Tylerová Anne: Děvče na ocet
14,99 €

12,89 €

Na motivy hry ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY Williama Shakespeara Odkvétající Kate Battistová umí být netaktní i vzpurná, pod tvrdou slupkou však skrývá dobré jádro, jež se nezapře při práci ve školce nebo v zahradě.


Sparks Nicholas: Kým budeme žiť a dýchať-20%
12,90 €

10,30 €

Akcia

Tridsaťšesťročná Hope Andersonová sa ocitla na životnej križovatke. Má šesťročný vzťah s chirurgom s vyhliadkou na sobáš v nedohľadne. A otca, ktorý trpí nevyliečiteľnou Lou Gehrigovou chorobou.


Martinezová Aly: Najjasnejší súmrak-20%
10,90 €

8,70 €

Akcia

Pred desiatimi rokmi uniesli študentke medicíny Charlotte syna. Stačila vtedy chvíľka nepozornosti a dieťa zmizlo bez stopy. Po zdĺhavom, bezvýslednom vyšetrovaní nastane v prípade zvrat a Charlotte sa dozvedá vymodlenú pravdu.


Zusak Markus: Clayov most-20%
15,90 €

12,70 €

Akcia

Hĺbavý príbeh o nedospelých bratoch Dunbarovcoch, žijúcich na predmestí austrálskeho mesta bez otca a matky, podľa vlastných pravidiel. Ich domov sa zmieta v chaose.


Andrewsová Virginia Cleo: Kvety v podkroví
11,90 €

10,23 €

Prvá časť svetoznámeho päťdielneho románu Virginie Andrews opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických, ktorým sa po smrti otca zásadne zmení životná situácia.


Austin John Langshaw: Ako niečo robiť slovami
6,61 €

5,68 €

John L. Austin (1911–1960) patrí medzi najvplyvnejších oxfordských filozofov minulého storočia, zakladateľov školy prirodzeného jazyka, ktorá sa zaradila medzi najvýznamnejšie typy filozofickej analýzy.


Boura Slávek: Leo a Julie
9,54 €

8,20 €

Nejerotičtější sms příběh naší doby.

Erotický příběh jedné lásky vyprávěný prostřednictvím sms. On ženatý populární umělec, ona milující.


Careyová Ella: Dom pri jazere
11,90 €

10,23 €

Anna žije pokojným a usporiadaným životom v San Franciscu. Keď jej milovaný starý otec Max prezradí udivujúce tajomstvo, svet sa jej obráti hore nohami. Dozvedá sa, že pochádza z aristokratickej rodiny, ktorá v druhej svetovej vojne prišla o majetok.


Carter Forrest: Malý strom
9,90 €

8,51 €

V príbehoch indiánskeho chlapca Malého stroma, jeho dedka a babičky objavíme nielen ich zaujímavý pohľad na svet, ich reálie a ich život, ale hlavne seba samých. Nesmierne dobrá kniha pre dospelých, ktorú môžu čítať ešte ako deti.


Coddington Andrea: Židovka
8,90 €

7,65 €

Sofia Maniševičová je dcéra Židovky odvlečenej nacistami do Osvienčimu počas druhej svetovej vojny. Detstvo a mladosť prežíva v Československu, v rodine, kde sa dodržiavajú židovské sviatky a zvyky.


Coelho Paulo: Diár 2018 - Sloboda
13,90 €

11,95 €

Diár na rok 2018 s výberom najkrajších citátov z diel najobľúbenejšieho autora našich čias Paula Coelha.


Coelho Paulo: Veronika sa rozhodla zomrieť
9,90 €

8,51 €

Zdá sa, že Veronika má všetko, čo si môže mladé dievča želať. Chodí na večierky, stretáva sa s atraktívnymi mladými mužmi, a predsa nie je šťastná. Niečo jej chýba. A tak sa jedno ráno Veronika rozhodne zomrieť.


Dragomán György: Hranica
17,50 €

15,05 €

Pred nami stojí trinásťročné dievča, Emma. Stratila rodičov aj domov, ale v detskom domove, kde práve žije sa nečakane objaví jej stará mama, ktorú nikdy nevidela a vezme si ju k sebe.


