Chrobák Dobroslav: Dobroslav Chrobák - Prozaické dielo
11,62 € 9,99 €

Dobroslav Chrobák (1907 – 1951) patrí k tým medzivojnovým slovenským autorom a umelcom, ktorí – podobne ako Ľudovít Fulla vo výtvarnom umení – dokázali v umeleckom dotyku so svetom autentickým spôsobom vyjadriť kultúrnu špecifickosť vlastného národa.

Jaroš Peter: Tisícročná včela
16,90 € 14,53 €

Román Petra Jaroša TISÍCROČNÁ VČELA, takmer renesančná sága o živote slovenského národa, ktorý prežil tisícročie nepriaznivých okolností vďaka svojej vitalite a včelej pracovitosti. Hneď po 1. vydaní sa stal čitateľským bestsellerom.

autor neuvedený: Harry Potter - Sprievodca k filmom
9,90 € 8,51 €

Na svoje jedenáste narodeniny dostal Harry Potter ten najlepší darček, aký si mohol predstaviť: dozvedel sa, že je čarodejník a má nastúpiť do Rokfortskej strednej školy čarodejníckej!

Rouge Stela: Sexi a divoko 2
9,50 € 8,17 €

Viete si predstaviť, žeby sex úplne ovládol váš život a pohltil nielen vaše telo, ale i myseľ? Závislosť na sexe zanecháva po sebe následky a stáva sa tŕňom vo vzťahu Stely a Enrica. Ale ani ich dcéra Agnesa to nemá jednoduché.

Slováková Jarmila: S pokojom v duši
12,99 € 11,17 €

3. diel série (Ne)verná

Silný príbeh jednej ženy v sebe ukrýva množstvo krásnych myšlienok a poznaní, ktoré ak by prišli do jej života skôr, nemuselo by sa stať… Hoci, niekedy je dobré, ak sa nám v živote dejú aj zlé veci.

Abelovský Milan: Čerešne v hanebnej ulici
5,90 € 5,07 €

Milan Abelovský aj vo štvrtom knižnom vydaní básní pokračuje vo svojej tradičnej poetike poznačenej takpovediac emocionálnou racionalitou. V predostretých vnútorne precítených veršoch však ponúka zrelší pohľad na svet a život.

Adamcová Ivana: Vyvolený a Eva
10,90 € 9,37 €

Mystický román o ceste za láskou, ktorá sa postupne zmení na hľadanie zmyslu života.

Zdanlivo nevinný vzťah sa stane osudovým, zázračným, plným zvratov a nečakaných udalostí.

Adamecký Peter: Piešťanská spojka
11,90 € 10,23 €

V malej krajine v strede Európy na seba narazia záujmy tajných služieb dvoch svetových veľmocí, tradičných rivalov: USA a Ruska. Súboju asistujú príslušníci slovenskej spravodajskej služby, politická elita, médiá aj obchodníci so zbraňami.

Alexi Ivana: Krásny život tučniakov
11,90 € 10,23 €

Čas vraj všetko vyrieši… alebo zamotá? Miriam má dvadsaťšesť rokov a užíva si život mladej zamestnanej ženy bez záväzkov. Vrúcne, ozajstne miluje iba svoju rebelku babi a čudného psa, ktorý sa k nej pridal na ulici.

Alexy Janko: Prózy
9,90 € 8,51 €

Vyše štyridsať rokov po poslednom vydaní výberu próz Janka Alexyho dochádza prostredníctvom Vydavateľstva spolku slovenských spisovateľov k potrebnému návratu k tomuto zaujímavému zjavu slovenskej (nielen) literatúry.

Anaswah Ester: Hriech ako motív
11,90 € 10,23 €

Prostredie erotických služieb, vražda mladej ženy, začínajúci kriminalista a psychopat, ktorý chce očistiť svet od nemravných žien a nerestí…

Anaswah Ester: Imidž šelmy
8,99 € 7,73 €

Román o sexe, ktorý je ilúziou, a o šťastí, ktoré si idealizujeme.

Čo robiť, keď má žena učiteľka po tridsiatke, opustí ju muž kvôli mladšej a krajšej a ešte aj príde o zamestnanie? Asi len padnúť do depresií a hlbokých pochybností o sebe samej.

