Strategické stolné hry bavia deti i dospelých. Vyberať môžete kartové hry, napríklad obľúbený Bang!, alebo doskové stratégie, ako sú Monopoly alebo Dostihy a stávky. Obľúbené sú tiež hry s námetom obľúbeného filmu a seriálu. Tu dominuje Hra o tróny a Harry Potter: Boj o Rokfort. Rokmi preverenou zábavnou stratégiou sú tiež Osadníci z Katanu.

Zobraziť viac

Strategické doskové hry

 • Strategické doskové hry vyžadujú zapojenie logického myslenia a predvídanie ťahov súpera. O výhre nerozhoduje náhoda, ale premyslený plán. Spravidla sú hry zasadené do tematického prostredia tvoriaceho rámec a určujúci cieľ (stredovek, vojnové roky, divoký západ, závodisko).

Strategické kartové hry

 • Výhru v strategických kartových hrách vám zaistí logické myslenie a predvídanie ťahov súpera. Menšou mierou je potom zapojený prvok náhody, konkrétne karty hráča. Strategické kartové hry je možné hrať v tíme alebo ako jednotlivec.

→ Medzi najobľúbenejšie strategické kartové hry patria Poker, Taroko alebo Bang!

Ako vybrať strategickú hru

 • Strategické hry pre deti, rodinné hry - súčasťou je riešenie najrôznejších hádaniek a hlavolamov, plnenie úloh. Strategické hry pre deti rozvíjajú logické myslenie sústredenie. Prvé strategické hry sú odporúčané deťom od 4 rokov.
 • Strategické hry pre dospelých - párty hry alebo hry pre dvoch. Hry bývajú založené na rivalite, alebo spolupráci. Strategické hry pre dospelých vyberajte podľa počtu hráčov, podľa zamerania aj podľa typu hry (tímová, individuálna).
 • Strategické hry podľa počtu hráčov - vybrať môžete partnerské hry, ale aj hry, ktoré požadujú 4 a viac hráčov. Medzi nimi nájdete obľúbené párty hry.
 • Časová náročnosť hry - rodinné hry môžu zabrať 30 minút alebo aj niekoľko hodín.
 • Zameranie hry - vybrať môžete vojnové hry, detektívne hry aj hry, kde je nutné niečo postaviť, vybudovať alebo zložiť.

Info:

Vzdelávacie hry pomáhajú deťom získať nové znalosti zábavnou formou.

Najlepšie strategické stolové hry

 • Bang! - kartová hra, v ktorej hráči predstavujú role z divokého západu. Podľa role plnia určené úlohy. Role sú tajné, hráči sa vyraďujú z hry.
 • Výbušné mačiatka - kartová hra pripomínajúca ruskú ruletu. Je nutné vyhnúť sa karte s výbušným mačiatkom.
 • Dostihy a stávky - hra je zasadená do dostihového prostredia, hráči nakupujú kone i stajne. Na jednotlivé kone vsádzajú. Cieľom je zisk.
 • Osadníci z Katanu - v hre sa po vylodení zakladajú mestá a buduje sa civilizácia. Hráči vzájomne obchodujú a snažia sa vybudovať najsilnejšiu oblasť. Hru je možné zakúpiť aj v menšom prevedení ako cestovnú hru.
 • Monopoly - hráči nakupujú ulice a vyberajú nájomné, postupne môžu stavať domy i hotely. Vzájomne si platia a snažia sa zarobiť.
 • Krycie mená - tímová hra, v ktorej je nutné odhaliť tajných agentov skrytých na hernom pláne a vyhnúť sa nástrahám.
 • Scotland Yard - logická hra, cieľom je odhaliť zločinca pomocou logiky a dedukcie.

TIP!

Logické myslenie i motorické zručnosti rozvíjajú hlavolamy.

Hry na motívy filmov a kníh

 • Hra o tróny - na motívy knižnej a filmovej predlohy, úlohou je stať sa novým kráľom a vodcom mocného rodu. Nutná je taktika, povolené sú aj triky a intrigy.
 • Star Wars: Vonkajší okraj - hráči sa stanú lovci odmien, v hre budú obchodovať, loviť aj pašovať. Cieľom je získať odmenu a uniknúť hliadkam.
 • Harry Potter: Boj o Rokfort - kooperatívna kartová hra, v rôznych rolách bojujú hráči proti zlu.

-20%
ADC Blackfire T.I.M.E. Stories
2x

ADC Blackfire T.I.M.E. Stories

32,90 €
26,30 €
Akcia

Vitajte, agenti! Agentúra T.I.M.E potrebuje práve vás. Látka z ktorej je utkaný vesmír a jeho paralelné svety je ohrozená časovými prielomami. Agentúra T.I.M.E posiela svojich agentov, aby týmto nebezpečenstvom zabránila.

Tovar od predajcu MALL
ADC Blackfire Brix
2x

ADC Blackfire Brix

19,87 €

Strategická hra v podobe piškvoriek v novom rozmere. V každom ťahu hráči stavajú tehlovú stenu tak, že pridávajú svoje dieliky do rastúcej stavby. Ale pozor, každá postavená tehla obsahuje dielik aj pre súpera.

Tovar od predajcu MALL
-27%
ADC Blackfire Zakázaná púšť
16x

ADC Blackfire Zakázaná púšť

25,87 €
18,75 €

Pripravte sa na napínavú misiu s cieľom nájsť a zostaviť legendárny lietajúci stroj pochovaný v ruinách prastarého mesta v púšti. Budete musieť spolupracovať so svojimi partnermi v tíme. Zostavte stroj a uniknite skôr, než sa premeníte na trvalé artefakty Zakázanej púšte!