Formanová Gayle: Nehľadaj ma
12,90 €

11,09 €

Ktorá žena by niekedy netúžila zbaliť sa, sadnúť na vlak a odviezť sa niekam, kde ju nikto nepozná a kde sa nebude musieť stále o niekoho starať? Ktorá žena by niekedy netúžila utiecť od všetkého a od všetkých? Aspoň na chvíľu…


Franklin Jentezen: Miluj tak, ako by si nikdy nebol zranený
9,90 €

8,51 €

NEMOŽNO POPRIEŤ, že tí, ktorých najviac milujeme, nás môžu aj najhlbšie zraniť. Múry, ktoré staviame okolo svojich sŕdc, aby nás chránili pred bolesťou, nám zároveň bránia vidieť nádej, prijať uzdravenie a cítiť lásku.


Malpasová Jodi Ellen: Sľúbená
14,90 €

12,81 €

Livy si všimne Millera, len čo vkročí do kaviarne. Atraktívny muž s prenikavými modrými očami ju tak očarí, že nie je schopná slova. V tej chvíli by jej ani nenapadlo, že sa s ním ešte stretne. Kým nenájde odkaz na servítke podpísaný písmenom M.


Ondriová Ivana: Radio love
4,90 €

4,21 €

„S prianiami, vyznaniami, prosbami, je to na vás. Som tu preto, aby som si vás vypočula. Vaša July z Radio love.“

Láskou skúšaná tridsiatnička July svoju prácu miluje.


Plamondonová, Jay Sinha Chantal: Život bez plastov
9,90 €

8,51 €

Eliminujte plasty zo svojho každodenného života a zbytočne nezaťažujte Zem

Cieľom knihy Život bez plastov je zvýšiť povedomie čitateľov o výrobkoch obsahujúcich BPA, polystyréne a ďalších jednorazovo používaných plastoch a ponúknuť predstavu o neš


Schami Rafik: Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov
17,50 €

15,05 €

Vášnivá láska mladej kresťanky Sofie a moslima Karíma obom neskoršie zachráni život a šťastie. Najskôr – ešte za mladi – Sofia zachráni Karíma pred nepravdivým obvinením z vraždy a on jej za to sľúbi, že jej v núdzi kedykoľvek pomôže.


Swatmanová Clare: Skôr než odídeš
12,90 €

11,09 €

Niektorí ľudia hľadia láske celý čas do tváre, a pritom nevedia, že ju už našli. Určite sa to dá povedať aj o Zoe a Edovi. Dlho tápali, a hoci rôznymi cestami, vždy kráčali rovnakým smerom.


Addison Corban: Tŕnistá cesta
14,90 €

12,81 €

Svet obletí šokujúca fotografia tela štrnásťročnej dievčiny, ktorá sa skokom z okna pokúsila zachrániť pred smrťou pri požiari textilnej továrne v Bangladéši. Okolo tváre má omotané detské tepláky ako masku, aby mohla dýchať v dyme.


Ammaniti Niccoló: Anna
13,90 €

11,95 €

Život nám nepatrí. Život nami prechádza.

Na Sicílii blízkej budúcnosti, zdevastovanej epidémiou a obrovskými požiarmi, sa tvrdohlavé a veľmi odvážne trinásťročné dievča vyberie hľadať mladšieho brata, ktorého uniesli.


Anaswah Ester: Dovolenka s Arabom
11,90 €

10,23 €

Užívaj si život, kým sa dá, choď za svojou láskou a splň si svoj sen – to sú ústredné myšlienky príbehu o arabskej láske, ktorá má korene v minulosti a dôsledky v súčasnosti.


Andersonová Poppy J.: Chuť lásky
11,90 €

10,23 €

Andrew Knight patrí síce medzi najnovšie vychádzajúce hviezdy na bostonskom kuchárskom nebi, cíti sa však úplne vyhorený. Preto usúdi, že by mu prospela krátka dovolenka a vyberie sa do Nového Anglicka.


