Gardner Meracie Tyče Balíčkov Measuring Sticks

Značka: Gardner

Partnerský predajNovinka

Gardner Meracie Tyče Balíčkov Measuring Sticks

Tieto hliníkové tyče slúžia na presné odmeranie vzdialenosti pomocou namotávania vlasca či šnúry a tým dosiahnutia rovnakej vzdialenosti pri hode. Celý popis

12.46

12,46 € vrátane DPH

Náš kód: 100002183057

Popis

Popis produktu

Tieto hliníkové tyče slúžia na presné odmeranie vzdialenosti pomocou namotávania vlasca či šnúry a tým dosiahnutia rovnakej vzdialenosti pri hode.

Nezáleží na tom, kde rybárčite, dôležité je hádzanie na rovnakú vzdialenosť a miesto pre častejšie úlovky. Nameranú vzdialenosť z jedného prúta potom môžete previesť na ostatné vaše prúty, vrátane spodových. Jemnosť strán týchto tyčí zaručuje, že pri spätnom navíjaní vlasca na navijak nedôjde k ničeniu a narušeniu štruktúry a povrchu daného vlasca.

 

Postup je teda nasledujúci:

1) položte daný prút na zem a na oboch koncoch prút zapichnite tyče do zeme. Vychádzame z jednoduchého počtu, anglického treba podotknúť. Teda prút v dĺžke 12ft je vlastne presne 4 yardy (1 yard = 0,91cm), teda ak namotáme 10-krát, dostaneme 36 metrov, ak namotáme 25-krát dostaneme 90 metrov.
Pri namotávaní vlasca späť na navijak, ponechajme tyče v ľahko sklonenom uhle, namotávanie bude ľahšie a rýchlejšie s okamžitou odozvou.

 

2) Po nahodení a správnej lokalizácii vytúženého miesta, zaznamenajte vzdialenosť pomocou zaháknutia najlepšie šnúry o klip na cievke.

3) Teraz naviňte späť až po klip, kde je šnúra zaháknutie. Teraz môžete už navíjať cez tyče, navíjajte do tvaru ležatej osmičky až po klip na cievke. To, že navíjame do ležatej osmičky má svoje opodstatnenie, je potom jednoduchšie pre spätné odvíjanie z meracích tyčí späť na navijak.

4) Označte na zemi pozícii posledného koncového očká a na špičke prútu s tým faktom, že vlasec je stále v klipe cievkami, teraz už môžete odvíjať vlasec späť na cievku navijaka. Je to skvelá vec a pomôcka, ak jazdíte na rovnaké miesta a vidíte, že ryby sa ukazujú na mieste, kde ste boli predtým. V tejto chvíli neriešite kam nahadzovať, ale viete presnú vzdialenosť a môžete hneď nahadzovať.

 

Špecifikácia:
- jedná sa o 1 pár tyčí
- dĺžka tyčí: 46 cm
- hmotnosť: 162 g (obe)
- vrátane vnútorného univerzálneho závitu 3/8 BSF


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Dĺžka 46 cm