Údržba a starostlivosť o obuv

Údržba obuvi

Naším cieľom je predovšetkým Vaša plná spokojnosť s našimi výrobkami, preto si Vás dovoľujeme upozorniť na niektoré zásady a odporúčania k správnemu používanie a ošetrovaniu vami zakúpenej obuvi Asolo. Aby Vám obuv vydržala čo najdlhšie v dobrej kondícii, venujte prosím pozornosť nasledujúcim riadkom.

Nové topánky

Dobrá kvalita topánok zostane zachovaná, ak sa s nimi bude zaobchádzať podľa nasledujúcich pravidiel. Po zakúpení novej obuvi sa presvedčte či ste naozaj zvolili správnu veľkosť a to nosením po nejakú dobu v domácich podmienkach. Novú obuv noste spočiatku len kratšiu dobu, aby sa prispôsobila tvaru Vašich nôh. Samozrejme, že ťažšie topánky vyžadujú viac času než povolí. Už pred prvým použitím je vhodné obuv naimpregnovať nižšie doporučeným prostriedkom. Radíme vám, aby ste obuv nosili najprv na kratšie prechádzky, predtým než s nimi vyjdete na dlhšie turistické trasy. Uvedené rady vám pomôžu k tomu, aby ste boli s obuvou spokojní a cítili sa v nej čo najpohodlnejšie bez akýchkoľvek problémov.

Starostlivosť o vaše topánky

Obuv používajte len k účelom špecifikovaným v záručnom liste. Topánky sú vyrobené z prírodnej kože, ktorá topánke zaručuje pohodlnosť, vzdušnosť av neposlednom rade aj vodeodolnosť. Čím menej vody materiál absorbuje tým dlhšie vydrží. Obuv preto pravidelne ošetrujte výživou pre kožu (nutnú k zachovaniu jej vláčnosti) – viď. nižšie. Pri nákupe obuvi sa poraďte s predajcom o vhodnom prostriedku na ošetrovanie. Nikdy nepoužívajte impregnácia na báze tukov alebo voskov. Topánky vyrobené zo syntetických tkanín môžete taktiež ošetriť impregnačným roztokom. Starostlivosť o vaše topánky vybavené membránou GORE-TEX ® a GORE-TEX ® XCR ®

Obuv používajte len k účelom špecifikovaným v záručnom liste. Topánky sú vyrobené z prírodnej kože alebo z prírodnej kože v kombinácii s textíliami (Cordura alebo polyester) a vybavené GORE-TEX ® membránou. Táto zaručuje zvýšenú odolnosť voči preniknutiu vody a nepriaznivým poveternostným vplyvom. Zároveň zaisťuje odvod vodnej pary z obuvi. Obuv preto pravidelne ošetrujte výživou pre kožu (nutnú k zachovaniu jej vláčnosti) – viď. nižšie. Použité impregnačné a výživné prostriedky na kožu a textílie sú atestované firmou WL Gore & Associates, Inc. pre použitie na GORE-TEX ® materiály. Táto skutočnosť musí byť uvedená priamo na výrobku! Pri nákupe obuvi sa poraďte s predajcom o vhodnom prostriedku k ošetrovaniu obuvi. Nikdy nepoužívajte impregnácia na báze tukov alebo voskov.

Pokyny k čisteniu

Prvým krokom k ošetrovaniu obuvi je pravidelné čistenie, pretože špina sa môže dostať do vlákien kože a vyvolať ich narušenie. Po každom nosení by sa mala obuv riadne očistiť mäkkou kefkou navlhčenou vlažnou čistou vodou alebo použiť vhodný čistiaci prostriedok od niektorého z nižšie uvedeného výrobcu. Pri aplikácii čistiaceho prostriedku sa vždy riaďte návodom na použitie daného produktu. Uisťujeme vás, že používanie špeciálnych čistiacich prostriedkov, vedie nielen k čistote obuvi, ale predlžuje sa aj jej životnosť. Nikdy nekombinujte prípravky rôznych výrobcov. Po celú dobu životnosti obuvi sa snažte používať prípravky jedného typu. Pred použitím inej značky impregnačných a vyživujúcich prostriedkov na kožu alebo textílie, ako sú nižšie uvedené, sa poraďte s kvalifikovaným personálom predajne. Upozornenie: Zabráňte styku vašej obuvi s rozpúšťadlami, soľou, hnojivami, tuky a pod, ktoré sú častou príčinou poškodenia obuvi (popraskanie alebo rozleptanie kože obuv znehodnotí a už nebude nositeľná). Obuv a jej sušenie

Topánky sušte len pri izbovej teplote. Nikdy nevystavujte topánky priamemu tepelnému žiareniu, pretože príliš rýchle sušenie spôsobuje vysušenie a lámavosť kože. Vhodné je použitie napínačov alebo novinového papiera. Pri vniknutí vody do obuvi (obuv je úplne premočená) vypchajte túto novinovým papierom a pomaly Vysušte pri izbovej teplote. Novinový papier meňte tak, aby nezostával dlhú dobu zbytočne vlhký vo vnútri obuvi. Papier meňte do doby, kým nie je obuv len vlhká a ďalej sušte len pri izbovej teplote. Po dokonalom vysušení obuv dôkladne naimpregnujte.