Strategické stolné hry bavia deti i dospelých. Vyberať môžete kartové hry, napríklad obľúbený Bang!, alebo doskové stratégie, ako sú Monopoly alebo Dostihy a stávky. Obľúbené sú tiež hry s námetom obľúbeného filmu a seriálu. Tu dominuje Hra o tróny a Harry Potter: Boj o Rokfort. Rokmi preverenou zábavnou stratégiou sú tiež Osadníci z Katanu.

Zobraziť viac

Strategické doskové hry

 • Strategické doskové hry vyžadujú zapojenie logického myslenia a predvídanie ťahov súpera. O výhre nerozhoduje náhoda, ale premyslený plán. Spravidla sú hry zasadené do tematického prostredia tvoriaceho rámec a určujúci cieľ (stredovek, vojnové roky, divoký západ, závodisko).

Strategické kartové hry

 • Výhru v strategických kartových hrách vám zaistí logické myslenie a predvídanie ťahov súpera. Menšou mierou je potom zapojený prvok náhody, konkrétne karty hráča. Strategické kartové hry je možné hrať v tíme alebo ako jednotlivec.

→ Medzi najobľúbenejšie strategické kartové hry patria Poker, Taroko alebo Bang!

Ako vybrať strategickú hru

 • Strategické hry pre deti, rodinné hry - súčasťou je riešenie najrôznejších hádaniek a hlavolamov, plnenie úloh. Strategické hry pre deti rozvíjajú logické myslenie sústredenie. Prvé strategické hry sú odporúčané deťom od 4 rokov.
 • Strategické hry pre dospelých - párty hry alebo hry pre dvoch. Hry bývajú založené na rivalite, alebo spolupráci. Strategické hry pre dospelých vyberajte podľa počtu hráčov, podľa zamerania aj podľa typu hry (tímová, individuálna).
 • Strategické hry podľa počtu hráčov - vybrať môžete partnerské hry, ale aj hry, ktoré požadujú 4 a viac hráčov. Medzi nimi nájdete obľúbené párty hry.
 • Časová náročnosť hry - rodinné hry môžu zabrať 30 minút alebo aj niekoľko hodín.
 • Zameranie hry - vybrať môžete vojnové hry, detektívne hry aj hry, kde je nutné niečo postaviť, vybudovať alebo zložiť.
Info:

Vzdelávacie hry pomáhajú deťom získať nové znalosti zábavnou formou.

Najlepšie strategické stolové hry

 • Bang! - kartová hra, v ktorej hráči predstavujú role z divokého západu. Podľa role plnia určené úlohy. Role sú tajné, hráči sa vyraďujú z hry.
 • Výbušné mačiatka - kartová hra pripomínajúca ruskú ruletu. Je nutné vyhnúť sa karte s výbušným mačiatkom.
 • Dostihy a stávky - hra je zasadená do dostihového prostredia, hráči nakupujú kone i stajne. Na jednotlivé kone vsádzajú. Cieľom je zisk.
 • Osadníci z Katanu - v hre sa po vylodení zakladajú mestá a buduje sa civilizácia. Hráči vzájomne obchodujú a snažia sa vybudovať najsilnejšiu oblasť. Hru je možné zakúpiť aj v menšom prevedení ako cestovnú hru.
 • Monopoly - hráči nakupujú ulice a vyberajú nájomné, postupne môžu stavať domy i hotely. Vzájomne si platia a snažia sa zarobiť.
 • Krycie mená - tímová hra, v ktorej je nutné odhaliť tajných agentov skrytých na hernom pláne a vyhnúť sa nástrahám.
 • Scotland Yard - logická hra, cieľom je odhaliť zločinca pomocou logiky a dedukcie.
TIP!

Logické myslenie i motorické zručnosti rozvíjajú hlavolamy.

Hry na motívy filmov a kníh

 • Hra o tróny - na motívy knižnej a filmovej predlohy, úlohou je stať sa novým kráľom a vodcom mocného rodu. Nutná je taktika, povolené sú aj triky a intrigy.
 • Star Wars: Vonkajší okraj - hráči sa stanú lovci odmien, v hre budú obchodovať, loviť aj pašovať. Cieľom je získať odmenu a uniknúť hliadkam.
 • Harry Potter: Boj o Rokfort - kooperatívna kartová hra, v rôznych rolách bojujú hráči proti zlu.
-18%
ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Evropa
135x

ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Evropa

49,96 €
40,90 €

Úspešná hra o stavbe železníc po celej Európe. Cestovné lístky, prosím! postaví hráčov do role staviteľov železničných tratí v Európe – čím rozsiahlejšiu vlakovú sieť vybudujú, tým bližšie sa dostanú k víťazstvu. Ďalšie body potom možno získať za prepojenie dôležitých miest alebo za najdlhšiu súvislú trať.

Tovar od predajcu MALL
-16%
ADC Blackfire Jízdenky, prosím! USA
50x

ADC Blackfire Jízdenky, prosím! USA

49,96 €
41,60 €

Úspešná hra ocenená titulom „Hra roka“ vás zavedie do čias stavby železníc na západe. Cestovné lístky, prosím! USA postaví hráča do rolí staviteľov železničných tratí v Severnej Amerike – čím rozsiahlejšiu vlakovú sieť vybudujú, tým bližšie sa dostanú k víťazstvu. Ďalšie body potom možno získať za prepojenie dôležitých miest alebo za najdlhšiu súvislú trať.

Tovar od predajcu MALL
-26%
Ravensburger Minecraft
494x

Ravensburger Minecraft

45,99 €
33,90 €

Strategická stolová hra pre všetkých fanúšikov Minecraftu. Zábavná hra, ktorá bude baviť aj tých, ktorí klasický Minecraft nehrajú. Vykonajte jeden z piatich možných akcií, zbierajte suroviny, budujte a bojujte s monštrami. Kto má na konci hry najväčšie hodnotenie, vyhráva.

