Pullman Philip: Temné hmoty, 2. vydanie
19,90 €

17,11 €

Knižná trilógia Temné hmoty zachytáva cestu Lyry, ktorá vyrastá medzi učencami na Oxfordskej univerzite. V jej svete má každý človek svojho démona – dušu v zvieracej podobe.


Glukhovsky Dmitry: Metro 2034, 2. vydanie
11,90 €

10,23 €

Svet je v troskách. Ľudia sa navzájom vyhubili. V mestách zničených rádioaktívnym odpadom sa nedá žiť. Za ich hranicami sa rozprestierajú vyprahnuté púšte a húštiny čudných zmenených lesov. Nikto netuší, aké tvory v nich žijú. Civilizácia zaniká.


Hoffman Paul: Ľavá ruka Boha - Omnibus
19,90 €

17,11 €

ÚŽASNÁ SÉRIA – TRI KNIHY V JEDNOM!

Volá sa Thomas Cale. Smrtiaci anjel. Predpovedali mu, že jedného dňa zničí svet. Možno sa mu to podarí…

SMRŤ SÚD NEBO PEKLO


Ende Michael: Nekonečný príbeh, 2. vydanie
15,90 €

13,67 €

Rob, čo chceš

  • tak znie nápis na symbole neobmedzenej moci v krajine Fantázia. Skutočný význam tejto vety sa však Bastián dozvie až po dlhom a dobrodružnom hľadaní…

Weir Andy: Artemis
13,90 €

11,95 €

Jazz Basharová nemienila byť hrdinkou. Chcela len zbohatnúť. Netúži stať sa výstrednou miliardárkou ako mnohí návštevníci Artemidy, prvej a jedinej pozemskej kolónie na Mesiaci.


Glukhovsky Dmitry: Budúcnosť
16,90 €

14,53 €

Technický pokrok a rýchle napredovanie európskej civilizácie konečne vyústili do splnenia večného sna ľudstva – vďaka genetickým zásahom človek oklamal starnutie a stal sa nesmrteľným. Ale má to aj svoju odvrátenú stranu. Európu postihlo preľudnenie.


Vyleta Dan: Dym
15,90 €

13,67 €

ANGLICKO PRIBLIŽNE PRED STO ROKMI

Ľudia s nečistými myšlienkami tu boli označení dymom, ktorý im unikal z tela a bol znakom ich úpadku.


Glukhovsky Dmitry: Metro 2035
14,90 €

12,81 €

Rok 2035 Svetlá minulosť. Temná budúcnosť. Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes.


Glukhovsky Dmitry: Metro 2033
13,90 €

11,95 €

Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná…


Cline Ernest: Flotila
13,90 €

11,95 €

Pre Zacka Lightmana je to spočiatku iba ďalší nudný deň v škole. Lenže potom sa na hodine matematiky pozrie z okna a na oblohe uvidí… UFO. Najprv mu napadne, že sa zbláznil ako jeho zosnulý otec.


Grattonová Tessa: Strážkyňa krvi
13,90 €

11,95 €

Pre Mab Prowdovú sú čary rovnako prirodzené ako dýchanie. Život bez nich si nevie ani len predstaviť, hoci to znamená pravidelne si ubližovať, aby získala dosť krvi na mágiu.


Hoffman Paul: Ľavá ruka Boha (Ľavá ruka Boha 1)
12,90 €

11,09 €

„Útulok spasiteľov na Shotoverskom zráze je jedna veľká lož. Spásy sa tam človek nedočká a o útočisku nemôže byť ani reči.“ V útulku spasiteľov niet priestoru pre radosť a nádej.


Shusterman Neal: Uvoľnení
12,90 €

11,09 €

Amerika v budúcnosti sa spamätáva z následkov vojny medzi dvoma stranami znepriatelenými pre rozdielne názory na ochranu života.


Neuvel Sylvain: Spiaci obri
11,90 €

10,23 €

Malá Rose sa bicykluje neďaleko svojho domu v Deadwoode v Južnej Dakote, keď sa odrazu prepadne pod zem. Preberie sa na dne štvorcovej jamy, na ktorej stenách žiaria tajomné symboly.


Jóriová Vanessa: Za múrom
9,90 €

8,51 €

Keď si Susan prečíta zápisky svojho záhadne zmiznutého otca, jej život sa radikálne zmení. S priateľmi sa vydá po záhadných stopách, ktoré ich dovedú k tajomnému Portálu. Ocitnú sa v divokom a nebezpečnom svete zvanom Alagonit.


Zelazny Roger: Kroniky Amberu 1-10
99 €

85,14 €
+ doprava zadarmo

Nezvyčajná urban fantasy v drsnom štýle a ostrom tóne. Zelaznyho príbeh v mnohom pripomína detektívku. Vecné krátke vety ženú dej dopredu a vnášajú napätie na každú stranu.


Crouch Blake: Trilógia Mestečko Wayward Pines - 2+1 zdarma
27 €

23,22 €

VITAJTE VO WAYWARD PINES, POČET OBYVATEĽOV 461. Do malebného mestečka Wayward Pines v Idahu prichádza agent tajnej služby Ethan Burke, aby splnil jedinú úlohu: vypátrať dvoch federálnych agentov, ktorí sú už mesiac nezvestní.


