Hosseini Khaled: Majster šarkanov
10,92 € 9,39 €

Amir žije v exile, tisíce kilometrov vzdialený od rodného Afganistanu. Vo svojom rozprávaní spomína na Hasana, sluhu a verného priateľa, s ktorým ho spájalo takmer bratské puto.

Rocheová Charlotte: Holka pro všechno
11,70 € 10,06 €

Její manželství? Horor. Její dítě? Jakbysmet. Její budoucnost? Zářivá. Protože teď má holku pro všechno. A navíc i docela dobrý plán.

Kristýnin život je perfektní. Perfektně nudný, perfektně osamělý. Něco se musí změnit, musí přijít pomoc.

Cameron W. Bruce: Psia duša 2 - Psia cesta
10,90 € 9,37 €

Od autora bestsellera USA Today a New York Times Psia duša/Psie poslanie

Kamoš je dobrý pes. V niekoľkých rušných a pohnutých životoch hľadal svoje poslanie a konečne nachádza pokoj a mier.

Coelho Paulo: Piata hora
10,90 € 9,37 €

Piata hora je šiesty román Paula Coelha. Vydal ho v roku 1996 a dal sa v ňom inšpirovať príbehom proroka Eliáša, slávneho v židovskej, kresťanskej i moslimskej tradícii, práve zápasom o kultúrnu identitu svojho národa..

Cook Robin: Pandémia
13,90 € 11,95 €

V newyorskom metre náhle odpadne zdanlivo zdravá mladá žena a krátko po prevoze do nemocnice zomrie. Ostrieľanému súdnemu lekárovi Jackovi Stapletonovi jej prípad pripomenie pandémiu chrípky z roku 1918.

Daviesová Emma: Knižný klub slečny Lucy
12,90 € 11,09 €

NIEKEDY ČLOVEK MUSÍ UJSŤ, ABY NAŠIEL SÁM SEBA. Dvadsaťštyriročná Lucy zúfalo potrebuje začať odznova. Večne nezadaná a frustrovaná zo štúdia na univerzite sa rozhodne pre prácu v malej knižnici.

Hardinge Frances: Strom klamstiev
3,90 € 3,35 €

Lož môže byť niekedy silnejšia než pravda.

Faith Sunderlyová vedie dvojitý život. Pre väčšinu ľudí je spoľahlivá, dôveryhodná, ale aj trochu nudná – jednoducho slušná mladá dáma, ktorá pozná svoje miesto v rodine aj spoločnosti.

Hosseini Khaled: Tisíc žiarivých sĺnk
10,95 € 9,42 €

Tisíc bolestí a žiaľov. Tisíc túžob a zápasov. Tisíc podôb krásy a lásky sťa tisíc žiarivých sĺnk za hradbami miest a múrmi domov.

Chatrč na úpätí hôr nad Herátom a šesťsto kilometrov vzdialené hlavné mesto Kábul.

Kolektív autorov: Muži vs. Ženy
11,95 € 10,28 €

Ženy verzus muži. Oni z Marsu, ony z Venuše. Spojili sa a vytvorili unikátnu zbierku poviedok. Každá z nich je iná. Sú šokujúce, ale aj romantické, drsné, s hriešnou dávkou erotiky, no aj s odkazom na zamyslenie.

Münzerová Hanni: Medová smrť
5,90 € 5,07 €

Keď sa mladá Američanka Felicity vyberie hľadať svoju matku do Ríma, narazí pritom na mučivé dávne tajomstvo vlastnej rodiny. Pátranie ju postupne privádza k najtemnejšej kapitole celého ľudstva.

Beňačková Renata: Odpúšťam a milujem
8,90 € 7,65 €

Klára cíti, že jej život je nenaplnený. Jej jedinou túžbou je mať dieťa s milovaným mužom. Avšak už počas tehotenstva sympatická tmavovláska pocíti, aká je pavučinka šťastia krehká, keď sa dozvedá, z čoho je obvinený jej partner.

Graterová Jana: Ach, tí muži
8,90 € 7,65 €

Buď ho máme, alebo nie. Nedá sa naučiť ani nacvičiť. Nedokážeme mu odolať, hoc vieme, že ide ruka v ruke s láskou len málokedy. Že vzťah založený na sexepíle nás zrazí na kolená, že za chvíľky potešenia draho zaplatíme.

Austenová Jane: Emma
7,90 € 6,79 €

Hlavná postava počas deja prichádza na to, že nemožno ľuďmi manipulovať podľa vlastných predstáv.

