Glukhovsky Dmitry: Metro 2034, 2. vydanie
11,90 € 10,23 €

Svet je v troskách. Ľudia sa navzájom vyhubili. V mestách zničených rádioaktívnym odpadom sa nedá žiť. Za ich hranicami sa rozprestierajú vyprahnuté púšte a húštiny čudných zmenených lesov. Nikto netuší, aké tvory v nich žijú. Civilizácia zaniká.

Dalcherová Christina: Vox
12,90 € 11,09 €

Doktorka Jean McClellanová, uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla. Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu. To sa predsa nemôže stať, hovorila si.

King Stephen: Temná veža 5: Vlky z Cally
19,90 € 17,11 €

Donedávna posledný pištoľník Roland Deschain so svojím katet a spoločníkmi ďalej putuje lesmi Stredsveta v nádeji, že sa čím skôr dostane k bájnej Temnej veži a zastaví hrozbu, ktorá sa rozprestiera nad svetmi.

Harknessová Deborah: Moc času
16,90 € 14,53 €

Na bojiskách americkej vojny za nezávislosť, v časoch politického prebudenia, keď sa zdalo, že svet stojí na prahu svetlejšej budúcnosti, stretne Matthew de Clermont mladého vojenského lekára Marcusa MacNeila.

Glukhovsky Dmitry: Budúcnosť
16,90 € 14,53 €

Technický pokrok a rýchle napredovanie európskej civilizácie konečne vyústili do splnenia večného sna ľudstva – vďaka genetickým zásahom človek oklamal starnutie a stal sa nesmrteľným. Ale má to aj svoju odvrátenú stranu. Európu postihlo preľudnenie.

George Martin: Oheň a krv
27,90 € 23,99 €

Vzrušujúce dejiny Targaryenovcov ožívajú v majstrovskom spracovaní z pera autora Piesne ľadu a ohňa, ságy, ktorá sa stala predlohou seriálu Hra o tróny z produkcie HBO.

Brown Pierce: Červený úsvit
14,90 € 12,81 €

Darrow je Červený; člen najnižšej kasty v spoločnosti rozdelenej podľa farieb. Rovnako ako ďalší Červení celé dni tvrdo pracuje v presvedčení, že on a jeho ľudia pripravujú povrch Marsu pre život budúcich generácií.

Johansenová Erika: Invázia do Tearlingu
15,90 € 13,67 €

Kelseu Glynnovú, mladú kráľovnú Tearlingu, čaká výzva, akej dosiaľ nečelila. Zastavením zásielok otrokov do Mortmesnu nahnevala Červenú kráľovnú – brutálnu vládkyňu, ktorej moc pramení z čiernej mágie.

Jurík Martin: 2084
14,90 € 12,81 €

2034: Vojna zúri naplno. Milióny utečencov sú v pohybe. Nie však z východu na západ, ale zo západu na východ. Milióny Nemcov, Francúzov, Švédov či Rakúšanov sa predierajú do relatívne bezpečného Poľska, Česka, Maďarska i Slovenska.

Stephenson Neal: Sníh
13,88 € 11,94 €

Vize postmoderní společnosti ohrožované zcela současnými riziky, přímo ďábelské tempo rozvíjení děje a lehce černý humor – to jsou důvody, proč se tento cyberpunkový román stal kultovním světovým bestsellerem.

Braun Jan A.: Kvantové víly
4,99 € 4,29 €

Konšpiračné teórie i podivné osudy vynálezcov a ich vynálezov sú tým, čo spája chronologicky radené poviedky, ktoré držíte v rukách. Nie všetko sa udialo tak, ako si myslíme, o tom však nik ani netuší.

G. Riddle A.: Desivý mor Atlantídy - Záhada pôvodu - 2. diel
4,90 € 4,21 €

Pandémia driemajúca 70 000 rokov… zmení ľudstvo… navždy. Doktorka Kate Warnerová sa v španielskej Marbelle prebudí do desivej reality: ľudská rasa stojí na pokraji vyhynutia. Svet je zasiahnutý pandémiou, o akej dovtedy nikto nechyroval.

G. Riddle A.: Zázračný svet Atlantídy
6,90 € 5,93 €

Hodiny nemilosrdne odpočítavajú posledné minúty do zániku ľudstva a tím vedcov je rozhodnutý riskovať všetko pre odhalenie tajomstva minulosti.

Glukhovsky Dmitry: Metro 2035
14,90 € 12,81 €

Rok 2035 Svetlá minulosť. Temná budúcnosť. Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes.

Ende Michael: Nekonečný príbeh, 2. vydanie
15,90 € 13,67 €

Rob, čo chceš

  • tak znie nápis na symbole neobmedzenej moci v krajine Fantázia. Skutočný význam tejto vety sa však Bastián dozvie až po dlhom a dobrodružnom hľadaní…
Glukhovsky Dmitry: Metro 2033
13,90 € 11,95 €

Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná…

Adeyemi Tomi: Deti krvi a kostí
22,90 € 19,69 €

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orisha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo.

Armentrout Jennifer L.: Obsidián
13,50 € 11,61 €

Nové začiatky bývajú náročné.

Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou…

Fanu Joseph Thomas Sheridan Le: Carmilla
8,99 € 7,73 €

Oslňujúca novela írskeho spisovateľa Josepha Sheridana Le Fanu (1814 – 1874) vznikla takmer štvrťstoročie pred publikovaním asi najslávnejšieho hororu – románu Dracula.

