Salvia Paradise Stévia sladká - list (Varianta 100 g)

Salvia Paradise Stévia sladká - list (Varianta 100 g)

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Stévia sladká – lat. Stevia rebaudiana je viacročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Patrí do čeľade Asteraceae – astrovité. Pochádza z Paraguaja, kde bola tamojšími indiánmi používaná ako sladidlo do tradičného čaju Yerba maté. Celý popis
Partner: Vivantis
5 €
Vrátane DPH

Už sa nepredáva

Tovar od predajcu Vivantis

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100070689784

Popis

Stévia sladká – lat. Stevia rebaudiana je viacročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Patrí do čeľade Asteraceae – astrovité. Pochádza z Paraguaja, kde bola tamojšími indiánmi používaná ako sladidlo do tradičného čaju Yerba maté.

Predmetom zberu sú listy, ktoré z nej robia žiadanou bylinu. Sú drobné, ústretové a kopijovité. Kvetenstvo je farby bielej, vytvára koncové okolíky, ktoré kvitnú po celé leto.

Stevia má charakteristickú vysoko sladkú chuť a využíva sa ako sladidlo do bylinných a ovocných čajov. Je 15 × sladší ako repný cukor a možno ju plne nahradiť sacharózu. Stevia je hodnotená ako nekalorické sladidlo.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Pôvod: Paraguaj

Dávkovanie:

List stévie sladké je používaný ako prírodné sladidlo do čajov i letných osviežujúcich nápojov. Trištvrte čajové lyžičky sušených listov stévie (0,4 g) plne nahradí jednu čajovú lyžičku (6 g) repného cukru. Stévii pridávame priamo do čajovej kanvičky alebo hrnčeka pred zaliatím horúcou vodou.

Upozornenie:

Surovina na prípravu bylinkového čaju – nálevu


Zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Stévia cukrová (Stevia rebaudiana, list)