Stapleyová Marissa: Čo sa dá robiť, keď prší
10,90 € 9,37 €

Mae Summersová má milujúceho snúbenca Petra, prácu v jeho prosperujúcej spoločnosti a nádherný byt v centre New Yorku. V jedno ráno sa však jej dokonalý život rozsype na kúsky.

Addison Corban: Tŕnistá cesta
14,90 € 12,81 €

Svet obletí šokujúca fotografia tela štrnásťročnej dievčiny, ktorá sa skokom z okna pokúsila zachrániť pred smrťou pri požiari textilnej továrne v Bangladéši. Okolo tváre má omotané detské tepláky ako masku, aby mohla dýchať v dyme.

Anaswah Ester: Dovolenka s Arabom
11,90 € 10,23 €

Užívaj si život, kým sa dá, choď za svojou láskou a splň si svoj sen – to sú ústredné myšlienky príbehu o arabskej láske, ktorá má korene v minulosti a dôsledky v súčasnosti.

Bergmann Emanuel: Trik
7,90 € 6,79 €

Silný, no zároveň vtipný príbeh o stratených a znovuobjavených ilúziách, ktoré robia život krajším. Píše sa rok 1934.

Boyle Gregory: Tetovanie na srdci
5 € 4,30 €

Otec Gregory Boyle je jezuita a zakladateľ Homeboy Industries, jednej z najúspešnejších organizácií v USA, ktorá sa venuje integrácii mladých ľudí z prostredia pouličných gangov.

Breslinová Kate: V pravej chvíli
11,90 € 10,23 €

Modrooká Židovka Hadassa Benjaminová musí zachrániť svoj ľud, aj keby sa jej nemalo podariť zachrániť samu seba.

Píše sa rok 1944 a Hadassa Benjaminová má pocit, že Boh ju opustil.

Donoghuová Emma: Izba
12,90 € 11,09 €

Neraz sa hovorí, že deti majú vždy pravdu. Aj preto úlohu rozprávača svojho trpkého príbehu zverila Emma Donoghuová päťročnému chlapcovi.

Gillerová Katarína: Dievča v zrkadle
11,90 € 10,23 €

Katarína Gillerová je obľúbená slovenská autorka, ktorá má na svojom konte už šestnásť kníh. Jej najnovší román opäť ponúka pútavý dej s prekvapujúcimi zvratmi a témy, ktoré chytia za srdce každú ženu.

Krištofíková Adriana: Láska, salsa a mojito
3,90 € 3,35 €

Mali by ste odvahu náhle zmeniť smer svojho života? Dať výpoveď z jedného dňa na druhý, zobrať všetky úspory a odísť na druhý koniec sveta? Vedec Andy ma práce až po uši, je osamelý a jeho život nemá žiadnu iskru.

Lundbergová Sofia: Červený zápisník
11,90 € 10,23 €

Ľudský život v sebe ukrýva príbehy plné lásky, šťastia, ale aj smútku. Musíme sa len naučiť načúvať im.

Doris si uchováva zápisník od roku 1928. Značí si doň mená ľudí, ktorých počas života stretla.

Madeleine Laura: Cukrářova dcera
14,05 € 12,08 €

Paříž byla na počátku 20. století magickým místem. Nad Seinou se vznášel chladný opar, ulice voněly čerstvým pečivem a horkou čokoládou a v zapadlých uličkách se scházeli milenci.

Radičkov Jordan: Hady na lúkach
3,95 € 3,40 €

Jordan Radičkov (1929–2004) patrí k najvýraznejším postavám bulharskej literatúry dvadsiateho storočia. Jeho dielo bolo preložené do dvadsiatich šiestich jazykov.

Radičkov Jordan: Prak a iné prózy
10,10 € 8,69 €

JORDAN RADIČKOV je najznámejší a najprekladanejší bulharský autor. Teraz sa (spolu s niekoľkými poviedkami) dostáva do rúk slovenských čitateľov jeho nekonvenčný román PRAK.

Rileyová Lucinda: Sedem sestier
18,90 € 16,25 €

Lucinda Rileyová je veľmi úspešná írska autorka, jej historicko-romantické príbehy sa stali bestsellermi na celom svete.

Slaughterová Karin: Pekné dievčatá
13,90 € 11,95 €

Claire je atraktívna manželka atlantského milionára, topiaca sa v luxuse a Lydia je slobodná matka, vyliečená narkomanka, žijúca s bývalým kriminálnikom. Claire má všetko, Lydia nemá takmer nič.

Timmer Julie Lawson: Päť dní
12,90 € 11,09 €

Štyridsiatnička Márá je úspešná právnička, vzorná manželka, dcéra a adoptívna matka, ktorej nechýba rozhodnosť. Tá sa prejaví aj po oznámení lekárov, že trpí nevyliečiteľnou chorobou.