Anaswah Ester: Imidž šelmy
11,90 € 10,23 €

Príbeh mladej ženy, ktorú život donútil prekročiť svoj tieň a prijať prácu v sexbiznise. Upätá, neskúsená a seriózna učiteľka je prinútená zmeniť svoje vnútorné nastavenie a zvyknúť si na zvrátené požiadavky mužov.

Andok Senta: Pod maskou
10,23 €

Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… Martinovi Mayerovi sa to prihodilo a na takéto stretnutie doplatil životom.

Andrejčík Maroš: Niečo
5 € 4,30 €

Mal som dnes chuť zahrať si karty. Odkedy som sa nasťahoval do tohto mesta, ľudia akoby sa mi vyhýbali. Nepovedal som im o sebe veľa, nepovedal som im to, čo chcú počuť. Nepovedal som im o sebe v podstate nič.

Apfel Viliam: Za oponou času
9,90 € 8,51 €

Najnovšia kniha známeho slovenského spisovateľa literatúry faktu prináša dvadsať príbehov o ženách z našej histórie, ktoré sú zahalené tajomstvom.

autor neuvedený: Ron Weasley - Sprievodca k filmom
9,90 € 8,51 €

Znovu prežite magické okamihy s Ronom Weaslym, ktorý prejavil rovnakú odvahu a vernosť ako jeho slávny najlepší priateľ Harry Potter – či už v súbojoch so slizolinským metlobalovým družstvom, alebo zoči-voči obrovským desivým pavúkom uprostred Zakáza

autor neuvedený: Spamäti pero tiká
0,66 € 0,57 €

Autor knižne debutoval básnickou zbierkou Okamih dospievania (1976). Potom napísal zbierky Stalo sa (1978), Skadiaľ (1979), Za svetlom v okne (1982), knihy politickej satiry Pornogramy (1991).

autor neuvedený: Z babičkinej truhlice - Tajomstvá slovenských hradov
16,50 € 14,19 €

52 krátkych povestí v slovenskom jazyku preložené do anglického jazyka tlmočené cez romantický príbeh babičky, ktorej poslaním je originálnym spôsobom oboznámiť čitateľov s ľudovým umením, vzbudiť v nich záujem o ľudovú slovesnosť, aby si ju osvojili

Babín Emil: Chytil zlatú rybku
9,90 € 8,51 €

Adela Vinczeová o vtipných aforizmoch Emila Babína napísala: Milujem stručnosť. Na malom priestore je pointa vtipnejšia a údernejšia. Okrem toho Emil šetrí lesy. Gratulujem mu k tomuto podarku.

Babín Emil: Pil na sekeru
9,90 € 8,51 €

Pri čítaní nielen tejto autorovej knižky

Emil Babín nemá slabín!

Tomáš Janovic

Útla knižočka, také malé nič. Fórik sem, Afórik tam. A človek zistí, že sa celý čas smeje…

Babkov Ihar: Minútka – Tri príbehy
9,90 € 8,51 €

Zo siedmich kníh Ihara Babkova si tri získali mimoriadnu pozornosť čitateľov v Bielorusku, a aj v zahraničí. Jeho prvá básnická zbierka Solus Rex získala v roku 1994 bieloruskú literárnu cenu Hliniany Viales.

Balco Július: Kliatba žltých ruží
8,90 € 7,65 €

Kreatívny, sebavedomý Michael, neúspešný študent psychológie, ale o to úspešnejší vo využívaní svojich výnimočných schopností, nemá núdzu o bohatú klientelu.

Ballek Ladislav: Južná pošta, Pomocník
11,62 € 9,99 €

Výber z diela Ladislava Balleka prináša zbierku noviel Južná pošta a román Pomocník. Prózy dopĺňajú ukážky z autorovej esejistickej tvorby a časti z rozhovorov.

Banáš Jozef: Dementi
12,90 € 11,09 €

Varovanie: Ak otvárate túto knihu s vedomím, že vám Jozef Banáš osočovaním konkrétnych ľudí zvýši ego, radšej ju hneď zatvorte. Jozef Banáš podáva dementi o stave Slovenskej republiky.

Banáš Jozef: Idioti v politike, 2. vydanie
12,90 € 11,09 €

Idiot je podľa predstáv väčšiny ľudí človek s mentálnou retardáciou najvyššieho stupňa, hraničiacou s imbecilitou. Idio však v starej gréčtine značí prvú časť zložených slov s významom odlišný, zvláštny.

