Ensi Laura: Spoločenstvo II. - Zrod vlčieho impéria
12,50 € 10,75 €

Raine Zaire už viac nie je obyčajným mladým dievčaťom. Naučila sa, aké nástrahy na ňu čakajú a nesie si už na tele i na duši mnohé jazvy. Stala sa ženou, alfou vlčej svorky, vyvolenou alba lupus a manželkou.

Glukhovsky Dmitry: Budúcnosť
16,90 € 14,53 €

Technický pokrok a rýchle napredovanie európskej civilizácie konečne vyústili do splnenia večného sna ľudstva – vďaka genetickým zásahom človek oklamal starnutie a stal sa nesmrteľným. Ale má to aj svoju odvrátenú stranu. Európu postihlo preľudnenie.

King Stephen: Pod Kupolou, 2. vydanie
19,90 € 17,11 €

Čo sa to stalo v mestečku Chester’s Mill? Aká záhadná sila uväznila jeho obyvateľov pod neviditeľný zvon, cez ktorý nepreniknú ani najmodernejšie počítačom riadené rakety?

Braun Jan A.: Kvantové víly
4,99 € 4,29 €

Konšpiračné teórie i podivné osudy vynálezcov a ich vynálezov sú tým, čo spája chronologicky radené poviedky, ktoré držíte v rukách. Nie všetko sa udialo tak, ako si myslíme, o tom však nik ani netuší.

Glukhovsky Dmitry: Metro 2035
14,90 € 12,81 €

Rok 2035 Svetlá minulosť. Temná budúcnosť. Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes.

Harknessová Deborah: Moc času
16,90 € 14,53 €

Na bojiskách americkej vojny za nezávislosť, v časoch politického prebudenia, keď sa zdalo, že svet stojí na prahu svetlejšej budúcnosti, stretne Matthew de Clermont mladého vojenského lekára Marcusa MacNeila.

McClellan Brian: Zloba říše
23,45 € 20,17 €

Zemi zachvátil chaos. Hlavní město je obsazeno a na pochodu je půl milionu uprchlíků hledajících útočiště v pohraničí, které doprovázejí vojáci lady Flint.

Pratchett, Paul Kidby Terry: Výtvarné umění Zeměplochy
26,74 € 23 €

Zeměplocha – nejoblíbenější série v žánru humoristické fantasy – má svůj původ v představivosti Terryho Pratchetta, ale během těch více než třiceti knih začala žít svým vlastním životem.

Pratchett Terry: FILUTA
10,76 € 9,25 €

Filuta – dítě ulice a stok a odchovanec nalezince – je oblíbeným příslušníkem komunity chudých obyvatel středu Londýna. Většina z nich se živí činností, která se pohybuje na hranicích zákona.

Abbott James: Nikdykrál
21,10 € 18,15 €

Byly doby, kdy Xavir Argentum stál v čele králových elitních strážců a válečníků. Ty časy jsou ale dávno pryč. Udělal totiž osudovou chybu a za ni teď pyká ve vězení, odsouzený k zapomnění.

Adeyemi Tomi: Deti cti a pomsty
22,90 € 19,69 €

Po megaúspešnom debute, prvej časti fantasy/young adult trilógie prichádza mladá americká spisovateľka s nigérijskými koreňmi Tomi Adeyemi s pokračovaním ságy! Druhá časť trilógie s názvom Deti cti a pomsty je podobne ako jednotka nabitá akciou.

Adeyemi Tomi: Deti krvi a kostí
22,90 € 19,69 €

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orisha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo.

Aikawa Yu: Motýlek 3
12,24 € 10,53 €

Gindži Išikawa pokračuje ve své roli partnera Agehy ve vymýtání duchů a cestují spolu Japonskem za klienty. Gindži s pomocí Agehy poodhaluje záhadnou smrt svého bratra, jejíž okolnosti ho celé dětství tížily.

Alward Amy: Deník alchymistky
12,64 € 10,87 €

Když se princezna Novy nešťastnou náhodou otráví elixírem lásky, bezhlavě se zamiluje do svého vlastního odrazu v zrcadle.

Armentroutová Jennifer L.: Obsidián
13,50 € 11,61 €

Nové začiatky bývajú náročné.

Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou…

Armentroutová Jennifer L.: Opál – Risknú všetko...
13,50 € 11,61 €

NIKTO NIE JE AKO DAEMON BLACK Keď sa rozhodol, že mi svoje city dokáže, netrepal len tak do vetra. Už o ňom nepochybujem. Podarilo sa nám zdolať ťažké obdobie, no spontánne sa objavujú ďalšie prekážky.

Baxendale Trevor: Doctor Who: Dávný čas
14,01 € 12,05 €

Dávný čas je novým příběhem odehrávajícím se ve vesmíru kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who s Dvanáctým Doktorem (Peter Capaldi) a Clarou Oswaldovou (Jenna Colemanová) v hlavních rolích.

Bontová Antónia: Ja som
14,90 € 12,81 €

Kniha rozpráva o elfoch, ktorí žili na planéte od jej zrodu a poznali ju bez živočíchov a bez Mesiaca. Ich životy sa radikálne zmenili po príchode krásnej mimozemšťanky Luny, ktorá pricestovala na Mesiaci a osídlila planétu zvieratami.

Brandon McYntire: Ergiho príbeh
4 € 3,44 €

31-ročný nezamestnaný Ergi sa snaží vyriešiť svoju katastrofálnu situáciu. Po mnohých nezdaroch pri hľadaní zamestnania ho inšpiroval dokument o hľadačoch kovov a pokladov.