Tribuson Goran: Dejiny pornografie
10,79 € 9,28 €

Život v provinčnom mestečku v „zlatých rokoch šesťdesiatych“, keď do titovskej Juhoslávie prenikalo nielen rádio Luxembourg, ale spolu s rockandrollom a filmom aj iné vymoženosti západného sveta, je ústrednou témou románu úspešného chorvátskeho spiso

Wingateová Lisa: Strážkyňa príbehov
11,90 € 10,23 €

Úspešná newyorská editorka Jen Gibbsová je na vrchole kariéry a užíva si nové miesto vo vydavateľstve Vida House, až kým sa jej na stole neobjaví záhadný rukopis.

Zapruderová Alexandra: Denník Rywky Lipszycovej
10,90 € 9,37 €

Pri oslobodení koncentračného tábora Osvienčim-Brezinka lekárka sovietskej Červenej armády Zinaida Berezovská našla v troskách jedného z krematórií denník. Mala ho u seba až do svojej smrti v roku 1983.

Zlatníková Mirka: Mária Terézia - Miluj a panuj
12,90 € 11,09 €

Kniha mapuje prvé roky panovania Márie Terézie. Vo veľmi mladom veku si vydupala svoju veľkú lásku Františka Lotrinského, hoci vydať sa z lásky napokon dovolila len jedinému zo svojich mnohých detí.

Zusak Markus: Clayov most
15,90 € 13,67 €

Hĺbavý príbeh o nedospelých bratoch Dunbarovcoch, žijúcich na predmestí austrálskeho mesta bez otca a matky, podľa vlastných pravidiel. Ich domov sa zmieta v chaose.

Ammaniti Niccoló: Anna
13,90 € 11,95 €

Život nám nepatrí. Život nami prechádza.

Na Sicílii blízkej budúcnosti, zdevastovanej epidémiou a obrovskými požiarmi, sa tvrdohlavé a veľmi odvážne trinásťročné dievča vyberie hľadať mladšieho brata, ktorého uniesli.

Andrewsová Virginia Cleo: Kvety v podkroví
11,90 € 10,23 €

Prvá časť svetoznámeho päťdielneho románu Virginie Andrews opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických, ktorým sa po smrti otca zásadne zmení životná situácia.

Andrewsová Virginia Cleo: Noční hlasy
14,05 € 12,08 €

V dalším, již předposledním díle veleúspěšné ságy popisující osud rodiny Cutlerů, Virginia C. Andrewsová čtenáři představuje Kristýnku, dceru Dawn, šestnáctiletou krásku něžné duše a kromobyčejného hudebního nadání.

Antalíková Silvia: Bermudský trojuholník
9,95 € 8,56 €

Muž, manželka a milenka blúdia v nebezpečnom bermudskom trojuholníku. Čo môže zmiznúť v hre, v ktorej sa za peniaze dá kúpiť všetko, aj láska, luxusné bývanie, drahé dary, vždy nová vizáž a ukradnuté okamihy v náručí ženáča?

Antunes Antonio Lobo: Hra o prekliatych
6,61 € 5,68 €

Román Hra o prekliatych, je príbehom morálneho a finančného úpadku buržoáznej rodiny na pozadí udalostí po páde diktatúry v roku 1974.

Austin John Langshaw: Ako niečo robiť slovami
6,61 € 5,68 €

John L. Austin (1911–1960) patrí medzi najvplyvnejších oxfordských filozofov minulého storočia, zakladateľov školy prirodzeného jazyka, ktorá sa zaradila medzi najvýznamnejšie typy filozofickej analýzy.

autor neuvedený: Balans pána S
5,28 € 4,91 €

Ľ. Svetoň (1962) vydal knihy próz Utekáš – neunikneš, Labyrint zo spálenísk, História obce Ngowa Wgowo. Balans pána S. je román zo súčasnosti.

autor neuvedený: História obce Ngovo govo
5,28 € 4,91 €

Ľ. Svetoň sa v zbierke próz História obce Ngova Wgowo (2001) prezentuje, ako sme už uňho zvyknutí, osobitý pohľad na súčasnú realitu, otvára nám oči pri pozorovaní nového sveta, ktorý priamo nevnímame, hoci v ňom žijeme.

autor neuvedený: Motorky na slovenských cestách
24,99 € 21,49 €

Unikátna kniha vytvorená motorkármi pre motorkárov. Fotografie zachytávajúce jazdcov a motorky v slovenskej krajine. V knihe nájdete motorky v blízkosti kultúrnych pamiatok, v prírode.