Hľadáte pomocníka do kuchyne, ktorý za vás uhnetie cesto, ušľahá šľahačku alebo nastrúha zeleninu? Potom bude kuchynský robot alebo food processor to pravé. Pri výbere sa zamerajte na funkcie, príkon a nástavce, ktoré možno ku kuchynskému robotu pridať.

Zobraziť viac

Kuchynský robot alebo food processor?

Rozdiel medzi kuchynským robotom a food processorom spočíva predovšetkým v odličnosti primárneho využitia. Avšak to neznamená, že food processor nemôže mať funkcie kuchynského robota, a naopak.

Vedeli ste, že ... ?

Viete, že kuchynského robota môžete zakúpiť pohodlne a bezpečne aj na splátky s doručením ešte v deň objednania?

Ďalšie funkcie kuchynského robota a food processora s príslušenstvom

Spolu s vhodnými nástavcami môžete kuchynského robota alebo food processor značne rozšíriť. Pri výbere sa teda ešte zamerajte na dokúpiteľné príslušenstvo k robotom. Mimo celých nástavcov môžete zakúpiť tiež samostatné K metly alebo flexi metly.

 • Mlynček na mäso – prídavný mlynček vhodný pre výrobu domáceho mletého mäsa a klobás
 • Lisovač a odšťavňovač – pre odšťavnenie ovocia či zeleniny miesto samostatného prístroja
 • Výrobník cestovín – pre domácu výrobu cestovín
 • Mlynček na kávu – prídavný mlynček určený špeciálne na mletie čerstvej kávy

Metly pre kuchynského robota

Spolu s kuchynským robotom dostanete tiež príslušenstvo v podobe niekoľkých metiel, niektoré špeciálne však bude treba prikúpiť. Aké metly ku kuchynskému robotu nájdete v ponuke?

 • Miešacia metla – základná aj metla, je obvykle v balení, hodí sa k základnému premišaniu
 • Hnietacia metla/ hák – metla či hák na cesto je súčasťou každého kuchynského robota
 • Šľahacia metla – na vyšľahanie snehu alebo šľahačky do tort, obvykle nájdete v balení
 • K metla – špeciálna metla v tvare K, ktorá pojme celú pracovnú misu, využijete ju na príprave koláčov, mletého mäsa, zemiakovej kaše alebo krémov, nie je v základom balení
 • Flexi metla – s flexibilnými okrajmi, ktoré kopírujú steny misy, je v hodná pre prípravu jemných zmesí, krémov a ľahkých ciest, obvykle nie je v základom balení
Nie je pre vás kuchynský robot to pravé?

Pozrite sa na našu ponuku samostatných odšťavňovačov a mixérov.

Spôsoby miešania

 1. Planetárny systém premiešania – pokročilý systém dokonalého premiešania, metla kopíruje steny misy
 2. Stredové miešanie – základné premiešanie jednou alebo dvoma metlami, ktoré sa obiehajú, je menej efektívne než planetárny systém

Objem nádoby kuchynského robota

Objem nádoby je základný parameter pri výbere kuchynského robota. Pohybuje sa od cca 0,5 l až takmer do 7 l. Všetko závisí na počte členov rodiny, pre ktorých chcete variť.

 • nádoba do objemu 3 l – pre 2 až 3 ľudí
 • nádoba od 3 do 5 l – pre 4 až 5 ľudí
 • nádoba s objemom viac ako 5 l – pre 5 ľudí a viac
Vedeli ste, že ... ?

Ak chcete, aby vám kuchynský robot slúžil dlho, potom sa zamerajte na celokovové kuchynské roboty, ktoré vydržia viac a ďlhšie než plastové.

Ďalšie užitočné funkcie kuchynských robotov a food processorov

 • Celokovové prevedenie – vydrží dlhšie než plastové
 • LCD displej – pre informácie o nastaveniach
 • Poistka proti spusteniu – bez riadne zavretého krytu sa robot nespustí
 • Poistka proti prehriatiu – pri vysokých teplotách motoru sa robot sám vypne
 • Umývanie v umývačke – jednotlivé diely a metly možno umyž v umývačke (označené samostatne na jednotlivých dieloch)
 • Automatický program – zaistí optimálnu konzistenciu cesta alebo šľahačky
-21%
First Austria FA5259-2 SI

First Austria FA5259-2 SI

129,90 €
102,60 €

Kuchynský robot First Austria FA 5259–2 v striebornom desingne s príkonom 800 W je skvelým pomocníkom pri hnetení, mixovaní a šľahaní. Pracovné nerezové miesta s objemom 5 l. 6 rýchlostí + funkcia PULSE to všetko vám uľahčí prácu.

