Babín Emil: Chytil zlatú rybku
9,90 €

8,51 €

Adela Vinczeová o vtipných aforizmoch Emila Babína napísala: Milujem stručnosť. Na malom priestore je pointa vtipnejšia a údernejšia. Okrem toho Emil šetrí lesy. Gratulujem mu k tomuto podarku.


Banáš Jozef: Prebijem sa! - Štefánik. Muž železnej vôle
14,90 €

12,81 €

Po takmer sto rokoch vychádza komplexný román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Jozef Banáš sa v obsažnom diele pokúša odhaliť najväčšie tajomstvá spojené so Štefánikom a jeho dobou. Stál za jeho smrťou Beneš? Bol Štefánik slobodomurár?


Bejdová Mária: Primátor
10,90 €

9,37 €

Vo víre dobre rozbehnutej volebnej kampane na primátora hlavného mesta sa začína objavovať viacero prekážok. Šéf volebnej kampane Ivan robí všetko pre víťazstvo, no mafiánsky sponzor novej strany mu začína hádzať polená pod nohy.


Béreš, Jakub Křivan, Táňa Veselá Imrich: Život nie je náhoda
9,90 €

8,51 €

Dvaja muži, dva životné príbehy, desať rovnakých kapitol a jedna téma. Tou témou je úspech. Ako ho dosiahnuť a zároveň viesť vyrovnaný a spokojný život? Imrich Béreš je päťdesiatnik, Jakub Křivan tridsiatnik. Obaja pracujú v oblasti finančníctva.


Cíger Hronský Jozef: Pisár Gráč
10,90 €

9,37 €

Osobité videnie každodennosti človeka, vzťahy muža a ženy a osud človeka v dejinných súvislostiach sú hlavnou témou moderného, reflexívneho románu J. C. Hronského.


Chrappa Roman: Dobrá forma
9,90 €

8,51 €

Zdravotný stav prinútil Lucasa zastaviť sa a rozmýšľať. Rozhodol sa, že absolvuje tréningový kemp, a ten mu zmenil život. Stretol Coacha, ktorý trénoval jeho telo aj myseľ. Lucas absolvoval šamanské rituály a začal si klásť otázky mystéria.


Coddington Andrea: Dedičný hriech
11,90 €

10,23 €

Dorota Jasná, mladá žena z Bratislavy, stretne svoju osudovú lásku na potulkách Talianskom. Matej je úplne iný ako chlapci, ktorých poznala dovtedy, ich láska je okamžitá a intenzívna.


Čengel Solčanská Mariana: Generál M. R. Štefánik
12,90 €

11,09 €

Prvá svetová vojna priniesla Európe hrôzu, akú si predtým nik nedokázal predstaviť. Rakúsko-Uhorsko mobilizovalo mužov všetkých svojich národností a nútilo ich položiť život za cisára, ku ktorému necítili úctu, a za krajinu, ktorá im bola žalárom.


Eštoková Alica: Kým je čas
9,90 €

8,51 €

Láska sa nezaobíde bez odpúšťania. Najmä keď ten, čo ublížil, o to prosí. Mali by sme využiť príležitosť a odpustiť. Kým je čas! Šarmantná Rebeka žije bežný život magistry v lekárni. Zdá sa, že jej vnútornú rovnováhu nič nenaruší.


Frisby Nina: Pokušenie s vôňou Gucci
12,90 €

11,09 €

Mladá ambiciózna novinárka Andrea Matyašovičová má stabilné zamestnanie, stabilného priateľa a stabilný život. S Tomášom pracujú na svojej kariére a spoločne splácajú úver.


Hederová Petra: Hádaj, s kým spíš
9,90 €

8,51 €

Po ťažkej havárii sa Marcel konečne prebral z umelého spánku. Jeho vzťah s Lenou, ktorý na dva mesiace nečakane prerušila nehoda na motorke, dostáva novú šancu. Lenu však trápia mnohé nevyriešené problémy.