Banáš Jozef: Kód 1 - Tajomstvo zázraku
13,90 € 11,95 €

Nachádza sa hrob Ježiša Krista skutočne v Izraeli? Mohol Ježiš pôsobiť v Indii a v Kašmíre? Jozef Banáš vo svojom novom románe Kód 1 opäť rúca zažité dogmy a piliere, na ktorých stojí katolícka cirkev.

Banáš Jozef: Kód 7 - Koniec zla
13,90 € 11,95 €

Príbeh Kódu 7 sa odohráva v himalájskom kráľovstve Bhután – krajine, ktorá má ako jediná na svete oficiálnu štátnu doktrínu hrubé domáce šťastie a nie hrubý domáci produkt.

Banáš Jozef: Kód 9 1 7
69 €
+ doprava zadarmo

Milé čitateľky, milí čitatelia, po úspechu kníh Kód 9, Kód 1 a Kód 7 sa vám do rúk dostáva ich súborné ilustrované vydanie.

Banáš Jozef: Kód 9
11,90 € 10,23 €

Kód 9 vyvolá diskusiu

Banáš posiela svojho hrdinu Michala na cestu za hľadaním rovnováhy medzi mužom a ženou po atraktívnych destináciách – od staročínskeho Sianu cez Tibet, Nepál, Indiu až po Vatikán, aby nakoniec zistil, že tou najatraktívnejšo

Banáš Jozef: Prebijem sa! - Štefánik. Muž železnej vôle
14,90 € 12,81 €

Po takmer sto rokoch vychádza komplexný román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Jozef Banáš sa v obsažnom diele pokúša odhaliť najväčšie tajomstvá spojené so Štefánikom a jeho dobou. Stál za jeho smrťou Beneš? Bol Štefánik slobodomurár?

Banáš Jozef: Sezóna potkanov
9,90 € 8,51 €

Jozef Banáš sa stal neprehliadnuteľnou súčasťou slovenskej literatúry. Azda aj preto, lebo každou svojou knihou zatína do živého. Skrátka – neserie sa. Tento román je dosiaľ najodvážnejším potvrdením tohto banášovského pravidla.

Banáš Jozef: Somár je Švajčiar
11,90 € 10,23 €

PRÍHOVOR K PRIATEĽOM I NEPRIATEĽOM, KTORÍ SA STANÚ PRIATEĽMI Občas sa ma kdekto pýta, prečo píšem. Raz odpoviem vážne: Preto, aby som zanechal stopu budúcim generáciám. Inokedy trocha zažartujem: Preto, lebo ma nikto nepočúva.

Banáš Jozef: Velestúr
12,90 € 11,09 €

Prečo si, dočerta, myslíš, že svet zmení ten, kto nevie zmeniť seba?

Jozef Banáš opäť prekvapil. Svojimi knihami provokuje, podpichuje, podnecuje. Ale Velestúr je čosi celkom iné, ako sme boli uňho zvyknutí.

Banáš Jozef: Zóna nadšenia, 2. vydanie
13,90 € 11,95 €

Píše sa rok 1968. Hlavný hrdina, 22-ročný študent Jozef, sa v júli zaľúbi v Kyjeve do Ukrajinky Alexandry a v auguste sa vo Vysokých Tatrách zoznámi s nemeckým študentom Thomasom, ktorý sa v osudnú noc z 20. na 21. augusta vracia späť do Nemecka.

Baráthová Nora: Stretol som Ho
8,90 € 7,65 €

Kežmarská prozaička sa v románovej novele preniesla do čias, keď chodil po zemi spolu s učeníkmi Pán Ježiš. Ako sa na Jeho pôsobenie a zázraky pozeral chlapec – rímsky vojak Nelo?

Barč - Ivan Július: Prózy - Július Barč-Ivan
11,62 € 9,99 €

Július Barč-Ivan je známy predovšetkým ako dramatik. Zväzok Prózy predstavuje ďalšiu oblasť jeho spisovateľskej činnosti – prozaické dielo z tridsiatych a zo štyridsiatych rokov 20. storočia.

Baričák Pavel Hirax: 666 anjelov
9,99 € 8,59 €

Samo vyrastal v rodine, kde otec je zaslepený politik a mama vysokopostavená manažérka. Stretáva však Sáru, ktorá pochádza z harmonickej rodiny a to práve v momente, keď ho otec vyhadzuje na ulicu.