Tovar od predajcu MALL
ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Londýn
7x

ADC Blackfire Jízdenky, prosím! Londýn

24,96 €
21,60 €

Svižná verzia obľúbenej hry Cestovné lístky, prosím!, ktorá vás zavedie do hlavného mesta módy a hudby 70. rokov. Do londýnskych ulíc sa rozlieva pohlcujúci rytmus rockovej hudby ruka v ruke s mladými ľuďmi oblečenými tak pestro, ako si len dokážete predstaviť. Váš autobus sviští ulicami k ďalšej zastávke, ale vás ani nenapadne vystúpiť, cestovanie mestom dvojposchodovým autobusom je jednoducho senzačný!

Tovar od predajcu MALL
-35%
Ravensburger Minecraft: Farmer's market - rozšírenie
35x

Ravensburger Minecraft: Farmer's market - rozšírenie

19,99 €
12,90 €

Pripravte sa na nové Minecraft dobrodružstvo. Toto rozšírenie hry prináša do vašej doskovej hry Minecraft: Builders & Biomes veľa nových hracích prvkov, vďaka ktorým sa hra stane ešte akčnejšia a opäť len ten, kto vymyslí najlepšiu stratégiu, môže vyhrať. Nie je hrateľné samostatne.

Tovar od predajcu MALL
-16%
ADC Blackfire Sonic a parťáci
2x

ADC Blackfire Sonic a parťáci

32,40 €
26,90 €

Ďalšie ponuky od 24,90 €

Novinka

Dosková rodinná hra Sonic a parťáci v hlavnej úlohe s ôsmimi klasickými postavami (Sonic, Tails, Knucles a ďalšie) rozdelenými do dvojčlenných tímov, ktoré je nutné vykonať zónou Green Hill a zároveň dávať pozor na sabotáže zo strany ostatných hráčov. Presnejšie povedané, môžete im ukázať, ako veľmi vám na nich záleží tým, že ich pošlete na pole s bodcami. Jednoducho očarujúce!

Tovar od predajcu MALL
-14%
Albi Catan - základní hra
423x

Albi Catan - základní hra

43,10 €
36,90 €

Strategická stolová hra, jedna z najobľúbenejších moderných doskových hier na trhu. Základná hra, ku ktorej možno dokúpiť rozšírenie.

Tovar od predajcu MALL
-28%
Albi Scythe: Základná hra
19x

Albi Scythe: Základná hra

84,99 €
60,90 €

Scythe je strategická hra určená predovšetkým náročnejším a skúsenejším hráčom. Odohráva sa vo východnej Európe v alternatívnej minulosti, konkrétne krátko po prvej svetovej vojne. Na prekrásnych ilustráciách Jakuba Rozalského sa tak vedľa seba preháňajú stáda oviec a kôz spolu s obrími kráčajúcimi mechmi.

Tovar od predajcu MALL
-27%
Mindok Carcassonne: Základná hra
138x

Mindok Carcassonne: Základná hra

26,90 €
19,50 €

Juhofrancúzske mesto Carcassonne je povestné svojím jedinečným opevnením, ktoré sa vyvíjalo od rímskych dôb až po časy rytierov. Hráči sa vydávajú so svojou družinou na cesty a lúky, do miest a kláštorov, aby hľadali šťastie okolo Carcassonne.

Tovar od predajcu MALL
-31%
Albi Osadníci Catan Kompakt
39x

Albi Osadníci Catan Kompakt

35,99 €
24,50 €

Či už chcete hrať vo vlaku, na horách či na pikniku, vďaka šikovnému kompaktnému baleniu môžete mať Osadníkov z Katanu vždy po ruke. Herné komponenty sú rovnaké ako v klasickej hre, líšia sa iba spracovaním. Strategická hra Osadníci z Katanu patrí medzi najobľúbenejšie moderné doskové hry na trhu.

Tovar od predajcu MALL
-17%
ADC Blackfire Harry Potter: Rok v Rokforte
4x

ADC Blackfire Harry Potter: Rok v Rokforte

48,60 €
39,90 €

S potešením vám oznamujeme, že ste boli prijatí na školu čarovania a kúziel v Rokforte. Počas svojej školskej dochádzky sa naučíte ovládať kúzla a variť elixíry potrebné na boj proti silám zla. Rovnako sa vám dostane nesmiernej cti zúčastniť sa školského pohára. Vaše štúdiá na škole čarovania a kúziel v Rokforte práve začínajú!

Tovar od predajcu MALL
-23%
Albi Gloomhaven: Leví pažerák
10x

Albi Gloomhaven: Leví pažerák

59,99 €
45,90 €

Hra Gloomhaven Leví pažerák vám prináša plne kooperatívnu kampaň plnú taktických súbojov zasadených do jedinečného fantasy sveta. V úlohe ostrieľaných žoldnierov sa v nej spoločne vydáte ústrety napínavému dobrodružstvu plnému zapeklitých volieb, napínavých výziev a prekvapivých zvratov.

Tovar od predajcu MALL

Strategické stolné hry

Najlepšie strategické stolové hry sú tie, pri ktorých sa bavia všetci hráči. Preto sa do popredia dostávajú kooperatívne a tímové hry. Medzi najobľúbenejšie stratégie patria Bang!, Monopoly, Osadníci z Katanu alebo Dostihy a stávky. Viete, že zahrať si môžete aj strategické hry s námetom obľúbeného filmu či seriálu? Pozrite sa na Star Wars: Vonkajší okraj, Hru o tróny či Harry Potter: Boj o Rokfort!