Heretik Anton: Humor
10,90 €

8,72 €

Novinka

„A tento poznáte?“ Prvé vydanie knihy profesora Antona Heretika Humor sa rýchlo vypredalo, preto nastal čas na druhé, rozšírené.


Homolová Tóthová Veronika: Mama milovala Gabčíka
14,90 €

12,81 €

Príbeh Jozefa Gabčíka, Anny Malinovej a jej dcéry Alenky (1939) sa týka nás všetkých. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.


Šimončíková Heribanová Tamara: Pendleri
11,90 €

10,23 €

Dá sa láska cez hranicu tisícročí zamknúť na niekoľko rokov do poštovej schránky na železničnej stanici? A kde hľadať kľúč, ak je v kabáte primnoho dier?

Román Pendleri je aj o hľadaní strateného a cielene zamlčaného.


Široká Zuzana: Černicové dievčatá
10,90 €

8,72 €

Novinka

Ema má mamu a aj ona je mama. Zrazu je však sama – jej manžel Tobias nečakane zomrel. Zanechal jej zásuvku plnú starých obrázkov, zápiskov a tajomstiev rodiny a krajiny, s ktorou ju nikdy nezoznámil.


Jelínek Michal: Delírium
9,90 €

8,51 €

Samuel Beckett patrí k newyorskej smotánke. Úspešný mladý muž dobre vyzerá, je nadštadardne zabezpečený a chodí s krásnou ženou. Život na vysokej nohe má však aj temné stránky. Sam sa brodí bahnom výčitiek, obáv a neistôt.


Karika Jozef: Priepasť
12,90 €

11,09 €

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať.


Karika Jozef: Trhlina, 2.vydanie
13,90 €

11,95 €

Najprv kniha, potom film v kinách a nakoniec televízny seriál. Užite si tri dimenzie jedného fenoménu. Nové vydanie kultovej Trhliny s filmovou obálkou obsahuje farebnú prílohu s fotografiami z nakrúcania.

„Je Trhlina realita, alebo fikcia?


Keleová-Vasilková Táňa: Klamstvá, 2. vydanie
10,90 €

9,37 €

Viola a Viktor majú na prvý pohľad takmer ideálne manželstvo. Milujú jeden druhého, osemmesačnú dcérku Nikolku, svoju prácu. Viola je úspešná módna návrhárka a Viktor novinár, momentálne na materskej dovolenke.


Keleová-Vasilková Táňa: Kvety pre Lauru, 2. vydanie
11,90 €

10,23 €

Mladí manželia Laura a Ivan vychutnávajú svoje šťastie… až do chvíle, keď zomrie ich sedemročný syn Tomáško. Ich životy a vzťah sú podrobené tej najťažšej skúške. Dokážu ju zvládnuť?


Keleová-Vasilková Táňa: Nikdy, 2. vydanie
10,90 €

9,37 €

Po dvadsiatich rokoch spoločného života Peter jedného rána Katke oznámi, že miluje inú, zbalí si veci a je preč. Spolu s ním láska, v ktorú Katka verila, spoločné sny, plány, budúcnosť. Ako to má povedať Liv, sedemnásťročnej dcére, ktorá otca miluje?


Keleová-Vasilková Táňa: Rodinné klbko
12,90 €

11,09 €

V každej rodine to vrie… láskou, ale aj situáciami, ktoré prináša sám život. Rodina je ako klbko. Klbko zviazané láskou, zväčšujúce sa s pribúdajúcimi spoločnými rokmi, prežitými udalosťami, skrývajúce malé či väčšie tajomstvá, bolesti a prehry.


Keleová-Vasilková Táňa: Siete z pavučín, 4. vydanie
11,90 €

10,23 €

Blanka je mladá a úspešná herečka, krehká a silná zároveň, no jej osobný život je samý uzol, bolesť a sklamanie. Svoj osobný život si úzkostlivo chráni, a tak ani najbližší kolegovia a priateľka Zoja netušia, aké tajomstvo skrýva.