Brandon McYntire: Ostrov 2289, 2. vydanie
5 € 4,30 €

Zakrivenie alebo ohnutie času môže spôsobiť skok z jednej strany na druhú. Barentsov ostrov v Nórsku je v roku 2289 nehostinným miestom, kde sa Centrum rozhodlo postaviť stanicu K 1000.

Brandon McYntire: V meste LOIST, 2. vydanie
2 € 1,72 €

Pohľad do budúcnosti v podobe astrálnej cesty ukázal mesto Loist, o ktorom dnes ešte nikto nemá ani potuchu. Mesto, ležiace v Poľsku pri Baltickom mori, zohrá dôležitú úlohu pri záchrane Európy v roku 2190 n. l.

Brandon McYntire: Zóna-X
3 € 2,58 €

Zbierka poviedok Zóna-X vznikla po nečakanom úspechu krátkych poviedok, ktoré napísal Brandon McYntire a uverejňoval ich v elektronickej podobe na internete.

Brenkuš Richard: Sabotáž na okraji vesmíru
13 € 11,18 €

Po konci sveta prežíva hŕstka ľudstva v drsnom prostredí jedinečného mesta. Jedného dňa k nim zo zamorenej zeme zostúpi desivý mutant a tvrdí, že skonštruoval stroj umožňujúci cestovať medzi hviezdami.

Brooks Terry: Shannarovy magické elfeíny
21,10 € 18,15 €

Tisíce let po zničení věku člověka a vědy vládne světu magie, ale hrozí bezprostřední nebezpečí. Horda zlých démonů přináší na zemi smrt.

Brooks Terry: Shannarův meč
21,10 € 18,15 €

Shea Ohmsford žije v obyčejné vesničce jménem Stinné údolí a potíže celého světa ho nechávají chladným. Náhle se však ve vesnici objeví starý dějepisec a cestovatel Allanon, který přináší ponuré zvěsti a varování před spiknutím.

Brown Pierce: Červený úsvit
14,90 € 12,81 €

Darrow je Červený; člen najnižšej kasty v spoločnosti rozdelenej podľa farieb. Rovnako ako ďalší Červení celé dni tvrdo pracuje v presvedčení, že on a jeho ľudia pripravujú povrch Marsu pre život budúcich generácií.

Cadwallader Jane: PB3 et la veste de Chloé (A1)
8,50 € 7,31 €

Le courage et l’amitié sont toujours vainqueurs ! Voila l’histoire magnifique d’un extraterrestre et de son robot. Quand une navette spatiale arrive, tout le monde a peur. Qui n’a pas peur ? Que font-ils ensemble ?

Cernuska Andreas: AGU 2 Boj o červený diamant
10 € 8,60 €

Walter, kúzelníkov vnuk, začal chodiť chodiť do tej istej školy, ako Oliver a Robin. Ten objavil silu farebných guliek z Jambaru, ktoré použil pri odňati časti Kesslerovho pokladu. Kúzelník nevynechal žiadnu príležitosť pomstiť sa mu za to.

Cernuska Andreas: AGU 3 Expedícia do mesta Baas
10 € 8,60 €

Kesslerova túžba po poklade,čo si skryl v meste Baaš, privedie Waltra, ale aj samotného Kesslera na pokraj záhuby. Agu a jeho priatelia čelia mnohým nebezpečenstvám a súperia s Grappom a Kesslerom o víťazstvo pri hľadaní nového talizmanu.

Cernuska Andreas: AGU Tajomstvo starého zrkadla
10 € 8,60 €

Chceš sa dozvedieť, čo sa skrýva za tajomným starým zrkadlom, ktoré dostal osemročný Robin od starého otca?
Kde je Jambar a kto je Agu? Či sa dokáže Robin premeniť na vtáka alebo potkana a ako pomôže poraziť nepriateľov s nasadením života?

Červenák Filip: Príbehy spod Kiltu
14,10 € 12,13 €

Bratranci McEeshovci si žijú pokojným životom: unášajú ženy aj poklady, pečene si marinujú v archívnej whisky, oháňajú sa obojručnými mečmi, skrátka všetko, ako má byť.

Červenák Juraj: Biela veža (Bohatier - kniha štvrtá)
13,90 € 11,95 €

Záver epickej historickej fantasy série o výprave kyjevského kniežaťa Svjatoslava proti Chazarskej ríši a kaukazským kmeňom.

Ríša Chazarov padla, veľký kagan je mŕtvy. Vlk v duši kniežaťa Svjatoslava je však nenásytný.

Červenák Juraj: Čierny Rogan: Zlato Arkony 1
12 € 10,32 €

Na Rujane odjakživa vládli žreci z Arkony. Túžba po pokladoch svätyne však priviedla na ostrov cudzích hrdlorezov. Ich lode s dračími lebkami sa vynorili zo severných hmiel, z ríše skrytej pred pohľadmi smrteľníkov.

Červenák Juraj: Oceľové žezlo (Bohatier - kniha prvá)
13,90 € 11,95 €

Prvý diel veľkolepej historickej fantasy z čias Kyjevského kniežatstva, kedy na pozadí vojenských výprav kniežaťa Svjatoslava vznikla legenda o udatných bohatieroch. Odľahlú dedinu na území kmeňa Muromcov prepadnú lovci otrokov.