Sparks Nicholas: Kým budeme žiť a dýchať-20%
12,90 €

10,30 €

Akcia

Tridsaťšesťročná Hope Andersonová sa ocitla na životnej križovatke. Má šesťročný vzťah s chirurgom s vyhliadkou na sobáš v nedohľadne. A otca, ktorý trpí nevyliečiteľnou Lou Gehrigovou chorobou.


Tylerová Anne: Děvče na ocet
14,99 €

12,89 €

Na motivy hry ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY Williama Shakespeara Odkvétající Kate Battistová umí být netaktní i vzpurná, pod tvrdou slupkou však skrývá dobré jádro, jež se nezapře při práci ve školce nebo v zahradě.


Cameron W. Bruce: Psia cesta domov
10,90 €

9,37 €

Bella, kríženec viacerých rás vrátane pitbula, rozpráva príbeh vlastného života

Narodila sa v brlohu pod domom určenom na demoláciu, plnom túlavých mačiek.


Hajduková Michaela Ella: Tanečnica
10,90 €

9,37 €

Julienova rodina a ďalšie tisíce židov zomreli strašnou smrťou v koncentračných táboroch. Jedna z mojich dvoch najlepších kamarátok má vytetované číslo, ktorého sa nikdy nezbaví.


Halpernová Julie: Materská na zbláznenie
11,90 €

10,23 €

Tridsaťšesťročná Annie priviedla na svet vytúženého potomka a všetko je inak, ako očakávala. Kde sú tie materinské inštinkty, ktoré jej vždy našepkajú, čo má robiť? Keby sa aspoň dalo spoľahnúť na rady z príručiek!


Mňačko Ladislav: Súdruh Münchhausen
12,99 €

11,17 €

„Normalizácia“ – jedno z najodpornejších období v našich dejinách vo skvelej satirickej próze klasika česko-slovenskej literatúry.

Ladislav Mňačko (1919 – 1994) patril medzi najvýznamnejších česko-slovenských spisovateľov.


Wisemanová Ellen Marie: Čo Clara zanechala
12,90 €

11,09 €

Sedemnásťročná Izzy Stonová žije v usporiadanej pestúnskej rodine. Pred desiatimi rokmi jej mama zastrelila svojho manžela, Izzinho otca, a odsúdili ju na doživotie .


Reyes Maya: Exit Havana
3,90 €

3,35 €

V slnečnej Havane sa Karen chystá prežiť dva mesiace ničnerobenia. Netuší, že sa jej do cesty pripletie exotický Kubánec Sebastián. Karen k nemu cíti až živočíšnu lásku, stáva sa slnkom, zmyslom jej života.


Riečanská Lena: Čerešňa na šľahačku
3,90 €

3,35 €

Život nikdy nie je taký ideálny, ako by sme si priali. Niekto načne lákavú, šťavnatú čerešňu, zlíže šľahačku… Inému zostanú len oči pre plač. Netreba si zúfať, čerešne znova zakvitnú…
Tento román ponúka všetko, čo prináša reálny život.


Timeová Lenka: Erasmus- Láska na dobu určitú
3,90 €

3,35 €

„Nie je to iba jeden rok v živote človeka, ale celý život v jednom roku.“

ERASMUS: Strhujúci. Bláznivý. Neopísateľný.

Prebdené noci, zahraničná láska, žiadne starosti a obavy o budúcnosť, to je Erasmus.


Martinezová Aly: Najjasnejší súmrak-20%
10,90 €

8,70 €

Akcia

Pred desiatimi rokmi uniesli študentke medicíny Charlotte syna. Stačila vtedy chvíľka nepozornosti a dieťa zmizlo bez stopy. Po zdĺhavom, bezvýslednom vyšetrovaní nastane v prípade zvrat a Charlotte sa dozvedá vymodlenú pravdu.


Zusak Markus: Clayov most-20%
15,90 €

12,70 €

Akcia

Hĺbavý príbeh o nedospelých bratoch Dunbarovcoch, žijúcich na predmestí austrálskeho mesta bez otca a matky, podľa vlastných pravidiel. Ich domov sa zmieta v chaose.


Andrewsová Virginia Cleo: Kvety v podkroví
11,90 €

10,23 €

Prvá časť svetoznámeho päťdielneho románu Virginie Andrews opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických, ktorým sa po smrti otca zásadne zmení životná situácia.


