Country Life Trstinová melasa Classic 340 g

Značka: Country Life Náš kód: 100002271174

Partnerský predaj

Country Life Trstinová melasa Classic 340 g

Melasa je plnohodnotným vedľajším produktom výroby cukru z cukrovej trstiny. Svojou výživnou kvalitou prevyšuje nielen cukor, ale všetky známe sladidlá. Celý popis

3.1

3,10 € vrátane DPH

Náš kód: 100002271174

Popis

Popis produktu

Melasa je plnohodnotným vedľajším produktom výroby cukru z cukrovej trstiny. Svojou výživnou kvalitou prevyšuje nielen cukor, ale všetky známe sladidlá.

Sladká, ale výživovo cenná šťava z trstiny sa varením koncentruje, pričom rafinovaný cukor kryštalizuje a odstreďovaním sa odstraňuje. Výsledkom opakovania tohto procesu je hustý sirup, ktorý obsahuje v koncentrovanej podobe všetky cenné látky z cukrovej trstiny.

Melasa obsahuje asi 3% bielkovín (cukor neobsahuje žiadne) a malá, ale významná množstvo vitamínov (B1, B2, B6 a kyselinu pantoténovú). Najväčším kladom tohto sladidla, je veľký obsah minerálov (železo, meď, vápnik, chróm, fosfor, draslík, horčík, zinok) a rad stopových prvkov.

Prídavné látky:

oxid siričitý E 220

Ako používať:

Používame ju namiesto iných, bežne používaných, kuchynských sladidiel. Melasa je vhodná aj na pečenie a varenie. Môžeme ju rozpustiť v teplej vode.

Balenie:

340 g

Upozornenie:

Skladujte pri teplote do 25 ° C. Obsahuje alergén oxid siričitý. Krajina pôvodu Veľká Británia.


Zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Trstinová melasa

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Typ Bez lepku, Vege
Konzistencia ostatné