Keleová-Vasilková Táňa: Slzy a smiech, 2. vydanie
11,90 €

10,23 €

Slzy a smiech. Šťastie a nešťastie. Tak ako sa prelínajú v našom živote, tak aj v osudoch dvoch žien, Evy a Kamily. Eva je učiteľka na základnej škole, žije vo vydarenom manželstve a zdá sa, že k šťastiu jej nič nechýba.


Keleová-Vasilková Táňa: Tá druhá, 2. vydanie
12,90 €

11,09 €

Manželka a milenka. Manželka Alena je presvedčená, že ich manželstvu nič nechýba. Jediným tieňom spoločného života je, že Róbert býva v práci príliš dlho a na rodinu mu zostávajú len omrvinky času.


Keleová-Vasilková Táňa: Tichá bolesť, 2. vydanie
11,90 €

10,23 €

Milena, učiteľka na materskej dovolenke, mala celkom obyčajné dievčenské sny – stretnúť správneho muža, s ktorým by sa mohla deliť o radosti i starosti všedného dňa, mať vlastnú domácnosť a deti. Ich smiech by zapĺňal kúty bytu.


Keleová-Vasilková Táňa: Tri sestry
12,90 €

11,09 €

Viera je učiteľka. Má rada svoju prácu, rodinu. Len dcéra Liv dospieva akosi prirýchlo. Lucia je matka dvoch malých chlapcov, ktorí potrebujú veľa lásky a pozornosti. V manželovi Tomášovi však oporu nenachádza. Najmladšia Ema je slobodná.


Kesnerová, Ján Kurinec Iveta: Deň, keď som zmenil svet
9,90 €

8,51 €

Najprv to vyzerá ako najhorší deň v jeho živote, a napokon sa zmení na to najbláznivejšie dobrodružstvo. Ján Mrkvička, chlapec s obyčajným menom, sa práve chystá na neobyčajnú cestu – nasadá do veľmi nevšednej vesmírnej lode a mieri do minulosti.


Kolektív: Ži vo mne
9,90 €

8,51 €

Pätnásť príbehov, kde šlo o život. Pätnásť vážne chorých ľudí, ktorí si s nádejou ľahli na operačný stôl, aby prijali od iného človeka najväčší dar – „náhradný“ orgán, ktorý im mal zachrániť život.


Kozmon František: Kukučka
12,90 €

11,09 €

Stál som tam ako obor týčiaci sa nad okolím, vypínajúci hruď, nepremožiteľný. Podo mnou ležala moja obeť. Teraz už len bezvládne telo bez života, namočené vo vlastnej krvi. Keď som takto svoju prvú obeť videl, neubránil som sa smiechu.


Lasicová, Katarína Mikulíková Hana: Oteckovia
14,90 €

12,81 €

A je to tu! Televízny fenomén Oteckovia prichádza s fantastickou knihou, bez ktorej sa nemôže zaobísť žiaden fanúšik tohto najobľúbenejšieho slovenského seriálu.


Macháčová Adriana: Niekto ako ty
10,90 €

9,37 €

V psychologickom príbehu skupinky priateliek rieši Adriana Macháčová kolízne situácie, ľúbostné vzťahy, šťastné chvíle, ale aj vypäté emočné drámy svojich hrdiniek. Klára žije usporiadaným manželským životom.


Neuer Václav: Tiene minulosti
12,90 €

11,09 €

Minulosť neodpúšťa. Kostrový nález na odľahlom mieste rozbehne vyšetrovanie, ktoré zavedie skupinu detektívov okolo čerstvo povýšeného komisára Petra Ledeckého ďaleko do minulosti. Iné storočie, iný režim aj iná polícia?