King Stephen: Temná veža 2: Osudová trojka
14,90 € 12,81 €

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora.

Pavelková Alexandra: Medzi nami
11,90 € 10,23 €

Boli, sú a budú medzi nami. Niektorí preto, že tu boli skôr ako my. Niektorí sa tak narodili, iní sa nimi stali. Niektorí prišli ako predvoj nepriateľov, iní naopak, aby nás pred nepriateľmi chránili.

Sanderson Brandon: Mistborn - Pramen povýšení - 2.kniha
19,97 € 17,17 €

Nemožné se stalo skutečností. Pán Vládce, všemi považovaný za božské ztělesnění, který celé tisíciletí brutálně utiskoval celý svět, byl svržen. Brzy se však ukázalo, že opojení svobodou a pádem totality nebude mít dlouhé trvání.

Abbott James: Nikdykrál
21,10 € 18,15 €

Byly doby, kdy Xavir Argentum stál v čele králových elitních strážců a válečníků. Ty časy jsou ale dávno pryč. Udělal totiž osudovou chybu a za ni teď pyká ve vězení, odsouzený k zapomnění.

Aikawa Yu: Motýlek 3
12,24 € 10,53 €

Gindži Išikawa pokračuje ve své roli partnera Agehy ve vymýtání duchů a cestují spolu Japonskem za klienty. Gindži s pomocí Agehy poodhaluje záhadnou smrt svého bratra, jejíž okolnosti ho celé dětství tížily.

Alward Amy: Deník alchymistky
12,64 € 10,87 €

Když se princezna Novy nešťastnou náhodou otráví elixírem lásky, bezhlavě se zamiluje do svého vlastního odrazu v zrcadle.

Bontová Antónia: Ja som
14,90 € 12,81 €

Kniha rozpráva o elfoch, ktorí žili na planéte od jej zrodu a poznali ju bez živočíchov a bez Mesiaca. Ich životy sa radikálne zmenili po príchode krásnej mimozemšťanky Luny, ktorá pricestovala na Mesiaci a osídlila planétu zvieratami.

Brandon McYntire: V meste LOIST, 2. vydanie
2 € 1,72 €

Pohľad do budúcnosti v podobe astrálnej cesty ukázal mesto Loist, o ktorom dnes ešte nikto nemá ani potuchu. Mesto, ležiace v Poľsku pri Baltickom mori, zohrá dôležitú úlohu pri záchrane Európy v roku 2190 n. l.

Brandon McYntire: Zóna-X
3 € 2,58 €

Zbierka poviedok Zóna-X vznikla po nečakanom úspechu krátkych poviedok, ktoré napísal Brandon McYntire a uverejňoval ich v elektronickej podobe na internete.

Brenkuš Richard: Sabotáž na okraji vesmíru
13 € 11,18 €

Po konci sveta prežíva hŕstka ľudstva v drsnom prostredí jedinečného mesta. Jedného dňa k nim zo zamorenej zeme zostúpi desivý mutant a tvrdí, že skonštruoval stroj umožňujúci cestovať medzi hviezdami.

Brooks Terry: Shannarovy magické elfeíny
21,10 € 18,15 €

Tisíce let po zničení věku člověka a vědy vládne světu magie, ale hrozí bezprostřední nebezpečí. Horda zlých démonů přináší na zemi smrt.

Cadwallader Jane: PB3 et la veste de Chloé (A1)
8,50 € 7,31 €

Le courage et l’amitié sont toujours vainqueurs ! Voila l’histoire magnifique d’un extraterrestre et de son robot. Quand une navette spatiale arrive, tout le monde a peur. Qui n’a pas peur ? Que font-ils ensemble ?

Cernuska Andreas: AGU 2 Boj o červený diamant
10 € 8,60 €

Walter, kúzelníkov vnuk, začal chodiť chodiť do tej istej školy, ako Oliver a Robin. Ten objavil silu farebných guliek z Jambaru, ktoré použil pri odňati časti Kesslerovho pokladu. Kúzelník nevynechal žiadnu príležitosť pomstiť sa mu za to.

Cernuska Andreas: AGU 3 Expedícia do mesta Baas
10 € 8,60 €

Kesslerova túžba po poklade,čo si skryl v meste Baaš, privedie Waltra, ale aj samotného Kesslera na pokraj záhuby. Agu a jeho priatelia čelia mnohým nebezpečenstvám a súperia s Grappom a Kesslerom o víťazstvo pri hľadaní nového talizmanu.

Cernuska Andreas: AGU Tajomstvo starého zrkadla
10 € 8,60 €

Chceš sa dozvedieť, čo sa skrýva za tajomným starým zrkadlom, ktoré dostal osemročný Robin od starého otca?
Kde je Jambar a kto je Agu? Či sa dokáže Robin premeniť na vtáka alebo potkana a ako pomôže poraziť nepriateľov s nasadením života?

Červenák Filip: Príbehy spod Kiltu
14,10 € 12,13 €

Bratranci McEeshovci si žijú pokojným životom: unášajú ženy aj poklady, pečene si marinujú v archívnej whisky, oháňajú sa obojručnými mečmi, skrátka všetko, ako má byť.