ProBioBED PLUS 250 litrov, 6,5 kg- ochranná probiotická podstielka,

ProBioBED PLUS 250 litrov, 6,5 kg- ochranná probiotická podstielka,

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Unikátna ochranná probiotická podstielka od českého výrobcu. Jedinečný pomer MNOŽSTVO / KVALITA / CENA. Bezprašné sterilné hobliny sú obohatené o probiotickú kultúru ProBioSORB, ktorá dodáva podstielke unikátne vlastnosti v boji proti infekcii v stajni aj u zvierat. Celý popis
9,90 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 5+ kusov

28.1.2022 - 31.1.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu ProBioBED SK

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 3849514

Popis

Podstielka ProBioBED PLUS 250l je vyrobená zo smrekového dreva a je obohatená o probiotickú Lactobacillus sp. kultúru, ktorá je špeciálne vyvinutá zvieratkám priamo na mieru. Je schopná v podstielke stabilne prežívať a pozitívne pôsobiť na prirodzené imunitné procesy u zvierat.

Hoblinová podstielka ProBioBED PLUS ponúka okrem už dobre známych výhod smrekových hoblín (savosť, bezprašnosť, skladovateľnosť, ktoré popisujeme nižšie…) aj úplne nové a unikátne funkcionality. Spoločne s poprednými odborníkmi na probiotiká sa nám podarilo vybrať odolné a pre zvieratá prirodzené kmene laktobacilov. Tie boli spracované tak, aby boli schopné v podstielke dlhodobo prežiť a následne boli aktivované kontaktom so zvieraťom a začali pracovať.

Ako laktobacily v skutočnosti fungujú? Probiotiká sú v hoblinách pri výrobe a skladovaní neaktívne – spia. Telesným kontaktom (teplotou) sú aktivované a začínajú plniť svoju funkciu, teda súťažiť o „životný priestor“ s patogénnymi organizmami. Tieto priateľské baktérie sú v podstate na každej časti tela. Chránia pokožku, končatiny a sú súčasťou tráviaceho traktu. Preto v prípade, že je narušená prirodzená rovnováha baktérií u zvierat, sú po chorobe alebo žijú v náročnom vonkajšom prostredí, je vhodné probiotické stelivo použiť.

Popíšme si napríklad situáciu, keď sa u zvieraťa v odchovni objaví infekcia. Najprv bude potrebné nasadiť lieky, konvenčné veterinárne prípravky a zviera vyliečiť. Súčasne je dôležité všetko dôkladne vydezinfikovať. Týmto úkonom sú zlikvidované všetky organizmy ako tie patogénne, tak tie priateľské. Potom záleží na mnohých faktoroch, či sa podarí obnoviť prirodzené zdravé prostredie alebo opäť zvíťazia infekcie. V prípade, že použijeme podstielku s probiotikom, cielene zvýšime množstvo priateľských baktérií, ktoré ihneď po ich aktivácii začínajú s obnovou prirodzeného prostredia v odchovni a u zvierat samotných znižujú riziko rozšírenia nákazy.

Hobliny s laktobacilami nie sú liečivom a nikdy túto funkciu plniť nemali. Majú podpornú funkciu v situáciách kedy je chované zviera oslabené alebo prekonalo nejakú chorobu, alebo keď iné vonkajšie vplyvy negatívne ovplyvňujú životnú rovnováhu zvierat.

Súčasťou ProBioSORB zložky, ktorá je do sterilných hoblín pridávaná pred procesom finálneho balenia, sú tiež PREBIOTIKÁ. Prebiotikum je v stelive v podstate potrava pre laktobacily. Takže ak je probiotická bunka aktivovaná kontaktom s telom zvieraťa, ihneď nachádza prebiotickú zložku, využíva ju a zvyšuje tým vlastnú aktivitu a rýchlosť pôsobenia.

Podstielka zo smrekových hoblín ProBioBED PLUS 250 l je určená pre hlodavce, morčatá, škrečky, myši, ježkov, plazy, králiky, vtáky a mnoho ďalších maznáčikov v domácom chovu. Výhodou pre chovateľa je optimálna veľkosť balenia. Balík má rozmery 40 × 40 × 30 cm, takže nezaberie veľa miesta. V jednom balíku je stlačených 250 l steliva. Toto množstvo materiálu Vám umožní opakované podstlanie príbytku Vášho maznáčika.

Objem nie hmotnosť podstielky je pre Vás kľúčový parameter pri posudzovaní ekonomickej výhodnosti steliva. Napríklad, ak má váš maznáčik príbytok o rozmere 50 × 50 cm a výška podstielky bude 5 cm, tak na jedno podstlanie potrebujete približne 12,5 litrov podstielky. Jeden balík hobliny Vám vydrží až na 20 výmen.

ProBioBED PLUS 250 l je podstielka, ktorá je zľahka lisovaná. Hobliny tak nie sú vystavené veľkému tlaku a preto nedochádza k ich nalámaniu. Materiál je vzdušný a pružný. Tieto výhody oceníte najmä pri chove drobných hlodavcov a menších zvierat. Vzdušná podstielka simuluje prirodzené prostredie v prírode, ako je opadané lístie, kúsky drobných konárov, suchej trávy a ďalších zvyškov organickej hmoty, ktorá je pre tento druh zvierat prirodzeným útočiskom a miestom pre odpočinok.

