Respilon Nano respirátor FFP2 RespiRaptor 1ks, veľkosť M/L

Respilon Nano respirátor FFP2 RespiRaptor 1ks, veľkosť M/L

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner Novinka
Nanovláknový respirátor určený aj na ochranu pred COVID-19, zachytáva až 99,9% vírusov. Ďalej zachytí baktérie, prach, smog, plyn, alergény, plesne. Pohodlný a vysoko priedušný, ľahko sa s nim dýcha. Špeciálny tvar „fish-type“ umožňuje pohodlné rozprávanie. Ideálny pre ľudí s fúzami či okuliarmi. Celý popis
2,75 €
Vrátane RP a DPH
Partner: Widerio

Skladom u partnera 5+ kusov

13.12.2021 - 14.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Widerio

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100068111592

Popis

Nanovláknový respirátor FFP2 RespiRaptor zaisťuje vďaka nanovláknovej membráne zachytávanie vírusov, baktérií, prachu, smogu, plynu a alergénov. RespiRaptor je pohodlný a vysoko priedušný respirátor, s ktorým sa ľahko dýcha. Špeciálny tvar „fish-type“ vám vytvorí priestor pod ústami. Tento tvar umožňuje pohodlné rozprávanie. RespiRaptor ponúkame v univerzálnej veľkosti L/M.

Pri svojej ľahkej hmotnosti (4,4g ), špeciálnom tvare a vysokej priedušnosti je RespiRaptor ideálnym FFP2 nano respirátorom pre váš bežný deň. Je pohodlný, skvele sa cez neho hovorí a dýcha. Kvalitné nanovlákna zaisťujú stálu ochranu v oboch smeroch.

 • Balenie 1ks, veľkosť M/L
 • RespiRaptor zachytáva až 99,9% vírusov. Ďalej zachytí baktérie, smog, prach, peľ, alergény, pliesne a ďalšie patogény.
 • RespiRaptor je certifikovaný ako respirátor triedy FFP2 NR podľa normy EN 149:2001+A1:2009.
 • Tvar zvaný „fish-type“ (skladaný horizontálne tvar „rybičky“) je vhodný pre každú tvár. Naviac je ideálny pre ľudí s fúzami či okuliarmi. Nosný klip zaručí, že sa vzduch nedostáva pod masku nežiadúcimi cestami.
 • Na tvári masku drží nová generácia gumičiek, ktorá nereže a neťahá za ušami
 • Pre ešte lepšiu priľnavosť respirátora je súčasťou každého balenia plastová spona na zopnutie gumičiek za hlavou
 • Ideálna voľba pre váš bežný deň

Ako nanovláknový respirátor FFP2 funguje?

RespiRaptor obsahuje nanovláknovú membránu RESPILON®, ktorá sa skladá z extrémne hustej siete nanovlákien. Tieto vlákna zabraňujú priechodu aj tých najmenších pevných a kvapalných častíc. Naviac funguje v oboch smeroch, takže chráni nielen vás, ale aj vaše okolie.

Proti čomu vás nano respirátor ochráni?

 • vírusy
 • baktérie
 • prach
 • spóry plesní
 • peľ
 • alergény
 • smog
 • výfukové splodiny
 • roztoče

Ako dlho môžem RespiRaptor používať?

Nanovláknové produkty fungujú na mechanickom záchyte*

Filtračná účinnosť nano respirátorov je nemenná, bez ohľadu na vzdušnú vlhkosť (teda aj na ľudský vlhký dych), na rozdiel od bežných respirátorov. Vďaka tomu ste po celý čas nosenia respirátora, až po jeho zloženie z tváre, maximálne chránení.

Jednorázové respirátory s označením FFP2 NR môžete bezpečne používať celý deň. Pokiaľ sa chránite pred prachom, smogom, peľom, či alergénmi je možné respirátor používať opakovane. V prípade, že používate respirátor ako ochranu proti vírusom a baktériám, odporúčame nasadiť nový respirátor vždy, keď si ho zložíte z tváre. Pokiaľ tak neurobíte, môže dôjsť k tzv. cross-kontaminácií, kedy pri manipulácií s respirátorom si naň môžete sami zaniesť vírusy a baktérie. Pokiaľ v tomto prípade potrebujete jednorazový respirátor použiť znova, je to na Vašom uvážení a zohľadnení možných rizík – v tomto prípade je nutné ho pred opakovaným použitím ošetriť – dezinfikovať vhodným/odporúčaným spôsobom.

* Základným rozdielom medzi nanovláknovými a klasickými respirátormi je v ich princípoch fungovania záchytu častíc. Zatiaľ čo nanovláknové respirátory fungujú na mechanickom záchyte, tie klasické na elektrostatickom, a to je ich zásadná nevýhoda.

Elektrostatický náboj sa totiž vybije vlhkosťou. Preto sa aj voľným používaním dramaticky znižuje účinnosť, a to už po 30 minútach.

Filtračná účinnosť klasického respirátora klesne na 40–60 %, a preto je nutné, aby ste si po tomto časovom intervale respirátor zložili a nechali presušiť.

Je pre mňa ,,fish type“ ten pravý?

Vzhľadom k tomu, že tvar každej tváre je iný, je dôležité vybrať správnu veľkosť a tvar respirátora. Z tvarov respirátorov si môžete vybrať medzi „C-shape“ (3D tvar) a „fish-type“ (rybička).

„C-shape“ kopíruje profil tváre, respektíve tvar písmena C. Tvar „fish-type“ je vhodný aj pre ľudí s fúzami alebo okuliarmi. Ocenia ho aj tí, ktorí potrebujú s respirátorom dlhšie rozprávať. Zachováva perfektnú priliehavosť po celý čas konverzácie.

Nie ste si istí, ktorý tvar je pre vás najlepší ? Odporúčame vyskúšať obidva tvary respirátorov, aby ste zistili, ktorý tvar a veľkosť vám vyhovuje najlepšie.

Dôležité upozornenie: Tento produkt nie je vhodný pre deti do 2,5 roka. Pokiaľ produkt používajú deti, tak vždy pod dohľadom rodičov.