Cagáň Bohdan: Maskáčové príbehy

Cagáň Bohdan: Maskáčové príbehy


Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

„Kto nevojenčil, nie je chlap!“ – dalo sa počuť v našich končinách dobrú stovku rokov. Pretože sa našli aj pochybovači, nuž toto tvrdenie vyvolávalo vášnivé diskusie a aj dnes sú na vojenskú službu rôzne pohľady. Celý popis

8.51
9,90 € Vrátane DPH
8,51 €
Skladom u partnera 5+ kusov

Kód: 100002355009

Popis

Popis produktu

„Kto nevojenčil, nie je chlap!“ – dalo sa počuť v našich končinách dobrú stovku rokov. Pretože sa našli aj pochybovači, nuž toto tvrdenie vyvolávalo vášnivé diskusie a aj dnes sú na vojenskú službu rôzne pohľady.

Jeden z posledných účastníkov tohto „populárneho folklóru“ Bohdan Cagáň debutuje novelou s témou povinnej vojenskej služby z obdobia jej ukončovania pred poldruha desaťročím. Zážitky z vojenčiny bývajú často zdrojom bizarných príhod. V knihe je ich autenticita umocnená priamym rozprávaním, ktoré je vtipné a dynamické. Mnohé situácie sa odohrávajú predovšetkým v dialógoch jednotlivých účastníkov vojenskej služby. Autor zručne narába s napätím, ale aj s iróniou a humorom a pritom textu nechýbajú ani vážne odkazy. Čitateľ tu nájde aj retrospektívne pasáže zamerané na rozvíjajúci sa ľúbostný vzťah rozprávača a jeho spolužiačky z vysokoškolských čias, ktoré tvoria akoby paralelný a v závere zaujímavo vypointovaný príbeh k hlavnému – „maskáčovému“ – príbehu. Budúci výsadkári žijú dva životy – jeden pod dohľadom veliteľov a druhý v prerušenej línii súkromia. Občas ide o život, občas skončí veľká láska, ale život pokračuje, až do vytúženého civilu.

Ukončením povinnej vojenčiny sa uzavrelo niečo, čo rozhodovalo o živote mnohých generácií, niečo, kde sa (vraj) z chlapcov stávali chlapi. Uverí ešte niekto, že realita vyzerala aj takto? Vezmite knihu a presvedčte sa.

Príbehy mladých mužov v maskáčoch dopĺňajú ilustrácie E. Baloghovej.

  • počet strán: 128
  • produkt: Knihy viazané
  • dátum vydania: 30.6.2018
  • šírka: 135mm
  • výška: 17mm
  • hmotnosť: 254g
  • ISBN: 978–80–89057–75–7
  • jazyk: slovenský

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Autor Cagáň Bohdan
Vydavateľ PRO
Jazyk slovenský
Rok vydania 2018
Väzba Knihy viazané
Počet strán 128
Formát 17 x 135
Hmotnosť 254
ISBN 978-80-89057-75-7