Austin John Langshaw: Ako niečo robiť slovami
6,61 €

5,68 €

John L. Austin (1911–1960) patrí medzi najvplyvnejších oxfordských filozofov minulého storočia, zakladateľov školy prirodzeného jazyka, ktorá sa zaradila medzi najvýznamnejšie typy filozofickej analýzy.


Boura Slávek: Leo a Julie
9,54 €

8,20 €

Nejerotičtější sms příběh naší doby.

Erotický příběh jedné lásky vyprávěný prostřednictvím sms. On ženatý populární umělec, ona milující.


Careyová Ella: Dom pri jazere
11,90 €

10,23 €

Anna žije pokojným a usporiadaným životom v San Franciscu. Keď jej milovaný starý otec Max prezradí udivujúce tajomstvo, svet sa jej obráti hore nohami. Dozvedá sa, že pochádza z aristokratickej rodiny, ktorá v druhej svetovej vojne prišla o majetok.


Carter Forrest: Malý strom
9,90 €

8,51 €

V príbehoch indiánskeho chlapca Malého stroma, jeho dedka a babičky objavíme nielen ich zaujímavý pohľad na svet, ich reálie a ich život, ale hlavne seba samých. Nesmierne dobrá kniha pre dospelých, ktorú môžu čítať ešte ako deti.


Coddington Andrea: Židovka
8,90 €

7,65 €

Sofia Maniševičová je dcéra Židovky odvlečenej nacistami do Osvienčimu počas druhej svetovej vojny. Detstvo a mladosť prežíva v Československu, v rodine, kde sa dodržiavajú židovské sviatky a zvyky.


Coelho Paulo: Diár 2018 - Sloboda
13,90 €

11,95 €

Diár na rok 2018 s výberom najkrajších citátov z diel najobľúbenejšieho autora našich čias Paula Coelha.


Coelho Paulo: Veronika sa rozhodla zomrieť
9,90 €

8,51 €

Zdá sa, že Veronika má všetko, čo si môže mladé dievča želať. Chodí na večierky, stretáva sa s atraktívnymi mladými mužmi, a predsa nie je šťastná. Niečo jej chýba. A tak sa jedno ráno Veronika rozhodne zomrieť.


Dragomán György: Hranica
17,50 €

15,05 €

Pred nami stojí trinásťročné dievča, Emma. Stratila rodičov aj domov, ale v detskom domove, kde práve žije sa nečakane objaví jej stará mama, ktorú nikdy nevidela a vezme si ju k sebe.


Formanová Gayle: Nehľadaj ma
12,90 €

11,09 €

Ktorá žena by niekedy netúžila zbaliť sa, sadnúť na vlak a odviezť sa niekam, kde ju nikto nepozná a kde sa nebude musieť stále o niekoho starať? Ktorá žena by niekedy netúžila utiecť od všetkého a od všetkých? Aspoň na chvíľu…


Franklin Jentezen: Miluj tak, ako by si nikdy nebol zranený
9,90 €

8,51 €

NEMOŽNO POPRIEŤ, že tí, ktorých najviac milujeme, nás môžu aj najhlbšie zraniť. Múry, ktoré staviame okolo svojich sŕdc, aby nás chránili pred bolesťou, nám zároveň bránia vidieť nádej, prijať uzdravenie a cítiť lásku.


Malpasová Jodi Ellen: Sľúbená
14,90 €

12,81 €

Livy si všimne Millera, len čo vkročí do kaviarne. Atraktívny muž s prenikavými modrými očami ju tak očarí, že nie je schopná slova. V tej chvíli by jej ani nenapadlo, že sa s ním ešte stretne. Kým nenájde odkaz na servítke podpísaný písmenom M.


Ondriová Ivana: Radio love
4,90 €

4,21 €

„S prianiami, vyznaniami, prosbami, je to na vás. Som tu preto, aby som si vás vypočula. Vaša July z Radio love.“

Láskou skúšaná tridsiatnička July svoju prácu miluje.


Plamondonová, Jay Sinha Chantal: Život bez plastov
9,90 €

8,51 €

Eliminujte plasty zo svojho každodenného života a zbytočne nezaťažujte Zem

Cieľom knihy Život bez plastov je zvýšiť povedomie čitateľov o výrobkoch obsahujúcich BPA, polystyréne a ďalších jednorazovo používaných plastoch a ponúknuť predstavu o neš


Schami Rafik: Sofia alebo Začiatok všetkých príbehov
17,50 €

15,05 €

Vášnivá láska mladej kresťanky Sofie a moslima Karíma obom neskoršie zachráni život a šťastie. Najskôr – ešte za mladi – Sofia zachráni Karíma pred nepravdivým obvinením z vraždy a on jej za to sľúbi, že jej v núdzi kedykoľvek pomôže.


