €

Use this play-script version to prepare a fun and amusing stage version of the English legend of Robin Hood. Follow Robin Hood’s adventures in Sherwood Forest in this easy-tofollow drama version based on the popular legend of Robin Hood.

autor neuvedený: Uhorskí králi
27,90 € 23,99 €

V limitovanej edícii vydavateľstva Perfekt doteraz vyšli tituly Kronika Jána z Turca, Viedenská maľovaná kronika a Prvé dejiny slovenského národa od Juraja Papánka. Ďalším klenotom do zbierky je kniha Uhorskí králi.

Babeľ Isaak: Ako to chodilo v Odese
7,90 € 6,79 €

Začiatok 20. storočia bol nepokojným obdobím najmä pre židovské rodiny – Isaak ako dieťa prežil pogrom len vďaka skrývaniu sa v dome katolíckej rodiny. V poviedkach vystupujú židovskí zločinci – najmä zlodeji, ale aj drobní obchodníci a remeselníci.

Balzac Honoré de: Le Pere Goriot (B2)
11,50 € 9,89 €

« Goriot mettait ses filles au rang des anges, et nécessairement audessus de lui, le pauvre homme ! Il aimait jusqu’au mal qu’elles lui faisaient.

Barnes Julian: Jediný príbeh
12 € 10,32 €

Chceli by ste radšej viac ľúbiť a viac aj trpieť, alebo menej ľúbiť a o to menej trpieť? Touto dilemou začína štrnásty román anglického spisovateľa Juliana Barnesa, držiteľa Man Bookerovej ceny za titul Pocit konca.

Barnes Julian: Šum času
12 € 10,32 €

Pocta Juliana Barnesa Dmitrijovi Šostakovičovi: hudobnému géniovi, konformistovi, hračke v rukách moci. Významný anglický spisovateľ a novinár Julian Barnes (1946, Leicester), laureát Man Bookerovej ceny, je nášmu čitateľovi dobre známy.

Belák Blažej: Príbehy a povesti z Turca
9,90 € 8,51 €

Nová kniha príbehov a povestí z Turca. Zaujme každého čitateľa, ktorého zaujímajú naše dejiny, ale aj pútavé a príťažlivé príbehy z najzaujímavejšej lokality Slovenska, ktorá je opradená množstvom tajomstiev.

Belyj Andrej: Strieborný holub
13,99 € 12,03 €

Román Strieborný holub rozpráva príbeh mladého ruského intelektuála, básnika a filológa Petra Dariaľského. Stojí pred dvomi životnými cestami, ktoré v autorovej predstave odrážajú odveké vajatanie Ruska medzi Západom a Východom.

Benjamin Chloe: Nesmrteľní
14,90 € 12,81 €

Sparný letný deň. New York 1969. Štyria malí súrodenci Goldovci sa tajne vyberú na Hesterinu ulicu k jasnovidke. Povráva sa o nej, že vie každému človeku povedať kedy zomrie. Dnu vchádzajú po jednom. Vychádzajú otrasení tým, čo sa dozvedeli.

Boothby Guy: Tajomný doktor Nikola
11,99 € 10,31 €

Austrálsky spisovateľ Guy Newell Boothby (1867 – 1905) patril koncom 19. storočia medzi najpopulárnejších autorov kriminálno-mystických románov v po anglicky hovoriacom svete.

Borges Jorge Luis: Alef
14 € 12,04 €

Poviedková kniha Alef slávneho argentínskeho spisovateľa J. L. Borgesa, otca postmodernej fantastickej poviedky, je spolu so zbierkou Fikcie (Artforum 2018) jeho najznámejším titulom.

Borges Jorge Luis: Fikcie
14 € 12,04 €

Poviedková zbierka Fikcie patrí k najslávnejším dielam argentínskeho spisovateľa a básnika Borgesa. Ide o prvé ucelené samostatné slovenské vydanie v kvalitnom preklade Barbary Ďurčovej. Borges v týchto poviedkach dáva dôraz na silu fikcie.

Briusov Valerij Jakovlevič: Mozart
4,99 € 4,29 €

Symbolista Valerij Briusov sa dodnes pokladá za najvýznamnejšieho predstaviteľa ruskej moderny. Výber jeho poviedkovej tvorby je žánrovo bohatý. Tvoria ho historické prózy, motívy zo súčasnosti i futuristické vízie s prvkami vedeckej fantastiky.

Briusov Valerij Jakovlevič: Pod Starým mostom
4,99 € 4,29 €

Próza významného ruského symbolistu Valerija Briusova sa vyznačuje žánrovou pestrosťou. Výber jeho tvorby zahŕňa historické prózy, motívny zo súčasnosti i futuristické vízie s prvkami vedeckej fantastiky.

Brontëová Emily: Na větrné hůrce
4,13 € 3,55 €

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood.

Bruggen Carry van: Eva
11,99 € 10,31 €

Carry van Bruggen (1881 – 1932) je poprednou nizozemskou prozaičkou a esejistkou medzivojnového obdobia, ktorá vo svojich dielach presadzovala citlivosť voči kultúrnym a názorovým menšinám.