Tovar od predajcu MALL
Black+Decker kuchynský robot BXKM1001E

Black+Decker kuchynský robot BXKM1001E

204,90 €

Kuchynský robot v robustnom prevedení s tichou prevádzkou. BlackDecker BXKM1001E ponúka variabilné ovládanie 8 rýchlostí, funkciu Turbo, planetárny systém miešania a protišmykové nožičky pre stabilitu pri prevádzke.

Tovar od predajcu MALL
-17%
KitchenAid 5KSM185PSENK brúsený nikel
1x

KitchenAid 5KSM185PSENK brúsený nikel

899 €
742,50 €

Kuchynský robot je vybavený tichým a výkonným motorom s príkonom 300 W. KitchenAid 5KSM185PSENK brúsený nikel disponuje priamym pohonom ozubenými kolesami, ktoré zaisťujú vyššiu účinnosť. Do multifunkčného miesta možno upevniť širokú škálu príslušenstva, ktoré sa ľahko vymieňajú.

Tovar od predajcu MALL
-15%
KitchenAid 5KSM175PSEMY
3x

KitchenAid 5KSM175PSEMY

749 €
631,30 €

Kuchynský robot KitchenAid 5KSM175PSEMY so sklopnou hlavou a objemom 4,8 l v žltej farbe. Nádherný, nadčasový, elegantný a jemný dizajn, ktorý si nájde miesto v každej kuchyni. Tento model, dostupný v bohatej farebnej palete, ponúka širší rad kulinárskych pomôcok.

Tovar od predajcu MALL
-17%
KitchenAid 5KSM185PSECP brúsená meď

KitchenAid 5KSM185PSECP brúsená meď

899 €
743,60 €

Kuchynský robot je vybavený tichým a výkonným motorom s príkonom 300 W. KitchenAid 5KSM185PSECP brúsená meď disponuje priamym pohonom ozubenými kolesami, ktoré zaisťujú vyššiu účinnosť. Do multifunkčného miesta možno upevniť širokú škálu príslušenstva, ktoré sa ľahko vymieňajú.

Tovar od predajcu MALL
Bosch MUM9BX5S61

Bosch MUM9BX5S61

748,50 €

Kuchynský robot v elegantnom prevedení s 3D planetárnym miešaním. Bosch MUM9BX5S61 perfektne spracuje cesto vďaka 1500W motoru a inteligentnému senzoru. Robot je veľmi odolný vďaka celokovovej konštrukcii a všestranný vďaka širokému príslušenstva. Zabudovaná váha vám umožní zvážiť si prísady priamo v mise a šetrí vám čas počas prípravy.

Tovar od predajcu MALL
-17%
KitchenAid 5KSM185PSECR chróm

KitchenAid 5KSM185PSECR chróm

899 €
742,50 €

Kuchynský robot je vybavený tichým a výkonným motorom s príkonom 300 W. KitchenAid 5KSM185PSECR chróm disponuje priamym pohonom ozubenými kolesami, ktoré zaisťujú vyššiu účinnosť. Do multifunkčného miesta možno upevniť širokú škálu príslušenstva, ktoré sa ľahko vymieňajú.

Tovar od predajcu MALL
-17%
KitchenAid Heavy Duty 5KSM7591XEER kráľovská červená
6x

KitchenAid Heavy Duty 5KSM7591XEER kráľovská červená

969 €
800,60 €

Kuchynský robot s misou s objemom 6,9 litra a výkonom 1,3 konskej sily. KitchenAid Heavy Duty 5KSM7591XEER kráľovská červená je určený pre gastronomické prevádzky a je vybavený priamym pohonom pomocou ozubených kolies. Do multifunkčného robota môžete upevniť širokú škálu príslušenstva, ktoré je ľahko vymeniteľné a vhodné do umývačky riadu.

Tovar od predajcu MALL
-18%
KitchenAid Professional 5KSM7990XEER kráľovská červená

KitchenAid Professional 5KSM7990XEER kráľovská červená

1 129 €
915,40 €

Kuchynský robot s misou s objemom 6,9 litra a výkonom 1,3 konskej sily. KitchenAid Professional 5KSM7990XEER kráľovská červená je určený pre gastronomické prevádzky a je vybavený priamym pohonom pomocou ozubených kolies. Do multifunkčného miesta robota môžete upevniť širokú škálu príslušenstva, ktoré je ľahko vymeniteľné a vhodné do umývačky riadu.