Swatmanová Clare: Skôr než odídeš
12,90 €

11,09 €

Niektorí ľudia hľadia láske celý čas do tváre, a pritom nevedia, že ju už našli. Určite sa to dá povedať aj o Zoe a Edovi. Dlho tápali, a hoci rôznymi cestami, vždy kráčali rovnakým smerom.


Addison Corban: Tŕnistá cesta
14,90 €

12,81 €

Svet obletí šokujúca fotografia tela štrnásťročnej dievčiny, ktorá sa skokom z okna pokúsila zachrániť pred smrťou pri požiari textilnej továrne v Bangladéši. Okolo tváre má omotané detské tepláky ako masku, aby mohla dýchať v dyme.


Ammaniti Niccoló: Anna
13,90 €

11,95 €

Život nám nepatrí. Život nami prechádza.

Na Sicílii blízkej budúcnosti, zdevastovanej epidémiou a obrovskými požiarmi, sa tvrdohlavé a veľmi odvážne trinásťročné dievča vyberie hľadať mladšieho brata, ktorého uniesli.


Anaswah Ester: Dovolenka s Arabom
11,90 €

10,23 €

Užívaj si život, kým sa dá, choď za svojou láskou a splň si svoj sen – to sú ústredné myšlienky príbehu o arabskej láske, ktorá má korene v minulosti a dôsledky v súčasnosti.


Andersonová Poppy J.: Chuť lásky
11,90 €

10,23 €

Andrew Knight patrí síce medzi najnovšie vychádzajúce hviezdy na bostonskom kuchárskom nebi, cíti sa však úplne vyhorený. Preto usúdi, že by mu prospela krátka dovolenka a vyberie sa do Nového Anglicka.


Andrewsová Virginia Cleo: Noční hlasy
14,05 €

12,08 €

V dalším, již předposledním díle veleúspěšné ságy popisující osud rodiny Cutlerů, Virginia C. Andrewsová čtenáři představuje Kristýnku, dceru Dawn, šestnáctiletou krásku něžné duše a kromobyčejného hudebního nadání.


Antunes Antonio Lobo: Hra o prekliatych
6,61 €

5,68 €

Román Hra o prekliatych, je príbehom morálneho a finančného úpadku buržoáznej rodiny na pozadí udalostí po páde diktatúry v roku 1974.


Armstrongová Karen: Kauzu vyhral Boh
17,90 €

15,39 €

Prvý raz v dejinách ľudstva sa milióny mužov a žien odvrátili od Boha. Nechcú s ním mať nič spoločné. Ale v minulosti naši predkovia podnikali dlhé a strastiplné púte, aby okúsili posvätnú realitu.


Atkinsonová Kate: Boh v ruinách
16,90 €

14,53 €

Pútavý, miestami láskavo komický a hlboko emocionálny pohľad na druhú svetovú vojnu a na dôsledky, ktoré doľahli nielen na tých, čo prežili, ale aj na budúce generácie.


Atkinsonová Kate: Život po živote
17,90 €

15,39 €

Čo ak by sme mali možnosť žiť svoj život znovu a znovu, až kým nebudeme spokojní? Počas snehovej fujavice v roku 1910 sa v Anglicku narodí dievčatko Ursula, ale zomiera, prv než sa stihne poriadne nadýchnuť.


Austenová Jane: Emma
7,90 €

6,79 €

Hlavná postava počas deja prichádza na to, že nemožno ľuďmi manipulovať podľa vlastných predstáv.


autor neuvedený: Balans pána S
5,28 €
4,91 €

Ľ. Svetoň (1962) vydal knihy próz Utekáš – neunikneš, Labyrint zo spálenísk, História obce Ngowa Wgowo. Balans pána S. je román zo súčasnosti.


autor neuvedený: História obce Ngovo govo
5,28 €
4,91 €

Ľ. Svetoň sa v zbierke próz História obce Ngova Wgowo (2001) prezentuje, ako sme už uňho zvyknutí, osobitý pohľad na súčasnú realitu, otvára nám oči pri pozorovaní nového sveta, ktorý priamo nevnímame, hoci v ňom žijeme.


autor neuvedený: Život - múdrosť sveta
12 €

10,32 €

Originálna umelecká ručná knihárska práca. Obsahom tejto knihy sú najhodnotnejšie výroky na najbežnejšie a najkrajšie témy života: život.