Smrekové drevo, z ktorého sú hobliny vyrobené, prináša ako stelivo niekoľko výhod, a to ako pre zvieratá samotné, tak pre chovateľov. Predovšetkým sa jedná o materiál, ktorý je pre ich život prirodzený vo voľnej prírode.

Podstielka z hoblín pre drobné zvieratá nie je len podkladová vrstva, ale slúži im aj ako celodenný úkryt. V hoblinách si Váš maznáčik dokáže ľahko behom krátkej doby vyhrabať pelech pre tak obľúbený a nevyhnutný spánok. Vďaka tomu, že je podstielka bezprašná, nedráždi oči a ani dýchacie cesty.

Ako používatelia a chovatelia iste oceníte, že vysušené hobliny skvele a veľmi rýchlo nasakujú prípadné nečistoty. Dobre sa s nimi manipuluje, ľahko sa podstielajú, neprášia, dobre sa skladujú a príjemne voňajú živicou. Sú biologicky odbúrateľným odpadom, ktorý sa ľahko recykluje a kompostuje.

Hoblinové podstielky sú vyhľadávaným stelivom taktiež pri chovu psov a odchovu šteniat. Materiál vďaka svojim vlastnostiam a vysokej savosti poskytuje skvelý komfort predovšetkým pre šteňatá. Pružné hobliny sú vhodná podkladová vrstva pre prvé kroky Vášho psíka.

Hobliny sú vynikajúcim materiálom do prepravných boxov. Vysoká savosť a bezprašnosť zaručí maximálny komfort pri transporte na dlhé vzdialenosti. Rýchlosť prípadnej výmeny podstielky zbytočne chovateľa nezdržuje. 

ÚČINKY AKTÍVNEJ LÁTKY ProBioSORB V STELIVE

·       Obmedzuje množenie patogénnych mikroorganizmov v stajni.

·       Obmedzuje riziká vzniku alebo šírenia infekcie v stajni.

·       Podporuje zažívanie, zdravie čriev a imunitu.

·       Znižuje vznik dermatitíd a kožných zápalov.

·       Znižuje riziká zápalov a infekcií kopýt, paznechtov a pazúrov chovaných zvierat.

·       Znižuje zápach podstielky inhibíciou rozkladu močoviny.

Stelivo je určené pre ježkov, drobné hlodavce, morčatá, škrečky, myši, plazy, králiky, činčily, potkany a pre hospodárske zvieratá ako sú kačice, kačky, morky, sliepky a mnoho ďalších.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

·       Vlhkosť podstielky je max. do 12 %.

·       Celkový objem podstielky po rozbalení je minimálne 250 l.

·       Objem balíka je 48 l.

·       Hmotnosť balíka sú 6,5 kg.

·       Rozmer balenia je 40 × 40 × 30 cm.

·       Hrubosť (výška) hoblín je do 1,2 mm.

·       Obsahuje min 560 miliónov živých ochranných probiotických baktérií CFU (colony forming unit).

·       Hobliny sa skladujú v suchu.

NAJVÄČŠIE PREDNOSTI SÚ:

·       Úspora miesta pri skladovaní.

·       Jednoduchá manipulácia (hmotnosť balíka podstielky sú 6,5 kg).

·       Nízka vlhkosť steliva (nepresahuje 12 %).

·       Sterilizácia prebieha pri teplotách 200 – 250 ° C.

·       Spracovaná je len kvalitná smreková guľatina.

·       Minimálna prašnosť a maximálna šetrnosť k dýchaciemu traktu zvierat.

·       Štruktúra, dĺžka a sila hoblín vytvára pružnú vrstvu a chráni končatiny a pokožku zvierat pri pohybe i odpočinku.

ÚČINKY AKTÍVNEJ LÁTKY ProBioSORB V STELIVE

·       Obmedzuje množenie patogénnych mikroorganizmov v stajni.

·       Obmedzuje riziká vzniku alebo šírenia infekcie v stajni.

·       Podporuje zažívanie, zdravie čriev a imunitu.

·       Znižuje vznik dermatitíd a kožných zápalov.

·       Znižuje riziká zápalov a infekcií kopýt, paznechtov a pazúrov chovaných zvierat.

·       Znižuje zápach podstielky inhibíciou rozkladu močoviny.

POKYNY NA SPRACOVANIE A POUŽITIE PROBIOTICKEJ PODSTIELKY:

·       Probiotiká sa aktivujú kontaktom so zvieraťom, ľudskou pokožkou alebo teplotami nad 30 ° C.

·       Pri manipulácii sa nedotýkajte podstielky, ktorú nebudete ihneď používať.

·       Pokropenie podstielky v stajni nemá negatívny vplyv na aktivitu probiotickej kultúry.

·       V prípade, že nebudete okamžite používať celé balenie podstielky, časť obsahu odsypte alebo použite čistú lopatku poprípade rukavice k odobratiu potrebného množstva. Zostávajúcu časť vreca následne zabaľte a utesnite.

·       Kontaktom „aktivovanú“ podstielku možno použiť bez straty probiotického účinku v nasledujúcich 7 dňoch.

·       Skladujte v suchu pri teplotách 5 ° – 28 ° C.

  • ·       Nevystavujte výrobky priamemu slnečnému žiareniu.