Tovar od predajcu MALL
Kenwood food processor FDP65.820SI
1x

Kenwood food processor FDP65.820SI

186,30 €
179 €

Food processor s príkonom 1000 W, s nádobou s objemom 3 litra. Kenwood FDP65.820SI disponuje 2 rýchlosťami a integrovaným priestorom na kábli. V balení nájdete aj nové doplnky Espress Serve, ktoré umožňujú krájanie priamo na tanier. 

Tovar od predajcu MALL
-22%
Bosch MUM58MG60
2x

Bosch MUM58MG60

399 €
308,80 €

Kuchynský robot s príkonom 1000 W a misou s objemom 3,9 litra. Bosch MUM58MG60 je vybavený 3D planetárnom miešaním, ktoré rýchlo a dôkladne premieša všetky prísady. Vďaka pozvoľnému nábehu motora nedôjde k vyšplechnutiu ingrediencií. Široká škála príslušenstva z neho robí všestranného pomocníka do každej domácnosti.

Tovar od predajcu MALL
Kenwood food processor FDM71.960SS
2x

Kenwood food processor FDM71.960SS

229 €

Food processor s príkonom 1000 W, s nádobou s objemom 3 litra. Kenwood FDM71.960SS disponuje plynulou rýchlosťou a funkciou pulse, integrovanou digitálnou váhou a Express Serve technológiou. Súčasťou balenia je aj lis na citrusy, ThermoResist sklenený mixér, vážiaca podložka a box na príslušenstvo.

Tovar od predajcu MALL

Kuchynské roboty a food processory

Pri výbere kuchynského robota sa riaďte nielen funkciami, príkonom a príslušenstvom, ale tiež výrobcom. Každý sa pýši trochu inými technológiami, ktoré vám uľahčia prácu. Dôležitý je tiež materiál, pretože celokovové kuchynské roboty vydržia dlhšie.

Zobraziť viac

Kuchynský robot Bosch

Výrobca Bosch sa zameriava na kvalitné a výkonné kuchynské robota MUM s príkonom až 1600 W. Roboty s automatickými programami SensorControl Plus zaistia ideálnu konzistenciu cesta alebo šľahačky a samozrejmosťou je aj planetárny systém miešania.

Kuchynské roboty a food processory Sencor

Kuchynské roboty Sencor sa pýšia motormi s kompletne medeným vinutím, vďaka čomu dokážu vyvinúť vysoké otáčky bez toho, aby sa prehrievali. Zároveň k robotom a food processorom ponúka veľké množstvo príslušenstva a nezabúda ani na ľúbivý dizajn.

Kuchynské roboty a food processory ETA

Mimo plynulej regulácie otáčok ponúkajú kuchynské roboty ETA tiež program PULSE, vďaka čomu za krátku dobu vyvinú extrémny výkon. Food processory sú tiež často vyvedené v nerezovom prevedení.

Kuchynské roboty Kenwood

Kuchynské roboty Kenwood patria dlhodobo ku špičke toho, čo môžete od kuchynského robota čakať. V robotoch sa dá dokonca variť a ponúkajú rad automatických programov, takže robot prakticky uvarí za vás. Samozrejmosťou je nerezové prevedenie, LCD displej, rad poistných systémov.

Kuchynský robot a food processory KitchenAid

Profesionálne kuchynské roboty KitchenAid sa pýšia malým príkonom, ale veľkým výkonom. Tie najlepšie z nich sa dokonca využívajú v gastronomických prevádzkach. Vybrať si môžete zo širokej ponuky príslušenstva, ale tiež rôznych materiálov a dizajnov samotného robota.

Kuchynský robot alebo samostatné spotrebiče?

Kuchynský robot sa vyplatí všetkým, ktorí často varia alebo pečú. V takom prípade sú nepostrádateľnými pomocníkmi, ktorí vám ušetria čas a prácu. Naopak ak túžite proste len lepšie mixovať alebo odšťavňovať, a raz za čas by ste využili aj miešanie, potom sa skôr zamerajte na samostatné mixéry a odšťavovače.

^ Naspäť hore

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné kuchynské roboty.