Adeyemi Tomi: Deti krvi a kostí
22,90 €

19,69 €

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orisha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo.


Millerová Madeline: Kirké
18,90 €

16,25 €

Heliovi, bohu Slnka a najmocnejšiemu z Titanov, sa narodí dcéra. Nymfa Kirké je zvláštne dieťa, má žlté oči a čudesný tenký hlas, no inak po svojom majestátnom otcovi ani pôvabnej zvodnej matke Perse nezdedila nič pozoruhodné.


Liparulo Robert: 13. kmen
18,75 €

16,13 €

V roce 1476 před Kristem se Izraelité obrátili zády k jedinému pravému bohu, když začali uctívat zlaté tele. Za tento přestupek jich bylo 40 prokleto a musejí navěky kráčet po světě zdejším.


Liparulo Robert: Virus
18,15 €

15,61 €

Byl vytvořen seznam 10 000 jmen tak, aby byl zničující účinek co největší. Významní obchodníci, ženy v domácnosti, politikové, celebrity, domovníci, děti. Nikdo z nich netuší, co se má stát …


Kay Guy Gavriel: Plavba do Sarantia
17,70 €

15,22 €

Mozaikář Crispin, který žije v pozdně antickém Rhodiu, kolébce vyspělé civilizace, nyní sužované úpadkem, vládou barbarských Antajů, rozpory a morem, se vydává na pozvání císaře Valeria II. na svou plavbu do Sarantia, vysněného středu světa.


Stross Charles: Accelerando
17,70 €

15,22 €

Roku 1993 na sympóziu Vize 21 přednesl Vernor Vinge svůj dnes již proslulý referát Singularita.


Kolektív autorov: Rozmarná fantastika
15 €

12,90 €

Česko-slovenská zbierka roztopašných poviedok je plná príbehov krátkych aj dlhých, romantických aj temných, scifi rovnako ako tvrdej fantasy (alebo obrátene?). Osloviť Vás chce 29 autorov a autoriek a oku ulahodia ilustrácie od špičkových umelcov.


Bontová Antónia: Ja som
14,90 €

12,81 €

Kniha rozpráva o elfoch, ktorí žili na planéte od jej zrodu a poznali ju bez živočíchov a bez Mesiaca. Ich životy sa radikálne zmenili po príchode krásnej mimozemšťanky Luny, ktorá pricestovala na Mesiaci a osídlila planétu zvieratami.


Jurík Martin: 2084
14,90 €

12,81 €

2034: Vojna zúri naplno. Milióny utečencov sú v pohybe. Nie však z východu na západ, ale zo západu na východ. Milióny Nemcov, Francúzov, Švédov či Rakúšanov sa predierajú do relatívne bezpečného Poľska, Česka, Maďarska i Slovenska.


Lewis C.S.: Thulkandra (3 diel Kozmickej trilógie)
14,95 €

12,86 €

Posledná kniha uznávanej Kozmickej trilógie o príhodách jedinečného doktora Ransoma. Temné moci, ktoré pomohol odraziť na Malakandre a Perelandre zhromaždili k útoku na samotnej Zemi.


Červenák Filip: Príbehy spod Kiltu
14,10 €

12,13 €

Bratranci McEeshovci si žijú pokojným životom: unášajú ženy aj poklady, pečene si marinujú v archívnej whisky, oháňajú sa obojručnými mečmi, skrátka všetko, ako má byť.


Stiffel Anton: Zabudnutý vesmír
14,10 €

12,13 €

Cyklus poviedok Zabudnutý vesmír popisuje cez konkrétne ľudské osudy život v jednej z mnohých kolonizačných vetiev, ktorá sa pomocou hyperpriestorovej technológie dostane do vzdialenej časti vesmíru a natrvalo tam uviazne.


Červenák Juraj: Biela veža (Bohatier-kniha štvrtá)
13,90 €

11,95 €

Záver epickej historickej fantasy série o výprave kyjevského kniežaťa Svjatoslava proti Chazarskej ríši a kaukazským kmeňom.

Ríša Chazarov padla, veľký kagan je mŕtvy. Vlk v duši kniežaťa Svjatoslava je však nenásytný.


Červenák Juraj: Oceľové žezlo (Bohatier- kniha prvá)
13,90 €

11,95 €

Prvý diel veľkolepej historickej fantasy z čias Kyjevského kniežatstva, kedy na pozadí vojenských výprav kniežaťa Svjatoslava vznikla legenda o udatných bohatieroch. Odľahlú dedinu na území kmeňa Muromcov prepadnú lovci otrokov.


Plauchová Jana: Druhá planéta
13,90 €

11,95 €

Sci-fi román z čias, keď ľudia stratili schopnosť spať, sen o kolonizácii vesmíru je naveky stratený a Venuša sa stala opovrhovanou planétou.


Armentrout Jennifer L.: Obsidián
13,50 €

11,61 €

Nové začiatky bývajú náročné.

Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou…


Crouch Blake: Borovice - Mestečko Wayward Pines
13,50 €

11,61 €

Do malebného mestečka Wayward Pines v Idahu prichádza agent tajnej služby Ethan Burke, aby splnil jedinú úlohu: vypátrať dvoch federálnych agentov, ktorí sú už mesiac nezvestní.