Andrewsová Virginia Cleo: Noční hlasy
14,05 €

12,08 €

V dalším, již předposledním díle veleúspěšné ságy popisující osud rodiny Cutlerů, Virginia C. Andrewsová čtenáři představuje Kristýnku, dceru Dawn, šestnáctiletou krásku něžné duše a kromobyčejného hudebního nadání.


Antunes Antonio Lobo: Hra o prekliatych
6,61 €

5,68 €

Román Hra o prekliatych, je príbehom morálneho a finančného úpadku buržoáznej rodiny na pozadí udalostí po páde diktatúry v roku 1974.


Armstrongová Karen: Kauzu vyhral Boh
17,90 €

15,39 €

Prvý raz v dejinách ľudstva sa milióny mužov a žien odvrátili od Boha. Nechcú s ním mať nič spoločné. Ale v minulosti naši predkovia podnikali dlhé a strastiplné púte, aby okúsili posvätnú realitu.


Atkinsonová Kate: Boh v ruinách
16,90 €

14,53 €

Pútavý, miestami láskavo komický a hlboko emocionálny pohľad na druhú svetovú vojnu a na dôsledky, ktoré doľahli nielen na tých, čo prežili, ale aj na budúce generácie.


Atkinsonová Kate: Život po živote
17,90 €

15,39 €

Čo ak by sme mali možnosť žiť svoj život znovu a znovu, až kým nebudeme spokojní? Počas snehovej fujavice v roku 1910 sa v Anglicku narodí dievčatko Ursula, ale zomiera, prv než sa stihne poriadne nadýchnuť.


Austenová Jane: Emma
7,90 €

6,79 €

Hlavná postava počas deja prichádza na to, že nemožno ľuďmi manipulovať podľa vlastných predstáv.


autor neuvedený: Balans pána S
5,28 €
4,91 €

Ľ. Svetoň (1962) vydal knihy próz Utekáš – neunikneš, Labyrint zo spálenísk, História obce Ngowa Wgowo. Balans pána S. je román zo súčasnosti.


autor neuvedený: História obce Ngovo govo
5,28 €
4,91 €

Ľ. Svetoň sa v zbierke próz História obce Ngova Wgowo (2001) prezentuje, ako sme už uňho zvyknutí, osobitý pohľad na súčasnú realitu, otvára nám oči pri pozorovaní nového sveta, ktorý priamo nevnímame, hoci v ňom žijeme.


autor neuvedený: Život - múdrosť sveta
12 €

10,32 €

Originálna umelecká ručná knihárska práca. Obsahom tejto knihy sú najhodnotnejšie výroky na najbežnejšie a najkrajšie témy života: život.


autor neuvedený: Motorky na slovenských cestách
24,99 €

21,49 €

Unikátna kniha vytvorená motorkármi pre motorkárov. Fotografie zachytávajúce jazdcov a motorky v slovenskej krajine. V knihe nájdete motorky v blízkosti kultúrnych pamiatok, v prírode.


autor neuvedený: Veda nie je nuda
9,90 €

8,51 €

Prečo vyhynuli dinosaury? Ako vznikne sopka? Prečo zívame? Môžeme sa prejsť po Jupiteri? Kedy vznikol prvý počítač? Táto kniha je určená všetkým, ktorých zaujíma veda a všetko okolo nej.


autor neuvedený: Veľká škola tieňovania
6,90 €

5,93 €

Objavte čaro čiernej a bielej farby, nechajte sa ceruzkou zaviesť do sveta krajiniek, zátiší, portrétov a zvierat. Naučte sa zaujímavé techniky tieňovania!


Bachová Tabea: Ostrov kamélií
11,90 €

10,23 €

Sylvii nič nechýba, a predsa sa v živote plnom povinností a vzdanlivo dokonalom manželstve necíti šťastná.


Backman Fredrik: Medveďovce
14,90 €

12,81 €

Štyridsiatnik Peter Andersson sa po skončení profesionálnej hokejovej kariéry v Kanade vracia do rodných Medveďoviec, malého mesta s veľkými snami, kde je len zima, tma a nezamestnanosť.