Ondruš Šimon: Samoláska a spolulásky
9,90 €

8,51 €

Knižný debut pouličného básnika Šimona Ondruša je zrkadlom vzťahov či skôr ich úlomkov. V rozhovoroch muža a ženy sa jagajú fragmenty samolásky, čriepky škriepok, ale i poetických okamihov nehy a spolulásky.


Piško Rasťo: Mohyla Veľkého brata
13,90 €

11,95 €

„Náhoda za nič neručí,“ tvrdí stará pravda. „Ale dáva netušené možnosti!“ V malej dedinke na južnom Slovensku leží zabudnutý hrob sovietskeho vojaka, ktorý padol v druhej svetovej vojne.


Špirko Ján: Zajatec
7,90 €

6,79 €

Aj skúsený majster psychotrilerov by mal čo robiť, aby vymyslel podobný príbeh, aký ponúka táto kniha. Lenže všetky udalosti opísané autorom sa skutočne stali.


Popluhár Peter PPPítr: Kde všade som (ne)zomrel
12,90 €

11,09 €

Kde všade som (ne)zomrel je séria autobiografických tragikomických poviedok cynického hypochondra Petra Popluhára, ktorý sa na svojich cestách po Afrike, Ázii a Amerike dostáva do katastrofálnych situácií, stretáva protivných ľudí a bojuje s kadejaký


Protušová Nina: Mira
11,90 €

9,52 €

Novinka

Prežila. Bola to podľa všetkého nebezpečná nehoda za dosť zvláštnych okolností a Mira si z nej nič nepamätá. Vyviazla však takmer bez škrabanca a nezranila nikoho iného – skutočné šťastie v nešťastí. Mala by byť spokojná.


Sotelo Zumarán Carlos Arturo: Eslovenčina je ťažká
9,90 €

8,51 €

V roku 1984 získal Peruánec Carlos štipendium na štúdium v ČSSR. Jeho mama s tým nesúhlasila, bála sa, čo sa mu v takej exotickej krajine môže stať, ale pustila ho. Carlos prišiel do Bratislavy a v jazykovej škole stretol celý svet.


Andok Senta: Pod maskou
11,90 €

10,23 €

Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… Martinovi Mayerovi sa to prihodilo a na takéto stretnutie doplatil životom.


Banáš Jozef: Kód 9 1 7
69 €
+ doprava zadarmo

Milé čitateľky, milí čitatelia, po úspechu kníh Kód 9, Kód 1 a Kód 7 sa vám do rúk dostáva ich súborné ilustrované vydanie.


Banáš Jozef: Somár je Švajčiar
11,90 €

10,23 €

PRÍHOVOR K PRIATEĽOM I NEPRIATEĽOM, KTORÍ SA STANÚ PRIATEĽMI Občas sa ma kdekto pýta, prečo píšem. Raz odpoviem vážne: Preto, aby som zanechal stopu budúcim generáciám. Inokedy trocha zažartujem: Preto, lebo ma nikto nepočúva.


Benková Jana: Čip
9,90 €

8,51 €

Novinárka Simona si upratala život,vydala sa za milovaného Olivera a odolala bláznivému pokušeniu v podobe šarmantného suseda Daniela.


Cisárová Magdaléna: Životy na hojdačke
10,90 €

9,37 €

Román Životy na hojdačke zachytáva ťažké, často neriešiteľné príbehy ľudí, ktorých éra normalizácie spoločnosti po udalostiach roku 1968 vyradila z dovtedajšieho spôsobu života.


Dedinská Eva: Dievčatko s modrými očami
10,90 €

9,37 €

Agáta nie je obyčajná mladá žena. Je výnimočná. Vidí a počuje veci, ktoré ľudia okolo nej nevnímajú. Cíti ľudský strach a bolesť, aj radosť a šťastie. Dar alebo prekliatie? „Niekto to volá jasnovidectvo. Pre iných sme vizionári.