Salvia Paradise Xylitol - prírodné sladidlo (Varianta 1000 g)

Salvia Paradise Xylitol - prírodné sladidlo (Varianta 1000 g)

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Xylitol je nízkokalorické, úplne prírodné sladidlo rovnakej štruktúry ako repný cukor, vyrobené z brezovej kôry. Celý popis
16,60 €
Vrátane DPH
Partner: Vivantis

Skladom u partnera posledný 1 kus

1.12.2021 - 2.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100037804234

Popis

Xylitol je nízkokalorické, úplne prírodné sladidlo rovnakej štruktúry ako repný cukor, vyrobené z brezovej kôry.

Xylitol je prírodná nízkokalorické sladidlo nachádzajúce sa v mnohých druhoch ovocia, zeleniny, ale napríklad aj v brezovej kôre. Xylitol je o 40% menej kalorický než repný cukor a nemá absolútne žiadne vedľajšie pachute. Vo všetkých smeroch dokáže nahradiť repný cukor.

Xylitol je vynikajúci prostriedok pre zuby. Mnohé štúdie preukazujú, že napríklad žuvačky sladené 100% xylitolom znižujú zubný – bakteriálny plak. V ňom sa vyskytujú mikroorganizmy, ktoré zapríčiňujú rozklad sacharidov na organické kyseliny. Tieto kyseliny spolu s bakteriálnymi enzýmami odvápňujú sklovinu, čo vedie k vzniku zubného kazu. Xylitol je teda vhodný prostriedok predchádzajúci zubnému kazu. Ak chceme využiť jeho blahodarného účinku na zubnú sklovinu, stačí lyžičku (cca 3 g) rozpustiť na jazyku a uchovávať v ústach asi minútu – po jedle. Môžeme si xylitol dať napríklad do zubnej pasty, avšak najjednoduchší spôsob je úplne nahradiť xylitolom repný cukor a zladiť s ním teplé aj studené nápoje. Vďaka tomu sú zuby s xylitolom v neustálom kontakte a baktérie, spôsobujúce zubný kaz a povlak, bez cukrov hynú.

S xylitolom je vhodné začať opatrne. Berme na vedomie, že sa s ním telo doteraz stretlo len v obmedzenom množstve. Xylitol je bezpečný pre dospelých i deti vo veľkom množstve. Avšak ak vezmeme do počiatkoch viac ako napr 15–20 g denne, môže to mať laxatívny účinok. Telo si na xylitol priebehu niekoľkých dní zvykne a potom je možné brať xylitol podľa potreby až do výšky 100 g denne (deti do 12 rokov nie viac ako 50 g za deň). Pre deti do 12 mesiacov nie je xylitol vhodný. Takto malé deti ešte nedokážu plne xylitol metabolizovať.

Pozor u domácich zvierat! Pre domáce zvieratá (psy, králiky, kozy) je xylitol nebezpečný, pretože vyvoláva inzulínovú odpoveď a dochádza k extrémnemu poklesu hladiny glukózy v krvi. Pokiaľ toto zistíme, stačí podať zvieraťu bežný cukor a hladina sa normalizuje.

Po 30 rokoch výskumu tohto prírodného cukru nebol zaznamenaný jediný negatívny vplyv xylitolu na zdravie človeka. Xylitol je prírodný produkt bez pridaných látok.

Balenie: sypký prášok
Zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Xylitol
Konzumácia potravín / nápojov obsahujúcich Xylitol namiesto cukru prispieva k udržaniu mineralizácie zubov. Účinok možno tvrdiť ak výrobok neobsahuje viac ako 5 g cukru na 100 g pri tuhých potravinách alebo 2,5 g cukru na 100 ml pri tekutých.