Tovar od predajcu MALL
Mindok Carcassonne - rozšírenie 10 (Cirkus)
2x

Mindok Carcassonne - rozšírenie 10 (Cirkus)

16,90 €

Desiate rozšírenie hry Carcassonne. Cirkus postupne putuje krajinou a vystupuje v ňom rad rôznych zvierat. Body prinášajú nielen kartičky krajiny v okolí šapitó, ale aj pyramídy cvičiacich artistov.

Tovar od predajcu MALL
-24%
Ravensburger Minecraft
291x

Ravensburger Minecraft

45,99 €
34,90 €

Ďalšia ponuka za 33,90 €

Strategická stolová hra pre všetkých fanúšikov Minecraftu. Zábavná hra, ktorá bude baviť aj tých, ktorí klasický Minecraft nehrajú. Vykonajte jeden z piatich možných akcií, zbierajte suroviny, budujte a bojujte s monštrami. Kto má na konci hry najväčšie hodnotenie, vyhráva.

Tovar od predajcu MALL
-20%
ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Evropa
88x

ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Evropa

46,12 €
36,88 €

Úspešná hra o stavbe železníc po celej Európe. Cestovné lístky, prosím! postaví hráčov do role staviteľov železničných tratí v Európe – čím rozsiahlejšiu vlakovú sieť vybudujú, tým bližšie sa dostanú k víťazstvu. Ďalšie body potom možno získať za prepojenie dôležitých miest alebo za najdlhšiu súvislú trať.

Tovar od predajcu MALL
-26%
Ravensburger Minecraft: Farmer's market - rozšírenie
3x

Ravensburger Minecraft: Farmer's market - rozšírenie

18,90 €
13,90 €
Novinka

Pripravte sa na nové Minecraft dobrodružstvo. Toto rozšírenie hry prináša do vašej doskovej hry Minecraft: Builders & Biomes veľa nových hracích prvkov, vďaka ktorým sa hra stane ešte akčnejšia a opäť len ten, kto vymyslí najlepšiu stratégiu, môže vyhrať. Nie je hrateľné samostatne.

Tovar od predajcu MALL
-22%
Albi Osadníci - Doplňková sada pro 5 a 6 hráčů
66x

Albi Osadníci - Doplňková sada pro 5 a 6 hráčů

24,10 €
18,75 €

Rozšírenie hráčov pre Osadníkov z Katanu. Sada prvkov, ktorými možno rozšíriť počet hráčov Osadníkov z Katanu až na šesť. Doplnková sada nie je plnohodnotná samostatná hra! Možno ju hrať iba so základnou sadou Osadníkov z Katanu.

Tovar od predajcu MALL
Winning Moves Monopoly The Big Bang Theory Anglická verzia
4x

Winning Moves Monopoly The Big Bang Theory Anglická verzia

33,40 €
32,90 €

Špeciálna edícia Monopoly The Big Bang Theory je plná vzrušenia, akcie a hlavne zábavy. Nakupujte a vymieňajte všetky zaujímavé miesta, ktoré sa objavili v seriáli. Navštívte tak dom pani Wolowitzovej či byty Penny, Sheldona a Leonarda. Vytvorte si stratégiu a vydajte sa na cestu k víťazstvu.

Tovar od predajcu MALL
ADC Blackfire Zakázaný ostrov
22x

ADC Blackfire Zakázaný ostrov

19,99 €
19,50 €

Nová rodinná hra! Pozbierajte odvahu a preskúmajte Zakázaný ostrov. Pripojte sa k tímu neohrozených dobrodruhov podnikajúcich nebezpečné misie na dobytie štyroch posvätných pokladov z trosiek tohto nebezpečného raja. Váš tím bude musieť spolupracovať a podniknúť niektoré riskantné manévre, pretože ostrov klesá ku dnu krok za krokom!

Tovar od predajcu MALL
ADC Blackfire Hra o tróny: Matka drakov

ADC Blackfire Hra o tróny: Matka drakov

36,90 €

Ďalšia ponuka za 34,90 €

Rozšírenie k hre Hra o tróny. Matka Drakov prináša mocný rod Targaryenov do doskové hry Hry o tróny. Kedysi hrdý rod, s podporou svojich strach vzbudzujúcich drakov, musí použiť každú zbraň, ktorú má k dispozícii, aby si prerúbal cestu k moci cez Úzke more. Či už ho dosiahnu pomocou dôvtipného politického manévrovania alebo prostredníctvom ohňa a krvi, nebudú zastavený kým sa nezmocní toho, čo považujú za svoje právoplatné vlastníctvo: Železný trón Západozemia.

Tovar od predajcu MALL
Mindok Carcassonne 1. Hostince a katedrály
25x

Mindok Carcassonne 1. Hostince a katedrály

15,74 €

Prvé rozšírenie hry Carcassonne. Prináša do hry hostince, ktoré umožňujú získať viac bodov za cesty. Ďalej katedrály, ktoré umožňujú získať viac bodov za mestá. Okrem toho tiež veľkú figúrku pre každého hráča, ktorá sa pre zisk prevah počíta za dve bežné figúrky.

Tovar od predajcu MALL

Strategické stolné hry

Najlepšie strategické stolové hry sú tie, pri ktorých sa bavia všetci hráči. Preto sa do popredia dostávajú kooperatívne a tímové hry. Medzi najobľúbenejšie stratégie patria Bang!, Monopoly, Osadníci z Katanu alebo Dostihy a stávky. Viete, že zahrať si môžete aj strategické hry s námetom obľúbeného filmu či seriálu? Pozrite sa na Star Wars: Vonkajší okraj, Hru o tróny či Harry Potter: Boj o Rokfort!