ProBioBED CLASSIC 550 l - sterilná bezprašná podstielka,

ProBioBED CLASSIC 550 l - sterilná bezprašná podstielka,

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Bezprašná sterilná podstielka zo smrekového dreva. Je vhodná pre kone, morčatá, škrečky, myši, ježkov, plazy, králiky, kačice, morky, sliepky a ďalšie. Neobsahuje žiadne chemické prímesi, spojivá či aromatika. Vôňa smrekového dreva celkom iste spríjemní deň každému zvieraciemu maznáčikovi. Celý popis
11,59 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 5+ kusov

Tovar od predajcu ProBioBED SK

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 3809375

Popis

Hoblinová podstielka je určená pre hlodavce, morčatá, škrečky, myši, ježkov, plazy, králiky a mnoho ďalších maznáčikov v domácom chove. Stelivo sa hojne využíva tiež vo veľkochovoch hospodárskych zvierat ako sú kone, ošípané, kačice, husi, morky, sliepky a kurčatá.

Smrekové hobliny sú vynikajúcou prírodnou podstielkou. Jedná sa o tradičné stelivo, ktoré skvele kombinuje niekoľko výnimočných vlastností. Predovšetkým ide o prírodný materiál, ktorý je pre zvieratá úplne prirodzený.

Hobliny po rozbalení nadobudnú na objeme a vytvoria pružnú vrstvu, ktorá simuluje prirodzené prostredie v prírode. U veľkých zvierat dokáže účinne pohlcovať rázy dopadajúcich končatín na podlahu a minimalizovať nežiaduce nárazy. Stelivo je hojne vyhľadávané a využívané chovateľmi koní. Hobliny sú využívané najmä v období, keď sú kone v rekonvalescencii, karanténe alebo na diéte (kone hoblinovú podstielku nežerú, na rozdiel od slamy). Stelivo je veľmi vhodné aj pre prepravu. Výhodou je jednoduché čistenie a opätovné podstielanie. Navyše pol kubického metra podstielky (čo je jeden balík) sa ľahko zmestí do prepravného boxu a vždy ho má chovateľ k dispozícii.

Drobné zvieratá ako morčatá, ježkovia, myši, králiky, plazy a mnoho ďalších využívajú vysokú hoblinovú podstielku ako prirodzené útočisko, úkryt a vyhrabávajú si v nej pelech. Hrubé hobliny svojou veľkosťou a štruktúrou veľmi dobre nahrádzajú opadané lístie, konáre a rastliny, ktoré sú bežným úkrytom vo voľnej prírode.

Hobliny majú vynikajúce výsledky taktiež pri chove hydiny. Frakcia hoblín ktorej kúsky sú krátke, vytvára súvislú vrstvu tiež u hrabavých druhov vtáctva a nekopí sa v rohoch odchovní napríklad ako slama. Vysoká nasiakavosť má práve u vtáctva najzásadnejší význam. Podstielka vydrží veľmi dlho absorpcie schopná a plní tak svoju funkciu výrazne dlhšie než bežná slama. Čistenie je potom tiež veľmi rýchle a jednoduché.

Výber vhodnej podstielky je jedna z kľúčových oblastí pri chove zvieraťa v zajatí. Súčasný trh ponúka celý rad priemyselne vyrábaných podstielok. Hobliny ako stelivo ponúkajú niekoľko veľmi zaujímavých výhod.

Kľúčovým benefitom je bezprašnosť. Hobliny sú v priebehu výroby mechanicky odprášené. Tým je minimalizovaný výskyt drobných čiastočiek, ktoré by mohli dráždiť sliznice zvierat a spôsobovať im tak menšie či väčšie zdravotné komplikácie. Bezprašnosť má aj veľký význam pre samotného chovateľa. Vo veľkochovoch eliminuje množstvo poletujúcich častí vo vzduchu. V domácom prostredí užívateľ ocení minimálnu prašnosť nielen pri stlaní hoblín, ale aj v priebehu dňa, keď je zviera v podstielke aktívne a zvyšuje sa riziko rozvírenia steliva.

Ďalšou veľkou výhodou hoblinových podstielok ProBioBED je ich sterilita. V priebehu výroby prechádzajú hobliny procesom sterilizácie, kedy pomocou vysokých teplôt dochádza k eliminácii patogénov a ďalších mikroorganizmov, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť zdravie chovaných zvierat. Stelivo je tak vhodné pre odchov mláďat alebo citlivých druhov zvierat, u ktorých je možné predpokladať vyššie riziko nákazy.

V prípade ohrozenia chovaných zvierat patogénnymi mikroorganizmami odporúčame podstlať ochrannú probiotickú podstielku ProBioBED PLUS, ktorá je schopná aktívne potlačiť množenie patogénov a napomáha tak k obnove pôvodného prirodzeného životného prostredia chovaných zvierat.

Chovatelia iste ocenia ďalšiu nespornú výhodu a tou je skladovateľnosť. Podstielka s objemom 550 litrov je zlisovaná do balíka o rozmere 80 × 40 × 30 cm pravidelného tvaru. Balík tak možno ľahko stohovať a ušetrí veľa miesta v sklade, závode alebo v domácnosti. Podstielku po rozbalení je možné nechať otvorenú, vždy je možné použiť len také množstvo, ktoré je k podstlaniu nevyhnutné. Balík má hmotnosť 15 kg, takže manipuláciu s ním zvládnu bez problémov aj ženy

Savosť hoblinových podstielok je ďalšou nespornou výhodou. Smrekové hobliny sú schopné absorbovať až 300 % svojej hmotnosti. Savosť hoblín vyrobených zo smrekového dreva ovplyvňuje nielen ich nízka vlhkosť, ale aj nízky obsah živíc. Z tohto pohľadu sú smrekové hobliny ako podstielka najvhodnejšie.

Balenie hoblín ProBioBED 550 l má jedinečný pomer kvality, množstva a ceny.

Vyrábame pre Vás podstielky každý deň a každý deň zásielky tiež expedujeme, takže ju pri sebe môžete mať už zajtra.

Podstielka z hoblín neobsahuje žiadne chemické prímesi, spojivá či aromatika. Jediné a veľmi príjemné aromatikum sú zvyšky živíc a podstielka tak vonia prirodzene a veľmi príjemne.

Poštovné za objednávku jedného kusu je od 99 Kč

TECHNICKÉ ÚDAJE PODSTIELKY:

·       Vlhkosť podstielky je max. do 12 %.

·       Celkový objem podstielky po rozbalení je minimálne 550 l.

·       Hmotnosť balíka je 15 kg.

·       Rozmer balenia je 80 × 40 × 30 cm.

·       Hrubosť (výška) hoblín je do 1,2 mm.

·       Hobliny sa skladujú v suchu.

NAJVÄČŠIE PREDNOSTI LISOVANÝCH HOBLÍN SÚ:

·       Úspora miesta pri skladovaní (550 l hoblín je zlisované do kvádra menšieho než 0,1 m3).

·       Jednoduchá manipulácia (hmotnosť balíka steliva je 15 kg).

·       Nízka vlhkosť podstielky (nepresahuje 12 %).

·       Vysterilizované (sterilizácia prebieha pri teplotách 200 – 250 ° C)

·       Minimálna prašnosť a maximálna šetrnosť k dýchaciemu traktu zvierat.

  • ·       Štruktúra, dĺžka a sila hoblín vytvárajú pružnú vrstvu a chránia končatiny a pokožku zvierat pri pohybe i odpočinku.