Wolfberry Psyllium drvené 75 g

Značka: Wolfberry Náš kód: 100003811126

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Wolfberry Psyllium drvené 75 g

Psyllium drvené Wolfberry 75 g. Psyllium je vláknina, ktorá sa získava zo šupiek semien skorocelu indického. Tieto šupky majú mimoriadnu schopnosť čistiť tráviaci systém. Celý popis

1.7

1,70 €

Náš kód: 100003811126

Popis

Popis produktu

Psyllium drvené Wolfberry 75 g. Psyllium je vláknina, ktorá sa získava zo šupiek semien skorocelu indického. Tieto šupky majú mimoriadnu schopnosť čistiť tráviaci systém.

Psyllium najvyššej akosti pochádza z oblasti Pujaba v Indii. Má schopnosť napučať a zväčšiť svoj objem až štyridsiatich násobne, takže už veľmi malé množstvo zaplní žalúdok a vyvolá pocit sýtosti. „Gélová hmota“, ktorá vzniká tým, že psyllium pohlcuje nadbytočné tekutiny, navyše pôsobí ako piest, takže spoľahlivo odstráni v podobe stolice škodlivé splodiny, ktoré sa vyskytujú v žalúdku a v črevách pri spracovaní potravín.

Vláknina psyllium je veľmi šetrná a nedráždi steny žalúdka a čriev, takže sa odporúča ľuďom, ktorí z dôvodu citlivosti tráviaceho systému nemôžu užívať vlákniny z otrúb, celozrnných obilnín, alebo sušeného ovocia. Látky, ktoré vznikajú spojením tekutín z tráviaceho traktu a psyllia majú podobný efekt ako ľanové semeno a môžu navyše pôsobiť regeneračne na celý tráviaci systém.

Psyllium neobsahuje lepok, navyše nie je návykové, takže je vhodné na dlhodobé užívanie namiesto bežných preháňadiel, ktoré majú vedľajšie účinky.

Nutričné hodnoty na 100g: Energia: 195 kJ / 46 kcal; Tuky: 0.8 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g; Sacharidy: 7.8 g – z toho cukry 1.14 g; Bielkoviny: 2.8 g; Soľ: 0.9 g; Vláknina: 84.1 g;

Dávkovanie:

1 až 2 čajové lyžičky vlákniny sa rozmiešajú vo vlažnej vode, čaji, šťave, alebo inej tekutine a nechajú sa 5 minút napučiavať. Potom sa konzumuje a to ráno, alebo večer pred jedlom. Psyllium je možné pridať tiež do jogurtov, ovocných koktejlov, alebo na pečivo.
Maximálna denná dávka je 5 gramov.
Psyllium používajte vždy s dostatkom vody, pretože bez nej môže paradoxne spôsobiť nadúvanie alebo zápchu!

Balenie:

75 g

Krajina pôvodu: India, oblasť Pujaba

Upozornenie:

Pokiaľ si budete psyllium pridávať do nápojov, alebo potravín, neustále majte na pamäti, že denný príjem tekutín musí byť okrem toho aspoň 2 litre. Nezabudnite, 8 pohárov vody každý deň!


zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Skorocel indický (Psyllium, Plantago ovata)
Normálne funkcie črevného traktu
Normálna hladina cholesterolu v krvi – hladina lipidov
Prispieva k zvýšeniu objemu stolice
Skorocel indický (Psyllium, Plantago ovata, prášok)
Normálne funkcie črevného traktu
Normálna hladina cholesterolu v krvi – hladina lipidov
Prispieva k zvýšeniu objemu stolice

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Štítok Bez laktózy, Bez lepku, Bez pridaného cukru, Vege, Vegán
Zdravá výživa Otruby, Probiotiká a prebiotiká, Psyllium, Črevá